Problem sa bratom

janker00

Početnik
Poruka
8
Zivim u kuci sa bratom sestrom i roditeljima ali brat stalnoaltretira mene kad smo sami, mislim da ima i neku boest.Kad smo sami krene iz cista mira da se dere i da me udara,tako se nekad ponasa i prema majci.A kad je otac u kuci on se ponasa relativo normalno i u drustvu je stidljim i povucen.Kada izgubi u necemu kad je samnom krene da me udara a u drustvu se pocrveni i povuce.A ne smem da kazem roditeljima jer me ucenjuje zbog nekih gluposti koje sam pravio, tako mi cak nekada i uzima pare.Inece je odlican djak bio je vukovac.Molim za pomoc.
 
Sve u svemu nema puno informacija,zbog cega te ucenjuje,koliko imas godina,najbolje bi bilo da kazes roditeljima pa nek kaze to sa cime te ucenjuje,mozda ce te biti sramota ili ces dobiti grdnju ali vise nece moci da te ucenjuje i ti ces moci da se pozalis roditeljima kad kod pozelis.Ali evo ti jos nekih opcija pa ti sam odluci

Kazi roditeljima i potrudi se da sto bolje objasnis i onda predlozi da ga odvedu kod psihijatra na razgovor.

Kazi roditeljima ali takodje im kazi da ne kazu njemu(da bi izbegao da to ispliva sa cime te ucenjuje) i onda predlozi da idite zajedno najbolje kod privatnog psihijatra da bi se informisali o njegovom stanju.

E sada pazi ti mozes da ga posmatras sta radi,vidi njegov history na browseru,skupi sto vise informacija o njemu i njegovom ponasanju,nemoj da kazes roditeljima,nego idi kod psihijatra privatnog i opisi njegovo ponasanje,i nek ti on objasni do cega moze da bude,i kako sa njim da se ophodis.Kako se ophodi prema zivotinjama i sestri?
 
Zivim u kuci sa bratom sestrom i roditeljima ali brat stalnoaltretira mene kad smo sami, mislim da ima i neku boest.Kad smo sami krene iz cista mira da se dere i da me udara,tako se nekad ponasa i prema majci.A kad je otac u kuci on se ponasa relativo normalno i u drustvu je stidljim i povucen.Kada izgubi u necemu kad je samnom krene da me udara a u drustvu se pocrveni i povuce.A ne smem da kazem roditeljima jer me ucenjuje zbog nekih gluposti koje sam pravio, tako mi cak nekada i uzima pare.Inece je odlican djak bio je vukovac.Molim za pomoc.

to ti je braz,popričaj sa njim onako ljudski više puta...ako i poslije toga nastavi,izvuci mu malo uši,da ga vaspitaš..:)
nemoj nikad nikom u životu dozvoliti da te ucjenjuje,da ti kaže čika Šime..

- - - - - - - - - -

buraz
 
Zivim u kuci sa bratom sestrom i roditeljima ali brat stalnoaltretira mene kad smo sami, mislim da ima i neku boest.Kad smo sami krene iz cista mira da se dere i da me udara,tako se nekad ponasa i prema majci.A kad je otac u kuci on se ponasa relativo normalno i u drustvu je stidljim i povucen.Kada izgubi u necemu kad je samnom krene da me udara a u drustvu se pocrveni i povuce.A ne smem da kazem roditeljima jer me ucenjuje zbog nekih gluposti koje sam pravio, tako mi cak nekada i uzima pare.Inece je odlican djak bio je vukovac.Molim za pomoc.

Ne znam koliko imas godina, ali najbolje je da se posavetujes sa psihologom. Danas to deluje i do nekle bezazleno - sitne porodicne smicalice, ali to moze da ostavi posledice. Koliko vidim ovlas:

Otac je autoritet u porodici, majka je nezna i predana i oprostiva. Otac verovatno ima crvst stav prema tvom bratu, moguce je i da vice na njega, mozda ga i cesto udari? S obzirom da on kupi taj obrazac i prenosi na tebe i majku. Naravno ovlas, ovo nije nesto o cemu treba da pricas na forumu, vec sa psihologom. Probaj na internetu da nadjes neku od organizacija za zastitu od maltretiranja u porodici. Nemoj da se bojis, ne mora da znaci da ti je porodica gotova i da ce doci neki ljudi u plavom, vec verovatno vam treba savetovanje i da se razformira to upleteno klupko.
 
Ne znam koliko imas godina, ali najbolje je da se posavetujes sa psihologom. Danas to deluje i do nekle bezazleno - sitne porodicne smicalice, ali to moze da ostavi posledice. Koliko vidim ovlas:

Otac je autoritet u porodici, majka je nezna i predana i oprostiva. Otac verovatno ima crvst stav prema tvom bratu, moguce je i da vice na njega, mozda ga i cesto udari? S obzirom da on kupi taj obrazac i prenosi na tebe i majku. Naravno ovlas, ovo nije nesto o cemu treba da pricas na forumu, vec sa psihologom. Probaj na internetu da nadjes neku od organizacija za zastitu od maltretiranja u porodici. Nemoj da se bojis, ne mora da znaci da ti je porodica gotova i da ce doci neki ljudi u plavom, vec verovatno vam treba savetovanje i da se razformira to upleteno klupko.
Ovo je ok...
Stariji brat je dominantan i iskaljuje svoje strahove zbog nemoći na tebi...
Odgovor je da on treba da preraste adolescenciju i edipov kompleks koji ga još uvek čini inferiornim i neodraslim...
Zato je pomoć potrebna,ali pre njemu...
 
Zivim u kuci sa bratom sestrom i roditeljima ali brat stalnoaltretira mene kad smo sami, mislim da ima i neku boest.Kad smo sami krene iz cista mira da se dere i da me udara,tako se nekad ponasa i prema majci.A kad je otac u kuci on se ponasa relativo normalno i u drustvu je stidljim i povucen.Kada izgubi u necemu kad je samnom krene da me udara a u drustvu se pocrveni i povuce.A ne smem da kazem roditeljima jer me ucenjuje zbog nekih gluposti koje sam pravio, tako mi cak nekada i uzima pare.Inece je odlican djak bio je vukovac.Molim za pomoc.

janker00 Da ti nisi mozda Andrej Vucic...

Kazi slobodno ako jesi , nemoras biti anoniman, mi te razumemo...

Glavu gore drzi se...

Izdrzi
 
Zivim u kuci sa bratom sestrom i roditeljima ali brat stalnoaltretira mene kad smo sami, mislim da ima i neku boest.Kad smo sami krene iz cista mira da se dere i da me udara,tako se nekad ponasa i prema majci.A kad je otac u kuci on se ponasa relativo normalno i u drustvu je stidljim i povucen.Kada izgubi u necemu kad je samnom krene da me udara a u drustvu se pocrveni i povuce.A ne smem da kazem roditeljima jer me ucenjuje zbog nekih gluposti koje sam pravio, tako mi cak nekada i uzima pare.Inece je odlican djak bio je vukovac.Molim za pomoc.

Sto se tice ucena sam si kriv. Zasto si uopste pristao na to?
Sto se tice ostalog tj. nasilja najbolje je da se sklanjas ili da se fizicki branis.
Posto kazes da je takav i prema majci mozda sa njom da porazgovaras o tome, da nadjete neko zajednicko resenje.
 
koliko imas godina i koliko godina ima tvoj brat...
uostalom, posibajte se, ko je jaci namece pravila...
tako sam i ja sa svojim, tj on samnom, dok nisam stasao,
pa je njemu pukla pitchka...
da vidis kako toga vise nema...
 
Zivim u kuci sa bratom sestrom i roditeljima ali brat stalnoaltretira mene kad smo sami, mislim da ima i neku boest.Kad smo sami krene iz cista mira da se dere i da me udara,tako se nekad ponasa i prema majci.A kad je otac u kuci on se ponasa relativo normalno i u drustvu je stidljim i povucen.Kada izgubi u necemu kad je samnom krene da me udara a u drustvu se pocrveni i povuce.A ne smem da kazem roditeljima jer me ucenjuje zbog nekih gluposti koje sam pravio, tako mi cak nekada i uzima pare.Inece je odlican djak bio je vukovac.Molim za pomoc.

Tvoj brat je,verovatno,fizicki jaci od tebe,zato i sme da urla i da trenira strogocu na tebi.Otac je fizicki jaci od njega,zato cuti,kada je on u blizini.Da mu se suprotstavis;pocnes da se deres mnogo glasnije nego on,uradis nesto sto ne ocekuje i shvati da ti ne moze nista..ne bi smeo da pisne.Tipicna kukavica,koja ima psihickih problema.Mozes da ga izlemas..sta znam,upisi neki kurs karatea ili boksa,a mozes i da se obratis psihologu.Ne znam za sta te ucenjuje,ali mozes li to da priznas roditeljima?Kada shvati da te nije briga da li ce te odati ili ne,prestace sa tim...Cinjenica je da taj problem moze postati mnogo veci,njegovo nasilnicko ponasanje ce samo rasti.ne smes da mu popustas.
 
Tvoj brat je,verovatno,fizicki jaci od tebe,zato i sme da urla i da trenira strogocu na tebi.Otac je fizicki jaci od njega,zato cuti,kada je on u blizini.Da mu se suprotstavis;pocnes da se deres mnogo glasnije nego on,uradis nesto sto ne ocekuje i shvati da ti ne moze nista..ne bi smeo da pisne.Tipicna kukavica,koja ima psihickih problema.Mozes da ga izlemas..sta znam,upisi neki kurs karatea ili boksa,a mozes i da se obratis psihologu.Ne znam za sta te ucenjuje,ali mozes li to da priznas roditeljima?Kada shvati da te nije briga da li ce te odati ili ne,prestace sa tim...Cinjenica je da taj problem moze postati mnogo veci,njegovo nasilnicko ponasanje ce samo rasti.ne smes da mu popustas.
On je stariji od mene jednu godinu i krupniji je, a za ucene ne smem da kazem roditeljima, pokusao sam da pricam sa njim ali on ne vidi svoj problem i uvek se taj razgovor zavrsi tako sto mi udari nekoliko paraliza i uceni me a ako mu vratim on udari jos vise.
 
Zivim u kuci sa bratom sestrom i roditeljima ali brat stalnoaltretira mene kad smo sami, mislim da ima i neku boest.Kad smo sami krene iz cista mira da se dere i da me udara,tako se nekad ponasa i prema majci.A kad je otac u kuci on se ponasa relativo normalno i u drustvu je stidljim i povucen.Kada izgubi u necemu kad je samnom krene da me udara a u drustvu se pocrveni i povuce.A ne smem da kazem roditeljima jer me ucenjuje zbog nekih gluposti koje sam pravio, tako mi cak nekada i uzima pare.Inece je odlican djak bio je vukovac.Molim za pomoc.
Tužiti ga roditeljima, odreći ga se preko novina (predlažem u Politici i Grand reviji), a ako to ne upali gurnuti ga pod tramvaj kad niko ne vidi.
 
Zivim u kuci sa bratom sestrom i roditeljima ali brat stalnoaltretira mene kad smo sami, mislim da ima i neku boest.Kad smo sami krene iz cista mira da se dere i da me udara,tako se nekad ponasa i prema majci.A kad je otac u kuci on se ponasa relativo normalno i u drustvu je stidljim i povucen.Kada izgubi u necemu kad je samnom krene da me udara a u drustvu se pocrveni i povuce.A ne smem da kazem roditeljima jer me ucenjuje zbog nekih gluposti koje sam pravio, tako mi cak nekada i uzima pare.Inece je odlican djak bio je vukovac.Molim za pomoc.
Lepo, reci ocu, za pocetak. Brat ti je obicna kukavica i nezreo za svoje godine. I sebican.
 

Back
Top