Florida 2015

Only Beer

Buduća legenda
Poruka
29.776
Nakon proslogodisnjeg dvonedeljnog odmora na Floridi, odlucili smo da i ove godine godisnji odmor provedemo tamo...samo sto smo ovaj put ostali tri nedelje. Boravili smo u istoj vili kao i prosle godine. Samo je auto koji smo iznajmili bio veci, jer nas je ovaj put bilo petoro (dvoje odraslih i troje dece), pa smo se odlucili za Hyundai Sonata, koji nas je odlicno sluzio. Posto direktnih letova iz Beca za Majami jos nema (tek od jeseni ce ih biti) leteli smo preko Dizeldorfa (i kada smo leteli tamo i u povratku).
I pored male bebe, koja jos nema ni punih 7 meseci, uspeli smo dosta toga da obidjemo i da vidimo. Malisa je let podneo odlicno...ovih dvoje starijih su vec rutinirani, tako da tu nije bilo nikakve frke. Od plaza smo posecivali Englewood Beach, Tarpon Beach na Sanibel Island-u i Fort Myers Beach, a kada smo kulirali u vili brckali smo se u bazenu.
Pecao sam gotovo svaki dan, a s´obzirom da se vila nalazi direktno na vodi to je bila opustena stvar. Za sledeci put planiram da iznajmim motorni camac (ispred vile ima predvidjeno mesto) pa da krenem i na malo vece ribe. U samom gradu (Punta Gorda) smo posecivali park u blizini piera sa kojeg sam pecao, istorijsku cetvrt i Fishermen´s Village, koji krase butici, radnje sa suvenirima i par odlicnih restorana koje smo takodje posetili.
Da ne duzim, evo neke od mnogobrojnih slika....pa uzivajte. ;)











Nastavice se...
 










Nastavice se...

- - - - - - - - - -

Keep it coming legendo :klap:

Jel pala sabljarka ovaj put? :)

Jok, tebra. Ko sto rekoh pecao sam samo tu u mangrovima ispred gajbe i malo sa Pier-a....sledeci put cu iznajmiti camac pa idem na big game fishing. :per: :mrgreen:





Da ne bude da sam pecao samo sicu, ovo vam je Red Drum iliti ga Redfish sto bi rekli na Floridi. :cool:







- - - - - - - - - -









Krenula tatinim stopama. :mrgreen:



Nastavice se...
 
Evo za forumase malo nesto... :lol:











Nastavice se...

- - - - - - - - - -



Neki domaci lik i ja filozofiramo o pecanju...











Nastavice se...

- - - - - - - - - -











Nastavice se...

- - - - - - - - - -













Nastavice se...

- - - - - - - - - -











 
Lepe su ti ove fotke, nego upeca li nekog aligatora?

Dosadna si sa aligatorima. :mrgreen:

Jedne veceri sam ostao malo duze da pecam, vec je bio pao mrak. Odjednom je direktno ispred mene izronio jedan aligator, cisto da me pozdravi, i nastavio je dalje. To je bio jedini susret. Ne tripujte se kako ih ljudi svako jutro nalaze u svom bazenu i te gluposti. Znaci opusteno. ;)
 
Dosadna si sa aligatorima. :mrgreen:

Jedne veceri sam ostao malo duze da pecam, vec je bio pao mrak. Odjednom je direktno ispred mene izronio jedan aligator, cisto da me pozdravi, i nastavio je dalje. To je bio jedini susret. Ne tripujte se kako ih ljudi svako jutro nalaze u svom bazenu i te gluposti. Znaci opusteno. ;)

Zavisi i u kom si delu Floride. Znam za slucajeve da setaju po travnjacima, bastama i slicno, slikao ga lik u dvoristu. Mada ne diraju te, bleje bezveze.
 
Zavisi i u kom si delu Floride. Znam za slucajeve da setaju po travnjacima, bastama i slicno, slikao ga lik u dvoristu. Mada ne diraju te, bleje bezveze.

Ima ih skoro svuda. Na jugozapadu Floride, gde smo mi bili, ih takodje ima. U kraju u kojem se nalazila "nasa" vila svako ima bazen i bastu, ali je sve ogradjeno i napravljeno tako da oni ne mogu ni da dodju do baste i bazena. Da bi mogli da izadju iz vode morali bi da umeju da skoce 2 metra i vise kako bi prebrodili zid...tako da nema sanse. Prosle godine je jedan podivljao ispod mesta na kojem sam pecao i ove godine sam u vecernjim satima sreo tog pomenutog jednog aligatora, i to je to.
Tacno je inace da ne napadaju ljude i da su i oni i ljudi navikli na zivot jedni pored drugih. Druga stvar je onaj lov na njih od kojih neki ljudi zive (znate sigurno one emisije na Discovery-u itf.)
 
Дииивне су слике, само ти нигде не видех жену, изгледа да и она, као и ја, само држи фотоапарат, не слика се...

И ја из оног базенчића не бих ни излазила, преслатко изгледа.

А од свега је најлепши бебиронац, као шећер је, највише сам гледала њега :heart:
 
Дииивне су слике, само ти нигде не видех жену, изгледа да и она, као и ја, само држи фотоапарат, не слика се...

И ја из оног базенчића не бих ни излазила, преслатко изгледа.

А од свега је најлепши бебиронац, као шећер је, највише сам гледала њега :heart:

Ona slika.
Ima je na onom jednoj slici gde smo na plazi.

Hvala i pozdrav. ;)
 
bezveze :mrgreen: dosadno kao da si bio u Paraliji ...

sala naravno... fantasticno nego nigde ne pises koliko kosta beer u "ameriku" i koje si pio?
jbg na par fotki plasticna casa to mi malo bode oci kao profesoru ispijanja piva al ajde drugi kontinent druga pravila :D


ODLICNO "pivcugo"
 
bezveze :mrgreen: dosadno kao da si bio u Paraliji ...

sala naravno... fantasticno nego nigde ne pises koliko kosta beer u "ameriku" i koje si pio?
jbg na par fotki plasticna casa to mi malo bode oci kao profesoru ispijanja piva al ajde drugi kontinent druga pravila :D


ODLICNO "pivcugo"

Plasticna casa je iskljucivo u restoranu ispijana, jer su ga tako servirali....kao fazon toceno pivo.
Inace sam uglavnom tukao flasirano, a nekad i limenke. Najvise sam pio Budweiser, probao i neka koja do sad nisam pio...i naravno gustao se uz velike flase Corone, koje ovde kod mene nema da se kupe. 24 unce ili ti nekih 0,7 litara. :worth: :mrgreen:

Inace ne pijem cesto Coronu, ali tamo sam imao drvo limete diretno pred kucom, pa sam onda lepo uz to pio. Ustvari drvo pripada komsiji, ali se nije bunio. :lol:

 

Back
Top