je li vjera placebo efekt ?

Tema je JE LI VJERA PLACEBO EFEKT . Dakle mene uvijere da cu imati plave oci po zagovoru svevisnjeg .

Pročitak svoje pitanje u temi . Pitao si zašto kod nekoga molitve za ozdravljenje djeluju a kod nekoga ne .... Odgovorila sam ti. Ne znam da je kod nekoga / ikoga djelovala molitva na promjenu boju očiju ili rast od 12 cm. To sigurno još nitko nije poželio ... :) ili vjerovao u tu istinu. Možda tebi uspije ... ako dovoljno snažno u to budeš vjerovao ...
 
Ateistima je vera placebo, sada ne pratim bas istrazivanja, ali zar nema slucajeva gde su recimo placebo tablete pomogle nekoj osobi da ozdravi?
E sada, vera nece pomoci ako je potrebna, sta znam, transplatacija srca, ili nesto slicno, ali ako nekom to pomaze, ili misli da mu pomaze neka mu.
 
Veruješ u sebi,ne van sebe!
Da li ima efekta na tebe?
Ako stvarno veruješ-to je tvoja istina!
Ovo je premisa koja se uči na svakom teološkom studiju!
Placebo efekat je definisan kao efekat verovanja-ubeđenosti psihe da je nešto istina.
Ako stvarno veruje-to je njegova istina!
I nauke su placebo! Početni aksiomi počivaju na uverenjima!:mrgreen:
 
Onda su sve religije u pravu .

Naravno da jesu-lično!

Pošto smo na psihologiji,valja reči i ovo:osim težnje znanju ,treba imati i uverenja!
Ne mora to biti baš religija,mogu neki ideali (skupovi ciljeva),ali nije loša ni religija!
Bilo koja!
Jer je čovek i imaginativno saznajan,a i intuitivno te teži i da izmašta,ali i da oseća neke moguće istine...
Bez vere ili uverenja,čovek je samo racionalna mašina koja se pre ili posle sudara s apsurdom postojanja!
 
Dakle mogu li ja narasti 12 cm ako vjerujem u to ili mi oci poplaviti . Mora da ipak treba neka veca sila !

Ako neko veruje u nešto, on sebi na podsvesnom novou daje instrukcije o pozitivnom ishodu ciljeva.
Mozak je čudo i najjača je njegova posvesna snaga koja upravlja čitavim telom. Ako mozak daje instrukcije oku, nozi, želucu, jetri, da dođe do bolesti, onda može da da instrukcije i za ozdravljenje.
Stvar je u popravci mašine (tela) koju je pokvario mozak lošim komandama.
 
Vera vazi u smislu da postoji nesto iznad nas.
U svakodnevnom zivotu imamo zelju i volju a verovanje je oblik optimizma.
Izmedju je zakon uzroka i posledice.
Zašto "iznad",a ne "oko" nas?
Verovanje nije oblik optimizma,već je optimizam verovanje u ostvarenje cilja!
Zakon uzroka i posledice (kauzalnost) je logika ljudskog bića -ne nalazi se u prirodi!
(Engels se izblamirao u Antidhiringu s vrenjem vode dokazujući dijalektički taj proces-niko više
nešto slično nije tvrdio! Samo neuki ne koriste pravu logiku već "dijalektiku").
Izvini,ali u tri rečenice toliko pogrešnosti!
 
Objasnjavanje ludom radovanje.
Ja pricam o ljudima ne o holivudskim likovima.
Ljudi, ovi sto placaju struju i vodu, nisu bas ovencani logikom. Ja tu cesce vidim nagone strasti ambicije strahove nesigurnosti tripove moranja i ostale sekire sto nas cepaju na pola. U toj i takvoj borbi ljudi su gladni zeljni zude traze iscu nadaju se lude za necim itd. Nema tu mnogo logike. U takvoj ves masini nas vode zelje zelje i opet zelje i volja koja dovodi do ostvarenje zelje. I optimizam ili verovanje kako god, da ce se sve to ostvariti.
Posto smo slabi i blentavi zelje su uglavnom sebicne kvarne niske itd ali sluze za zadovoljenje kakvo takvo.
Visa instanca svesti je zakon uzroka i posledice kojeg se niko ne drzi naravno zato i jeste visa instanca i drze je se oni koji znaju da posledica nije deda mraz vec da stvarno postoji. Ono sto stoji iznad te instance je nekakva metafizika i ne treba razmisljati o tome. Vera je iznad nas iz prostog razloga sto nije u nama. U nama su sladoledi cevapcici vino zene i milion lepih stvari koje veru cine nezanimljivom i nepotrebnom. Tj na putu do vere ne mozemo ignorisati stomak. Onaj kome stomak nije potreban moze da prica o veri. Engels i Pengels i raznorazne pametne teorije, nemojte ljudi ko Boga vas molim.
 

Back
Top