Panika ...ili poletanje pred penziju

To rade one zene koje ne pronalaze nacin da to isto rade u braku ....obicno neka komsinica je fitilj i onda hoce da se pusti sa lanca, oseca da ce kraj zivota a nije se penjala po ..... ko majmun po granama i onda je ufati to...
E sad, ako moze, to ce nekako raditi u braku....jos ako joj se ne skrene paznja od strane nekog koga ceni ili je emotivno vezana za...
Ako ne moze da rovari ispod zita onda ce da hvata poslednji voz izivljavanja...mada ja to ne bih preporucio , vecina tih podilkani pred kraj...Uhvati ih bukvalno posle te slobode i probanja , neki kiks...
 
To rade one zene koje ne pronalaze nacin da to isto rade u braku ....obicno neka komsinica je fitilj i onda hoce da se pusti sa lanca, oseca da ce kraj zivota a nije se penjala po ..... ko majmun po granama i onda je ufati to...
E sad, ako moze, to ce nekako raditi u braku....jos ako joj se ne skrene paznja od strane nekog koga ceni ili je emotivno vezana za...
Ako ne moze da rovari ispod zita onda ce da hvata poslednji voz izivljavanja...mada ja to ne bih preporucio , vecina tih podilkani pred kraj...Uhvati ih bukvalno posle te slobode i probanja , neki kiks...

I ja mislim, treba covek da nadje neki hobi kojim ce da se bavi ili u ovom slucaju zena ako vec ne zeli ceo zivot da bude pralja i kuvarica.

- - - - - - - - - -

To nema veze sa zadovoljstvom brakom to je nešto jače.

Samo neki imaju petlju da priznaju sebi a neki ne

Blago nezadovoljstvo zivotom, potreba za promenom i svezinom, nekakvim novotarijama i izvoljevanju, hirovima i slicno.

Neki to ljudi rade i paru u brakovima, obicno nekim putovanjima i slicno...

Da li imas i jesi li razmisljala o tome da imas neki hobi koji bi te ispunjavao? Mada je samo forumasenje zapravo hobi.
 
A recimo nije moguće da npr. On/ona ima sasvim drugi plan od njega/nje za mirnije dane ?

Npr jedno želi odlazak na selo a drugo želi da putuje po svijetu da vidi koječega i sad ta duša željna puta netje da se pomiri sa jednom godišnje 14 dana na more

Ove pojave postoje na Zapadu, jer su zene obezbedjene pa im se moze. I nemaju nuzno svalera vec hoce same sebi da se posvete u potpunosti. Cak putuju sa nekom prijateljicom. Obicno su to zene koje su imale visoke plate i imaju stek sa strane.
 
Nije penzija :)))

Već me zanima da li ste čuli da je žena iz cista mira nokautirala brak i posvetila se sebi ...

Kako to na vas deluje taj novi početak koji nije vezan za novog čoveka već za samostalni i samoodgovornu fazu života .


Uvek se setim psihologa kod kojeg sam odlazila u vreme kad mi je pokojni otac teško oboleo i kad noću nisam mogla spavati . Posle sam čula od žene koja ga poznaje dugo godina da je njegova žena iz cista mira odbegla on je pomogao da nadje stan i čak da se preseli nadao se da će je popusti ta želja za nekim ostvarivanjem .

Da li ste čuli za paniku od starenja i jel poznajete takve priče koje nastaju kad deca odrastu i kad se konačno ima vremena jedno za drugo da se jedno ipak pokupi ?
čuo sam...
i nije mi to ništa čudno, samo mi je čudno što se ranije nisu usudile, skupile hrabrost ili šta već i da se otisnu u solo vode pod stare dane
 
Ove pojave postoje na Zapadu, jer su zene obezbedjene pa im se moze. I nemaju nuzno svalera vec hoce same sebi da se posvete u potpunosti. Cak putuju sa nekom prijateljicom. Obicno su to zene koje su imale visoke plate i imaju stek sa strane.
Ovo retko koji muški razume...Nije da ne može,nego neće ...A neće ni da se potrudi oko žene,bar onaj minimum koji joj treba.
Jer,da ponovim s drugih tema:ljubav (i brak) je kao cvetna bašta...Ako se prihranjuje,zaliva,štiti-svetaće,mirisati i potrajati,a ako se zanemari-
vene,zakorovi se raznim otrovnim travama i ubrzo ne liči ni na šta...
Gledam dosta ljudi u poznim godinama se razvode-žene skupe hrabrost da otkače komformistu,lenjštinu i gotovana
koji i inače nije ni za šta ,,,Samo ima visoko mišljenje o sebi...
Biva i obrnuto-matori se uzludi za mlađom kad oseti klimaks i da ga vreme pregazilo...Ybg...:mrgreen:
S druge strane-lepo videtri dekicu i bakicu kako idu pod ruku i kako paze jedno drugo...;)
 
Ovo retko koji muški razume...Nije da ne može,nego neće ...A neće ni da se potrudi oko žene,bar onaj minimum koji joj treba.
Jer,da ponovim s drugih tema:ljubav (i brak) je kao cvetna bašta...Ako se prihranjuje,zaliva,štiti-svetaće,mirisati i potrajati,a ako se zanemari-
vene,zakorovi se raznim otrovnim travama i ubrzo ne liči ni na šta...
Gledam dosta ljudi u poznim godinama se razvode-žene skupe hrabrost da otkače komformistu,lenjštinu i gotovana
koji i inače nije ni za šta ,,,Samo ima visoko mišljenje o sebi...
Biva i obrnuto-matori se uzludi za mlađom kad oseti klimaks i da ga vreme pregazilo...Ybg...:mrgreen:
S druge strane-lepo videtri dekicu i bakicu kako idu pod ruku i kako paze jedno drugo...;)
kritikujes muskarce, a ja sad moram da stanem na njihovu (vasu) stranu, eto i to docekasmo na ovom forumu:lol:

potrebno je da se partneri trude jedno oko drugoga i to je prirodno, tamo gde je situacija OK to ide samo od sebe, zelis da nekome bude dobro sa tobom i radis na tome ALI ne moze niko nikome da osmisli zivot
za taj deo price smo svi odgovorni za sopstveni a ne za paetnerov/partnerkin zivot

ne moze muskarac da bude odgovoran ako zena ne pronalazi smisao u svom nacinu zivota (pod uslovom da zive normalno ne mislim da neke katastrofalne slucajeve) i obratno, a tako je lako okriviti drugog...:aha:
 
Poslednja izmena:
kritikujes muskarce, a ja sad moram da stanem na njihovu (vasu) stranu, eto i to docekasmo na ovom forumu:lol:

potrebno je da se partneri trude jedno oko drugoga i to je prirodno, tamo gde je situacija OK to ide samo od sebe, zelis da nekome bude dobro sa tobom i radis na tome ALI ne moze niko nikome da osmisli zivot
za taj deo price smo svi odgovorni za sopstveni a ne za paetnerov/partnerkin zivot

ne moze muskarac da bude odgovoran ako zena ne pronalazi smisao u svom nacinu zivota (pod uslovom da zive normalno ne mislim da neke katastrofalne slucajeve) i obratno, a tako je lako okriviti drugog...:aha:
Glupost i lenjost su glavni vodiči kroz loš život.
Dok glupost nije greh,lenjost je prirodno stanje koje se često produbljuje lošim obrascima koristoljublja...
Daju se dobrim vaspitanjem i jedna i druga osobina poboljšati!
Jer -nema slabijeg partnera od glupog i lenjog-taj nije ni za ljubav,a pogotovu ne za brak!
Takvih nesretnika ima baš dosta (što južnije to više jer lenjost ide s vručinama bolje!) i jao
onima koji se sažale na njih...Ili im zapne oko na njihovu eventualnu fizičku lepotu!
Eto loše ljubavi i još lošijeg braka...
Šta tu treba? Imam ja ideja i za obrazovni sistem i za nadzor vaspitanja u porodici,ali savet
mladima da dobro pogledaju te dve osobine kod partnera i ako nisu bar zadovoljavajuće-crta!
 

Back
Top