Crni fond

Mensch-Maschine

Iskusan
Poruka
6.594
Ja tražio; bile neke teme, ali pre 5 i više godina.

Dakle, sinoć vodih stimulativan razgovor (jer mi žene od 50+ godina takve stvari radimo subotom uveče) koji se dotakao ''zlu ne trebalo'' štekova.

Pitanja su jednostavna:
imate li svoj crni fond, za koji, naravno, vaš partner ne zna?
da li je postojanje tajnog fonda nešto što u određenoj meri... hm... onečišćava brak?
da li biste ikad, nekad, jednog dana - rekli partneru za vaš štek?
sumnjate li i da on/ona ima sličnu gomilicu čvrste valute negde, i kako se osećate povodom toga?
 
1. Svaka pametna žena ima svoj, makar mali majušni najmanji crni fond za koji partner ne zna.
Tako bih i ja sutra, kad se udam :zkez: imala isti.

2. Crni fond žene nema veze sa ljubavlju, poverenjem, funkcionisanjem i ostalim čistotama u braku - jednostavno, život je suviše turbulentan i danas jesi a sutra nisi, i to po svim pitanjima.
Tako da je funkcija crnog fonda pre svega da pruži jednu malu majušnu psihičku sigurnost, da žena zna ako se bilo što desi i ako bilo što zatreba detetu, mužu ili njoj, postoji tamo neki mali crni fond.

3. Verovatno bih rekla partneru za postojanje istog, nakon nekog vremena i ukoliko bi se fond malo uvećao.... prosto, želela bih verovatno da zajedno sa njim potrošim taj neki višak para odnosno deo istog, pa bih recimo uplatila neko putovanje. Ovo sve naravno pod uslovom da stvari funkcionišu i da se koliko-toliko normalno živi, pa nema nikakvih zaostalih računa, vanrednih plaćanja itd.

4. Pokunjeno priznajem da bi mi zasmetalo kada bih saznala da partner ima dugogodišnji crni fond koji taji; u tom njegovom tajnom šteku bih videla simbol odstupnice i zadrške iz naše zajednice/braka. Da li je to malo licemerno i da li su dvostruki aršini? Da, daaa :lol:
Ali ne može svak, pa ni ja, biti korektan, pametan i lep svih sedam dana u nedelji :zkez:

Šalu na stranu, imam da dodam i da je ženski crni fond razumljiviji, zato što u slučaju dešavanja bilo kakvih sranja, žena obezbeđuje ne samo sebe, već uglavnom sa njom idu i deca.
 
Ja tražio; bile neke teme, ali pre 5 i više godina.

Dakle, sinoć vodih stimulativan razgovor (jer mi žene od 50+ godina takve stvari radimo subotom uveče) koji se dotakao ''zlu ne trebalo'' štekova.

Pitanja su jednostavna:
imate li svoj crni fond, za koji, naravno, vaš partner ne zna?
da li je postojanje tajnog fonda nešto što u određenoj meri... hm... onečišćava brak?
da li biste ikad, nekad, jednog dana - rekli partneru za vaš štek?
sumnjate li i da on/ona ima sličnu gomilicu čvrste valute negde, i kako se osećate povodom toga?

Ako je neka sitnija parica, pa da se toleriše...
Ako je, pak, znatna lova, teraš govvna iz života !
 
Poslednja izmena:
3. Verovatno bih rekla partneru za postojanje istog, nakon nekog vremena i ukoliko bi se fond malo uvećao.... prosto, želela bih verovatno da zajedno sa njim potrošim taj neki višak para odnosno deo istog, pa bih recimo uplatila neko putovanje. Ovo sve naravno pod uslovom da stvari funkcionišu i da se koliko-toliko normalno živi, pa nema nikakvih zaostalih računa, vanrednih plaćanja itd.
Koliko meseci života bi trebalo da mu je još ostalo u tom trenutku?

Nemam,sve je zajedničko.Mada razumem ako neko ima.Verovatno postoje razlozi za to.
''Neko''? A, recimo, tvoj muž?
 
Ja tražio; bile neke teme, ali pre 5 i više godina.

Dakle, sinoć vodih stimulativan razgovor (jer mi žene od 50+ godina takve stvari radimo subotom uveče) koji se dotakao ''zlu ne trebalo'' štekova.

Pitanja su jednostavna:
imate li svoj crni fond, za koji, naravno, vaš partner ne zna?
da li je postojanje tajnog fonda nešto što u određenoj meri... hm... onečišćava brak?
da li biste ikad, nekad, jednog dana - rekli partneru za vaš štek?
sumnjate li i da on/ona ima sličnu gomilicu čvrste valute negde, i kako se osećate povodom toga?

Imam .

Svaka žena treba da ima crni fond .
 
Koliko meseci života bi trebalo da mu je još ostalo u tom trenutku?
Njah, zašto tako? Pa neću se ja udati za nekog dedišu koji treba da skvikne nakon par meseci :malav:
Pare iz Fonda pretpostavljeno ne bi bile neke pare (mislim, ovo je Srbija, ljudi teško da imaju para da podmire svakodnevicu, a kamoli da štekaju neke veće pare), već neka minimalna suma ostavljena po strani "za nedajbože". Pa, ukoliko bi se ta suma iole uvećala, verovatno bih želela da deo te sume potrošim sa mužem, zdravim naravno :lol:
 
Ja tražio; bile neke teme, ali pre 5 i više godina.

Dakle, sinoć vodih stimulativan razgovor (jer mi žene od 50+ godina takve stvari radimo subotom uveče) koji se dotakao ''zlu ne trebalo'' štekova.

Pitanja su jednostavna:
imate li svoj crni fond, za koji, naravno, vaš partner ne zna?
da li je postojanje tajnog fonda nešto što u određenoj meri... hm... onečišćava brak?
da li biste ikad, nekad, jednog dana - rekli partneru za vaš štek?
sumnjate li i da on/ona ima sličnu gomilicu čvrste valute negde, i kako se osećate povodom toga?

imamo stek za crne dane ali niko to ne krije
sta bre da krijem od muza stek para za ne daj boze....zasto bih?
 
Sjećam se kad je moja mama našla crni fond od starog kad sam bio klinac... on sakrio u nekoj staroj jakni... dolazi on s posla a mama ne govori odma', već opušteno priča... pita je on: šta si radila danas... kaže ona: Čistila sam kuću i ormare, izbacivala stare stvari, naišli neki Cigani, ja im dala odjeću...

A on preblijedio, kad ga infarkt ne strefi... :)

- - - - - - - - - -

imamo stek za crne dane ali niko to ne krije
sta bre da krijem od muza stek para za ne daj boze....zasto bih?

To nije crni fond...
 
Sjećam se kad je moja mama našla crni fond od starog kad sam bio klinac... on sakrio u nekoj staroj jakni... dolazi on s posla a mama ne govori odma', već opušteno priča... pita je on: šta si radila danas... kaže ona: Čistila sam kuću i ormare, izbacivala stare stvari, naišli neki Cigani, ja im dala odjeću...

A on preblijedio, kad ga infarkt ne strefi... :)

- - - - - - - - - -



To nije crni fond...

stvarno a kako se zove ono kad ostavis pare za ne daj boze doktore sahrane nesrece ili glad?
beli fond?

nauci mene neiskusnu sta je crni fnd i zasto se krije od muza? za slucaj da me muz premlati izbaci iz kuce uzme sve e onda ce mi trebati taj tajni stek?
pa sinak metla je mnogo pametnija od toga tako da to ne moze da mi se desi nikako
 
Mi oboje imamo svako svoju ušteđevinu, koliko ko uspe da otrgne na kraju meseca tj. kad legne nova plata, imamo i zajednički koji planirano pravimo i koji je znatno veći od oba naša pojedinačna. I naravno da mi je to ok, pogotovo zato što nisu neke velike cifre u pitanju ali mogu da budu značajne u nekim nepredviđenim momentima, tipa iznenadnog venčanja, krštenja, odlaska sa društvom na neki kraći odmor. Na taj način nam glavne finansije nikad nisu ugrožene i nema prebacivanja tipa ti si ovoliko a ja onoliko..
Za neka sitna zadovoljstva, da možeš da iskočiš iz uobičajenog ritma. Tako da da, imam štek al nit je nešto posebno tajni nit je crni :))))
 
Čekaj, nije mi jasno. ''Imamo štek'' bi značilo da imate jedan zajednički. Ili si mislila ''imamo štekove''?

(I jeste se vas dvoje udali? ja nešto nisam ispratio)

imamo svako svoje racune i zajednicke
svako ima svoju imovinu pa strah od izbacivanja medjusobnog ne postoji
imamo kes stek u kuci znamo oboje gde je

mi smo zajedno mnogo godina, i radimo zajedno i planiramo da nastavimo....a jesmo se vencali skoro ako to pitas

dakle ja stvarno izgaram da mi se objasni zasto bih ja stekala pare i krila od muza?
niti ja zavisim od njega niti on od mene, niti se iko ikoga boji
ako se desi kiks i rastanemo se, ide svako svojoj kuci sa svojim racunima, zajednicki podelimo po pola i cao zdravo
kakve bre tajna i ta cuda seerem ti se u brak gde zena mora da steka krisom pare
 
stvarno a kako se zove ono kad ostavis pare za ne daj boze doktore sahrane nesrece ili glad?
beli fond?

nauci mene neiskusnu sta je crni fnd i zasto se krije od muza? za slucaj da me muz premlati izbaci iz kuce uzme sve e onda ce mi trebati taj tajni stek?
pa sinak metla je mnogo pametnija od toga tako da to ne moze da mi se desi nikako

Terminološka je razlia crni fond i fond za crne dane :) ne treba to miješati ;)

Evo npr. ja organizujem kumu momačko veče... planiram da dovedem dvije striptizete, da organizujem tamburaše, da kupim piće itd. za to sve mi treba jedno 200 eura (lupam)... da li da ja ženi sad kažem, hej vidi uzeću 200 evra od naših para za kurave i alkoholisanje... šta misliš kako bi to ispalo?!

- - - - - - - - - -

imamo svako svoje racune i zajednicke
svako ima svoju imovinu pa strah od izbacivanja medjusobnog ne postoji
imamo kes stek u kuci znamo oboje gde je

mi smo zajedno mnogo godina, i radimo zajedno i planiramo da nastavimo....a jesmo se vencali skoro ako to pitas

dakle ja stvarno izgaram da mi se objasni zasto bih ja stekala pare i krila od muza?
niti ja zavisim od njega niti on od mene, niti se iko ikoga boji
ako se desi kiks i rastanemo se, ide svako svojoj kuci sa svojim racunima, zajednicki podelimo po pola i cao zdravo
kakve bre tajna i ta cuda seerem ti se u brak gde zena mora da steka krisom pare

Ne kontamo se...
 
Terminološka je razlia crni fond i fond za crne dane :) ne treba to miješati ;)

Evo npr. ja organizujem kumu momačko veče... planiram da dovedem dvije striptizete, da organizujem tamburaše, da kupim piće itd. za to sve mi treba jedno 200 eura (lupam)... da li da ja ženi sad kažem, hej vidi uzeću 200 evra od naših para za kurave i alkoholisanje... šta misliš kako bi to ispalo?!
Hm, ja svoj fond ne bih trošila na *****, drogu i alkohol... u stvari, ne znam na šta bih trošila te pare, verovatno ni na šta.
To bi kod mene bio onda upravo mali fond za crne dane, čisto radi neke psihičke sigurnosti.
 
Terminološka je razlia crni fond i fond za crne dane :) ne treba to miješati ;)

Evo npr. ja organizujem kumu momačko veče... planiram da dovedem dvije striptizete, da organizujem tamburaše, da kupim piće itd. za to sve mi treba jedno 200 eura (lupam)... da li da ja ženi sad kažem, hej vidi uzeću 200 evra od naših para za kurave i alkoholisanje... šta misliš kako bi to ispalo?!

serem ti se u brak ako zeni ne smes da kazes da ides na momacko i u striptiz bar
mislim razumem ja ok, 90 postova brakova su zasnovani na medjusobnom laganju, on ne sme ovo da kaze ona ono...ja licno se pokakim na takve brakove

kod mene da se to desi bilo bi ovako: ej kumu pravimo momacko ocemo i u striptiz bar, ides sa nama il jok? - pita muz mene
- idem brate de to da propustim
- moramo iz steke da vadimo
- vadi...
(ako moze, ako ne narusava stek za ne daj boze, ako narusava nema vadjenja ebi ga nema ni te skupe zezancije)

imas jos neki "super tajni" primer za opravdavanje laganja? :ceka:
 
Hm, ja svoj fond ne bih trošila na *****, drogu i alkohol... u stvari, ne znam na šta bih trošila te pare, verovatno ni na šta.
To bi kod mene bio onda upravo mali fond za crne dane, čisto radi neke psihičke sigurnosti.

Sve zavisi o kojoj se količini novca radi, pretpostavljam..
Štekovi se tope i nestaju ali dakako da pružaju kakvu takvu sigurnost i mogućnost manevrisanja u slučaju nekih nepredviđenih okolnosti.
 
Hm, ja svoj fond ne bih trošila na *****, drogu i alkohol... u stvari, ne znam na šta bih trošila te pare, verovatno ni na šta.
To bi kod mene bio onda upravo mali fond za crne dane, čisto radi neke psihičke sigurnosti.

Ja još dok sam klinac bio uvijek sam imao pare za koje mi roditelji ne znaju (počeo sam da zarađajem sa 15-16 godina)... i to mi je ostalo i do dan danas... meni žena ne zna npr, kolika mi je plata... a i da me pita ja bi' malo smanjio :)

Sad kad me pitaš zašto, nemam pojma... da izbjegnem pitanja i objašnjavanja...
 
Ja imam ljubicasti.

Za pivo :aha:

- - - - - - - - - -

Ja još dok sam klinac bio uvijek sam imao pare za koje mi roditelji ne znaju (počeo sam da zarađajem sa 15-16 godina)... i to mi je ostalo i do dan danas... meni žena ne zna npr, kolika mi je plata... a i da me pita ja bi' malo smanjio :)

Sad kad me pitaš zašto, nemam pojma... da izbjegnem pitanja i objašnjavanja...

Brate, ne zna ti zena kolka ti je plata? :lol:

Jel si je upoznao sa roditeljima ili i to ne zna? :lol:
 

Back
Top