Ako mislite da je Zemlja mlada, objasnite par stvari

LazaB

Iskusan
Poruka
5.497
1. Sta vulkani rade ovde ? Da li su dokaz da se zemlja hladi milijardama godina I da je u jezgru I dalje vrela ili dokazuje da je Bog jednostavno postavio vulkane tu da bi pravili prirodne katastrofe.

2. Sta krateri od asteroida rade ovde ? Postoje krateri sirine vece od 200 km , takvi udari bi sigurno obrisali vecinu zivota na zemlji, kako se to desilo u skorije vreme a mi ne vidimo posledice I kako to da se u fosilnom zapisu nestanak vrsta slaze sa datumima ovih kratera, slucajnost ?

3.Zasto su fosili poredjani na ovakav nacin ? Nikada ne vidjamo ljude pomesane sa dinosaurusima I slicnim izumrlim vrstama, nikada ne vidjamo fosile nase vrste koji su stariji od 200 000 godina , nikada ne vidjamo zeca ili kokosku pomesane sa zivotinjama sa slicnom izumrlim zivotinjama, nikada ne vidjamo modernu pticu pre dinosaurusa sa mnogim karakteristikama koje imaju danasnje ptice itd.

Ne mora neko da bude obrazovan uopste da bi nakon samo malo razmisljanja utvrdio da je nemoguce da je zemlja mlada, ali ako neko tako misli, neka mi objasni ovih par stavki porfavor.
 
Sto se tice asteroids.
Lepo ti je covek rekso da nas ipak ne udaraju.
A i zemljin omotac bas stiti id raznih kometa koje sagore.
Zar je on dlucajno tamo?
Kada ljudi raketom izlecu izvan azmosfere, moraju to da urade pod posrbnim uglom da ne sagore.
Ssmo inteligentno bice moze da udju kroz atmosferu napolje ili unutra. Svaka druga materija koja jednostavno leti kroz atmosferu mora da se duici sa przenjem.
 
Znaci ti ces da zazmuris na deo pitanja u kojem pise da imamo kratere koji su dokazi udara na Zemlji ? Atmosfera ne moze da zadrsi svo kamenje iz solarnog sistema, zato i imamo meteorite koji skoro svakodnevno padaju na Zemlju, plus atmosferu nema samo Zemlja, imaju je i neke druge planete i meseci koji isto popijaju udarce " odozgo " .
 
Pa pomesaju se a onda se sve smiri i pocinje talozenje.
Neki prvi idu na dno, zavisi od mnigih faktora a neki za njima u drugim slojevima taloga.
Dokaz za to su svuda po svetu pronadjena drva stabla koja prolaze kroz sve te slojeve.

A to je moguce kada je sve bilo meko i talozilo se u isto vreme.
Dok vi evolucionisti to nszivate slojevi???
Hvatate se za slamku.
Ha ha ha...
Ali mnostvo fosila divljih, velikih i opasnih zivotinja je i trenutno zakopano.
Naravno da tu necemo naci coveka, jer on ni danas ne zivi sa mesozderima i ljudozderiima pa ni tada...
Ostalo kad imam vreme.

- - - - - - - - - -

Imamo kratere. Ali to su krateri vecinom posle potopa dok se atmosfera stabilizovala i ponovo preuzela svoju funkciju.
Posle potopa je i atmosfera istecena, tako da nasa zemlja nema potpunu zastitu kao pre potopa. Zemljina atmosfera je imala sedmi omitac, on danas fali.
Nemam vise vremena danas za pisanje.
Sledeci put.
 
Pa pomesaju se a onda se sve smiri i pocinje talozenje.
Neki prvi idu na dno, zavisi od mnigih faktora a neki za njima u drugim slojevima taloga.
Dokaz za to su svuda po svetu pronadjena drva stabla koja prolaze kroz sve te slojeve.

A to je moguce kada je sve bilo meko i talozilo se u isto vreme.
Dok vi evolucionisti to nszivate slojevi???
Hvatate se za slamku.
Ha ha ha...
Ali mnostvo fosila divljih, velikih i opasnih zivotinja je i trenutno zakopano.
Naravno da tu necemo naci coveka, jer on ni danas ne zivi sa mesozderima i ljudozderiima pa ni tada...
Ostalo kad imam vreme.

Ako bi se pomesali onda bi se i talozili pomesani, to ne vidimo.
Stabla koja prolaze kroz slojeve su argument star vise od 100 godina, objasnjen jos tada, ali kreacionisti i dalje ponavljaju prazne price, jos u 1868 J.W.Dawson je objasnio stabla koja prolaze kroz vise slojeva zemlje, ali kreacionisti su i dalje u prvom veku :D
detaljnije objasnjenje

cekam odgovore i dalje

- - - - - - - - - -

Imamo kratere. Ali to su krateri vecinom posle potopa dok se atmosfera stabilizovala i ponovo preuzela svoju funkciju.
Posle potopa je i atmosfera istecena, tako da nasa zemlja nema potpunu zastitu kao pre potopa. Zemljina atmosfera je imala sedmi omitac, on danas fali.
Nemam vise vremena danas za pisanje.
Sledeci put.

Ajde da stavimo tvoju potpuno nedokazanu i nelogicnu pricu na test, kako su ljudi preziveli stotine velikih udara u nasu planetu u zadnjih par hiljada godina onda ? ( ako je sve bilo posle potopa )
 
1. Sta vulkani rade ovde ? Da li su dokaz da se zemlja hladi milijardama godina I da je u jezgru I dalje vrela ili dokazuje da je Bog jednostavno postavio vulkane tu da bi pravili prirodne katastrofe.

2. Sta krateri od asteroida rade ovde ? Postoje krateri sirine vece od 200 km , takvi udari bi sigurno obrisali vecinu zivota na zemlji, kako se to desilo u skorije vreme a mi ne vidimo posledice I kako to da se u fosilnom zapisu nestanak vrsta slaze sa datumima ovih kratera, slucajnost ?

3.Zasto su fosili poredjani na ovakav nacin ? Nikada ne vidjamo ljude pomesane sa dinosaurusima I slicnim izumrlim vrstama, nikada ne vidjamo fosile nase vrste koji su stariji od 200 000 godina , nikada ne vidjamo zeca ili kokosku pomesane sa zivotinjama sa slicnom izumrlim zivotinjama, nikada ne vidjamo modernu pticu pre dinosaurusa sa mnogim karakteristikama koje imaju danasnje ptice itd.

Ne mora neko da bude obrazovan uopste da bi nakon samo malo razmisljanja utvrdio da je nemoguce da je zemlja mlada, ali ako neko tako misli, neka mi objasni ovih par stavki porfavor.

fatamorgana kojom lucifer pokusava da obmane ljude i udalji ih od stvoritelja a ti si glavni dokaz da mu to i uspeva
 
Pa pomesaju se a onda se sve smiri i pocinje talozenje.
Neki prvi idu na dno, zavisi od mnigih faktora a neki za njima u drugim slojevima taloga.
Dokaz za to su svuda po svetu pronadjena drva stabla koja prolaze kroz sve te slojeve.

A to je moguce kada je sve bilo meko i talozilo se u isto vreme.
Dok vi evolucionisti to nszivate slojevi???
Hvatate se za slamku.
Ha ha ha...
Ali mnostvo fosila divljih, velikih i opasnih zivotinja je i trenutno zakopano.
Naravno da tu necemo naci coveka, jer on ni danas ne zivi sa mesozderima i ljudozderiima pa ni tada...
Ostalo kad imam vreme.

- - - - - - - - - -

Imamo kratere. Ali to su krateri vecinom posle potopa dok se atmosfera stabilizovala i ponovo preuzela svoju funkciju.
Posle potopa je i atmosfera istecena, tako da nasa zemlja nema potpunu zastitu kao pre potopa. Zemljina atmosfera je imala sedmi omitac, on danas fali.
Nemam vise vremena danas za pisanje.
Sledeci put.


Sta "sve" je bilo meko? Sta podrazumevas pod "sve"? Kad je bilo meko? Zasto je bilo meko?
Sta podrazumevas pod" istecenom" atmosferom?
Sta vulkani izbacuju i odakle i zasto, ako zemljino jezgro nije tecno i vrelo?
Covek danas ne zivi sa mesozderima i ljudozderima? I danas postoje plemena koja praktikuju kanibalizam. Covej je mesozder. Tigar je mesozder. Ja imam macku koja je mesozder.
 
Ako bi se pomesali onda bi se i talozili pomesani, to ne vidimo.
Stabla koja prolaze kroz slojeve su argument star vise od 100 godina, objasnjen jos tada, ali kreacionisti i dalje ponavljaju prazne price, jos u 1868 J.W.Dawson je objasnio stabla koja prolaze kroz vise slojeva zemlje, ali kreacionisti su i dalje u prvom veku :D
detaljnije objasnjenje

cekam odgovore i dalje

- - - - - - - - - -



Ajde da stavimo tvoju potpuno nedokazanu i nelogicnu pricu na test, kako su ljudi preziveli stotine velikih udara u nasu planetu u zadnjih par hiljada godina onda ? ( ako je sve bilo posle potopa )

Prvo mi kazi koji ljudi?

Pa onda da odgovorim.
 
 18, 2011

Vulkani nastaju na povrsini Zemlje

 

... a ne u dubinama, kako je darwinisticka znanost tvrdila. Jedna francuska znanstvenica je podigla buru svojim radovima i knjigom gdje dokazuje, znanstvenim cinjenicima, da vulkani i zemljotresi nastaju, plitko u kori Zemlje, a udar se siri povrsinom. Zasto je ovo vazno? Zato da bi se shvatilo da vulkani nemaju veze s drugim temeljem zemlje, nego samo s - korom, na kojoj zivimo. Dakle, nikakva usijana magma ne dolazi iz dubina Zemlje, nego je sve u 20-tak km. Na povrsini Zemlje... maksimalno do 25 km.

- - - - - - - - - -

Onda se postavlja pitanje - od cega nastaju vulkani, ako nisu nekakva 'usijana masa' iz utrobe zemlje? Culi ste za POTOP? Culi ste i da je milijune, milijarde... tona... ugljena i nafte stvoreno od... prijepotopne flore i faune... I jos nesto vazno... Biblija nam kaze da je Zemlja nekoc bila na 'vodama' ali ne cijeli planet, nego... kora. Izand Zemlje u orbiti je bio vodeni stiti ( vjerojatno u stanju ) plazme, a ispod kore, kao TAMPON izmedju kore i Mohorovcicevog diskontinuiteta - bila je voda... vruca... primala je toplinu iz unutrasnjosti Zemlje i grijala... koru... koja je bila - raj... jer je stalno bila ista temparatuira tla... i nocu i danju. A gornji vodeni sloj je drzao vanjsku temparaturu i vlagu Zemlje... Ova voda ispod kore Zemlje je u vrijeme potopa - izbila van... vidi se to na strahovitom oziljku preko cijelog lica planete... preko divovske brazde, od sjevera planeta... do najdublje točke... gdje je planet i PROBODEN - Marijanska brazda... 11 i polkilometara ispod povrsine. Kad su vode ispod kore nestale... sto se dogodilo... kora je LEGLA na sloj ispod sebe- tzv. Mohorovcicev diskontinuitet, granitno stijenje, vjerojatno rastaljeno... i doslo je do... pokretanja kore... pokreti ogromnih masa na klizistima stvaraju strahovitu temparaturu ( da se materijal, stijenje... rastaljuje i raspada od pritiska i tempratutre ) trenja... a tu je i mnogo nafte i ugljena u povrsinskim slojevima Zemlje.

- - - - - - - - - -

U pocetu potopa... voda iz Zemlje je siknula tako silovito... da se dizala... milijuni tona vode... do 35 kilometra u stratosferu... rascjep se sirio sve dalje i dalje... a voda iz UTROBE zemlje je sikljala u nebesa, obrusavala se na Zemlju i na... ljude... ali i kretala prema polovima, zbog zracnih i elektromagnetnih stujanja... tu lezi i odgovor... kakva je strasna sila, trenutno zamrzla milijune mamuta, temparaturom od najmanje 101c. ispod nistice...

- - - - - - - - - -

Ova francuska znanstvenica je u stavri uprla u prava vrata... jer se pokazuje, da nikada nije bila veza izmedju kore planeta i utrobe planeta. Nego se nesto dogodilo s korom i njenim statusom u osnosu na ostale " temelje Zemlje ".

- - - - - - - - - -

Tek je 70 godina i 80 sad, proslog stoljeca, otkriveno, da je cijelo podrucje parka Yellowstone, bilo ogromni, divovski krater... i utvrđenu su TRI erupcije... najveca od njih je imala krate 86 sa oko 80 km. a neki tvrde da se iz zrakoplova raspoznaju ( s velikih visina...) tragovi da je taj najveći bio 92 sa 80km. I opet bi to podrucje moglo - ekplodirati... a slikom je pokazano, sto je jedan veliki krater u odnosu na usijani materijal ispod Yellowstonea. Kao malo veca djecja spekula, prema nogometnoj lopti!

- - - - - - - - - -

Po procjeni strucnjaka... u krugu od 500 km. bi u prvih tri sata udara, bilo sve zbrisano i ... zatrpano milijunima tona teskog, vlaznog pepela (koji nije pepeo, nego zdrobljeni kamen u prah, veoma oapsan za udisati, jer ostecuje pluca... nadjene su kosti ( zivotinja u tom podrucju, u stvari, udaljenom 1000 milja, koje pokazuje strasne posljedice) pepo bi sve srusio, jer bi ga bilo vise od metra... a specificna mu je tezina, nekoliko puta veca od snijega... najgore:Vecina ljudi ne bi uspjela umaci, mozda mali broj, koji bi odmah poceo bijeg - autom. A erupcija takve kategorije... bi nanijela stete 1000 km. uokolo, a zbog vjetra sa sjevera i sjevero zapada, vejrojatno bi dim i pepo dopro (naravno u manjim kolicinama, 1600 km. prema jugu Sjedinjenih Drzava... i to u roku nekoliko dana... oh da... u krugu od 150 km. bi udar trenutno unistio sve... i ljude i zivotinje i biljke... i sve bi zatrpao i sahranio, promijenivsi, zauvijek krajolik, 150-200 km. od rubova nacionalnog parka...

- - - - - - - - - -

Sve detaljnije i druge odgovore imate ovde na linku.
Iskrenome i pametnome dosta.
Ko opet ne veruje?
Neznam u cemu je problem braco ateisti?
Zasto morate uopste da poverujete, ko vas to ovde od nas na silu tera, ili vam to savest mira neda?

http://kreacionizam.bloger.index.hr/default.aspx?date=1.10.2011
 
1. Sta vulkani rade ovde ? Da li su dokaz da se zemlja hladi milijardama godina I da je u jezgru I dalje vrela ili dokazuje da je Bog jednostavno postavio vulkane tu da bi pravili prirodne katastrofe.

2. Sta krateri od asteroida rade ovde ? Postoje krateri sirine vece od 200 km , takvi udari bi sigurno obrisali vecinu zivota na zemlji, kako se to desilo u skorije vreme a mi ne vidimo posledice I kako to da se u fosilnom zapisu nestanak vrsta slaze sa datumima ovih kratera, slucajnost ?

3.Zasto su fosili poredjani na ovakav nacin ? Nikada ne vidjamo ljude pomesane sa dinosaurusima I slicnim izumrlim vrstama, nikada ne vidjamo fosile nase vrste koji su stariji od 200 000 godina , nikada ne vidjamo zeca ili kokosku pomesane sa zivotinjama sa slicnom izumrlim zivotinjama, nikada ne vidjamo modernu pticu pre dinosaurusa sa mnogim karakteristikama koje imaju danasnje ptice itd.

Ne mora neko da bude obrazovan uopste da bi nakon samo malo razmisljanja utvrdio da je nemoguce da je zemlja mlada, ali ako neko tako misli, neka mi objasni ovih par stavki porfavor.

Lazo, odvoj slobodno vreme i pogledaj video.
 
Prvo mi kazi koji ljudi?

Pa onda da odgovorim.

Pa ako verujes da su asteroidi udarali posle potopa onda poslepotopni ljudi, kao i zivotinje, kako su preziveli zimu i zaklanjanje sunca koje je usledilo ko zna koliko godina posle tih udara ? ( ne mogu da verujem da ne shvatas koliko tvoje ubedjenje nema smisla ).

Cekaj ne razumem tvoje objasnjenje za vulkane, znaci oni su ovde zbog potopa ako sam dobro razumeo ? Sta onda rade na ostalim planetama i mesecima ? jel svuda bio potop ?

- - - - - - - - - -

Lazo, odvoj slobodno vreme i pogledaj video.
 
Poslednja izmena od moderatora:
1. Sta vulkani rade ovde ? Da li su dokaz da se zemlja hladi milijardama godina I da je u jezgru I dalje vrela ili dokazuje da je Bog jednostavno postavio vulkane tu da bi pravili prirodne katastrofe.

2. Sta krateri od asteroida rade ovde ? Postoje krateri sirine vece od 200 km , takvi udari bi sigurno obrisali vecinu zivota na zemlji, kako se to desilo u skorije vreme a mi ne vidimo posledice I kako to da se u fosilnom zapisu nestanak vrsta slaze sa datumima ovih kratera, slucajnost ?

3.Zasto su fosili poredjani na ovakav nacin ? Nikada ne vidjamo ljude pomesane sa dinosaurusima I slicnim izumrlim vrstama, nikada ne vidjamo fosile nase vrste koji su stariji od 200 000 godina , nikada ne vidjamo zeca ili kokosku pomesane sa zivotinjama sa slicnom izumrlim zivotinjama, nikada ne vidjamo modernu pticu pre dinosaurusa sa mnogim karakteristikama koje imaju danasnje ptice itd.

Ne mora neko da bude obrazovan uopste da bi nakon samo malo razmisljanja utvrdio da je nemoguce da je zemlja mlada, ali ako neko tako misli, neka mi objasni ovih par stavki porfavor.
Dobro Lazo, objasni mi kakve veze ima ova tema sa religijom?

Čak ni sam naslov nema baš mnogo veze sa religijom. Ali hajde da ne zakeram previše, odgovoriću na naslov.
Zemlja i čitava tvoja realnost imaju starost onoliku koliko si ti svestan toga. Svet za tebe nastaje tvojim osvešćivanjem istog. E sad to primeni na religijske tekstove.
 
Dobro Lazo, objasni mi kakve veze ima ova tema sa religijom?

Čak ni sam naslov nema baš mnogo veze sa religijom. Ali hajde da ne zakeram previše, odgovoriću na naslov.
Zemlja i čitava tvoja realnost imaju starost onoliku koliko si ti svestan toga. Svet za tebe nastaje tvojim osvešćivanjem istog. E sad to primeni na religijske tekstove.

Veliki broj vernika veruje da je Zemlja mlada, samo dajem dokaze da je to nemoguce.

- - - - - - - - - -

Prilagođavanje kosti fosila Lucy električnom pilom

Sveučilišni profesor anatomije, dr. David Menton, otkriva kako je evolucionistički autoritet ne-znanstvenim postupkom majmunsku kost izbrusio da bi je prikazao ljudskijom i tako umjetno stvorio privid postojanja evolucijskog prijelaznog oblika.



Sreca pa imamo desetine fosila australepitikusa, kao i ostalih prelaznih formi koje su dovele do nas. :)
 
Ovako. Jehovini svedoci i adventisti koji su propovedali neke svoje stvari rekli su mi da je bog postavio Zemlju i Sunce tako da ako se Zemlja približi Suncu samo za 1 mm sve bi na Zemlji izgorelo, a ako se udalji samo za 1 mm sve bi se zaledilo. Ja sam im odgovorio da nije tačno, te da se kosmičke razdaljine ne mere u milimetrima. Zemlja je 22. juna daleko od Sunca oko 153 miliona kilometara, a 22 decembra oko 147 miliona kilometara. Dakle približava se i udaljava oko šest miliona kilometara za pola godine. Dalje, tvrdili su da je ceo svet i svemir star između šest i sedam hiljada godina. Ja sam ih pitao da li su čuli za svetlosnu godinu i priču da je neka zvezda daleko od nas nekoliko miliona svetlosnih godina. Rekli su da jesu. Aha ha ha ha ha ha ha. Ako je svemir star između šest i sedam hiljada godina - onda dve najudaljenije tačke u svemiru ne smeju biti dalje jedna od druge od sedam hiljada svetlosnih godina. Hvala na pažnji. No comment. Dodajte i vi neku nebulozu...

P.S. Sizife, majstore, svi mi pametni smo uz tebe...
 
Veliki broj vernika veruje da je Zemlja mlada, samo dajem dokaze da je to nemoguce.

- - - - - - - - - -



Sreca pa imamo desetine fosila australepitikusa, kao i ostalih prelaznih formi koje su dovele do nas. :)

Не постоје прелазне форме. Фосили аустралеопитакуса као и остали су само доказ да су некада постојале те врсте, али само за себе док нису изумрле.
 
Не постоје прелазне форме. Фосили аустралеопитакуса као и остали су само доказ да су некада постојале те врсте, али само за себе док нису изумрле.

Ne, to su prelazne vrste jer nema pomesanih fosila kako bi bilo da smo svi ziveli u isto vreme, tacno se zna u kojem vremenu su bili oni a u kojem mi, neces naci coveka i australopitekusa pomesane, cak i da ne verujes u nacine kojim naucnici odredjuju starost kamenja, opet neces naci nas snjima, ni sa ostalim nasim precima.

- - - - - - - - - -

pa i ti si vernik, verujes da je zemlja matora

Ja dajem dokaze da je stara i pored svih ostalih dokaza koje je nauka dala i dokazala starost zemlje.
 
1. Sta vulkani rade ovde ? Da li su dokaz da se zemlja hladi milijardama godina I da je u jezgru I dalje vrela ili dokazuje da je Bog jednostavno postavio vulkane tu da bi pravili prirodne katastrofe.

2. Sta krateri od asteroida rade ovde ? Postoje krateri sirine vece od 200 km , takvi udari bi sigurno obrisali vecinu zivota na zemlji, kako se to desilo u skorije vreme a mi ne vidimo posledice I kako to da se u fosilnom zapisu nestanak vrsta slaze sa datumima ovih kratera, slucajnost ?

3.Zasto su fosili poredjani na ovakav nacin ? Nikada ne vidjamo ljude pomesane sa dinosaurusima I slicnim izumrlim vrstama, nikada ne vidjamo fosile nase vrste koji su stariji od 200 000 godina , nikada ne vidjamo zeca ili kokosku pomesane sa zivotinjama sa slicnom izumrlim zivotinjama, nikada ne vidjamo modernu pticu pre dinosaurusa sa mnogim karakteristikama koje imaju danasnje ptice itd.

Ne mora neko da bude obrazovan uopste da bi nakon samo malo razmisljanja utvrdio da je nemoguce da je zemlja mlada, ali ako neko tako misli, neka mi objasni ovih par stavki porfavor.

1. Вулини, пардон, вулкани се никад неће охладити, гравитационо сажимање узрокује повећање притиска и температуре у утроби Земље.

2.Конфузно, како кратери од астероида могу бити доказ да је Земља стара?

3.Не виђаш јер ти нико није показао.

А објасни ти мени како све делте река и сав нанесени песак и материјал одговајају раздобљу од тек неколико хиљада година?
 

Back
Top