free sipping?

Wrong Turn

Domaćin
Banovan
Poruka
4.812
Šta konkretno znači?

Besplatno do evrope ili,
Besplatno do najbliže luke, recimo Bar ili,
Besplatno do države ili čak
Besplatno do kuće?

Hoću nešto da uzmem na ebayu, pa me zanima jer ako je besplatno do države onda super...

Piše tamo da samo free shipping ne važi do Američkih kontinenata...
 
Zavisi, meni tako uzmu 300-500 dinara iz poste, iako na sajtu pise da je "free shipping", mada mislim da je bilo par puta da mi nista nisu uzimali.
Realno, sve je to kako im se zalomi, ako se maltretiraju da otvaraju i proveravaju paket, onda verovatno i uzmu koji dinar.

Ako neko salje iz Amerike tebi u Evropu, mislim da onda uvek ima postarina, mada nisam 100% siguran.
 
Ja sam skoro nešto naručila sa AliExpress-a, kod njih je sve free-shipping, ali mi je carina naplatila akcizu 700 dinara, a pošta dostavu 250 din, a vrednost je bila 28 evra !

Kinez pošalje iz Šangaja za džabaka a onda nas naši oderu :ljutka:
 
Ja sam skoro nešto naručila sa AliExpress-a, kod njih je sve free-shipping, ali mi je carina naplatila akcizu 700 dinara, a pošta dostavu 250 din, a vrednost je bila 28 evra !

Kinez pošalje iz Šangaja za džabaka a onda nas naši oderu :ljutka:

Potvrdjujem ovo, i kod mene slican slucaj, samo nisam siguran da li su uvek naplacivali i sta, ali desavalo se.
 
Zavisi...niko ne kaze da ce uve da ti naplate 1000 dinara.
Mozda nekada hoce, mozda ne, kako im je tamo dan na carini.

Meni za paket 5 eur, nekada trazili po 200-300 din, nekada nista.
Ako to nemas ovde za te pare, onda je mozda bolje dati tih 200-300 din, opet bi i toliko dao brzoj posti ili kome vec.

E ako carina resi da uplete prste, to je drugo. A desavalo se da se gospoda jednom i sama posluze, i to bas mislim da je bilo prvi put kada sam kupovao, posle toga kupovao sam 10-ak puta bez ikakvih problema i "nestale" robe.
I dan-danas ih psujem zbog toga.
 
Бесплатно... а може бити да ти наша пошта наплати а и не мора. Нама је много пута стизало са Али Експрса да нисмо динара платили.
 

Back
Top