Rusija optuzila Ameriku i Veliku Britaniju za genocid nad narodima Vijetnama i Iraka

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.356
РЕПЛИКА СТАЛНОГ ПРЕДСТАВНИКА РУСКЕ ФЕДЕРАЦИЈЕ У УН ВИТАЛИЈА ЧУРКИНА НА СЕДНИЦИ СБ УН О БиХ

curkin544sa5d45s.jpg


Господине Председвајући,

ХТЕО бих да изнесем две примедбе: једну – процедуралну, другу – суштинску.

Процедурална. Данас су неке делегације иступале двапут: да објасне мотиве свог гласања и да говоре о суштини питања на дневном реду. Запазили смо да у свом првом иступању представник Француске ни реч није рекао о мотивима свог гласања. Такво иступање сматрамо некоректним.

Суштинска. Неке делегације су критиковале позицију Русије. Посебно су били оштри представници САД и Уједињеног Краљевства. При том они су грубо извртали нашу позицију, у којој – то желим да нагласим – није било никаквих изговора. Требало је да пажљивије слушају наше иступање. Али у вези са тим, ја имам неколико питања за представнике САД и Уједињеног Краљевства.

Недавно је била 40-годишњица окончања рата у Вијетнаму.

Зашто нисте сазвали седницу Савета Безбедности УН?

Зашто нисте припремили предлог резолуције, у којем сте могли да осудите тепих-бомбардовање Ханоја? Да осудите коришћење напалма. Да осудите убиство 500 мирних житеља сеоцета Ми Лај од стране поручника Келија, којег је великодушно помиловао председник САД.

Недавно је била 10-годишњица незаконите инвазије Ирака од стране САД и Уједињеног Краљевства, која је произвела погибију милиона људи, а цео регион до данас потреса најжешћа криза.

Зашто САД и Уједињено Краљевство нису предложили да се тим поводом усвоји резолуција Савета Безбедности УН, која би назвала ствари правим именом?

Пробелем је у томе, што се ваш хуманизам укључује и искључује у зависности од политичке целисходности.

А то потпуно подрива поверење према вашим речима и делима.

Хвала, господине Председавајући.

http://fakti.org/rossiya/mid/a-evo-...-pitao-za-junacko-zdravlje-za-vijetnam-i-irak

Hvala vam gospodine Curkin sto branite istinu i pravdu od ovih licemernih ubica i zlikovaca.
 
Citam komentare na ovu vest na Fakti.org i izmedju ostalog procitah jedan komentar gde je Rusija vec 6 puta u UN sprecila proglasenje nezavisnog Kosova a nas bednik AV je od Lavrova trazio da Rusije nekako pomogne da se ponisti rezolucija 1244 e ovo ako je istina onda stvarno nema nas gorih na svetu.Neko drugi ce da stiti nase interese a mi najveci neprijatelji sami sebi ,koje smo mi prodane duse!
 
Citam komentare na ovu vest na Fakti.org i izmedju ostalog procitah jedan komentar gde je Rusija vec 6 puta u UN sprecila proglasenje nezavisnog Kosova a nas bednik AV je od Lavrova trazio da Rusije nekako pomogne da se ponisti rezolucija 1244 e ovo ako je istina onda stvarno nema nas gorih na svetu.Neko drugi ce da stiti nase interese a mi najveci neprijatelji sami sebi ,koje smo mi prodane duse!

Srbija je jedna vrsta kolonije.
 
A sta ako uslov za clanstvo EU bude priznanje tzv. "genocida" u Srebrenici ,sta ce tad da uradi AV bas me zanima?

Без икакве сумње, то је услов. Пошто је ЕУ парламент изгласао резолуцију о Сребреници, сасвим је сигурно да би се тражило да Србија такву резолуцију прихвати и потврди. Дакле услови за чланство (боље рећи за отварање поглавља) су:

Признање независности тзв. Републике Косове
Увођење санкција Русији
Учлањење у НАТО
Прихватање кривице за грађански рат деведесетих и посебно ЕУропских и америчких лажи о Сребреници
Прекид односа са РС и активна подршка унитаризацији БиХ
Продаја свих преосталих привредних и природних ресурса
Јачање аутономије Војводине (у преводу, стварање републике, нове државе и нове нације)
Аутономија Рашке области, тзв. Санџака

Има тога још...
 
Сједињене Државе су направљене на геноциду, скоро је истребљено староседелачко домородачко становништво Америке тзв индијанци. Ми данас уопште не знамо ни како они зову земљу на којој су живели њихови претци и на којој они преостали живе по резерватима.
 
За Вијетнам сами Американци су признали да су убили преко 2,4 милиона цивила а незваничне цифре су преко 5 милиона па чак постоје индиције да је преко 7 милиона ненаоружаних цивила Вијетнамаца страдало у "победоносним" походима америчке војске. 10 година "летеће тврђаве" Б-52 су без прекида тепихом бомбардовале огромна пространства вијетнамске територије и зна се да је на Вијетнам бачено више бомби него што је за цело време трајање 2.СР. Највише цивила убијено је напалм бомбама а потом у разним хеликоптерским експедицијама где су насумично сравњавали цела села и области.
У Камбоџи је Пол Потов режим тајно контролисан од стране ЦИА-а извршио прави погром над становништвом Камбоџе а када је постајала опасност да се за то окриве Американци исценисрали су ситуацију такозваних "поља смрти" где су сву кривицу покушали да свале на црвене кмере и Пол Пота. Наравно, истина се тешко пробијала али се испливала. Најмања процена је да су само на тим пољима убили преко 2 милиона цивила.

Оно што је сада сигурно то је да је америчка демократија од 1946 године до данас убила далеко више становништва планете него што је однео 2.СР и да та бројка већ увелико премашује 100 милиона становника широм планете. Стотине милиона су расељене и протеране. Само у СФРЈ из такозване хрватске протерали су готово милион Срба, са Косова и Метохије 350 хиљада а исто толико и из Федерације БиХ.
Данас у Африци заједно са Британцима врше масовне погроме становништва вештачким изазивањем глади и масовним биолошким и хемијским експериментима.
У сваком случају В.Британија је навећа зликовачка творевина у историји цивилизације а одмах уз раме јој је САД.
 
Poslednja izmena:
A gde je tu problem? Pa ako je sud rekao da je Srebrenica genocid,a Srbija da nema veze s tim, sta je sada tu problem.
Zahtevace oni da se kaznjava ko negira genocid u srebrenici. I dobro je da je tako.

А да Србија тужи Немачку за геноцид у Крагујевцу 1941.? И да се обавезно казни свако ко негира? И да је добро што је тако!
 
A gde je tu problem? Pa ako je sud rekao da je Srebrenica genocid,a Srbija da nema veze s tim, sta je sada tu problem.
Zahtevace oni da se kaznjava ko negira genocid u srebrenici. I dobro je da je tako.

ставар је у томе што злочин у Сребреници нема обележја геноцида. о томе се ради. правну квалификацију је донео један врло споран политички мотивисан привремени суд. нико не негира злочин, али спречавање озбиљне научне расправе о правној оцени тог злочина није ништа друго до спречавање даљег истраживања. то је диктатура политичке воље одређених сила, ништа друго. нема ту никаквог хуманизма.
 
Сједињене Државе су направљене на геноциду, скоро је истребљено староседелачко домородачко становништво Америке тзв индијанци. Ми данас уопште не знамо ни како они зову земљу на којој су живели њихови претци и на којој они преостали живе по резерватима.

Tacno.

Ali Curkin je u UN javno razotkrio americko licemerje. Ubistvo par hiljada Bosnjackih ISIL-ovaca proglasavaju za genocid a cute nad milionima mrtvih gradjana Vijetnama i Iraka koje su oni direktno ubili.

- - - - - - - - - -

A gde je tu problem? Pa ako je sud rekao da je Srebrenica genocid,a Srbija da nema veze s tim, sta je sada tu problem.
Zahtevace oni da se kaznjava ko negira genocid u srebrenici. I dobro je da je tako.

problem je sto to nije genocid . Genocid je fizicko istrebljenje kompletnog stanovnistva jedne nacionalne grupe. Kao na primer sto su radili HRvati i Bosnjaci Srbima u NDH ili Nemci Jevrejima u Nacistickoj Nemackoj.

Ubijali su sve Srbe i Jevreje bez obzira na starost, pol, obrazovanje, izgled...

Dok u Srebrenici snage VRS su ubijale samo vojnike ARBIH , od koji je 7000 poginulo u sukobima sa snagama VRS prilikom pokusaja proboja ka Tuzli, a 1000 je streljano zbog pocinjenih zlocina nad srpskim civilima u Podrinju.

To je objasnio i Efraim Zuroff jevrejski najpoznatiji lovac na naciste i negirao da se bilo kakav genocid desio u Srebrenici.
 
Недавно је била 40-годишњица окончања рата у Вијетнаму.

Зашто нисте сазвали седницу Савета Безбедности УН?

Зашто нисте припремили предлог резолуције, у којем сте могли да осудите тепих-бомбардовање Ханоја? Да осудите коришћење напалма. Да осудите убиство 500 мирних житеља сеоцета Ми Лај од стране поручника Келија, којег је великодушно помиловао председник САД.

Недавно је била 10-годишњица незаконите инвазије Ирака од стране САД и Уједињеног Краљевства, која је произвела погибију милиона људи, а цео регион до данас потреса најжешћа криза.

Зашто САД и Уједињено Краљевство нису предложили да се тим поводом усвоји резолуција Савета Безбедности УН, која би назвала ствари правим именом?

Пробелем је у томе, што се ваш хуманизам укључује и искључује у зависности од политичке целисходности.

А то потпуно подрива поверење према вашим речима и делима.

Хвала, господине Председавајући.
.

Prava pitanja i prave konstatacije.
 
И такозване хрвате за геноцид 1941 и 1991 године.
Sud za cije je osnivanje glasala Rusija usavetu bezbednosti iliti Hag je utvrdio da nakavkog genocida nije bilo u Hrvatskoj nad Srbima 90tih.
A uzgred ruski ambasador u Hrvatskoj je dosta govorio o toj stvari i to na taj nacin da je njegov intervju potpuno ispravno nazvan "Rusija je bila na strani Hrvatske"
http://www.jutarnji.hr/rusija-je-bil...vatske/213406/
 
Poslednja izmena:
A gde je tu problem? Pa ako je sud rekao da je Srebrenica genocid,a Srbija da nema veze s tim, sta je sada tu problem.
Zahtevace oni da se kaznjava ko negira genocid u srebrenici. I dobro je da je tako.



Problem je u tome sto nad muslimanima nije bilo genocida, jer nije bilo sistematskog ubijanja muslimanskih civila, zena, dece, staraca; dok s druge strane muslimani pod komandom Nasera Orica su po srpskim selima ne birajuci redom ubijali koga su stigli.


 
Citam komentare na ovu vest na Fakti.org i izmedju ostalog procitah jedan komentar gde je Rusija vec 6 puta u UN sprecila proglasenje nezavisnog Kosova a nas bednik AV je od Lavrova trazio da Rusije nekako pomogne da se ponisti rezolucija 1244 e ovo ako je istina onda stvarno nema nas gorih na svetu.Neko drugi ce da stiti nase interese a mi najveci neprijatelji sami sebi ,koje smo mi prodane duse!

Istina je. Srecom Lavrov ga je ignorisao.
 
Citam komentare na ovu vest na Fakti.org i izmedju ostalog procitah jedan komentar gde je Rusija vec 6 puta u UN sprecila proglasenje nezavisnog Kosova a nas bednik AV je od Lavrova trazio da Rusije nekako pomogne da se ponisti rezolucija 1244 e ovo ako je istina onda stvarno nema nas gorih na svetu.Neko drugi ce da stiti nase interese a mi najveci neprijatelji sami sebi ,koje smo mi prodane duse!

Nismo MI neprijatelji i prodane duse, vec zna se ko (onaj sto ide u Srebrenicu a ubiene Srbe ne pominje). Nema potrebe posipati ceo narod pepelom.

- - - - - - - - - -

A gde je tu problem? Pa ako je sud rekao da je Srebrenica genocid,a Srbija da nema veze s tim, sta je sada tu problem.
Zahtevace oni da se kaznjava ko negira genocid u srebrenici. I dobro je da je tako.

Kako je moguce da si ti nepogresivo i UVEk protiv interesa Srbije i Srba? Nema vesti da ti nesto ne komentarises protiv.

Jel ti uopste znas sta je genocid???????
 
A gde je tu problem? Pa ako je sud rekao da je Srebrenica genocid,a Srbija da nema veze s tim, sta je sada tu problem.
Zahtevace oni da se kaznjava ko negira genocid u srebrenici. I dobro je da je tako.

Проблем је што пресуда садржи формулацију "злочин геноцида", јер нису могли да употребе квалификацију геноцид јер догађаји у Сребреници не одговарају дефиницији геноцида коју су УН донела одмах после другог светског рата.

Суд је нашао решење којим чува интегритет и удовољава политичким притисцима.

Британска резолуција је имала за циљ да прво промени формулацију, а онда да почне да лечи своје комплексе по Србима.
 

Back
Top