Sta mislite o Reality show emisijama?

Snezana67

Primećen član
Poruka
504
Polako pocinju da nas zatrpavaju ovakvim emisijama. Sta uopste mislite o njima?

Po meni, one su najbolji odraz potpune ispraznosti + nekreativnosti + oguglalosti kako onih koji su ih izmislili (jedan Holandjanin je u pitanju), tako onih koji ih prate. Ali, vidim da se mnogim ljudima to dopada, pa me zanima zasto.
 
Ma potpuno se slazem sa tobom! Toliko su poceli da nas zatrpavaju svakakvim emisijama toga tipa, a da ne spominjem tek kako je u Americi...Tamo danas svaka zvezda i zvezdica, kada pocne da im opada popularnost, odluci da sadrzaj svog frizidera podeli sa sirokim narodnim masama.....A sto je najgore, mi smo tek na pocetku, trend takvih emisija kod nas je tek poceo.
 
IvAnA:):
Jedini reality show-ovi koje mogu da gledam su oni MTV-jevi, tipa The Osbournes...

Po meni su ti i najgori...najljigaviji...Osbornovi, pa Dzesika Simpson, pa onda i ona Britni....ma vise se ni ne zna ko je sve dozvolio da mu se postave kamere u spavacu sobu i WC. Jedino sto mi je zanimljivo na MTV-ju je ona emisija kad od krntije naprave super kola - Pimp my ride! To mi je simpaticno...
 
Serijski_Ubica:
Jackass mi je bio smeshan u pochetku, pa onda samo zanimljiv, a sad vec okrecem drugi kanal... Pimp my ride nije losh, mada je malo glupavo trpati nekome ko je imao krshinu 10 LCD-a u kola. What's the point ? chisto preterivanje

E A ZAMISLI DA IM NEKO UVALI NASEGA FICU, STA BI MU URADILI...

Inace za mene je realiti sou mnogo bolji od bilo cega drugog. Sta inace imas u ponudi. Spanska sranja, Sranja sa smejanjem u pozadini, utakmice.. decija sranja, Muziku tipa dzogani i grand sou.
Za sada najbolji realiti sou je skupstina i sudjenje seselju...
 
Možda je malo bezveze da ih toliko generalizujete. Nisu sve iste i jednako proste.
"Pimp my ride" je ok, vrlo humano čak, he... "Pimp my bride" još bolje... Baš me zanima da li je neko gledao...
"The Osbournes" su mi bili dosadni. I gadni nekao...Mama i Kelly su bili super, ali opet gadni.

Volela sam da gledam "Jednostavan život", iako mi je bilo potpuno jasno to foliranje. Imali su dobre fore, doduše.

Uskoro počinje prikazivanje "Big brother", e to je onaj pravi Realty show. Najgrđi.
To će biti vrhunac. Već vidim bunu u novina, na televiziji, upiranje prstom ...u njihovu veliku gledanost.
 
Sam koncept takvih emisija me najvise podseca na kuvarske recepte.

Recept za Reality show:
Uzmete recimo 10 ljudi, 5 muskaraca i 5 zena.
Stavite ih u odredjen prostor odredjeno vreme.
Dobro ih izmuckate.
Dajte im sve sto traze, osim slobode.
Posmatrajte ih kroz stotine kamera kao zamorcice.
Izivljavajte se sto vise na njima, da vidite kako ce da reaguju (mozete im pustiti struju, golicati ih, smrtno preplasiti, nehumano mrcvariti, terati ih da skacu, pevaju, urlaju... ma sve sto vam padne na pamet samo da im stvorite sto nepodnosljiviju situaciju).
Posle sve to lepo izmontirajte.
Posluzite dok je toplo.

Sta je uopste smisao takvih emisija? Da se da prilika bezbrojnim malim ljudima da dozive nesto u svom zivotu? Ako mi je zivot toliko prazan i nezanimljiv, da mi treba izmisljena vestacka situacija da bi on postao zanimljiviji - onda do djavola sa mojim jadnim zivotom.
A sta gledalac ima sa tim? Da se poistoveti sa mnom i da na taj nacin dozivi "katarzu"?

Sve to me mnogo podesca na rimski obicaj u poslednjim decenijama pre pada Carstva, kada su umesto glumaca, na scenu izvodili "stvarne" protagoniste. Naime, ondasnje drustvo je vec toliko bilo zasiceno svim i svacim, i toliko se degenerisalo, da su vec oguglali i na gladijatorske borbe. I sta s uradili? Lepo su poceli da prave "stvarne" predstave. Dakle, ako Prometeja u istoimenoj tragediji vezuju za stenu i ostavljaju ga da ga gavranovi kljucaju, to improvizuju u amfiteatru i publika uziva, danima gledajuci kako neki tamo rob (kome je zlehuda sudbina odredila da glumi Prometeja) lagano umire u najtezim mukama. Ako nekog treba da rastrgne medved, dovescemo medveda i pustiti ga da to stvarno radi. Ako izvodimo Salomu, lepo cemo nekom odseci glavu i staviti je na posluzavnik, kao sto i pise u drami. I tako dalje... barem robova imamo koliko hocemo.

Prepoznajete li koncept reality showa u ovome?
 
Snezana67:
Polako pocinju da nas zatrpavaju ovakvim emisijama. Sta uopste mislite o njima?

Po meni, one su najbolji odraz potpune ispraznosti + nekreativnosti + oguglalosti kako onih koji su ih izmislili (jedan Holandjanin je u pitanju), tako onih koji ih prate. Ali, vidim da se mnogim ljudima to dopada, pa me zanima zasto.
Znaš nešto o njemu? Ime, sajt, bilo šta?
 

Back
Top