Da li je moguće zatražiti politički azil u Rusiji?

Jel probao neko, kakve su šanse?

Da.
I nasele te u Sibir.
I kao u Enverhodzinoj Albaniji imas kontrolu kretanja i naseljavanja,znaci samo u krugu od 30 km u Sibiru imas pravo da putujes
i da promenis prebivaliste.Nemas pasos,tako da ne mozes da pobegnes nigde.Instalacije telefonske popucale od zime,ne moz da zoves nikog.Kakav crni GSM ili vajrles na tom prostoru...
 
Изгледа да се политички азил додељује само личним председниковим указом.

Боље ти је да се пријавиш као избеглица. Мораћеш да покажеш да си жртва озбиљног прогона због твоје расе, вере, грађанства, националности, друштвене групе или политичких убеђења.
 
U Rusiji je prosječna plata 400 evra, što je skoro duplo manje od plate u Hrvatskoj. Bolje je onda zatražiti azil kod Koline Kitarović.
КРЕШО,
Није он питао где може снимати ПОРНИЋЕ, питао је за политички азил!
:hahaha:
 
Jel probao neko, kakve su šanse?

Азил у Русији можеш затражити од било ког полицајца приликом ступања на територију Руске Федерације, не и у њеним конзуларним представништима и амбасадама ван земље. До пре две године услови смештају нису били баш најбољи, нити се добијала избегличка легитимација, међутим колико знам у задњих годину-две ствари су се нормализовале и приближиле европским условима за азиланте.

Проблем представљаjу скоро милион избеглих Руса из Украјине који имају статус избеглица, па је питање какви су сада услови смештаја. На сајту руске владе има линк ка министарству које се бави имигрантима и тамо ћеш наћи детаљније информације.

Уколико имаш неку струку/занат којим можеш издржавати себе и уколико препознају да су разлози због којих тражиш азил стварни, тј. политички, постоје шансе. У том случају неће ти доделити "политички азил" како не би улазили у сукоб са државом из које долазиш, већ "хуманитрани" на три године, а након тога ако си научио језик и прилагодио се култури која влада у Русији и трајни боравак.

У Шведској након годину дана боравка као азилант званично можете тражити посао, како је то регулисано у Русији не знам. Ако ти се посао не свиди тражи да добијеш хектар земље на руском Далеком Истоку јер у том случају добијаш и субвенције и помоћ државе у новцу, храни, машинама и сл.

Ми бисмо сутра отишли, ал' немамо за авионску карту, а возом не могу јер имам забрану боравка (проласка) у ЕУ на 5 година. .

Да, уколико путујеш возом карта ће те коштати испод 100 евра, тако су ми рекли.
 
Poslednja izmena:
Азил у Русији можеш затражити од било ког полицајца приликом ступања на територију Руске Федерације, не и у њеним конзуларним представништима и амбасадама ван земље. До пре две године услови смештају нису били баш најбољи, нити се добијала избегличка легитимација, међутим колико знам у задњих годину-две ствари су се нормализовале и приближиле европским условима за азиланте.

Проблем представљаjу скоро милион избеглих Руса из Украјине који имају статус избеглица, па је питање какви су сада услови смештаја. На сајту руске владе има линк ка министарству које се бави имигрантима и тамо ћеш наћи детаљније информације.

Уколико имаш неку струку/занат којим можеш издржавати себе и уколико препознају да су разлози због којих тражиш азил стварни, тј. политички, постоје шансе. У том случају неће ти доделити "политички азил" како не би улазили у сукоб са државом из које долазиш, већ "хуманитрани" на три године, а након тога ако си научио језик и прилагодио се култури која влада у Русији и трајни боравак.

У Шведској након годину дана боравка као азилант званично можете тражити посао, како је то регулисано у Русији не знам. Ако ти се посао не свиди тражи да добијеш хектар земље на руском Далеком Истоку јер у том случају добијаш и субвенције и помоћ државе у новцу, храни, машинама и сл.

Ми бисмо сутра отишли, ал' немамо за 'леба, камо ли за авионску карту, а возом не могу јер имам забрану боравка (проласка) у ЕУ на 5 година. .

Да, уколико путујеш возом карта ће те коштати испод 100 евра, тако су ми рекли.
Ево сајта ФМС (Федералне миграционе службе), ту је све најважније о добијању статуса политичког азиланта или избеглице у Русији

http://www.fms.gov.ru/government_services/asylum/
 

Back
Top