KRUŽNE TRKE

B

banne

Gost
Posle mnogih nagadjanja i spekulacija evo konacne liste ucesnika u kraljevskoj klasi za predstojecu sezonu.
1. Asanovic Goran (bmw 320 e36) - prosljogodisnji Kuvaljin
2. Kuncer Franjo (audi a4) - mada jos nije stigao u zemlju
3. Kuvalja Tanasije (alfa 156) - nismo ga jos videli
4. Djelmas Miodrag (peugeot 406) - predivan auto i uz to brz
5. Vesnic Milovan (opel vectra) - ? bez podataka
6. Simic Dragan (opel vectra) - ove godine bez asistencije nemaca, auto je dosta zapusten, veliko je pitanje sta ce tu biti
7. Timotic Zoran (bmw 320 e36) - proslogodisnji sampionski automobil Gorana Asanovica
8. Komnenovic Pavle (alfa 155) - Paja jos juri auto, a ako ne nadje nastupice na uscu sa starom dobrom alfom i vise ce se posvetiti sinu koji vozi u klasi do 1400 ccm gr N
9. Marinkovic Miodrag (peugeot 405) - ex Cvetic, ex Simic automobil, konacno doveden u red ali za klasu slabiji od drugih
10 . Kastratovic Zoran (bmw 320 e36) - stari auto ali daleko vise poboljsan ove sezone

Po nekim informacijama Andrej Kulundzic je hteo da se prikljuci ovom drustvu ali je sprecen zbog zdravstvenih problema.

17/18. 5. 2003. - Banja Luka
07/08. 6. 2003. - Beograd
14/15. 6. 2003. - Beograd
22/23. 6. 2003. - Beograd
09/10. 8. 2003. - Kraljevo
30/31. 8. 2003. - Kraljevo
27/28. 9. 2003. - Novi Sad

Ako ima nekih pitanja rado cu odgovoriti!
 
17/18. 5. 2003. - Banja Luka
07/08. 6. 2003. - Beograd
14/15. 6. 2003. - Beograd
22/23. 6. 2003. - Beograd
09/10. 8. 2003. - Kraljevo
30/31. 8. 2003. - Kraljevo
27/28. 9. 2003. - Novi Sad

Ovo je kalendar trka za sampionat Srbije i Crne gore.U subotu na Uscu se vozi trening u 12 sati, a u nedelju je trka u 11 sati. Nastupace kao i svake godine 6 klasa, ali ove godine je ST klasa puna i bice odlicno gledati ta vozila na stazi.
 
Na stazi se pojavilo 100 automobila u sedam klasa.
Gledalaca je bilo oko 30.000 a najbolje mesto za gledanje je bilo u zgradi CK gde je bila hladovina, vetar je pirkao a i vidi se skor cela staza.
Klasu jedan obelezili su Tosic i Vidaric koji su imali zestok fajt na stazi koji je rezultirao time da su obojica zavrsila kraj staze. Pobedio je povratnik u klasu Pero Lucic koji je imao zestoku borbu sa Sasom Petronijevicem koji je diskvalifikovan sa drugog mesta zbog visestrukog preticanja pod zutom zastavom.
U klasi dva suvereno je vladao Danko Bakrac dok su veliku borbu za drugo mesto vodili Zarko Terzic i Branko Copic koja je trajala do poslednje krivine. Milos Komnenovic (sin Paje) izleteo je sa staze ali bez vecih posledica.
Klasa 3 takodje nije bila zanimljiva. Trku je poveo Dragan Milic u pezou 306 koji je izdahnuo posle par krugova, tako da je Zeljko Banicevic lagano i ubedljivo trijumfovao.
Hobi klasu su ponovo obelezili cudni preokreti. Gotovo svi favoriti su odustali (Atanackovic, Cvetic...) zbog kvarova tako da je pobedio totalno nepoznati covek ali ko im je kriv trka je za to da se zavrsi.
Klasu 4 necu ni komentarisati jer je smatram debilnom. Doveli ljudi pet automobila od cega tri popunjavaju klasu! Posle starta dvojica odose odmah u boks. Sramota!!!
Najjaca klasa nije bila nesto zanimljiva kako smo ocekivali. Velika borba se vodila izmedju Kuncera i Asanovica dok je Mikica Vesnic kaskao za njima. Razlog je nedostatak pravih prenosa u menjacu za ovu stazu. Kuvalja je totalno razocarao. Em auto nije isao em je on bio ocajan. Jos na kraju trke nije otisao u parc ferme tako da je diskvalifikovan. Djelmas je takodje muku mucio sa svojim Pezoom koji je i dalje pretvrd za nase staze. No ostaje sledeci vikend da se vidi ida se greske isprave.
Sto se moje klase tice startovao sam sa 19 pozicije posle problema na treningu sa obrtomerom. Trku sam zapoceo dobro i do prve leve posle starta sam bio 15. posle sam se zaglavio iza jednog novajlije koji me je zatvarao tri kruga i dosta me namucio. Moja je krivica sto se nisam odmah razracunao sa njim nego sam cekao tri cetiri kruga. Kada je izbacen sa staze, krenuo sam u dalju jurnjavu ali je neko na krivini broj 2 prosuo ulje tako da sam pravio piruete po stazi. Trku sam zavrsio deveti, ali ulozeno je nekoliko prigovora na prvoplasirane. Po nezvanicnim informacijama neki su pali na toj kontroli tako da cemo zvanicne rezultate znati kroz koji dan.
Eto to bi bilo to za ovaj vikend ako nekoga nesto zanima neka slobodno pita. A mi se vidimo sledeci vikend opet na Uscu.
Klasa 1 do 1150 ccm (yugo 55)
1. Petar Lucic
2. Dusan Nastasijevic
3. Dusan Borkovic
4. Dragan Kreca
5. Mario Zahirovic
6. Zvezdan Jovanovic
7. Ivan Cokic
8. Vladimir Panic
9. Predrag Dosen
10. Zoran Jablic
11. Dejan Ilic
12. Andrija Bikic

Klasa 2 do 1400 ccm gr.N
1. Danko Bakrac
2. Zarko Terzic
3. Branko Copic
4. Simo Raicevic
* Svi u pezoima 106

Klasa 3 do 2000 ccm Super production
1. Zeljko Banicevic (honda integra type R)
2. Vladimir Zecevic (peugeot 309 gti)
3. Dragan Stojkovic (opel vectra)
4. Dejan Mitric (bmw 320 E36)

Klasa 4 preko 2000ccm gr. N
1. Dragan Simic (mitshubishi lancer evolution 7)
2. Slobodan Jovanovic (ford sierra cosworth)

Klasa 5 do 1600 ccm "hobby"
1. Momcilo Nikolic (honda civic)
2. Miljko Vojinovic (bmw 316)
3. Momir Subotic (skoda felicia)
4. Darko Otenhajmer (daihatsu charade)

Klasa 6 do 2000 ccm Super Tourism
1. Franjo Kuncer (audi A4)
2. Goran Asanovic (bmw 320 E36)
3. Milovan Vesnic (opel vectra)
4. Zoran Timotic (bmw 320 E36)

Sampionat Srbije
Zbog mnogobrojnih prigovora ne znaju se konacni rezultati
 
ej...trke su sranje.... ima 30 vozaca i 7 klasa....
sve je sranje.....i organizacija..kuncer i asanovic se tuku po boxu i lepo prezentuju SCG!

.................
toliko..
f1
 
Samo u hibridu ima 30 vozaca, u malom N-u isto.Ukupno 100, a ne 30.To sto se Crnogorci tuku to je njihov problem.I u fudbalu se igraci ponekad potuku, a ne ovde gde pici adrenalin.S'obzirom kakva nam je zemlja i kako je stanje u njoj ovakve trke su super, pogledajmo samo Hrvatsku,Sloveniju,Bosnu,Makedoniju,Bugarsku,Rumuniju... njihove trke su *.... u odnosu na nase.A niko te ne tera da gledas ako ti se ne svidja. Imas formulu i ostale trke na televiziji.
 
Ne znam sta podrazumevas pod laikom. Ako smatras da je laik neznalica mozemo da se takmicimo u znanju o auto sportu u bilo kojoj disciplini (F1, WRC, moto gp, karting...domaci auto sport)u bilo kojoj oblasti (istorijat, tehnicko-mehanicki deo, takticki, do voznje). Da ne shvatis pogresno i ja pratim i volim F1 i WRC ali postujem i ostale discipline jer se tu regrutuju vozaci za F1 i WRC. Milos Pavlovic za koga pretpostavljam da znas je bas poceo u nasem domacem sampionatu, a vidi dokle je dogurao. Prosle godine, bio je sampion italijanske formule 3, koja je najjaca od svih formula 3 po konkurenciji. Npr. u Svedskoj imas svega 9 ST automobila, a znamo kolika je njihova razvijenost i standard.
 
Milos Pavlovic je davno otisao odavde, zahvaljujuci pametnom ocu, i nije vide nas sampionat, a kamoli ucestvovao, osim nesto malo u kartingu, dok je trkacku skolu i kompletnu karijeru ostvario u inostranstvu. Toliko o tvom znanju!!! Da neces da mi kazes da se na Uscu iBeranovcu regrutuju svetski sampioni??? Pa nasi najbolji (Mikica, Paja, Andrej) su odlazili da probaju preko, i po neki od njih je tu i tamo uzeo po neko postolje, a onda mi ovde od toga napravimo dogadjaj!!! Bio bi ti dobar sportski komentator, jer njima je sve uvek lepse nego sto je realno!!!!!
 
Zanimljivo sto sudis o necemu o cemu nisi bas savrseno obavjesten... Mikica je sve trke u inostranstvu dobro odvezao a to sto je imao pehove sa autom nije njegova greska! Mogao je da nadmasi i mnoge svjetske asove samo da je bilo novaca i da su ti savrseni stranci fer prema nama. A ako vam ta svjetska dogadjanja tako sjajno izgledaju, zapitajte se sta se desava kad se ugase reflektori i koliko je prevara i muljanja tu! Pitajte nekog ko je to dozivio a ne lupajte onako od oka. Dokle li ce nam sve sto je tudje biti bolje od naseg?!
 
Pa pazi, u pravu ste obojica donekle. Od nule se pocinje.
Jedino sto moram da dodam je da je ovo kod nas stvarno komedija. J... pa JUGO je seljacki auto prevazidjen jos '79... a ne da nas predstavlja kao nacionalnu klasu. A tek one mastovite kreacije od Fice... ili onog lika sto vozi Pezo 309 koji se ne pravi vec 15 godina...
Budimo realni: ovde se to zove sport, a od tih sampiona koji imaju u proseku 55 godina nema ni S za svetsku konkurenciju.
A MIlosu Pavlovicu stvarno svaka cast, njemu skidam kapu. Svi ostali su smesni, a novinari su naduvali price. Andrej se blamirao u onom Porse kupu sve je pljustalo... Ali nebitno.
Pozdrav svima! (Mihael je car!)
 
banne,vozaci bilo koje discipline koji su se oprobali u reliju nisu postigli nista i rekli su da je mnogo teze.a vi pricate o andreju paji i milosu pavlovicu kao vozacima*nemate pojma* na krugu je mikica the best i franjo je dobar.koji su po tvom misljenju naj bolji nasi reli vozaci.moj e mail delegatx@yahoo.com
 
neka si im skresala ludice,niko to nije doziveo iz boxa sedeo sa njima druzio se pricao a ovde s..u u bugarskoj na prvenstvu evrope tri gledaoca iz srbije a svi samo pricaju,i pricaju a ovaj banne naj vise
 

Back
Top