Ajde elektricari prosvetlite me !
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Ajde elektricari prosvetlite me !

Buduća legenda Motorcyclist (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    479

Podrazumevano Ajde elektricari prosvetlite me !

Ovako posto ne mogu da kontaktiram niti eps niti elektrovojvodinu preko e maila (ako imate neki dajte) da ih iznapusavam postavicu vama nekoliko pitanja:

prvo: zasto na selima u Srbiji u toku svake grmljavine struja streca, nestaje itd po 888 puta? Ne secam se da sam to doziveo u gradu ikada.

Drugo:zasto nekada tek kada prestane nevreme i ode za veci grad (u kome su ovde neki trafoi i sta li vec) tek onda nestane??? Da li to oni gase namerno,stite neku opremu?

Trece:jasno mi je da je u gradu sve pod zemljom a na selu su bandere ali razlog uopste nije fizicko ostecenje prilikom pada grane,stabla i slicno. To je bas redak slucaj,niti gromovi udaraju po banderama...

Moj deda je radio 80tih 20godina u Nemackoj,neko manje mesto i seca se da je struja nestala samo jednom zbog nekog remonta. Da li je moguce da smo toliko raspala drzava?
    "U stvarnom zivotu ko lebac, na forumu djubre" Motorcyclist

Moderator Microwave (avatar)
    Učlanjen
    04.09.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    912

Podrazumevano Re: Ajde elektricari prosvetlite me !

pa sam si zakljucio...problem je u nadzemnim vodovima i indukciji koja se javi kod jakog elektricnog praznjenja. prorade varnicari i izbace zastitne sklopke. ne mora da udari u banderu da bi se to desilo

Iskusan
    Učlanjen
    24.07.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Problem je u sistemu koji se namerno sabotira i posle svake grmljavine fingiraju se kvarovi pa svakojake privatne firme vrse fakturisanje neposteojecih delova da se poprave nepostojeci kvarovi.To vam je iz prve ruke informacija posto se jedan moj prijatelj usaltao u ekipu "dobavljaca" opreme za EPS.Njemu se na racun uplate sredstva za izvrsene usluge (koje nikad nije uradio) a onda kad se kesh podigne mora da ga deli svakojakim mufljuzima koji su mu taj posao namestili.

Elita Umri_muski (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    268

Tacno je i jedno i drugo.
    Podzemni vodovi kostaju i postavljanje i ne isplati se da ti pravis trafo stanicu za kucu na svakom bregu.
    Deda u Nemackoj je posebna prica, jer evo ti price iz USA, imaju restrikcije u Los Angelesu i drugim vecim gradovima neprestano leti vec 30 godina.
    Tamo je sasvim normalno da cesto nestaje struja cak i po vise dana...
    Americki kapitalizam uopste nije ni nalik EU kapitalizmu do 2008 ili ako cete precizno do 1990 (prvi je pravni datum a drugi ideoloski).

Moguce je napraviti sistem koji retko prekida struju i sa nadzemnim vodovima.

Ali se nikome ne isplati.
    Prvo je skuplji, a pare uvek treba potrositi RACIONALNO.
    To vam je kao kad bi pravili kanal za navodnjavanje i odvodnjavanje u poljoprivredi pa zelite da ga napravite sa betonskim bedemom i da bude trajan 50 godina...Cemu to....
    Tri puta je bolje napraviti obicnim viljuskarom kanal u zemlji i svakih 5 godina uzeti ogromne pare na odrzavanje a prvi put je jeftinije.
    Kapitalisticko-demokratska logika.

Da ti jos prishapnem ekonomiju elektrotehnicara...
    Elektrotehnicar automaticar ili elektronicar je ugasio svoj samostalan posao ako napalacuje sve u keshu i odmah...
    Malo ljudi ce kupiti njegov proizvod i rad, jer ili je skupo odjednom platiti i nemas ga odmah po kupovini , nego ide vreme razvoja...
    Mnogo je bolje i to se danas sve vise radi, je kupovina koriscenja...
    To znaci dobijes sistem, placas ga neku mesecnu cenu zakupa i dok ga koristis , tvoj je, kad neces vise, onda ga elektronicar pokupi i odnese i nikom nista.
    Tako umesto da platis 1000e, sto ce se svako razmisljati, ili za privatnika 150.000e neki sistem, ti placas 35e mesecno, sto znaci za 2,5godine isporucilac dobije celu cifru, a posle za jos 2,5 godine dobije penziju...i tako dokle god koristis...

Ovo se vise isplati dobrim inzenjerima, jer oni prave da traje, a ne kineski sistem kupis pa ti nije zao kad prestane da radi posle godinu dana....

A tako razmislja i demokratski narod, bolje mu , cini mu se jeftinije i bas lepo mu ....svaki mesec i ne primeti jer koristi....

A kod ovih sto se ugradjuju u politicko preduzetnistvo....to je danas masovna pojava...
    Prvo ne pravis nista dok narod ne popizdi i onda znas da ce da pristane na veliku cenu....tj u primeru kanala dok se ne dese neke poplave velike...
    Zato ne odrzavas kanale jedno 25 godina iz doba SFRJ pa dobijes poplave Jasa Tomic i onda polako pravdas odliv para...
    Zato namerno stavljas komponente koje se lakse kvare , prvo da naviknes demokratski narod na ceste kvarove i da uocis pravdoljupce...one koji bi profesionalno radili posao...
    Njih eliminises i onda pravis tal...

I onda svi sretni...
    Opstina sretna jer radi moj rodjak, moj brat, moja svalerka...Bratova firma sretna jer svaki drugi mesec napravi biznis godine...Ima i referencu za to...
    Pa onda kad se javi neki projekat energetske prirode, npr pravljenje solarne elektrane, za primer, onda drzava da pare privatniku, a taj privatnik je upravo taj sto ima silne reference, "vec je dobar drzavi", pa dobije solarku za male pare...
    I tako se napravi sistem u kome su svi nabedjeni da im je dobro jer jedan nabacuje drugom... a forsira se kvar i potrosnja...

Narod voli takav sistem...

Pravio sam racunare od delova i za razliku od kupovnih gde uvek imas 1,2 komada hardwera koji ne valjaju, kod mene sve valjalo...
    I sta je problem...?
    Problem je sto racunar onda traje 12+ godina...
    Prvo je problem sto je zarada manja jer je racunar koji je kvalitetan skuplji pa je margina zarade manja...
    Drugo , retki su kupci kojima treba da racunar traje 12 godina i vise...nemamo mi nemacki nacin razmisljanja, koji i danas kupuju Pentijum I jer mu ne treba vise....
    Trece, neki kupci, naviknuti na logiku necemo razbacivati, postanu bukvalno nervozni i u sukobu sa samim sobom cekajuci da se racunar pokvari da bi nabavili novi, a nisu dobrog imovinskog stanja inace, pa neguju logiku racionalnosti
    Cetvrto, najcesci su oni koji zele da racunar menjaju na 3 godine.
    Peto, najbolji su kupci koji zele da racunar menjaju na 2 godine i manje, najveca zarada, oni najsretniji jer se uvek duvaju sa komsijom, imaju uvek najsvezije racunare...

Zakljucak vise nego jasan...

Nije samo pronevera razlog ugradjivanja losijih sistema nego i logika menadzera , logika naroda i rad politickih struktura-narod

Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    479

Citat Original postavio Sugaenzi Pogledaj poruku
    Problem je u sistemu koji se namerno sabotira i posle svake grmljavine fingiraju se kvarovi pa svakojake privatne firme vrse fakturisanje neposteojecih delova da se poprave nepostojeci kvarovi.To vam je iz prve ruke informacija posto se jedan moj prijatelj usaltao u ekipu "dobavljaca" opreme za EPS.Njemu se na racun uplate sredstva za izvrsene usluge (koje nikad nije uradio) a onda kad se kesh podigne mora da ga deli svakojakim mufljuzima koji su mu taj posao namestili.
    Ovo mi vec deluje realno za lopovsku drzavu.

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio Microwave Pogledaj poruku
    pa sam si zakljucio...problem je u nadzemnim vodovima i indukciji koja se javi kod jakog elektricnog praznjenja. prorade varnicari i izbace zastitne sklopke. ne mora da udari u banderu da bi se to desilo
    Nedavno je problem sto se ovo javlja sve ucestalije, strecanja struje. Definitivno je oprema za k.... ali ko zna kada ce nesto da urade povodom toga.

Elita Umri_muski (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    268

Mozda procenili da ce selo da se ugasi pa prebacili opremu negde gde je potrebnije...
    Da vidis kako uredjuju zaobilaznicu i Kaludjerica Lestane Vinca elektromrezu...
    Da se ne lazemo, tu nemaju kadar, znaci tupsoni samo takvi, pazi kad im ne pada na pamet da oznace koja je koja faza na dalekovodu i na banderi/mestu za iskljucivanje/transformatoru...Zato svaki put iskljuce struju svima pa onda motorolom nagadjaju jesu li potrefili...

Logika da nije strasno sto su za 2 min prekinuli struju....u takvom okruzenju caruju mobilni za decu i TV za odrasle Grand i slicno, pa niko nema problem sa prekidom...PC racunari to tesko podnose, programeri takodje, zatim svi koji rade sa pistoljima i fenovima za topao vazduh, jer svaki prekid struje znaci da mu je fen izgoreo...
    Da ne pricam sto jos uvek u Srbiji vazi logika da na selu svako mora da nabavi agregat ako mu je struja potrebna....To Dacic licno promovise...
    Znaci licno on kad se negde pojavi a falilo je struje, odmah kaze seci sela i daj sve gradu...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    19.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

Mozes li neko da mi objasni kako moze da nestane struje u pola stana, a svi osiguraci su upaljeni?

Moderator Microwave (avatar)
    Učlanjen
    04.09.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    912

Citat Original postavio SyoncMaster2 Pogledaj poruku
    Mozes li neko da mi objasni kako moze da nestane struje u pola stana, a svi osiguraci su upaljeni?
    pa nestala neka faza a ne sve

Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    479

Najjace od svega ako ti rikne neki aparat ne mozes ih ni tuziti... tuga

Slične teme

1. ajde iskreno!!!
    Autor books u forumu Svaštara i zanimljivosti
    Odgovora: 61
    Poslednja poruka: 20.07.2010., 19:36
  2. Beogradjani,ajde sad iskreno!
    Autor u forumu Beograd
    Odgovora: 69
    Poslednja poruka: 11.07.2004., 23:13
  3. Likovi ajde da radimo zajedno!