СРПСКИ ЗИД ПЛАЧА испред скупштине

Poruka
21.521
СРПСКИ ЗИД ПЛАЧА испред скупштине


Панои са фотографијама и именима више од 2.500 цивилних жртава, војника и полицајаца, под називом „Српски зид плача“, постављени су испред Скупштине Србије.

На овај начин Удружење породица киднапованих и убијених на Косову и Метохији захтева од државе и града Београда да им додели локацију за подизање споменика жртвама.

Панои ће испред парламента остати до 15. јула.

Председник тог удружења Симо Спасић рекао је новинарима да од државе и града траже да добију локацију за споменик за све убијене и нестале српске жртве на Косову и Метохији.

Удружење је, како је навео, покренуло и петицију за подизање тог споменика, а она је предата и председнику Владе Србије Александру Вучићу.


Спасић је рекао да је са представницима републичког парламента договорено да ће „Српски зид плача“ остати испред највишег законодавног тела до 15. јула.

Лозанка Радојчић, мајка војника страдалог на Кошарама, навела је да је бол сваке мајке за изгубљеним дететом исти, али да за бол мајки из Сребренице зна цео свет, а да за бол мајки из Србије ретко ко зна.

„За тај споменик неко може помислити да и не значи ништа, али ми се боримо да ова држава стане иза тих жртава и да их у неку руку призна, а не да их заборавом убије још једном“, рекла је Радојчић.



http://srbin.info/2015/07/08/srpski-zid-placa-ispred-skupstine/

http://srbin.info/2015/06/26/studenti-odgovorili-srbijanki-turajlic-o-srebrenici/

http://srbin.info/2015/07/08/изнервирали-запад-данас-у-подне-3267-студ/

- - - - - - - - - -

HOCE DOCI HASIM TACI I BAKIR IZETBEGOVIC DA SE POKLONE SRPSKIM ZRTVAMA???SRPSKIM CIVILIMA SA KOSOVA I METOHIJE I SELA OKO SREBRENICE ???

ILI NASE ZRTVE NISU VREDNE POMENA???? PROSTO I JEDNOSTAVNO PITANJE???
 
Poslednja izmena:
Pa ovo je zadnje vreme došlo ... Radikali i Žene U Crnom ... :hahaha:

Znao sam da ce vojvoda da smisli vise nego originalan nacin da im doaka.. Jos pre neki dan sam napisao da SRS jedini moze i sme da spreci ovaj cirkus ispred skupstine sto orgaizuje Natasa Kandic.

Ali nije Voja jedini. Udruzenje porodica kidnapovanih i ubijenih na Kosovu i Metohiji je odradilo odlicnu stvar.

- - - - - - - - - -

Gospode Bože, zašto ti nesrećni ljudi dodatno ponižavaju svoje stradale i nestale najmilije kad su svesni da će ovo brzinom munje da bude sklonjeno i ismejano...ta znaju koje lutke na konopcu su postavljene na čelo ovog protektorata ?!

Jadni ljudi.

Ja mislim da nece smeti da sklone..
 
Poslednja izmena od moderatora:
Gospode Bože, zašto ti nesrećni ljudi dodatno ponižavaju svoje stradale i nestale najmilije kad su svesni da će ovo brzinom munje da bude sklonjeno i ismejano...ta znaju koje lutke na konopcu su postavljene na čelo ovog protektorata ?!

Jadni ljudi.

:eek:

Ponižavaju svoje najbliže traženjem pravde za svoje i druge stradale na Kosmetu?
 
Neće, ali ideja je dobra.I pravična, kao što Jerusalem ima svoj Zid plača usred grada i za nas bi bilo korisno da izgradimo neki takav svim srspkim žrtvama u poslednjih 25 godina.Za sadašnje i buduće generacije.U centru Beograda.

Jedna velika sramota je nacinjena Srbiji,gradu Beogradu,svim Srbima a pogotovo onim koji su stradali u ratovima 90-ih..i njihovim porodicama..

Naime na sred onog betonskog parka kod zeleznicke stanice.. tamo kod hotela Beograd pre 2,3 godine je podignut takozvani spomenik.. U pitanju je tabla koja je tanka znaci bukvalno 3 do 4 centimetra,iza nje stoji kamenje,okolo samo beton i par betonskih klupica a na toj tabli koja je otprilke visoka metar i po pise spomenik svim srpskim zrtvama stradalim u ratu od 1990 do 2000. Al sta je najveci problem?? Sto su slova na toj tabli zapravo samo izbuseni metal.. ne mogu da opisem koliko to izgleda jadno i koliko je to ponizenje... Tu pisaju prosjaci,azilanti... Direktnu krivicu za tu nevidjenu bruku snose Sinisa Mali i Aleksandar Vucic.
 
Те несрећне мајке, очеви, браћа и сестре немају где да упале свеће својим најмилијим, немају где да положе цвеће, немају где да оду и исплачу се. А Срби? Срби ћуте, пред зидом плача их се окупи стотинак, махом родбина.
 
Jedna velika sramota je nacinjena Srbiji,gradu Beogradu,svim Srbima a pogotovo onim koji su stradali u ratovima 90-ih..i njihovim porodicama..

Naime na sred onog betonskog parka kod zeleznicke stanice.. tamo kod hotela Beograd pre 2,3 godine je podignut takozvani spomenik.. U pitanju je tabla koja je tanka znaci bukvalno 3 do 4 centimetra,iza nje stoji kamenje,okolo samo beton i par betonskih klupica a na toj tabli koja je otprilke visoka metar i po pise spomenik svim srpskim zrtvama stradalim u ratu od 1990 do 2000. Al sta je najveci problem?? Sto su slova na toj tabli zapravo samo izbuseni metal.. ne mogu da opisem koliko to izgleda jadno i koliko je to ponizenje... Tu pisaju prosjaci,azilanti... Direktnu krivicu za tu nevidjenu bruku snose Sinisa Mali i Aleksandar Vucic.

Misliš na ovo ruglo?

spom1-foto-D-CHIRKOV.jpg
 
Те несрећне мајке, очеви, браћа и сестре немају где да упале свеће својим најмилијим, немају где да положе цвеће, немају где да оду и исплачу се. А Срби? Срби ћуте, пред зидом плача их се окупи стотинак, махом родбина.

Ovo cu da uradim jos sad i nikad vise.. srpski narod ne sme da se krivi ni za sta vec samo fasisti sa zapada i ovi domaci kolaboratori. A narod ne sme.. znaci smorilo me je vise..da kopiram jedan isti post.. mnogo vas olako prevaljujete neke stvari preko usta ili tastature... a ni ne razmisljate u sustini sta pricate.. to je posledica neznanja i nerazmisljanja pre svega. Evo ovako u najkracim crtama :

Svi najbolji ljudi su izginuli po ratovima... prvi i drugi srpski ustanak, pa prvi i drugi srpsko turski rat, pa prvi i drugi balkanski rat, pa svetski i drugi svetski, pa 90-te.. samo u prvom svetskom ratu preko 60 posto muskaraca u Srbiji izginulo.. ovo sto je ostalo sve jajare sto nisu isle u rat i invalidi... i sta da se nadas posle necega takvog ?????? samo tad trecina srpskog stanovnistva u Srbiji izginula.. a 100 godina pre toga ista situacija.. u prvom srpskom ustanku.. isto izginula trecina srpskog stanovnistva u Srbiji... a gde su 2 balkanska u kojima je par stotina hiljada Srba iz Srbije izginulo..jos ovi ostali oslobodilacki ratovi koje sam nabrojao.. od takvih stvari je nemoguce oporaviti se... to ostavlja snazne posledice... jos plus kad te stalno pritiskaju i razaraju velike sile..

kad onome sto je ostalo od naroda ispiraju mozak 50 godina u komunizmu... 15 godina u "demokratiji"... Znaci narod NE SME da se krivi
 
Ovo cu da uradim jos sad i nikad vise.. srpski narod ne sme da se krivi ni za sta vec samo fasisti sa zapada i ovi domaci kolaboratori. A narod ne sme.. znaci smorilo me je vise..da kopiram jedan isti post.. mnogo vas olako prevaljujete neke stvari preko usta ili tastature... a ni ne razmisljate u sustini sta pricate.. to je posledica neznanja i nerazmisljanja pre svega. Evo ovako u najkracim crtama :

Svi najbolji ljudi su izginuli po ratovima... prvi i drugi srpski ustanak, pa prvi i drugi srpsko turski rat, pa prvi i drugi balkanski rat, pa svetski i drugi svetski, pa 90-te.. samo u prvom svetskom ratu preko 60 posto muskaraca u Srbiji izginulo.. ovo sto je ostalo sve jajare sto nisu isle u rat i invalidi... i sta da se nadas posle necega takvog ?????? samo tad trecina srpskog stanovnistva u Srbiji izginula.. a 100 godina pre toga ista situacija.. u prvom srpskom ustanku.. isto izginula trecina srpskog stanovnistva u Srbiji... a gde su 2 balkanska u kojima je par stotina hiljada Srba iz Srbije izginulo..jos ovi ostali oslobodilacki ratovi koje sam nabrojao.. od takvih stvari je nemoguce oporaviti se... to ostavlja snazne posledice... jos plus kad te stalno pritiskaju i razaraju velike sile..

kad onome sto je ostalo od naroda ispiraju mozak 50 godina u komunizmu... 15 godina u "demokratiji"... Znaci narod NE SME da se krivi
Уопште ниси морао да се трудиш да пишеш и копираш или шта већ јер ме ниси и нећеш ме убедити.
Ово што си навео су обични изговори. У мојој околини велика већина је против ове власти, мука им је од свега, али нико не помера доопе. Нико није отишао ни на један скуп, ниједан протест, мрзи их и лењи су да се покрену. Нема ту страха, само обична лењост и смореност.
 
Уопште ниси морао да се трудиш да пишеш и копираш или шта већ јер ме ниси и нећеш ме убедити.
Ово што си навео су обични изговори. У мојој околини велика већина је против ове власти, мука им је од свега, али нико не помера доопе. Нико није отишао ни на један скуп, ниједан протест, мрзи их и лењи су да се покрену. Нема ту страха, само обична лењост и смореност.


Upravo sam ti napisao zbog cega.. ovo sto sam napisao tebi sam u zadnj 2 dana kopirao sam vama petorici na pet razlicitih tema.. kao sto rekoh vec neznanje i nerazmisljanje. Srpski narod je jako zilav..bilo koja druga nacija da je prezivela sve ovo sto smo mi u poslednja 2 veka ne bi opstala.. ali mi jesmo opstali...
 
[/B]

Upravo sam ti napisao zbog cega.. ovo sto sam napisao tebi sam u zadnj 2 dana kopirao sam vama petorici na pet razlicitih tema.. kao sto rekoh vec neznanje i nerazmisljanje. Srpski narod je jako zilav..bilo koji druga nacija da je prezivela sve ovo sto smo mi u poslednja 2 veka ne bi opstala.. ali mi jesmo opstali...
Не улепшавај. Зашто мене није страх?
 
Misliš na ovo ruglo?

spom1-foto-D-CHIRKOV.jpg

Bas to.

- - - - - - - - - -

Не улепшавај. Зашто мене није страх?

Pa ti si mnogo luda. Ne prezas niodkoga.. Divim ti se i fizicki i mentalno :lol: Ne al bez zezanja stvarno odises nekom nesvakidasnjom hrabroscu to je ocigledno :lol: Ti i nisi iz naseg naroda..ti si strano telo ubaceno medj Srbe da ih opameti,okurazi i odvikne od lenjosti :hahaha:
 
Bas to.

- - - - - - - - - -



Pa ti si mnogo luda. Ne prezas niodkoga.. Divim ti se i fizicki i mentalno :lol: Ne al bez zezanja stvarno odises nekom nesvakidasnjom hrabroscu to je ocigledno :lol: Ti i nisi iz naseg naroda..ti si strano telo ubaceno medj Srbe da ih opameti,okurazi i odvikne od lenjosti :hahaha:

Бисерозборци попут тебе су, махом, највећи интернет ратници, али их на улици нема нигде.
 
На овај начин Удружење породица киднапованих и убијених на Косову и Метохији захтева од државе и града Београда да им додели локацију за подизање споменика жртвама.

Bolje da im dodele lokaciju za podizanje stambenih zgrada za Kosovsko-Metohijske izbeglice. :mrgreen:

_niemand_
 

Back
Top