Deca vegani: sretna i zdrava

blog.kpg.png


Rutinska priprema dezerta koštala je života Rebeku Burger (33) blogerku i fitnes model.

Naime, boca za šlag je eksplodirala i pogodila je tačno u grudi, a nakon toga doživela je smrtonosni srčani udar
 
BELGIJA : Idioti od roditelja ubili dete jer su koristili striktno vegansku dijetu da hrane dete u Belgiji

http://www.dailymail.co.uk/news/article-4510762/Baby-dies-parents-fed-gluten-free-diet.html

https://www.aol.com/article/news/20...es-after-parents-fed-him-vegan-diet/22099336/

RODITELJI OSUĐENI

http://www.independent.co.uk/news/w...elgium-malnutrition-dehydration-a7790916.html

The parents own a natural dietary shop and backed alternative food to the fullest, applying it to their newly born third child.

Even though the baby was not diagnosed with lactose or gluten intolerance, the parents suspected Lucas had that, and started experimenting with different alternatives like rice, quinoa and buckwheat milk. They did not consult a doctor, court papers show and stopped going to social care for babies.

Instead they took advice from clients at the shop and looked on the internet.

Toliko o tome.

--------------------------------

ITALIJA : Roditelji vegani uništili dete. Dete oduzeto od njih zbog neuhranjenosti!

https://www.washingtonpost.com/news...fed-vegan-diet-hospitalized-for-malnutrition/
 
Poslednja izmena:
Vegani bi trebalo da jedu obilato kako bi uneli dovoljno kalorija. Niko ne moze da ospori hranljivost biljaka, i da jedino kroz njih unosimo enerigiju iz izvora zivota, Sunca.

Neutrini iz Sunca prolaze kroz celoukupnu planetu Zemlju i sve ono što je na istoj u ogromnoj količini, tako da je sav živi svet vezan za Sunce. Biljke nisu jedini izvor energije, a ljudskom organizmu je potrebno nešto više od samo biljaka za kvalitetniji obrok.

neutrino2.png


Tamniji pasulj (crni pasulj) je idealan za vegane i vegeterijance kao zamena za meso.

Umesto obilatog bolje je periodično. Za ljude koji jedu meso 3-4 obroka dnevno, a za vegane oko 7-8 obroka dnevno. Kod vegana je to bolje jer se ne opterećuje želudac na taj način, ali je bitno da bude što raznovrsnije, u suprotnom ne ginu suplementi.
 
Sta od ploda biljke moze biti kvalitetniji obrok ? Ja jedem hranu zivotinjskog porekla i od nje se nikada ne osecam vitalnije nego posle svezeg voca. Zivotinjske masti/secer em goje, em ne daju pokretacku energiju. O posmrtnim ostacima da ne pricamo.
Raznovrsnost se podrazumeva i vise obroka. Smatram da je veganska ishrana kvalitetna i nama odgovarajuca. Za sportiste idealna.
 
To je apsolutno pogrešno. Za sportiste je bukvalno najbolje da konzumiraju meso i produkte od životinja jer tu ima najviše dobrih proteina.

Naravno da meso daje energiju, s tim što se ta energija ne dobija istog dana već sutradan i potrebno je neko vreme uz adekvatnu ishranu kako bi se postigli rezultati. Ne može sve odjednom kao da je šoljica kafe.

200gr mesa dnevno za zdravu osobu i oko 400-500 gr povrća.

A užine mogu da budu tipa jogurt ili voće kombo.
 
To je apsolutno pogrešno. Za sportiste je bukvalno najbolje da konzumiraju meso i produkte od životinja jer tu ima najviše dobrih proteina.

Da bi covek bio vitalan i zdrav potrebno je da proteini imaju odredjene aminokiseline koje se nazivaju esencijalne. Te esencijalne aminokiseline sadrzi i meso i biljke.

Pobrkao si sa mastima, bilje sadrzi dobre masti za coveka a meso lose (helesterol).

- - - - - - - - - -

Prednost koje imaju biljni izvori proteina u odnosu na zivotinjske je u tome da nisu u spoju sa zasicenim mastima i holesterolom, da ne sadrze metabolicke ostatke iz tela zivotinja kao ni hemijske ostatke tretmana kojima su podvrgavane zivotinje a kasnije i njihovo meso.

Biljni proteini imaju nizak sadrzaj masti a visok sadrzaj vlakana, vitamina i minerala. Proteini biljnog porekla sadrze fitohemikalije koje doprinose zdravlju i prevenciji bolesti.
 
Imunitet nam se stvara u crevima, a s obzirom da kad pojedes meso ono tu obitava par dana i truli, ne moze da bude dobro za sveopste zdravlje.
Uradi nekad klistir, umesto uzine napravi bar jedan vocni obrok i osetices promenu.
Proteine unosim iz pasulja ovsenih pahuljica i humusa. Masti iz lesnika badema maslina. Voce je no1.
 
Imunitet nam se stvara u crevima, a s obzirom da kad pojedes meso ono tu obitava par dana i truli, ne moze da bude dobro za sveopste zdravlje.
Uradi nekad klistir, umesto uzine napravi bar jedan vocni obrok i osetices promenu.
Proteine unosim iz pasulja ovsenih pahuljica i humusa. Masti iz lesnika badema maslina. Voce je no1.

Ne ostaje meso tu par dana, osim ako nemaš metabolizam kao neko ko ima 70-80 godina. A čak i tada je pitanje da li bi se hrana toliko zadržala u organizmu. Jedino ako je neko neaktivan puno. ja iako radim po 12 sati dnevno opet imam sasvim solidno varenje. Nema prejedanja nikad! Prejedanje je opasno za svakoga.

Lešnici, bademi i masline su opasne u velikim količinama i ne mogu biti zamena za meso niti su dobar izvor za masti na duže periode. Masline nisu dobre ni za bubrege.

Voće ne treba da bude glavni obrok zbog toga što može sadržati puno šećera, pogotovo ako već malo počinje da truli i nezdravo je donositi toliko šećera u organizam. Oko 300-400 gr voća dnevno je sasvim dovoljno za odraslog muškarca i nikako ne može zameniti daleko hranljivije materije koje su u povrću. Voće je često samo voda, a to neće doprineti poboljšanju organizma. Voće i vitamini su zaštitni sloj kada je imunitet u pitanju.
Ni u čemu ne treba preterivati, pa tako ni u voću.

Voće takođe truli, a isti slučaj je i sa povrćem. Te priče da ''meso truli i ostaje par dana u organizmu'' ne pije vodu nikako. Odakle te priče?
Štaviše povrće poput pasulja i kupusa mogu biti veoma teški za stomak po pitanju gasova koji se sakupljaju. Isti slučaj je i sa crnim, ali i belim lukom.

Jedino povrće koje pročišćava organizam i creva jeste krompir i to isključivo bareni krompir koji je najlakši za jelo ma koja bolest da je u pitanju. Banana apsolutno smiruje želudac.

Inače, holesterol nije uopšte neki bauk kod ljudi. Problem je kod onih koji samo žderu jednu te istu vrstu hrane pa dođu do bolesti i poremećaja krvne slike. Ja sam u stanju da nedeljno pojedem i do 500gr slanine, a holesterol mi ne prelazi 3.5%, a svakog novog jutra je na 0.5% i niže, zbog toga što imam dobar metabolizam. Ali, fora kod mene je što skoro sve pravim na roštilju, a ne u ulju. I baš sam testirao u privatnoj laboratoriji nedelju dana svakog jutra nivo četiri vrste holesterola u krvi. Imao sam deficit kada je unos ribe u pitanju, tako da sam i to popravio preko tunjevine.
Ulja, osim u salati, apsolutno izbegavam, a isto tako i prženu hranu. Spremam prženo samo kada neko želi da jede prženo. Te masti su čist kancer i prženo je izuzetno loše.

Na kraju krajeva ko zađe u 40-50 godina može da nadokadi proteine iz kuvanog jajeta. Neka samo izbaci žumance iz upotrebe.

Sve najbolje, ali ove stvari kako je meso nezdravo i toksično su gluposti velike.
 
kid.jpg


Pre neki dan je bilo tačno dve godine od kako smo počeli da ga zapostavljamo. Jadno dete, ne zna ni kakav je osećaj kad čika doktor "rokne" pet vakcina odjednom, do druge godine i na desetine. Čike i tete u belim mantilima je video kad se rodio, par puta posle toga i nikad više. Ne zna ni jezik da isplazi i kaže "aaaaaa", (posle se čudimo kad ne zna da se ruga).

Slatkiše je probao da ga želja mine i od tada može samo da gleda drugu decu kako jedu. On jede samo sveže voće i povrće (bljak). Mleko je odavno zaboravio i pije samo sveže cedjene sokove i vodu. Smejaće mu se deca što neće da zna šta je Koka Kola, čokolada, smoki i ostale životno bitne namirnice. Pored svega ne zna ni da se nakašlje, strašno. Šta će jadan, moraće da se muči jedno 100 godina i da umre zdrav od smrti.
 
Cepam lubenicu svakog dana, oko 5 kg dnevno. Kad jos malo dodju sljive ima da ih trpam dokle god mogu da stanu u mene. One su mi no1.

Uf... Ali to ti ne valja nimalo. Svako preterivanje je loše za organizam.

Ja ne mogu da pojedem više od polovine parčeta lubenice, dakle negde oko 300 grama. To je puno šećera i vode u organizmu, a o acitoznosti i da ne počinjem.

Lubenica je, doduše, dobra da smanji holesterol. Ali meni je kupina ipak glavna zbog gvožđa.

Ali dobro, ja ne volim da opterećujem stomak ali znam ljude koji mogu da žderu nenormalno.

Znao sam jednog čoveka sa Voždovca koji je kašikom jeo ogromnu lubenicu od 15kg, a onda završio u bolnici.

- - - - - - - - - -


GMO prerađevine sa sojom čist kancer koji uništava ne samo sive ćelije već i potenciju. Sve je to povezano. Kod nas uvoze sada takve stvari iz Argentine i Mađarske. Kroz 10 godina pravog mesa više neće ni biti u ponudi ako se to nastavi tim tokom.

EDIT : Pogledao sam video. Hahaha :hahaha: tako i ja jedem kupine i maline. :super:
 
Poslednja izmena:
Jedan debeli Novosađanin je pojeo 50 kg lubenica (realno oko 25 kg, jer je pola otišlo na koru), za opkladu, za tri sata, stojeći u Dunavu. Oni mu donosili, on jeo, pišao i **** u Dunav, i znojio se u vodu... i dobio opkladu. Pišao je i **** kao prskalica. :cepanje:
 
Uf... Ali to ti ne valja nimalo. Svako preterivanje je loše za organizam.

Ja ne mogu da pojedem više od polovine parčeta lubenice, dakle negde oko 300 grama. To je puno šećera i vode u organizmu, a o acitoznosti i da ne počinjem.

Lubenica je, doduše, dobra da smanji holesterol. Ali meni je kupina ipak glavna zbog gvožđa.

Ali dobro, ja ne volim da opterećujem stomak ali znam ljude koji mogu da žderu nenormalno.

Znao sam jednog čoveka sa Voždovca koji je kašikom jeo ogromnu lubenicu od 15kg, a onda završio u bolnici.

Veruj da nije mnogo. Na fruktozi nemam promene u nivou energije preko dana. Hidrirana sam i budna. Verovatno ne bi trebalo da trpam kao pustena sa lanca, mada i tako se relativno brzo voce svari. Ranije su me posmatrali dok jedem slatkise ( industrijske, upakovane ), kazu da mi se u sekundi rasire zenice i da se pretvorim u djavola xD. Rafinisan secer instant digne, ali pad posle pola sata bude ubitacan. Jos jednu promenu koju sam uocila, u periodu kada ne jedem voce ili jedem minimalno, nokti se listaju i pucaju. Ovako su prirodni cvrsti i maltene duzine kao da je nadogradnja.
 
Pre izvesnog vremena sam na svom Facebook zidu, i na nekoliko veganskih Facebook grupa, ukazao na to da je soja GMO otrov, kao i svi njeni industrijski proizvodi (naročito pišljivo “sojino mleko” i usrani “tofu sir”), te izrazio sumnju da je oko 96% soje u svetu GMO. Neki pametnjakovići su se raspravljali sa mnom, govoreći kako to nije tačno, da je soja odlična, prirodna namirnica, da je pišljivo “sojino mleko” zdrava hrana, a usrani “tofu sir” najzdravija prirodna hrana, bez obzira što je na Codex alimentarius-u i HACCP-u, te su rekli kako je udeo GMO soje u proizvodnji soje u svetu svega 7%... i sve to naravno bez ikakvih argumenata. Ojha. Da ih demantujem. Evo linka koji potvrđuje moje sumnje:


http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/413696/Sramota-Kriju-da-vec-jedemo-GMO-hranu


Koga zanima da pročita ceo tekst, neka ga pročita; koga ne zanima ceo tekst, neka pročita samo one cifre u četvrtom pasusu, ispod naslova... citiraću najvažnije:

“Prema poslednjim podacima, kontrolom Ministarstva poljoprivrede utvrđeno je da je genetski modifikovana soja posejana na 23.000 hektara. Pregledano je 1.300 parcela, a prisustvo je potvrđeno u 42 od 45 uzetih uzoraka.”

E, pa, majstori, vi što vas plaća GMO lobi, Soroš, bogoborno i bogohulno obrezani robovski tetovirani međunarodni bankari, kao i ostala belosvetska gamad koja truje planetu, 42 uzorka od 45 uzoraka nisu celih mojih 96%, ali nisu ni vaših jadnih 7%. Preciznije, tačan podatak je 93,33%. No pomenutom rezultatu je daleko bliže mojih 96% GMO soje nego vaših 7% GMO soje. Od sve soje zasejane kod nas u Vojvodini, kao i u svetu, GMO je precizno oko 93,33%. Što znači da su sve te vaše sojine GMO proserotine (pišljivo “sojino mleko” i usrani “tofu sir”) otrov opasan po zdravlje prosečnog čoveka.

Prosta matematika kaže sledeće; račun iz “proporcije”:

42:X=45:100

45X=42x100

X=4200/45

X=93,33

Dakle, nije 7% nego 93,33%. Znači ja sam bio bliži. Ojha. Kako volim kad sam u pravu.
 
Pre izvesnog vremena sam na svom Facebook zidu, i na nekoliko veganskih Facebook grupa, ukazao na to da je soja GMO otrov, kao i svi njeni industrijski proizvodi (naročito pišljivo “sojino mleko” i usrani “tofu sir”), te izrazio sumnju da je oko 96% soje u svetu GMO.

Nadležna inspekcija utvrdila je konkretne programe obilaska reona i ukoliko se utvrde površine na kojima je GMO biljka soje, kompletni usevi se uništavaju a protiv vlasnika se pokreću kaznene mere u skladu sa Zakonom o GMO, dok se njihova gazdinstva svrstvaju u pasivni status.

Fitosanitarana inspekcija Ministarstva poljoprivrede redovno kontroliše promet soje na teritoriji Srbije i upozorava poljoprivrednike da kupuju isključivo deklarisano seme. Obaveštavamo proizvođače soje da postoji interes država EU za našim zrnom soje upravo zbog toga što nije GMO.

- - - - - - - - - -

Galina-2.jpg
 
Tra la la...

E, pa, majstori, vi što vas plaća GMO lobi, Soroš, bogoborno i bogohulno obrezani robovski tetovirani međunarodni bankari, kao i ostala belosvetska gamad koja truje planetu, 42 uzorka od 45 uzoraka nisu celih mojih 96%, ali nisu ni vaših jadnih 7%. Preciznije, tačan podatak je 93,33%. No pomenutom rezultatu je daleko bliže mojih 96% GMO soje nego vaših 7% GMO soje. Od sve soje zasejane kod nas u Vojvodini, kao i u svetu, GMO je precizno oko 93,33%. Što znači da su sve te vaše sojine GMO proserotine (pišljivo “sojino mleko” i usrani “tofu sir”) otrov opasan po zdravlje prosečnog čoveka.

Prosta matematika kaže sledeće; račun iz “proporcije”:

42:X=45:100

45X=42x100

X=4200/45

X=93,33

Dakle, nije 7% nego 93,33%. Znači ja sam bio bliži. Ojha. Kako volim kad sam u pravu.

Mada, kad bolje razmislim... Zašto uopšte upozoravati ljude na GMO soju? Neka jedu, previše ljudi hoda ovom planetom i taj broj je preko potrebno redukovati. A soja je, bila ona GMO (93%) ili ne (7%), “odlična namirnica”. Ubija inteligenciju i sposobnost brzog reagovanja na događaje iz okoline. Svi ljudi koji ne znaju šta je HACCP i Codex alimentarius, koji konzumiraju industrijsku hranu iz kutija, treba da jedu soju, jer soja je hrana za stoku, a stoka ne treba da misli.
 
detevegan.jpg


A vegan dad's wish for his little daughter:
"My beautiful daughter...

Of course my wish for you is to have a happy, successful, adventurous life living your dreams.

But my deepest wish for you is that you will live in a world where there is much more love and much less hate. A place where there will always be fresh water to drink and pure soil to grow food. One that will always have clean oceans, lakes, rivers, rain forests and mountain ranges that are teeming with life.

I want for you to not have to worry about things like global warming and nuclear war. I sincerely hope that the world you live in becomes gentler with much less violence and killing.
Where people figure out that the sustainability of our planet is more important than greed and profits. Where people accept and love each other, no matter their skin color, religion, gender or any other difference. And that people realize that all beings have the same right to be here as we do as we share this beautiful Earth with so many wondrous creatures.

And I truly hope that someday you will be able to have your own family and that your children and their children will feel safe and will live in a kinder world alongside all other sentient beings.

I want you to know that I am and I will do my part and my best to make this a reality for you.

I love you ❤️"

~Rich Lysloff

- - - - - - - - - -

20245527_452097008490892_3911776980804691581_n.jpg
 
U tekstu koji je namenjen deci navodi se da je ubiti zivotinju pozeljno, da je lov nesto najnormalnije, a zabrana drzanja zivotinja za klanje "novotarija" sa zapada koja ima nameru da "rusi" tradiciju. Tekst porucuje i da se ubijenim delovima tela zivotinja potkupljuje vlast i da je u redu ubiti jer je zivotinja nesvesna svoje vaznosti.

Ubijena zivotinja se naziva trofej, tuce se do smrti seoskim vilama toliko jako da se lomi drska lomi od udaraca.... sve ovo ni manje ni vise stoji u tekstu koji se objavljuje u Politikinom zabavniku, jednom od najcitanijih casopisa za decu.

http://politikin-zabavnik.co.rs/pz/tekstovi/starac
 

Back
Top