Deca vegani: sretna i zdrava

Вегани услед недостатка Б-12.....

Nakon što se B12 oslobodi, on se mora brzo spojiti na nosač iz sline i želuca. Taj ga nosač štiti od toga da bude uništen od strane želučane kiseline i odvodi ga do lužnatog okruženja dvanaesnika koji je prvi dio tankog crijeva. U dvanaesniku, enzimi iz gušterače opet oslobode B12. Slobodni B12 iz hrane se onda treba spojiti na drugi nosač koji se naziva Intrinzični faktor (IF) da bi se apsorbirao iz crijeva u krvotok. Ako ste se izgubili samo čitajući ovo onda vam je jasno kako se i B12 iz hrane može izgubiti.

Intrinzični faktor (IF) stvaraju parijetalne stanice u želucu. Nedostatak IF-a uzrokuje klasičnu bolest nedostatka B12 pod nazivom perniciozna anemija, u kojoj tijelo stvara antitijela na parijetalne stanice te ih uništava. Nešto vitamina B12 iz hrane se i dalje može apsorbirati, ali puno neučinkovitije.

Do nedavno nije bilo objašnjenja za autoimune bolesti kao što su perniciozna anemija, ali nova istraživanja pokazuju da jedenje životinjskih proizvoda omogućuje da se životinjski šećeri kao što je Neu5Gc (N-Glikolilneuraminska kiselina) povežu na ljudske stanice koje oblažu šuplje organe kao što su želudac.

Naš imunološki sustav prepoznaje bilo kakve stanice sa životinjskim šećerima na njima kao nešto strano i stvara antitijela da ih uništiti. Taj napad našeg imunološkog sustava uzrokuje kroničnu upalu i može objasniti mnoga stanja kao što su atrofični gastritis koji uništava i stanice koje stvaraju kiselinu i one koje stvaraju IF kod starijih ljudi koji jedu meso, ali ne zloupotrebljavaju alkohol.

Operacije smanjenja težine i procedure povezivanja koje premošćuju većinu želuca i dvanaesnika također zaobilaze mjesta na kojima se odvija prerada B12 za apsorpciju. Time se smanjuje sposobnost apsorpcije B12.

Većina ljudi koji su imali operaciju smanjenja težine i naknadni nedostatak vitamina B12, jedu životinjske proizvode.
 
I iako je reportaža subjektivna novinarska forma, subjektivnost novinarke priloga se prelila u neukus. Pitanja poput „Jesu li on bolji ljudi od nas“ i „Hoćemo li se pogušiti“, „Možete li se od toga najesti“ te zaključni kadar koji pokazuje vegansku pizzu kao „hranu za ptice“ zaista je na rubu profesionalnosti poziva. Ono što je prešlo granicu i otišlo u čisti neprofesionalizam su pak potpisi ispod kadrova tijekom priloga. Tako ste mogli vidjeti „Bezvezne pizze“ ili „Beživotne pizze“.


http://znano.st/znanost-biljke-i-zivotinje/7/bezvezne-pizze-za-svjetski-dan-bez-mesa/2148
 
Tko kaze da se od soje ne raste?

18199261_10213027152224076_7080694991545895223_n.jpg
 
ali meso u mesari ne doživljavam tako.....

Samo ti krkaj zivotinjske proteine i kravlji kazein i pricaj drugima da treba tako.

- - - - - - - - - -

Ima 71 godinu i izgleda kao ZMAJ: Evo šta Šer jede svaki dan kako bi izgledala DUPLO MLAĐE

d7a465fe8ac1d1410b340f7e7cb5542e.jpg
Neko vreme sam pušila cigarete, ali mi nisu uopšte prijale pa sam ih ostavila. Alkohol pijem možda dva do tri puta godišnje“, otkriva Šer.

“Izbegavam namirnice sa visokim procentom masti jer me čine umornom i nabacuju kilograme. Mlečni proizvodi nisu dobri za ljudsko telo i zato ga ne konzumiram, kao ni mlečne proizvode. Mislim da je sir najgora stvar za ljudsko telo jer ga ne varimo kako treba i prepun je masti i holesterola”, objašnjava ona.
 
Samo ti krkaj zivotinjske proteine i kravlji kazein i pricaj drugima da treba tako.

- - - - - - - - - -

Ima 71 godinu i izgleda kao ZMAJ: Evo šta Šer jede svaki dan kako bi izgledala DUPLO MLAĐE

d7a465fe8ac1d1410b340f7e7cb5542e.jpg
Neko vreme sam pušila cigarete, ali mi nisu uopšte prijale pa sam ih ostavila. Alkohol pijem možda dva do tri puta godišnje“, otkriva Šer.

“Izbegavam namirnice sa visokim procentom masti jer me čine umornom i nabacuju kilograme. Mlečni proizvodi nisu dobri za ljudsko telo i zato ga ne konzumiram, kao ni mlečne proizvode. Mislim da je sir najgora stvar za ljudsko telo jer ga ne varimo kako treba i prepun je masti i holesterola”, objašnjava ona.

Нека су њој живи и здрави пластични хирурзи, небитно је шта једе.

- - - - - - - - - -


А ова мама би могла да дозволи свом детету да одабере, не као моја комшиница и њене ћерке, да кришом једу хамбургере по комшилуку, а код куће пасу траве због тате.
 
Mislim da nijedno dete ne bi biralo da jede meso da ga roditelji tako ne vaspitavaju. Ja sam kao mala bila izlozena klanju kokosaka, njihovom cerupanju i vadjenju iznutrica, smradu sveze krvi, gledala raskomadanog bika u dvoristu. Kad god bih protrcavala da ne gledam to, ili pravila face kad mi naidje zilav komad koji ne mogu da sazvacem i pregrizem, moji bi bacili komentar kako sam razmazena i da znam sta je glad da se ne bi tako ponasala.
 
Mislim da nijedno dete ne bi biralo da jede meso da ga roditelji tako ne vaspitavaju. Ja sam kao mala bila izlozena klanju kokosaka, njihovom cerupanju i vadjenju iznutrica, smradu sveze krvi, gledala raskomadanog bika u dvoristu. Kad god bih protrcavala da ne gledam to, ili pravila face kad mi naidje zilav komad koji ne mogu da sazvacem i pregrizem, moji bi bacili komentar kako sam razmazena i da znam sta je glad da se ne bi tako ponasala.

Моје дете у животу није видело клање стоке, ја јесам.

А за дивно чудо, обе волимо добар комад меса.

Дакле, дозволите да људи одлуче сами шта ће јести.

Што се Камаелових фотки тиче, све изгледа лепо, не знам каквог је укуса.

И поштујем сваког ко ужива у таквој храни, зато вас још једном молим да не давите више људе, пустите нека свако уништава себе онако како воли.

Неко веганством, неко прекомерним уносом меса.
 
.И поштујем сваког ко ужива у таквој храни, зато вас још једном молим да не давите више људе

Ne postujes ti nikog, da postujes ne bi se ovde kacila i provocirala ljude koje ne znas, jos manje ne bi komentarisala sta se desava u tudjim porodicama, da li imaju muzeve ili nemaju. Zanimljivo, umesto o deci veganima ti pises o tudjim muzevima.
 
Ne postujes ti nikog, da postujes ne bi se ovde kacila i provocirala ljude koje ne znas, jos manje ne bi komentarisala sta se desava u tudjim porodicama, da li imaju muzeve ili nemaju. Zanimljivo, umesto o deci veganima ti pises o tudjim muzevima.

Наравно да ћу коментарисати, ако ме бар једном недељно ћерке или мајка замоле да им донесем хамбургер, па једу код мене или код неког другог, јер код куће не смеју од тате вегетаријанца.

А ти, момак, ако си отворио тему само за своје истомишљенике, жао ми је.

Нарочито ако свако другачије мишљење сматраш провокацијом.

Рецимо, мене провоцира ова твоја тема, али те никада нисам увредила.

Што не значи да нећу, ако наставиш овим тоном.
 
Mislim da nijedno dete ne bi biralo da jede meso da ga roditelji tako ne vaspitavaju. Ja sam kao mala bila izlozena klanju kokosaka, njihovom cerupanju i vadjenju iznutrica, smradu sveze krvi, gledala raskomadanog bika u dvoristu. Kad god bih protrcavala da ne gledam to, ili pravila face kad mi naidje zilav komad koji ne mogu da sazvacem i pregrizem, moji bi bacili komentar kako sam razmazena i da znam sta je glad da se ne bi tako ponasala.

Tako je, vaspitanje formira obrazac ponasanja za kasniju zivotnu dob. Svi smo kao mali uvidjali da je nesto sa starijima pogresno, ali ljudi su slabi, malo osoba trasira svoj zivot po sebi, vecinom se vode inercijom. Slabe volje.

Ova slika prikazuje kako nesto postaje "normalno" jer se podrazumevalo za normalno od rodjenja

18766139_1900042216951957_320274922292852178_n.jpg
 
ćerka jednih mojih rijatelja od rodjenja ne jede meso, ukućani mesožderi a ona jednostavno ne jede meso...
tako se rodila, niko je nije ubedjivao, tada nije ni znala šta su životinje, jednostavno se rodila takva...

Ма, Проко, немам ја ништа протива тога да неко не једе месо, ако је то његов избор.

Ако се тако осећа добро, зашто да не?

Само не волим кад тера неког другог да се храни на тај начин.

Ја свом детету сипам месо у тањир, кад год га има у јелу.

Некад поједе у сласт, некад прескочи, како жели.

А кад порасте, како хоће.
 
19247931_1906629239555208_5909499520505421725_n.jpg


Vreme je da se smrti od masne hrane proglase za svesni cin samoubistva. Holesterol odnese vise zivota nego terorizam.

- - - - - - - - - -

Da li je Djosa mogao da prozivi jos godina da da nije jeo masnu hranu? Naravno da jeste. Tako i za ostale, dosta je bilo sa navlacenjem dece na nepravilnu ishranu.

- - - - - - - - - -

sssssssss.png
 

Back
Top