Deca vegani: sretna i zdrava

Vegeterijanski lobi je stvarno ojacao. Kroz 10 godina ce biti "Sve namirnice zivotinjskog porekla su kancerogene"

Gade mi se. Riba, jaja, mleko, teletina, jagnjetina, prasetina ili neka druga vrsta mesa je u stvari nesto bez cega covek jednostavno ne bi mogao da funkcionise u normali.Voce i povrce se uz ovo podrazumeva i nikako ga ne treba iskljuciti iz ishrane. Naravno, neki su na nesto alergicni, takve iskljucujemo. Ali, ogranicavati nekoga i od malena ga uciti necemu sto je stvar licnog izbora posle 18. godine, e to je strasno...
 
Godine 1981, Eli Hazum i njegove kolege sa Wellcome Research Laboratories izvestili su da su otkrili hemijski opijum, vrlo zarazni opijat koji se nalazi u kravljem mleku. On je tu kako bi se osiguralo da se telad povezu vrlo snazno sa svojim majkama i dobiju sve hranjive stvari koje su im potrebne za rast.

Istrazivaci su takodje otkrili protein kazein, koji se pretvara u kazeomorfin kada se probavlja i proizvodi opijat efekte. U siru, kazein je koncentrisan, pa je nivo narkotika visi sto vodi prijatnosti kod konzumenata sireva.


Kazeomorfin vrednost Y-ose data kao ng kazeomorfina po mg kreatinina X 10

http://integrativemedicineformentalhealth.com/immhbl/wp-content/uploads/2014/05/figure3.png

Sta mislite, da uzmemo dva deteta, jednom se svakog dana u nanogramima daje morfijum, a drugom se ne daje. Koje ce od to dvoje dece kad udju u period adolescencije imati razmisljanja o narkotiku, prvo kojem se godinama ne daje morfijum ili drugo koji svaki dan unosi morfijum iz zivotinjskog mleka?

Ili ovako da postavimo pitanje, procentualno, koliko je narkomana medju veganima a koliko medju svejedima?
 
Vegeterijanski lobi je stvarno ojacao. Kroz 10 godina ce biti "Sve namirnice zivotinjskog porekla su kancerogene"

Gade mi se. Riba, jaja, mleko, teletina, jagnjetina, prasetina ili neka druga vrsta mesa je u stvari nesto bez cega covek jednostavno ne bi mogao da funkcionise u normali.Voce i povrce se uz ovo podrazumeva i nikako ga ne treba iskljuciti iz ishrane. Naravno, neki su na nesto alergicni, takve iskljucujemo. Ali, ogranicavati nekoga i od malena ga uciti necemu sto je stvar licnog izbora posle 18. godine, e to je strasno...

Čekaj, a šta je sa ljudima koji su alergični na laktozu? Ili na bilo koje meso? Kako li ti ljudi žive, živo me zanima.

Problem sa ljudima poput tebe je što je vaš neistomišljenik večito u nekom lobiju, sekti, organizovanom kriminalu itd.
Da li vam je ikad palo na pamet da na trenutak ostavite sve to po strani i zapitate se šta zaista stoji iza svega toga? Zašto ti...ljudi, kako god ih nazvali, toliko žele da ih saslušate na trenutak? Šta imate da izgubite pri tome? Čega se bojite?
Evo, recimo, ja ne jedem meso i to je moja svesna i svojevoljna odluka. Ne postoji niko ko bi uspeo da me ubedi da je to što radim pogrešno zato što sam ja do toga došao zaslugom duboke introspekcije i analize.
U takvim situacijama, kada uvidiš da je nešto jednostavno pogrešno, naravno da ćeš biti siguran u to. Da li to isto možeš reći i za tvoju odluku da jedeš meso? Ili je to samo još jedna od stvari koju smo usvojili kao mali? Voleo bih da mi na to pitanje odgovoriš, ako je moguće.

Najviše od svega me boli ta umrtvljena savest i zdravo rasuđivanje koje su prerasle u opštu apatiju i nedostatak poštovanja prema svemu što je živo. I posle će neko reći da vegani nisu normalni.
 
Čekaj, a šta je sa ljudima koji su alergični na laktozu? Ili na bilo koje meso? Kako li ti ljudi žive, živo me zanima.

Problem sa ljudima poput tebe je što je vaš neistomišljenik večito u nekom lobiju, sekti, organizovanom kriminalu itd.
Da li vam je ikad palo na pamet da na trenutak ostavite sve to po strani i zapitate se šta zaista stoji iza svega toga? Zašto ti...ljudi, kako god ih nazvali, toliko žele da ih saslušate na trenutak? Šta imate da izgubite pri tome? Čega se bojite?
Evo, recimo, ja ne jedem meso i to je moja svesna i svojevoljna odluka. Ne postoji niko ko bi uspeo da me ubedi da je to što radim pogrešno zato što sam ja do toga došao zaslugom duboke introspekcije i analize.
U takvim situacijama, kada uvidiš da je nešto jednostavno pogrešno, naravno da ćeš biti siguran u to. Da li to isto možeš reći i za tvoju odluku da jedeš meso? Ili je to samo još jedna od stvari koju smo usvojili kao mali? Voleo bih da mi na to pitanje odgovoriš, ako je moguće.

Najviše od svega me boli ta umrtvljena savest i zdravo rasuđivanje koje su prerasle u opštu apatiju i nedostatak poštovanja prema svemu što je živo. I posle će neko reći da vegani nisu normalni.

Све је ок, док ти не почнеш да убеђујеш оне који једу месо да је једино твој начин исхране здрав.
 
Da li je zaista teško razumeti da se radi o drugom živom biću koje, najprostije rečeno, ne želi da umre? Simple as that.
Kao i sva bića koja žive, oseća bol, radost, glad, pati kad je izloženo stresu, može da se razboli itd.

Zašto misliš da su životinje po ičemu inferiornije od ljudi? Zbog intelekta?
Ako je tako, zašto su onda ljudi, ta svevišnja i prepametna stvorenja, glavni uzrok propadanja planete? Ili možda još bolje pitanje, zašto pre ljudi nije bilo tako?

Zašto ima nasilja? Zašto ima ratova, siromaštva, gladi, zagađenja? Kod životinja nema toga, to su sve ljudski koncepti.
I posle su životinje nerazumne...

Možemo svi da držimo amove do mile volje i da se pretvaramo da nam je super, ali niko ne može da porekne da je čovek najveći i najopasniji parazit koji je hodao zemljom. Isuviše je očigledno,

S druge strane, šta je jedino što bi da ukloni sve što sam naveo gore?
Ne, nije nejedenje mesa, ali jeste samilost. Milosrđe.
Duboko poštovanje i vrednovanje svega što je živo, osetno, svesno sebe i svog postojanja.

Nisu te životinje tako nesvesne kao što često pokušavamo da ih predstavimo. Pogledaj bilo koji snimak iz klanice i znaćeš o čemu pričam. Nema potrebe da ovde meni dokazuješ bilo šta. Ja sam potpuno nebitan.
 
Kada komentar počinje sa "sve je to ok, ali", to obično ne ostavlja mnogo mesta za dalju diskusiju...
Где ти видиш АЛИ у њеном посту?
Бтв човек је сваштојед ма шта секташи тврдили.

Све је ок, док ти не почнеш да убеђујеш оне који једу месо да је једино твој начин исхране здрав.
 
Srbija opet kasni za svetom .....:bye:

Србија је једна од највећих земаља по питању традиције хране за којом никада и ни у чему неће каснити нити заостајати за Канадицом у којој ако ти проври пара из лонца се одмах зове полиција, ватрогасци и хитна помоћ :rotf:

Ти немаш појма о Канади и све ове приче да ''Србија касни'' или да ''се мора угледати на остатак света'' су најтежи облици глупости. :dash:

Ако и постоји нека кулинарска култура код њих, то ће бити захваљујућифранцузима и њиховимсиревима и вину, али ни то није нешто посебно право да ти кажем :think:

Деци ћу радосно да дајемхрану у којој постоји довољно меса и гвожђа, а не да гајим дете које ће да буде изолована биљчица које ће пожелети да мења свет и нека к'о бајаги људска и животињска права. :hahaha:

Већина тих артикала су само Егоспеви дотичних који некако морају да оправдају своје позиције које држе. Нема ту нити правих нутрициониста, нити правих људи који живе и раде на селу. :ok:
 
Србија је једна од највећих земаља по питању традиције хране за којом никада и ни у чему неће каснити нити заостајати за Канадицом у којој ако ти проври пара из лонца се одмах зове полиција, ватрогасци и хитна помоћ :rotf:

Ти немаш појма о Канади и све ове приче да ''Србија касни'' или да ''се мора угледати на остатак света'' су најтежи облици глупости. :dash:

Ако и постоји нека кулинарска култура код њих, то ће бити захваљујућифранцузима и њиховимсиревима и вину, али ни то није нешто посебно право да ти кажем :think:

Деци ћу радосно да дајемхрану у којој постоји довољно меса и гвожђа, а не да гајим дете које ће да буде изолована биљчица које ће пожелети да мења свет и нека к'о бајаги људска и животињска права. :hahaha:

Већина тих артикала су само Егоспеви дотичних који некако морају да оправдају своје позиције које држе. Нема ту нити правих нутрициониста, нити правих људи који живе и раде на селу. :ok:

Ako želiš, rado ću ti pokazati rezultate iz laboratorije od pre par dana, čisto da ne brineš zbog gvožđa i tome slično.
o sprskoj tradiciji je vrlo nezgodno polemisati jer smo zbog specifične istorijskih okolnosti bili primorani da se odreknemo većeg dela onoga što se nazivalo srpskom kulturom. Ako smatraš da grešim, a ti mi navedi 5 autentičnih srpskih jela.
I to nisu kobajagi prava, u suprotnom ne bi ni sedela za kompjuterom, već bi bila u kuhinji i služila za reprodukciju, da se druge žene nisu izborile za prava koja imaš danas. Ne vidim šta je tu smešno.
 
Zadrži svoje rezultate iz ''laboratorije'' za sebe,ja imam dovoljno prakse u ličnom životu da znam koliko je nezdravo izbacivati meso iz ishrane kod čoveka. Ponoviću, naravno, moje dete neće ostati uskraćeno za obroke koji će biti bogati svime, pa i mesom. Kome to smeta može da se tera u peršun.

Srpska tradicija nije ništa ''nezgodno'' da se piše, srpska tradicija je najbogatija kulinarska tradicija na svetu koja je uzimala svuda šta joj se najviše svidelo. Prebogata tradicija. To što ti nisi obavešten o tome je druga priča. Da ti navedem pet autentičnih srpskih jela? :hahaha:

- Sarma (nije tursko jelo, u turskoj se pravi isključivo od listova loze i zove se dolma. Sarma je samo naziv koji su turci nadenuli jer to znači ''Uvijati''. Samo kod nas se pravi sa kiselim kupusom. Proveri ako želiš).
- Ćevapi (potiču iz Persije, ali ne od reči ''kebabe''. Kod nas su dovedeni do stanja umetnosti u Leskovcu. Došli su u Srbiju još u vreme antičke Grčke, gde se i spominju kod Homera, recimo. Turska verzija se turi na štapić i pravi sa jajima, slično kao faširane šnicle)
- Srpski Pasulj (mislim da nije ni potrebno da komentarišem)
- Sladak kupus
- Kupus salata
- Pljeskavica (pravo, originalno srpsko jelo i ujedno najbolji mogući hamburger na svetu)
- Srpska salata (ništa lepše od salate uz meso)
- Dimljeni šaran (pogotovo kada se polije rakijom ili belim vinom, uf uf)
- Podvarak (Srbija u kojoj se kupus jede puno je i preteča svih recepata sa kiselim kupusom)
- Paprikaš (Srpska verzija mađarskog gulaša)
- Pogača (Tradicionalno se u Srbiji služi uz so)
- Punjena paprika (kao jedna od zemalja koje najviše jedu papriku, a imajući u vidu bogatu tradiciju sa sarmama, inače srpskim nacionalnim jelom, ovo je letnja varijanta)
- Ajvar (ne prođe jesen bez ljuštenja paprike)

Mogu da nastavim i dalje, ali neću jer ćeš verovato da počneš ''ćevapi nisu srpski, sarma nije srpska'' i slične gluposti o kojima samo površno znaš. Čim ti smatraš da mi nemamo bogatu kulturu ishrane, vidim ja koliko je sati. :ok:

Upravo su to k'o bajagi prava, koja potenciraju ljudske odluke pre prirodne selekcije. Zbog tih ''ljudskih prava'' imamo svet gde svaki ološ može da diktira svima šta i kako će da urade. Drugo, sledeći put pročitaj ispod mog pseudonima šta piše, pa možemo da razgovaramo kao ljudi. :mrgreen:
 
Koliko je šta besmisleno, neka vreme pokaže. Meni se ova vest izuzetno dopada i namenjena je prvenstveno onima kojima nešto znači. :)

Е јбг, онда ти форум није добро тржиште. Имаш сито и решето веганских и вегетеријанских група, групица и секти на ФБ па ће тамо бити више заједничког радовања. :ok:
 
Е јбг, онда ти форум није добро тржиште. Имаш сито и решето веганских и вегетеријанских група, групица и секти на ФБ па ће тамо бити више заједничког радовања. :ok:

Sekte zrtvuju zivotinje na oltarima, vegani sa tim nemaju nista. Ispaljujes se komentarima, usput nas zasmejavas.
 
Forum je javna diskusija namenjena svima koji žele da u njoj učestvuju. Ne postoji ciljna grupa, dovoljno je da nekog samo zanima to o čemu se govori. To što ima nekih koji podrugljivo pristupaju temi ne znači da je tema loša, već da samo ne odgovara svakome,i u tom slučaju nema potrebe da takvi članovi učestvuju u razgovoru. Zar ne?
 
Vidim puno kontradikcije u tome što pišeš.

Forum je javna diskusija namenjena svima koji žele da u njoj učestvuju.

Evo, učestvujem.

Ne postoji ciljna grupa

Pa onda se ne trudi da je praviš pišući kako ljudi, koji se kako ti kažeš ''rugaju onome što ti pišeš'', nisu poželjni u temi. :lol:

dovoljno je da nekog samo zanima to o čemu se govori.

Meni su vegani fascinantna pojava u modernom društvu.

To što ima nekih koji podrugljivo pristupaju temi ne znači da je tema loša, već da samo ne odgovara svakome,i u tom slučaju nema potrebe da takvi članovi učestvuju u razgovoru. Zar ne?

Nije na tebi da odlučuješ ako već želiš javnu diskusiju u kojoj će, svakako, biti ljudi koji nisu usaglašeni sa tvojim mišljenjem.

:mrgreen:

Šta ću, volim komične teme :mrgreen:
 
Boris Petrović, učesnik Prvog glasa Srbije, koji je tokom masakra u Žitištu bio sa suprugom u kafiću gde se dogodio masovno ubistvo, otkriva šta se dešavalo pre strašnog pokolja. - Sreli smo Sinišu ispred, jeo je pljeskavicu.

http://www.telegraf.rs/jetset/22298...rio-sta-mu-je-pre-pokolja-pricao-ubica-sinisa

Ти си, стварно, за психијатрију.

Хоћеш да кажеш да је поубијао ове људе јер је пре тога појео пљескавицу?

Баш си нашао шта да потежеш као аргумент.
 
:lol:

Poremećeno načisto..a usput je i Hitler bio vegetarijanac, kako se često nailazi..

Gomila neosnovanih izjava. Neki iz izvor?
Dokaz da je tvoja tvrdnja netačna možeš potražiti u sledećim knjigama:

Robert Payne -The Life and Death of Adolf Hitler
Albert Speer -Inside the Third Reich

Drugo, to što je Hitler navodno bio vegeterijanac ne dokazuje ništa. Ako pogledaš kriminalni dosije u bilo kom delu sveta, daleko je više psihopada i serijskih ubica koji, igrom slučaja, jedu meso. Da li to znači da su svi koji jedu meso takvi?

Zar stvarno želiš da potežeš takav argument?
 

Back
Top