Komemoracija u Srebrenici

Atomiswave

Veoma poznat
Poruka
12.629
Vlada je donela jednoglasnu odluku da ja kao predsednik vlade predstavljam Srbiju u Srebrenici 11. jula izjavio je premijer Vučić na konferenciji za medije.

„Zašto smo doneli takvu odluku? Zašto što smatramo da mi Srbi, koji smo mnogostradalni narod, imamo obavezu da poštujemo tuđe žrtve. Samo će tako oni da poštuju naše“, naveo je Vučić.

Vučić je nakon toga istakao da poziva Bakira Izetbegovića i da je spreman da sa njim poseti sva srpska stratišta.

„Neće Englezi živeti ovde. Živećemo mi i Bošnjaci. Ići ću u Srebrenicu ponosno, uzdignuta čela, predstavljajući Srbiju koju svi toliko volimo i pokazati da mi osuđujemo taj strašan zločin. Taj čin mora biti veći od svake politike“, naveo je premijer.

Kako je istakao, Englesi nisu uspeli da mu odgovore na pitanje i pronađu dvoje ljudi koje je rezolucija o Srebrenici pomirila.

„Kada tekst rezolucije bude bio promenjen mi ćemo promeniti stav, promeniće ga onda i Rusija“, istakao je Vučić.

Prema njegovim rečima, „to treba da uradimo zbog nas, a ne zbog nekog drugog“.

„Nema potrebe da nas drugi mire tako što nam bacaju naše kosti da se oko njih svađamo“, istakao je Vučić.

Premijer je nakon toga istakao „da svaki zločin ima ime i prezime“.

„Nema kolektivne krivice ni Srba, ni Hrvata, ni Bošnjaka. To je jedini način da zajedno živimo i ukinemo sve fraze i floskule o mržnji. Rezolucija je samo vodila novim podelama, vraćala nas u rovove mržnje“, rekao je Aleksandar Vučić.

Vučić je nakon toga citirao Gandija rekavši da „mi nismo na putu mira, mir je naš put“.

„Srbija nije spremna da je ponize i kao predsednik vlade to neću dozvoliti“, naveo je Vučić.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=07&dd=07&nav_category=11&nav_id=1012993

Sta reci, posle svih peripetija, negiranja, ponizavanja, relativizovanja zrtava genocida usledilo je sudbonosno da.... ipak ide na komemoraciju!:eek: Ovaj covek je neverovatan!:eek: Nemam reci, ostao sam bez teksta!:eek:
 
sad ce SNS-ovce odmah da okrenu pricu i pocnu pljuvanje po Tadicu i DS samo da dezavuisu cinjenice

ali da se vratimo realnosti


aleksandar-vucic-bulevar-ratka-mladica-675x422.jpg
 
Руси нас спашавају, а овај што се помиње у наслову вести се управо посpао на то и иде тамо где треба да му сервирају оно што је управо провукао кроз свој дигестивни тракт
 
Руси нас спашавају, а овај што се помиње у наслову вести се управо посpао на то и иде тамо где треба да му сервирају оно што је управо провукао кроз свој дигестивни тракт

Lepo je rekao: " Upravo sam dobio uveravanje " - čitaj - dobio sam uslov, ako odem, nema Rezolucije.
 
.. ovo sto su Srbi preziveli u zadnjih 200 godina nijedan drugi narod ne bi preziveo.. ne bi opstali uopste..

pa covek bi rekao da smo nesto naucili. ipak, kao sto vidimo, 60-70-80% glasova na izborima dobija SNS

jel gresim mozda? ima opstina u kojima 90% i jos veci procenat, glasao za Vucica

vide evo recimo ovaj odlazak u Srebrenicu kao sto ga vidimo ti i ja, ali i dalje glasaju za Vucica

i kako bi ti to kvalifikovao onda
 
Poslednja izmena od moderatora:
pa covek bi rekao da smo nesto naucili. ipak, kao sto vidimo, 60-70-80% glasova na izborima dobija SNS

jel gresim mozda? ima opstina u kojima 90% i jos veci procenat, glasao za Vucica

vide evo recimo ovaj odlazak u Srebrenicu kao sto ga vidimo ti i ja, ali i dalje glasaju za Vucica

i kako bi ti to kvalifikovao onda

Negde narod izadje i bira tako po difoltu,ono celo selo se dogovori da glasa za nekog,i tako u krug.
 

Back
Top