Još jedna crkva u Bloku 44 ili 64?

Kuakua

Početnik
Poruka
11
Njegova svetost patrijarh srpski Irinej primio je danas gradskog menadžera Gorana Vesića. Sastanku je prisustvovao paroh novobeogradski Vladimir Levićanin, zadužen za izgradnju crkve na Novom Beogradu. Na sastanku je razgovarano o potrebi izgradnje crkve na Novom Beogradu u Bloku 44 ili 64, jer taj deo grada u kome živi oko 130 hiljada ljudi nema nijednu crkvu.

Dve crkve na oko 2 km razdaljine nisu dovoljne? Blokovi imaju dovoljno vrtića, zelenih površina, igrališta i parkinga pa nam samo još crkvena zvona nedostaju!!! :besna::besna::besna::besna::besna::besna::besna::besna::besna::besna::besna::besna::besna::besna:
 
I šta je tu za novine ?
Dobro je da niču crkve.
Biće i vernika....

Bilo bi mnogo vise vernika kada bi se uvela praksa da se ispred crkve nesto redovno krcka u kazanu ili da se obrne po nesto na raznju ili bar da se zamezi neki peti-zuzujko...

Ili makar po hleb za sirotinju da se ne moli kontejnerima - najbolje bi bilo onaj sa blagoslovom manastira Gracanica, ali ne mora, ako nema...
 
Njegova svetost patrijarh srpski Irinej primio je danas gradskog menadžera Gorana Vesića. Sastanku je prisustvovao paroh novobeogradski Vladimir Levićanin, zadužen za izgradnju crkve na Novom Beogradu. Na sastanku je razgovarano o potrebi izgradnje crkve na Novom Beogradu u Bloku 44 ili 64, jer taj deo grada u kome živi oko 130 hiljada ljudi nema nijednu crkvu.

Dve crkve na oko 2 km razdaljine nisu dovoljne? Blokovi imaju dovoljno vrtića, zelenih površina, igrališta i parkinga pa nam samo još crkvena zvona nedostaju!!! :besna::besna::besna::besna::besna::besna::besna::besna::besna::besna::besna::besna::besna::besna:

Ne treba tebi,ne treba ni meni,ne treba ni većini deklarisanih "vernika" jer isti pređu njen prag samo na svadbama i krštenjima...ali šta sad. Ako crkva finansira neću da se bunim...tu i tamo verovatno se nađe i neki iskreno verujući.

A I možda izgrade neki parking uz nju...;)
 
Ne treba tebi,ne treba ni meni,ne treba ni većini deklarisanih "vernika" jer isti pređu njen prag samo na svadbama i krštenjima...ali šta sad. Ako crkva finansira neću da se bunim...tu i tamo verovatno se nađe i neki iskreno verujući.

A I možda izgrade neki parking uz nju...;)

Iskreno verujuci imaju instaliran portabl model crkve, a ovo ostalo su samo zidovi.
 
Upravo tako. Nema realne potrebe za još jednom crkvom,i ove dve su pune samo vikendima kad su venčanja i krštenja, i o velikim praznicima kada se većina prošeta da bude viđena, ali ima za parkingom ili obdaništem. Takođe, ako pogledate slobodan prostor u ovim blokovima, crkva će nekom ulaziti u stan.
 
Njegova svetost patrijarh srpski Irinej primio je danas gradskog menadžera Gorana Vesića. Sastanku je prisustvovao paroh novobeogradski Vladimir Levićanin, zadužen za izgradnju crkve na Novom Beogradu. Na sastanku je razgovarano o potrebi izgradnje crkve na Novom Beogradu u Bloku 44 ili 64, jer taj deo grada u kome živi oko 130 hiljada ljudi nema nijednu crkvu.

Dve crkve na oko 2 km razdaljine nisu dovoljne? Blokovi imaju dovoljno vrtića, zelenih površina, igrališta i parkinga pa nam samo još crkvena zvona nedostaju!!! :besna::besna::besna::besna::besna::besna::besna::besna::besna::besna::besna::besna::besna::besna:


a, ti bi inace nagurala 130,000 ljudi u jednu crkvu?
kako, majke ti?

- - - - - - - - - -

bolje crkva nego beograd na vodi :aha:

crkva ce biti sagradjena.
prevara na vodi, morgen.
 
Ništa ja ne napadam, samo iznosim svoje mišljenje, ali mi je neverovatna reakcija vas koji se izjašnjavate kao vernici, pomirljivost i tolerancija prosto izbija iz vas.

stavila si emoticon da si besna


jel to misljenje ili "samo nam zvona nedostaju"?

ako bi bila ljubazna da pojasnis svoje reci, koje se ocigledno krecu na dva arsina

- - - - - - - - - -

Ti pretpostavljaš da svih 130.000 redovno posećuje crkvu? Upravo o tome se i radi.

ja sam siguran da ne posecuje. siguran sam da tu ima i muslimana, ateista itd

ali sam siguran da medju 130,000 ima i onih bez dece, kojima ne trebaju obdanista, bez kola kojima ne treba parking prostor, onih koji su invalidi pa im ne treba sportski teren itd itd...

da ne bi isli u krajnosti, ja stojim na mestu gde smatram da svako od tih 130,000 ljudi ima potrebe raznih profila.

dakle ako je za ukupne potrebe tih 130,000gradjana predvidjeno (lupicu cifre) 60,000 parking mesta, 129 obdanista, 329 terena, 75 osnovnih skola i svih drugih objekata raznih namena

zasto tebe tangiraju dve crkve povrsine 200-300metara kvadratnih sa jos toliko prostora oko njih, to je sve ukupno 10-20 ari

sta je 10-20 ari naspram stotina kilometara povrsine NBG
 
Pa tvoj problem je sto ne trpis razlicitost i verujes da su ovo Titove godine kada ste imali pravo da jasete popove i obican narod,ali to vreme je proslo,a ovo mi zvuci na tezak govor mrznje,samo sto nazalost je ovde sve dopusteno,tebi niko ne brani da sagradis sta hoces,ali tudja osecanja si duzna da postujes ako zelis da tebe neko postuje,jednostavno ako ti se ne svidja sto se zida crkva to je tvoj problem,mozes da crknes ali da promenis nesto neces moci.

sigurno da se gradi neka dzamija ti ne bi smetalo.Kakvi ste olosi.
 
Kakva je ovo idiotska tema?

Ko nije vernik ne sme drugome da namece sta ce da se radi,vi ste imali period Broza i sad malo odjebite!!!:evil:
Hrišćanski! Ljubav prema bližnjem iznad svega!


"Vladika Grigorije: Treba da gradimo vrtiće i škole, a ne crkve

Nemoguće je voleti Boga a ne voleti čoveka pored sebe, ili voleti čoveka a ne voleti Boga, koji je iz ljubavi stvorio svet i čoveka - kaže vladika Grigorije u intervjuu za „EuroBlic“."


U POSETI MUZEJU VUKA I DOSITEJA
“Bolje je mnogo jednu pametnu i poleznu knjigu s kolikim mu drago troškom dati da se na naš jezik prevede i naštampa nego dvanaest zvonara sazidati i u sve nji velika zvona poizvešati! Knjige, braćo moja, knjige, a ne zvona i praporce!” – Dositej Obradović, Saveti zdravog razuma.

Odzvanjaju mi još uvek ove reči Dositeja, po meni našeg najvećeg filosofa, prosvetitelja i veličine naučne. Odzvanjaju i bole, izgovorene s kraja XVIII veka kada se polako, ali sigurno srpska država ponovo budila i izdizala, koračajući ka novom prosvetiteljskom veku i veku kada će postati nezavisna sa ciljem da postane i moderna država. Odzvanjaju jer je dva veka posle nesrećna Srbija na početku. Čuju se samo zvona i praporci, a nigde knjiga.


Posebno je pitanje: ko finansira izgradnju ovih bogomolja? Crkva ili poreski obveznici?
 
Ti pretpostavljaš da svih 130.000 redovno posećuje crkvu? Upravo o tome se i radi.

kad krene ovako prebrojavanje.....:lol: tačno znam s koje strane dolazi :aha:

Posebno je pitanje: ko finansira izgradnju ovih bogomolja? Crkva ili poreski obveznici?

poreski obveznici
raz081-2.gif

poreski obveznici finansiraju 23-godišnje savetnice u vladi koje dobijaju džipove od 100 000 evra na poklon (od očeva svoje vanbračne dece)...pa ne vidim da se nešto buniš oko toga.
a posebno sam boldovala ''ovih''....jer me zanima da li ti je svejedno ko finansira izgradnju onih bogomolja :lol:
 
Poslednja izmena:
A kako to Vi poštujete različitost, ako mišljenje drugačije od svog nazivate govorom mržnje, a onom ko ga iznosi želite da crkne. Kakvu to različitost poštuje i dozvoljava vaša Crkva?
Paranoja je ozbiljan problem. TITO? Čovek je mrtav 35 godina, nekoliko država je nastalo i prestalo da postoji, a vi još o njegovim godinama. Tužno.
 

Back
Top