Zasto zene maltretiraju svoje muskarce?

Pa nekad izgleda da je "dobar momak" neka samoproglasavajuca titula kojom doticni zeli sebe da izdvoji od drugih :kafa:, manguparije :per:, a niti je on najbolji momak na svetu niti su ostali toliko losi i tolika manguparija.;)

- - - - - - - - - -


A jesi siguran da je fin i dobar momak, kad koristi ovakve termine?;):per:

- - - - - - - - - -



Zenska koja je bila sa narkomanom na primer mi ne treba, jer ne verujem ni da je sama nesto mnogo bolja.:thumbdown:

Verovatno jeste frustrirajuce, sta znam...

- - - - - - - - - -



Ja ne bih mogao da budem takav. Na primer, meni devojke mogu prebacivati sto igram igrice, citam stripove, gledam odredjene filmove i serije, ali ja ne bih mogao to da promenim zbog njih.:confused::thumbdown:


Slazem se, obicno se dodeljuje ta titila, svi ne valjaju a ja sam dobar momak. Ti ako si dobar i ok, nemas potrebu da to toliko potenciras.

Namerno sam upotrebio izraz "kucka" da pokazem kako se lako ide od "dobrog i finog momka" do ogorcenog u milisekundi. Stoji nece svako upotrebiti isti izraz kada dobije kartu za friend zonu, ali da se poljulja ego poljulja se. "Ja, dobar, fin, pametan, muvam je dva meseca, a ona me zbog drugog ostavi". Treba i dostojanstveno prihvatiti poraz, iako taj poraz mozda ne deluje fer, a i da biti samo dobar i fin (iskreno,ali i sa dozvom zavlacenja pod kozu) nece da urodi plodom kod svake devojke. Mislim da takvi ljudi jednostavno zive u nekom fazonu "evo, dobar, fin, gde su devojke da balave za mnom?" Ne ide tako, potrebni su i neki drugi kvaliteti koje taj mozda nema (sto je ok, svi smo mi ljudi sa manama), ali lakse je reci "kucke, ne cene fine momke" nego biti iskren prema sebi.

Za ovo poslednje sa apsolutno slazem :super:, ili prihvata tvoj nacin zivota i tebe u potpunosti, ili ne. A i ne deluje mi normalno da zbog nekog sve sto si bio ceo zivot "iskljucis" u sekundi.
Mada mislim da se i tu ljudi plase rizika, samoce, ali bolje je ostati to sto jesi, pa i sam, nego sa nekim, ali da moras da glumis nekog drugog i da svakog dana mrzis sebe zbog toga.
 
misliš, pozove svog muža?...:lol:

- - - - - - - - - -

..sa kakvim li se vi to ženama družite da mi je znati...

Ne pricamo o druzenjima, nego o maltretiranju. Malo i mi da se savetujemo.
Recimo uvek me nervira najcesca zenska primedba, nikad direktno upucena, ali prisutna, daska na solji.
Kako to moze da nervira zenu? Nervira vas da spustite dasku, uzas. 13 puta je lakse spustiti dasku nego je podici.
Znaci jos jedan argument za cimanje otpada. Prva koja vam to pomene izbacite je za usi napolje na sneg,
(po ovoj zezi na snegu bi uzivala.)

- - - - - - - - - -

Znaci opet se samokritikujemo sta fali dobrim momcima?

Cek prvo, postovi ti se ne svidjaju, mracni?
De, nas nauci bolje.
 
Poslednja izmena:
Evo sta Ja mislim:

Ja mislim da ti fini momci prave gresku sto i dalje srljaju ka zenama na taj nacin i na neki nacin ne misle previse dobro o sebi. Iako su daleko veceg kvaliteta od tih izabranih. Ona prednost "finog" momka je ta sto ce tom finocom da izgura stabilan posao i karijeru - ili bi bar tako trebalo da cilja, jer nema tu vrstu agresije koja radi zene. E posle vecina tih zena .. 30+ obicno, polako pocnu da traze fine momke za nesto ozbiljno, jer su shvatile da su ih ti bed bojzi zamenili mladjim, i da nisu neki materijal za brak. E tada fin momak ima prednost. Ta prednost je sto ce ti taj bad boj, kad tad kreciti stan, kancelariju: "da li je dovoljno belo gospodine?" i td. A te super pozeljne madone ce hteti da budu u tvom drustvu, a ti tada budi jaaakoooo mudar. Mudar, na taj nacin sto neces da zaboravis tu cinjenicu da si rastao i razvijao se pod stalnom kritikom i odbijanjm. Uvek ti je nesto falilo, tako su te zene vidjale. E sada posto imas nesto sto radi savrseno kao svajcarski sat: Status i lovu, e onda to.. ako vec hoces.. koristi i ni posto se ne zeni. Jer se one nadaju, da sada, posto si fin i zeljan, da ce moci da te upecaju u brak.
I kada bude kukala i prozivala te: Ti si jedan pacenik, neka te je povredila u proslosti, nakon sto joj budes saopstio da ne zelis nista ozbiljno sa njom. Lepo se nasmej u sebi i pomisli: Osveta je vecera koja se sluzi hladna.
 
Ne žalim ni tučene žene ni psiho-maltretirane muškarce.

To je sve stvar volje i želje. Ko voli nek izvoli i nek uživa. Normalni će lako naći način da to reše
istomisljenik:aha:

- - - - - - - - - -

Muskarci znaju o cemu pricam, zene ne osecaju neki problem u tome, ali valjda ce neka znati nesto o temi.
tema treba da glasi
Zasto bilo ko (u ovom slucaju muskarci) dozvoljava da bude maltretiran na bilo koji nacin.

Sve drugo sto ce mozda biti napisano ne resava problem muskaraca koji su maltretirani.
(ili vam je mozda lakse da kukate nad svojom sudbinom nego da se trgnete i pocnete da zivite dostojanstveno...:think:)

- - - - - - - - - -

Evo sta Ja mislim:

Ja mislim da ti fini momci prave gresku sto i dalje srljaju ka zenama na taj nacin i na neki nacin ne misle previse dobro o sebi. Iako su daleko veceg kvaliteta od tih izabranih. Ona prednost "finog" momka je ta sto ce tom finocom da izgura stabilan posao i karijeru - ili bi bar tako trebalo da cilja, jer nema tu vrstu agresije koja radi zene. E posle vecina tih zena .. 30+ obicno, polako pocnu da traze fine momke za nesto ozbiljno, jer su shvatile da su ih ti bed bojzi zamenili mladjim, i da nisu neki materijal za brak. E tada fin momak ima prednost. Ta prednost je sto ce ti taj bad boj, kad tad kreciti stan, kancelariju: "da li je dovoljno belo gospodine?" i td. A te super pozeljne madone ce hteti da budu u tvom drustvu, a ti tada budi jaaakoooo mudar. Mudar, na taj nacin sto neces da zaboravis tu cinjenicu da si rastao i razvijao se pod stalnom kritikom i odbijanjm. Uvek ti je nesto falilo, tako su te zene vidjale. E sada posto imas nesto sto radi savrseno kao svajcarski sat: Status i lovu, e onda to.. ako vec hoces.. koristi i ni posto se ne zeni. Jer se one nadaju, da sada, posto si fin i zeljan, da ce moci da te upecaju u brak.
I kada bude kukala i prozivala te: Ti si jedan pacenik, neka te je povredila u proslosti, nakon sto joj budes saopstio da ne zelis nista ozbiljno sa njom. Lepo se nasmej u sebi i pomisli: Osveta je vecera koja se sluzi hladna.
zadovoljan covek nema poriv da se sveti (cak ni pomislivsi u sebi)
valjda ce takav kakvog si opisao da se fokusira na toda mu bude dobro, da nadje osobu sa kojom ce biti srecan, a ne da izivljava svoje komplekse
ccccc....

(uvek se iznenadim kad vidim da o muskarcima imam lepse misljenje nego oni sami o sebi)
 
Pa takav nije zadovoljan. Sta ocekujes, 20 te godine redak kontakt i uspostavljanje sexualnog odnosa, i onda odjednom da ti bude ispecen i posluzen psiholoski zdrav, izbalansiran, sposoban, statusan.. Nema toga. Zlocko i to paz.. sebe voli, samo naucio da ne daje to ni jednoj previse.

- - - - - - - - - -

A i bas mu treba tvoje misljenje i sud.
 
Pa takav nije zadovoljan. Sta ocekujes, 20 te godine redak kontakt i uspostavljanje sexualnog odnosa, i onda odjednom da ti bude ispecen i posluzen psiholoski zdrav, izbalansiran, sposoban, statusan.. Nema toga. Zlocko i to paz.. sebe voli, samo naucio da ne daje to ni jednoj previse.

- - - - - - - - - -

A i bas mu treba tvoje misljenje i sud.
:lol:

- - - - - - - - - -

Zlatno pravilo glasi : Ne cini drugima ono sto ne zelelish da drugi cine tebi .
Srebreno pravilo glasi : Ponashaj se onako kako drugi ocekuju da se ponashash prema njima .
Vecina mushkaraca nije razumela bash najbolje sushtinu gornjih pravila .
Zene ? Za zene je to kvantna filozofija .
zlatno pravilo glasi
nemoj da trpis nista sto ti narusava dostojanstvo
ako ipak pristanes to da trpis, onda ne kukaj, nemoj da se blamiras jos vise, neka makar izgleda da i tebi tako odgovara, a ne da je kukavicluk u pitanju

pa kako to da su zene toliko glupe, a manipulisu pametnim muskarcima?
svaka druga tema vam je o tome:lol:
 
Evo sta Ja mislim:

Ja mislim da ti fini momci prave gresku sto i dalje srljaju ka zenama na taj nacin i na neki nacin ne misle previse dobro o sebi. Iako su daleko veceg kvaliteta od tih izabranih. Ona prednost "finog" momka je ta sto ce tom finocom da izgura stabilan posao i karijeru - ili bi bar tako trebalo da cilja, jer nema tu vrstu agresije koja radi zene. E posle vecina tih zena .. 30+ obicno, polako pocnu da traze fine momke za nesto ozbiljno, jer su shvatile da su ih ti bed bojzi zamenili mladjim, i da nisu neki materijal za brak. E tada fin momak ima prednost. Ta prednost je sto ce ti taj bad boj, kad tad kreciti stan, kancelariju: "da li je dovoljno belo gospodine?" i td. A te super pozeljne madone ce hteti da budu u tvom drustvu, a ti tada budi jaaakoooo mudar. Mudar, na taj nacin sto neces da zaboravis tu cinjenicu da si rastao i razvijao se pod stalnom kritikom i odbijanjm. Uvek ti je nesto falilo, tako su te zene vidjale. E sada posto imas nesto sto radi savrseno kao svajcarski sat: Status i lovu, e onda to.. ako vec hoces.. koristi i ni posto se ne zeni. Jer se one nadaju, da sada, posto si fin i zeljan, da ce moci da te upecaju u brak.
I kada bude kukala i prozivala te: Ti si jedan pacenik, neka te je povredila u proslosti, nakon sto joj budes saopstio da ne zelis nista ozbiljno sa njom. Lepo se nasmej u sebi i pomisli: Osveta je vecera koja se sluzi hladna.

A šta ako su tog finog momka žene želele i jurile celog života?;)
 
Imamo forumaša koga žena maltretira, a on ne sme da se razvede jer bi njegova kuća i deca njoj pripali po ovom zakonu, a ona može da ga vara sa celim komšilukom ako želi.
to jeste komplikovana situacija, ali on moze da se ne razvede, ali da se od nje distancira emocionalno
da bi te neko psihicki maltretirao i da bi to delovalo na tebe, mora da ti bude vazno sta ta osoba radi
 
ja sam Pinokio,
i pitanje ti za analizu ali nemam snage...
mog muškarca čuvam kao malo vode na dlanu i ta vrsta iživljavanja nad nekim ljudskim bićem mi je degutantna i potpuno strana.a obzirom da šala nije dozvoljena

e pazi sad, ja sam to par puta reko to za "izivljavanje" nad mojim partnerkama i oma brdo kritika i komentari, kako izivljavanje, a ja te u potpunosti razumem kako to mislis :mrgreen:
 
Poslednja izmena:

Back
Top