Racunar se gasi prilikom instalacije Win Xp

iron88

Zainteresovan član
Poruka
178
Pozdrav svima
Imam jedan "Cudan" problem
Prilikom instalacije windowsa racunar mi se gasi....i to gotovo uvek na istom mestu instalacije
tacnije na onom delu kada sa prilikom instalacije predje na lepsi graficki interfejs.
Kad pokusam da izbutujem neku Live linux verziju racunar tada radi, ali se gasi tokom instqalacije Win-a
Inace bih jos naveo da je sa cudnim ponasanjem poceo jos prilikom poslednje instralacije windowsa koja je na njemu -zivela
npr browser koji je jedino tada bio instaliran program (skinut sa oficijalnog sajta) cesto je prekidao da radi
ne bas standardni browser crash vec bi umesto stranice otvorio tamno sivu pozadinu (crash koji dotada nisam video, a verujem i vecina)
Pretpostavljam da je nesto do ploce sobzirom da instalacije prekine uvek na istom delu, da se recimo pregreva nebih to bilo uvek u istom trenutku
ukoliko neko ima nekog iskustva zamolio bih ga da mi pomogne
 
Imaš pametan kompjuter čim odbija instalaciju novog svetskog poretka, čuvaj taj model trebaće ti...

- - - - - - - - - -

A Ja pretpostavljam da je DVD u pitanju jer uvek na istom mestu se resetuje kako kažete jer Ste tako napisali :) posle bih bacao novce ako bude potrebno

mene koliko sećanje služi neuspešna instalacija XP-a može da rezultuje bilo plavim ekranom smrdi
bilo da krene ona animacija i svi kuliraju i komp i cd i monitor i vlasnik, ne sećam se da se komp gasio
 
Poslednja izmena:
Рече да си испробао Линукс?
Како се понаша кад покренеш Линукс у живом моду и да ли си пробао да инсталираш Линукс и потом провериш да ли је до прегревања или је нешто друго у питању?
Да ли се и на Линуксу дешавају проблеми са графиком?
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima
Imam jedan "Cudan" problem
Prilikom instalacije windowsa racunar mi se gasi....i to gotovo uvek na istom mestu instalacije
tacnije na onom delu kada sa prilikom instalacije predje na lepsi graficki interfejs.
Kad pokusam da izbutujem neku Live linux verziju racunar tada radi, ali se gasi tokom instqalacije Win-a
Inace bih jos naveo da je sa cudnim ponasanjem poceo jos prilikom poslednje instralacije windowsa koja je na njemu -zivela
npr browser koji je jedino tada bio instaliran program (skinut sa oficijalnog sajta) cesto je prekidao da radi
ne bas standardni browser crash vec bi umesto stranice otvorio tamno sivu pozadinu (crash koji dotada nisam video, a verujem i vecina)
Pretpostavljam da je nesto do ploce sobzirom da instalacije prekine uvek na istom delu, da se recimo pregreva nebih to bilo uvek u istom trenutku
ukoliko neko ima nekog iskustva zamolio bih ga da mi pomogne

A da pokušaš instalaciju sa drugom grafičkom?
 
Рече да си испробао Линукс?
Како се понаша кад покренеш Линукс у живом моду и да ли си пробао да инсталираш Линукс и потом провериш да ли је до прегревања или је нешто друго у питању?
Да ли се и на Линуксу дешавају проблеми са графиком?

Evo ovako bio sam na odmoru pa nisam stigao ovde da odgovorim
Cak stavise i Linux je poceo da mi se dopada pa mi se nije dalo da se previse bakcem sa XPom :)
Uglavnom mi nijedan od ovih odgovora itsta ne pomaze
izuzev ДраганЖ koji je odprilike jedini procitao mj uvodni tekst

@NICS
Nece da prihvati nijednu Windows XP instalaciju
probao sam nekoliko verzija, zadnje vreme sam koristio SP3, imam i neke piratske distribucije, bilo koji od tih diskova kad bi ubacio u laptop tamo jeprolazila instalacija, a nadesktopu kratko - Windows XP nece ma koja god verzija bila

@Rasejani Prorok
Ne stigne on uopste da prikaze BSOD sobzirom da se sam racunar iskljuci, znaci ugasi se odjednom bez ikakvog errora - kao da si pritisnuo Reset

@Watchman - nekupuje mi se nova graficka :D

@ДраганЖ
Ti si izgleda jedini u potpunosti procitao moj uvodni tekst
radi kad ga pokrenem sa Live linux.
posto imam gomilu raznoraznih operativnih sistema, ubacivao sam razne Live verzije i isprobavao kakva je koja, pokusavajuci da nadjem negu zgodnu
korisnicku verziju
neke verzije su htele da se izbutuju a neke ne, npr OpenSuse verzija 10,04 nije htela u potpunosti vec je pravila problema sa grafikom ili bi mi prijavljivalla gresku prilikom instalcije tako da nikad nije htela instalacija da prodje do kraja vec bi mi prijavio neki error.

na kraju sam instalirao linux Ubuntu, posto je bila starija verziaj (10,04) na kojoj npr browser nije mogao da otvara snimke sa youtube, nakon neuspesnog azuriranja browsera odlucio sam da azuriram ceo Ubuntu
posto nisam imao dovoljno prostora na HDD sistem je pao, ja ga ponovo reinstalirao, i na HDD promenio velicinu particija
i tako je radilo neko vreme, medjutim
onda sam poceo da budzim Ubuntu i pokusao da instaliram verziju 15
zezao se tako i onda je dosao najbizarniji trenutak do sada vidjen
CD sada nece da izbutuje ni jedan jedini butabilan disk, odnosno krene kaze... Press Any Key Bla Bla Boot
ja ga ubacim, cd kao vrti ali uzaludno (uopste ne detektuje disk) i nakon nekog vremena racunar prestane da pokusava da ga izbutuje vec predje na instalirani sistem na HDD koji ionako ne moze da podigne.
znaci sad me zeza CD citat

- - - - - - - - - -

jos bih naveo da me je isti racunar pre 3 godine zezao sa istim problemom oko instalacije XPa
(9x verzije mi se ne da instlirati :D, a Vista i novije verzije previse sporo rade iako na njima prodje instalacija)
odneo sam PC kod jednog ocevog prijatelja koji mi je tada rekao da je najverovatnije mozda crko neki elektrolit na ploci.
nije bilo do toga a posle par dana mi je vratio racunar i rekao kako je valjda instalirao sistem preko USBa
posle toga sam mogao da instaliram Win sve do evo sve do skoro
 
Probaj verziju Ubuntu 14.04.I ja sam probao razne Linuxe,ali su verovatno bile starije verzije,podigne se sistem,ali retko sta je htelo da se p[okrene.Dok nisam instalirao Ubunru 14.04.Tu ide sve kako treba.Aplikacije imas preporucene koje su neophodne.Printer,skener,web kameru, telefon,sve je to prihvatilo bez problema.
 
Ukoliko imas pristup nekom drugom racunaru, uradi sledece:

-Skini originalnu verziju XP Pro SP3
-Skini poslednju verziju grafickog drajvera za tvoju graficku karticu koja je dostupna
Zatim skini i Nlite program i uradi slipstream drajvera u ISO u onda pokusaj da instaliras Win sve standardno.

Meni taj tvoj problem lici ili na problem gpu drajvera ili na neispravan gpu, po simptomima koje si opisao gore.
 

Back
Top