HITNO potrebna pomoc kupujem novi PC do kraja nedelje

Poruka
21.521
Ljudi ja kupujem nov komp ali ne znam koliko ce da me izadje pa ako moze mala pomoc bio bi zahvalan ???Prvo me zanima ako neko moze da mi kaze koliko vredi ovaj koji trenutno imam odnosno za koliko para bi mogao da ga prodam otprilike?4 gb rama,procesor je bas slab Intel Pentium Dual Core 2.5 ghz znaci 2 jezgra koliko sam upucen E 5200.. nisam siguran ali mislim da ima 2 keša i graficka Nvidia Ge Force 9400 GT od 1 gb

Trazim da kupim nov komp sa 8 gb rama, sa procesorom koji ima 8 keša znaci da mogu da igram GTA V, sve call of duty.... sad ne znam koji sve imaju 8 keša da li imaju oni 5i procesori ili samo 7i ?? i graficku neku da je u balansu sa procesorom i ram memorijom.. sta znam sad ne razumem se bas u to.. dal bi to trebala biti neka od 2 gb.. ili moze neka bas jaka od 1 gb.. ne znam ni ova sto imam koliko je zapravo jaka za ove nove igrice . . .

Pomagajte narode
 
ok.hvala. A za ovo novo kuciste sto sam opisao koliko bi trebalo love ?

Ako bas gledas novo, kod nas neces jeftino proci. To sto si opisao u nekom najjeftinijem obliku, a da je dobro izbalansirano izgleda ovako (sastavljeno u Emmi-ju, najjeftinijoj radnji kod nas).
E sad ako zelis proci bolje, za manje pare sigurno mozes sastaviti i bolji racunar, ali od polovnih delova.
 
Ako bas gledas novo, kod nas neces jeftino proci. To sto si opisao u nekom najjeftinijem obliku, a da je dobro izbalansirano izgleda ovako (sastavljeno u Emmi-ju, najjeftinijoj radnji kod nas).
E sad ako zelis proci bolje, za manje pare sigurno mozes sastaviti i bolji racunar, ali od polovnih delova.

Pa ja gledam nov da uzmem.. Cak ce me izaci i vise.Jer ovaj procesor i5 ima 6 keša a ja ocu da uzmem sa 8 keša... Ne znam otkud ljudima tolke pare za kompjuter dal kupuju polovne ne znam sta rade... svi mogu da igraju GTA V a ta igrica trazi procesor od 8 keša...
 
Pa ja gledam nov da uzmem.. Cak ce me izaci i vise.Jer ovaj procesor i5 ima 6 keša a ja ocu da uzmem sa 8 keša... Ne znam otkud ljudima tolke pare za kompjuter dal kupuju polovne ne znam sta rade... svi mogu da igraju GTA V a ta igrica trazi procesor od 8 keša...
a gde to piše?

Minimum:


Intel Core 2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz (4 CPUs) / AMD Phenom 9850 Quad-Core Processor (4 CPUs) @ 2.5GHz
CPU Speed:Info
RAM:4 GB
OS:Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1, Windows Vista 64 Bit Service Pack 2* (*NVIDIA video card recommended if running Vista OS)
Video Card:NVIDIA GeForce 9800 GT 1GB / AMD Radeon HD 4870 1GB (DX 10, 10.1, 11)
Sound Card:Yes
Free Disk Space:65 GB





Recomanded :



CPU:Intel Core i5 3470 @ 3.2GHZ (4 CPUs) / AMD X8 FX-8350 @ 4GHZ (8 CPUs)
CPU Speed:Info
RAM:8 GB
OS:Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1
Video Card:NVIDIA GeForce GTX 660 2GB / AMD Radeon HD 7870 2GB
Sound Card:Yes
Free Disk Space:65 GB
 
E snejks jel se razumes ti dobro u igrice i u graficke?? Ne znam sto mi se desava na primer u nekim igricama onako da mi slika nestaje i pojavljuje se... na primer drvece,zgrade sto treba tu vec da stoji znaci vec formirana slika da bude ono mi nestaje u pojavljuje se... na primer na starom kompu koji mi je bio jos losiji dosta od ovog sad sam igrao gta san andreas i sve ful slika.. a sad na ovom sto je bolji nestaje i pojavljuje se... jel to znaci da sad uzmem extra dobar komp da ce sve one igrice koje nisu previse zahtevne da me tako zezaju...?? a to je nekih 70 posto igrica.. sta je tu fora ??
 

Back
Top