Metalni ukus u ustima
Prikazujem rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Metalni ukus u ustima

Ističe se
    Učlanjen
    10.06.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    82

Podrazumevano Metalni ukus u ustima

Pozdrav, nekoliko dana pošto sam počeo terapiju protiv helikobakterije pojavio mi se odvratan metalni ukus u ustima.
    Da li uopšte treba da idem kod lekara zbog ovoga, i jel to moj regularni lekar ili stomatolog?

Evo šta pijem:
    Orvagil(metronidazol) 400mg na 8h
    Sinacilin(amoksicilin) 500mg na 12h
    Nolpaza(pantoprazol) 20mg na 12h
    Klacid(klaritromicin) 500mg na 12h

Hvala

Zlatna tastatura Kiki_GNR (avatar)
    Učlanjen
    04.02.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    18562

Podrazumevano Re: Metalni ukus u ustima

Jesi li ti bio kod gastroenterologa i da li ti je on dao tu terapiju ?

Ako ti je to dao lekar opšte prakse, moraš kod specijaliste obavezno, jer helikobakter može biti skopčan sa drugim problemima, pa je neophodno uraditi i gastroskopiju.

Ne znam šta će Orvagil tu ali helikobakter se leči
    Amoksicilin
    Klaritromicin
    Nexium i

Rupurut tablete za sisanje.

Metalni ukus u ustima je posledica helikobaktera i to će proći.
    Poslednji put ažurirao/la Kiki_GNR : 06.07.2015. u 10:58
    ❤️ ~ ❤️ Don't Worry About Life, You're Not Going To Survive It Anyway ❤️ ~ ❤️

Stara legenda Metla na vestici (avatar)
    Učlanjen
    05.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1629

taj metalni ukus je posledica lekova
    najverovatnije metronidazola ako me secanje sluzi oce od njega
    mozes to sam i da proveris, vidi sta pise u njegova nezeljena dejstva

u svakom slucaju ne brini proci ce kad zavrsis terapiju

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio Kiki_GNR Pogledaj poruku
    Jesi li ti bio kod gastroenterologa i da li ti je on dao tu terapiju ?

Ako ti je to dao lekar opšte prakse, moraš kod specijaliste obavezno, jer helikobakter može biti skopčan sa drugim problemima, pa je neophodno uraditi i gastroskopiju

Ne znam šta će Orvagil tu ali helikobakter se leči
    Amoksicilin
    Klaritromicin
    Nexium i

Rupurut tablete za sisanje.

Metalni ukus u ustima je posledica helikobaktera i to će proći.
    ide i metronidazol, poceo je zbog rezistencije da se dodaje

ne mora nexium, moze bilo koji inhibitor protonske pumpe
    a kao dodaci idu h2 blokatori i/ili antacidi
    ne moraju striktno te marke koje si nabrojala nemoj ga zbunjivati pije sve kako treba

- - - - - - - - - -

ps: za postavljaca udari malo i probiotike pobices sirotu floru tolikim antibioticima
    Life is so much funnier when you have a dirty mind

Učlanjen
    04.02.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    18562

Ne zbunjujem ga, govorim iz ličnog iskustva. Uvek se daju se 2 antibioika, jedan inhibitor i neki antacid.

Orvagil je tu treći antiobiotik, inače se izuzetno teško podnosi , a naročito u ovoj situaciji, zato mi nije jasno šta će on u toj kombinaciji.

Metalni ukus u ustima je posledica helikobaktera ne lekova, Izaziva ga žuč, jer dolazi do refluksa ako je mišić koji spaja želudac i jednjak oslabljen.

Neću sad da elaboriram šta je sve tu moguće (jer sam kampovala više od godinu dana na gastrologiji), zato sam ga i pitala je li mu tu terapiju dao gastrolog.
    Poslednji put ažurirao/la Kiki_GNR : 06.07.2015. u 12:02

Učlanjen
    05.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1629

pa pije inhibitor protonske pumpe samo drugu marku od tebe, sta je problem? ne postoji samo nexium na trzistu
    pije sve potrebne lekove

metalni ukus posle pocetka terapije = zbog terapije

dat je metronidazol za svaki slucaj, jer je sve vise rezistentna
    slazem se i ja da je mozda previse, mogli su da probaju prvo sa dva pa ako ne uspe da onda promene, ovako ga bas truju...ali hebi ga isli su na sistem opste pokrivenosti da ubiju kucku....jer voli ona da se vraca ako se samo zaleci....to uostalom neka on raspravi sa doktorima ako mu ne prija ovaj koktel

za gastroskopiju se slazem, al to nije ni pomenuo, ne znamo nista ko mu je dao i dal je radio sve preglede...cekaj ne trci

Iskusan mikelo90 (avatar)
    Učlanjen
    14.06.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    116

Ne zbunjujem ga, govorim iz ličnog iskustva. Uvek se daju se 2 antibioika, jedan inhibitor i neki antacid.

Orvagil je tu treći antiobiotik, inače se izuzetno teško podnosi , a naročito u ovoj situaciji, zato mi nije jasno šta će on u toj kombinaciji.

Metalni ukus u ustima je posledica helikobaktera ne lekova, Izaziva ga žuč, jer dolazi do refluksa ako je mišić koji spaja želudac i jednjak oslabljen.

Neću sad da elaboriram šta je sve tu moguće (jer sam kampovala više od godinu dana na gastrologiji), zato sam ga i pitala je li mu tu terapiju dao gastrolog.
    Sve sto moze da bude zna dobro i lekar opste prakse.
    Metronidazol je deo nekih od standardnih rezima za lecenje H. pylori, ali postoje i rezimi bez metronidazola.
    Ovaj metalni ukus u ustima je gotovo sigurno bas od njega, tako da bi trebalo da postavljac teme ode kod lekara ponovo.
    Problem sa svetom je u tome što su budale i fanatici potpuno sigurni u sebe a mudri uvek puni sumnje.

Učlanjen
    05.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1629

Citat Original postavio mikelo90 Pogledaj poruku
    Metronidazol je deo nekih od standardnih rezima za lecenje H. pylori, ali postoje i rezimi bez metronidazola.
    Ovaj metalni ukus u ustima je gotovo sigurno bas od njega, tako da bi trebalo da postavljac teme ode kod lekara ponovo.
    ako me secanje ne vara nije neko nezeljeno dejstvo zbog koga bi moro da se prekida? bese prodje kad prodje i terapija
    il me secanje vara?

- - - - - - - - - -

vidi ti pozelen od muke....

Učlanjen
    14.06.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    116

Citat Original postavio Metla na vestici Pogledaj poruku
    ako me secanje ne vara nije neko nezeljeno dejstvo zbog koga bi moro da se prekida? bese prodje kad prodje i terapija
    il me secanje vara?

- - - - - - - - - -

vidi ti pozelen od muke....
    pa i nije, ali ako je coveku bas mnogo neprijatno, a lekar proceni da moze i bez metronidazola, onda moze i da se izbaci. ali svakako mi nemamo celu sliku o situaciji, tako da njegov lekar sigurno zna bolje sta mu je ciniti
    Problem sa svetom je u tome što su budale i fanatici potpuno sigurni u sebe a mudri uvek puni sumnje.

Učlanjen
    04.02.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    18562

Biću blaga, pa ću reći samo da ovo nije tačno
    Lekari opšte prakse ne da ne znaju toliko toga, i nije na njima da znaju, ali treba da znaju kada i kod koga da pošalju pacijenta na dalje lečenje.

Duboka tromboza vena desne ruke je od lekara opše prakse okarakterisana kao : isteg'o si mišićna vlakna !!!
    Posle polusatnog ubeđivanja da dobijemo uput (koji nije htela da da, jer nije bio potreban po njenom mišljenju), konačno ga je dala i rekla :
    Evo vam ali sam sigurna da nećete ništa uraditi.

To ništa je bilo da je pacijent istog dana primljen u bolnicu na vaskularno.

Niko nije savršen i niko ne zna sve.

Učlanjen
    14.06.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    116

Biću blaga, pa ću reći samo da ovo nije tačno
    Lekari opšte prakse ne da ne znaju toliko toga, i nije na njima da znaju, ali treba da znaju kada i kod koga da pošalju pacijenta na dalje lečenje.

Duboka tromboza vena desne ruke je od lekara opše prakse okarakterisana kao : isteg'o si mišićna vlakna !!!
    Posle polusatnog ubeđivanja da dobijemo uput (koji nije htela da da, jer nije bio potreban po njenom mišljenju), konačno ga je dala i rekla :
    Evo vam ali sam sigurna da nećete ništa uraditi.

To ništa je bilo da je pacijent istog dana primljen u bolnicu na vaskularno.

Niko nije savršen i niko ne zna sve.
    Ja nisam rekao da on zna sve isto kao specijalista, nego da je upucen u sva stanja i bolesti koje bi mogle da budu u pitanju. To sto ti imas lose iskustvo ili sto je taj doticni lekar napravio losu procenu, ne znaci da moja tvrdnja nije tacna. Znam iz licnog iskustva koliko se uci da postanes lekar opste prakse i koliko znanja stoji u glavi.

Poenta je prosta - svaki lekar opste prakse zna (ili bi u svakom slucaju morao da zna) kako se leci infekcija helikobakterom, i da ne salje svakog pacijenta kod specijaliste. To sto je u nasem narodu ustaljeno misljenje da za svaku boljku mora da se ide kod specijaliste, to je druga prica.

Učlanjen
    04.02.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    18562

Ja nisam rekao da on zna sve isto kao specijalista, nego da je upucen u sva stanja i bolesti koje bi mogle da budu u pitanju. To sto ti imas lose iskustvo ili sto je taj doticni lekar napravio losu procenu, ne znaci da moja tvrdnja nije tacna. Znam iz licnog iskustva koliko se uci da postanes lekar opste prakse i koliko znanja stoji u glavi.

Poenta je prosta - svaki lekar opste prakse zna (ili bi u svakom slucaju morao da zna) kako se leci infekcija helikobakterom, i da ne salje svakog pacijenta kod specijaliste. To sto je u nasem narodu ustaljeno misljenje da za svaku boljku mora da se ide kod specijaliste, to je druga prica.
    Nije to jedini slučaj lošeg iskustva, ali toga ima u svim strukama, pa to nećemo potencirati.

Ako si 90-to godište, znači da si negde pri kraju studija..i veruj mi da uopšte ne sporim to koliko vi morate da učite. Pitanje je samo koliko kome to znanje i ostane.

E sad, kad je u pitanju h-pilori, ti to malo previše površno gledaš. Nije to kijavica koja se leči kod lekara opšte prakse.
    Pitanje je otkad pacijent to ima, da nije već napravio neku štetu u vidu čira ???

Pregled specijaliste je tu uvek neophodan.

Učlanjen
    14.06.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    116

Nije to jedini slučaj lošeg iskustva, ali toga ima u svim strukama, pa to nećemo potencirati.

Ako si 90-to godište, znači da si negde pri kraju studija..i veruj mi da uopšte ne sporim to koliko vi morate da učite. Pitanje je samo koliko kome to znanje i ostane.

E sad, kad je u pitanju h-pilori, ti to malo previše površno gledaš. Nije to kijavica koja se leči kod lekara opšte prakse.
    Pitanje je otkad pacijent to ima, da nije već napravio neku štetu u vidu čira ???

Pregled specijaliste je tu uvek neophodan.
    Kao sto vec rekoh, mislim da je jasno da mi nemamo celu sliku, kakvu ima njegov lekar. Ne gledam povrsno, gledam prakticno.
    U krajnjem slucaju, jos ni ne znamo da li je bio kod specijaliste.

Zainteresovan član Kukki (avatar)
    Učlanjen
    21.02.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    39

Metalni ukus ustima je ozbiljno upozorenje da se ODMAH zaustavi sa lekom.To sigurno i pise u upustvu leka.Nus pojave.
    Moze biti pracerno sa laganom mucninom,vrtoglavicom,glavoboljom,manjkom apetita...jetra pati a sa tim nema zezanja.
    Prekini lek,idi do tvog doktora opste prakse i reci mu sta si uradio.On ce znati da ti promeni lek .

Uzasno me nerviraju ovi sto nipodastavaju jedine rasne dotkore, opste medicine, koji su jedini koji se mogu zvati tim imenom.
    Poslednji put ažurirao/la Kukki : 06.07.2015. u 20:48

Elita Boljarin (avatar)
    Učlanjen
    02.03.2015.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    509

Ma jos da je sestra Ja sam joj onda tetka. Koliko ja znam, ako je sumnja na cir, sto bi se reklo po izabranoj terapiji,
    dvanaest puta je lakse popiti terapiju nego ici da ti izmere cir koji opet lecis istim lekovima.
    Trebalo bi proveriti taj metalni ukus koji verovatno ima veze samo sa klaritomicinom koji se ne uklapa u terapiju zbog izabranih antibiotika.
    Mislim da je dodat bez razloga.

Iskusan EIIe (avatar)
    Učlanjen
    02.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    153

Za terapiju Orvagil-om je tipičan metalni ukus u ustima, to često zdravstveni radnici unapred naglašavaju tako da je to i najverovatniji uzrok u ovom slučaju.

Slične teme

1. Cudan ukus u ustima
    Autor lela.jelic u forumu Zdravlje
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 20.04.2014., 15:25
  2. ukus kod oralnog seksa
    Autor nova devojka u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 59
    Poslednja poruka: 25.12.2012., 20:36
  3. b;lj ukus u ustima?
    Autor gost 189815 u forumu Zdravlje
    Odgovora: 2