Psihologija ljudi koji žele da se prikažu kao zli

Sukhoi t-50

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.076
Poznajem dosta mladih ljudi, uzrasta 16 do 25 godina, koji su stalno u tripu da sebe u raznoraznim svakodnevnim situacijama predstavljaju kao psiho likove, zle likove, psiho ludake, psihopate i slično. Čak i kada im neko kaže da nisu takvi, ili da je to teško sranje, oni se uznemire kao da si im šamar opalio, i krenu da vas ludački ubedjuju kako su oni zapravo žešći psiho likovi, kako nemaju osećanja, kako su hladni, surovi, čudni, neosetljivi, hladnokrvni, podmukli, zločesto šarmantni, nepredvidivi, spremni na sva zla itd itd itd. Stalno to potenciraju. čak i u javnosti pokušavaju da se ponašaju u skladu sa tim, nekim komentarima pokušavaju sebe da predstave na taj način, iako je to i smešno negde. Znam i za jednu osobu koja je smehotresno zloglasan primer toga, sve radi samo da bi ispala što lošija, psihopatskija, ali i uvrnutija u tudjim očima, to nekad čak ide toliko daleko da se opterećuje time i kad je neko uputi na to šta zapravo predstavlja (sasvim normalnu i svakodnevnu, možda tek malo čudniju i bizarniju osobu, mada i to njenim izborom) ona se breca, ubedjuje da nije tako, pokušava da se odbrani nekim polu-duhovitim polu-cinizmom i slično. Pritom simptomatično pokušavaju da unize one koji su kao oni, i da ih predstave kao drugačije od sebe, u stilu: "on nije stvarno mračan i bezosećajan nego se samo pretvara, ja sam real deal".

Šta reći o ovim "buuuu" likovima? Šta je u osnovi njihove psihologije, i tog stalnog pokušavanja da sebe predstave kao zle, manipulativne, surove, bezosećajne, zajebane, uvrnute i slično?
 
Poslednja izmena:
Nezrelost, emocionalna praznina, frustracije, seksualne najverovatnije, uticaj medija i dugih iz blizine dotičnih, koji su slično godišta. Mizerija ....

Neko ko je spreman na suštinska "zla" i brutalnost nikada , to neće isticati i očajnički to naturati drugima na nos, upamti to. Jer za mudrog čoveka surovost i brutalnost, nisu nešto što je sebi cilj, nego možda adekvatan odgovor u jednoj životnoj situaciji, ili nužno zlo . To su jadnici, izgubljene i upropaštene generacije, bez identiteta i afirmacije , koji valjda tako neprirodno, hoće, da "izgrade" ....
 
Poslednja izmena:
Mislim da ti ljudi samo ocajnicki zele da skrenu paznju na sebe, da se istaku, pokazu drugacijima, jer su ovako verovatno skroz prosecni, obicni i dosadni.
A psihopata i vest manipulator nikada nece o tome javno da se hvali, jer je to autogol.

A i danas se dobrota, finoca poistovecuje sa naivnoscu, lakovernoscu, nekako je i nepozeljna karakterstika, pa se neke ljudi trude da ne ispadnu previse dobri i fini, ali umisljanje da su psihopate i sl. je skroz druga krajnost.
 
Previše gamburgeržanskih filmova. Gde se 'dobro' predstavlja kao umereno (do praga dosadnosti), državno, a imaginacija i pokretnost, animiranost, se rezervišu za 'nevaljalce', 'otpadnike'. Što će reći, programira se šira masa na nepokretnost, neimaginaciju, predvidljivost i neanimiranost. Ubija se duh. A forsira uniformna uovčenost. Pa pogledajte samo tu produkciju. Sve neke zadruge lovačke, te 'osvetnici', 'liga pravednika', 'galaktički tamponi'. A negativci u njima, usamljene individue unutar nekog bunta protivu ustrojstva, protivu partije, komesarijata.

I klinjo gleda tu svu dosadu a vri mu krv, i identifikuje se sa onim što mu je bilu bliže. Sa buntom, kretnjom, promenom.
Ne vide oni stvarno sebe kao opasne, već kao one u opasnosti. Što kucaju malo brže, jasnije, iskrenije. Ali sve što im se servira, vezano za afekt koji u njima, zbog godina, buja, je nešto totalno negativno. Nalog da ne preispituju, već da se pokore i uklope. Da mrze, preziru ono što je po rasporedu. Inače će skončati neslavno, 'nefilmski'.

Sistem je, ako ćemo se koristiti takvim filmskim terminima, 'zao'. Jer normalno dete, čoveka, biće shvata, brendira i planski plasira kao nešto što nije.
Uvek se zgrozim kada čujem preko nekog medija, 'aktivista'. A ispadne da je u pitanju najnormalnija neka osoba, što se ne ponaša kao fikus. I onda upiru prstom u smeru takvoga, kao da je čudan što mu postojanje nije aparat za održavanje života. Što je živ, reaguje živo i ponaša se neotudjeno.
 
Poznajem dosta mladih ljudi, uzrasta 16 do 25 godina, koji su stalno u tripu da sebe u raznoraznim svakodnevnim situacijama predstavljaju kao psiho likove, zle likove, psiho ludake, psihopate i slično. Čak i kada im neko kaže da nisu takvi, ili da je to teško sranje, oni se uznemire kao da si im šamar opalio, i krenu da vas ludački ubedjuju kako su oni zapravo žešći psiho likovi, kako nemaju osećanja, kako su hladni, surovi, čudni, neosetljivi, hladnokrvni, podmukli, zločesto šarmantni, nepredvidivi, spremni na sva zla itd itd itd. Stalno to potenciraju. čak i u javnosti pokušavaju da se ponašaju u skladu sa tim, nekim komentarima pokušavaju sebe da predstave na taj način, iako je to i smešno negde. Znam i za jednu osobu koja je smehotresno zloglasan primer toga, sve radi samo da bi ispala što lošija, psihopatskija, ali i uvrnutija u tudjim očima, to nekad čak ide toliko daleko da se opterećuje time i kad je neko uputi na to šta zapravo predstavlja (sasvim normalnu i svakodnevnu, možda tek malo čudniju i bizarniju osobu, mada i to njenim izborom) ona se breca, ubedjuje da nije tako, pokušava da se odbrani nekim polu-duhovitim polu-cinizmom i slično. Pritom simptomatično pokušavaju da unize one koji su kao oni, i da ih predstave kao drugačije od sebe, u stilu: "on nije stvarno mračan i bezosećajan nego se samo pretvara, ja sam real deal".

Šta reći o ovim "buuuu" likovima? Šta je u osnovi njihove psihologije, i tog stalnog pokušavanja da sebe predstave kao zle, manipulativne, surove, bezosećajne, zajebane, uvrnute i slično?

tako su vise kul

to ko ja na forumu :mrgreen:

- - - - - - - - - -

danas se stalno provlaci kako se momci i devojke vise loze na takve, pa mislim da je zbog toga
 
Nezrelost, emocionalna praznina, frustracije, seksualne najverovatnije, uticaj medija i dugih iz blizine dotičnih, koji su slično godišta. Mizerija ....

Neko ko je spreman na suštinska "zla" i brutalnost nikada , to neće isticati i očajnički to naturati drugima na nos, upamti to. Jer za mudrog čoveka surovost i brutalnost, nisu nešto što je sebi cilj, nego možda adekvatan odgovor u jednoj životnoj situaciji, ili nužno zlo . To su jadnici, izgubljene i upropaštene generacije, bez identiteta i afirmacije ....

:tick:

Zelja za "instant" afirmacijom, u nedostatku kapaciteta potrebnih za postizanje - one prave.

Uz to obavezno ide neobrazovanost i odsustvo opste kulture (za to su potrebni trud, vreme, odricanje, licne sposobnosti, ...). Lakse je "navuci curak naopako" preko supljine pa izigravati nekog opasnog baju, pred kojim se "drugima gace tresu", a sludjene starletice, i njima slicne, k'o zrele kruske i same u krilo padaju*.
Grcevito se bore da sacuvaju imidz opakog tipa jer kad bi im taj "oreol" pao, "zasijalo" bi jednoo veliko - NISTA!

(da se izrazim njihovim zargonom): Furace taj trip dok mogu i dok pali, ali do bolnog otreznjenja nece doci jer za to nisu sposobni. Njihova zivotna filozofija je: "u se, na se i poda se" - pa dok traje.

Ali, to nije samo njihov licni, nakazni izbor - taj trend/trip na ovim prostorima se intenzivno neguje vec 25-30 godina - preko svih media, turbo-svega i opsteg kiceraja.. Opasno je ako/kad to udje u neke ozbiljnije, vise i sire sfere drustva (politiku, obrazovanje, kulturu, ...).

* Svoj odnos prema zenama svode na nekakvo "trpanje", uz sto veci broj recki, nametanje rivalstva i nadmoci, sirovosti i brutalnosti, bez ikakvih plemenitih emocija.... A sve to - zbog nesigurnosti u sebe i svoje mogucnosti, kao i dubokog kompleksa nize vrednosti.
 
Poslednja izmena:
Ref.: Moj post # 12 od 08.07.'15.

Nakon ponovnog citanja uvodnog teksta TEME, kao i posta # 13, moram priznati da sam ja promasila temu.
Kako se ovde radi o poremecaju licnosti, sa jasnom dijagnozom, tu nemam sta da komentarisem. To je stvar struke.

Ono o cemu sam govorila u svom navedenom postu, odnosilo se na jedan "drustveni fenomen", pa molim za izvinjenje (ako ga je neko, uopste, procitao).
 
Poslednja izmena:
pa ti su hiper-feminizirani likovi
ovi su hiper-maskulizirani

to je pojava u ova savremena neprirodna drustva gde se ljudske potrebe negiraju pa kad buknu dugo potisnute potrebe odjednom onda to izgleda jezivo
kad negiras muskarcinu u sebi onda postanes hiper-maskuliziran eventualno, skocis na ulicama pucas ljude ko onaj eliot rodzer
kad negiras zenetinu onda postanes feget brate boris se za prava zena i druga sran.ja
to tako ide
 

Back
Top