Ekumenizam svejeres

ma ja bre

Primećen član
Banovan
Poruka
574
U pocetku je Hriscanstvo bilo jedinstveno ali kasnije papisti su izasli iz jedinstva jer su poceli da unose neke svoja izopacena ucenja i nastaje Pravoslavlje koje nastavlja pravu Hriscansku veru i sa druge strane jereticki papizam. Dakle ako neki papa zeli da se ujedinimo on moze ali jedino da odbaci svoje jereticko ucenje i da se VRATI Pravoslavnoj veri nikako drugacije. Katolicizam je anatemisan od Svetih nasih otaca i tu je tacka.

10, pravilo Sv. Apostola:

"Koji se zajedno sa odlucenim, ma bilo i u kuci, bude molio, neka se odluci"

Svako od Pravoslavnih svestenika koji se zalaze za dijalog i ko vodi dijalog sa papistima i papom je jeretik.

Mi Pravoslavci smo nekolicina ali smo cela prava Crkva i ne trebanam nista od jeretika da preuzimamo, takozvanih katolika, protestanata i ostalih satanistickih sinova koji su u svojim ucenjima iskrivili Hristovo ucenje i svojim pravilima i izmisljotinama ga ismejavaju. Nasa Pravoslavna vera je jedini nastavljac prave Hriscanske vere od njenog nastanka. Katolici su ti koji su izasli a izasli su onda kad su uneli jereticka ucenja u svojim dusama.

I danas svako ko zeli da menja dogme u Pravoslavnoj Crkvi u bogosluzenjima ili u bilo cemu i on je isto jeretik. A satana je lukav on preko tih njegovih vojnika slatkorecivo to radi pa govori iz njihovih usta kako je doslo moderno vreme, dosla moda, novo doba i Pravoslavlje treba da se menja shodno novom dobu. I eto znajte da je to jeres i bogohuljenje.

Danas je jako malo pravih Hriscana i duhovnika u Pravoslavnoj Crkvi, vecina su politicari ogrnuti u odezdama zato lako i padaju u jeres i ekumenskim klopkama satane.

Vratimo se svetom Predanju, Dogmama i Kanonima Svetih Otaca Sedam Vaseljenskih Sabora, ni milimetar da ne otstupimo.
 
Poslednja izmena:
Pre bih rekla da su nastavljaci prvog Hrscanstva neke zatvorene verske grupe, koje neguju solidarnost i jednostavnost, poput Amisa ili Anabaptista, Nazarena i dr. Nisam bas sigurna da neki pravoslavni popovi neguju to prvo Hriscanstvo vozikajuci se u Bemvejima ili Mercedesima. Ja sam Pravoslavka, ali prava.
 
Pre bih rekla da su nastavljaci prvog Hrscanstva neke zatvorene verske grupe, koje neguju solidarnost i jednostavnost, poput Amisa ili Anabaptista, Nazarena i dr. Nisam bas sigurna da neki pravoslavni popovi neguju to prvo Hriscanstvo vozikajuci se u Bemvejima ili Mercedesima. Ja sam Pravoslavka, ali prava.

Moze neko da bude prepravedan ako nije Krsten i ako nije vernik u Hristu i NE ZIVI po zapovestima Bozjim on je izgubljena dusa i bez spasa.

Ili ti nisi procitala sve sta sam napisao ili namerno hoces da relativizujes sve veroispovesti i da kazes sve su ok samo ako su ljudi skromni i pravedni. Pa isto to govori i satana, i on hoce da sve relativizuje i da sve vere izjednaci sa Pravoslavljem.
 
Poslednja izmena:
Moze neko da bude prepravedan ako nije Krsten i ako nije vernik u Hristu i NE ZIVI po zapovestima Bozjim on je izgubljena dusa i bez spasa.

Ili ti nisi procitala sve sta sam napisao ili namerno hoces da relativizujes sve veroispovesti i da kazes sve su ok samo ako su ljudi skromni i pravedni. Pa isto to govori i satana, i on hoce da sve relativizuje i da sve vere izjednaci sa Pravoslavljem.

Oni zive prema zapovestima i krsteni su. Koliko ti kao pripadnik SPC mozes da kazes da zivis takav hriscanski zivot? Mozes li se ti smatrati Pravoslavcem ili izvornim Hriscaninom zivotom kojim sada zivis?
 
U pocetku je Hriscanstvo bilo jedinstveno ali kasnije papisti su izasli iz jedinstva jer su poceli da unose neke svoja izopacena ucenja i nastaje Pravoslavlje koje nastavlja pravu Hriscansku veru.

:fdlan:

- - - - - - - - - -

Svi vernici, bez ikakve razlike, tvrde da je jedina prava vera upravo njihova!

Odlika svake sekte je upravo to, mi u pravu drugi nisu.
 
U pocetku je Hriscanstvo bilo jedinstveno ali kasnije papisti su izasli iz jedinstva jer su poceli da unose neke svoja izopacena ucenja i nastaje Pravoslavlje koje nastavlja pravu Hriscansku veru i sa druge strane jereticki papizam. Dakle ako neki papa zeli da se ujedinimo on moze ali jedino da odbaci svoje jereticko ucenje i da se VRATI Pravoslavnoj veri nikako drugacije. Katolicizam je anatemisan od Svetih nasih otaca i tu je tacka.

10, pravilo Sv. Apostola:

"Koji se zajedno sa odlucenim, ma bilo i u kuci, bude molio, neka se odluci"

Svako od Pravoslavnih svestenika koji se zalaze za dijalog i ko vodi dijalog sa papistima i papom je jeretik.

Mi Pravoslavci smo nekolicina ali smo cela prava Crkva i ne trebanam nista od jeretika da preuzimamo, takozvanih katolika, protestanata i ostalih satanistickih sinova koji su u svojim ucenjima iskrivili Hristovo ucenje i svojim pravilima i izmisljotinama ga ismejavaju. Nasa Pravoslavna vera je jedini nastavljac prave Hriscanske vere od njenog nastanka. Katolici su ti koji su izasli a izasli su onda kad su uneli jereticka ucenja u svojim dusama.

I danas svako ko zeli da menja dogme u Pravoslavnoj Crkvi u bogosluzenjima ili u bilo cemu i on je isto jeretik. A satana je lukav on preko tih njegovih vojnika slatkorecivo to radi pa govori iz njihovih usta kako je doslo moderno vreme, dosla moda, novo doba i Pravoslavlje treba da se menja shodno novom dobu. I eto znajte da je to jeres i bogohuljenje.

Danas je jako malo pravih Hriscana i duhovnika u Pravoslavnoj Crkvi, vecina su politicari ogrnuti u odezdama zato lako i padaju u jeres i ekumenskim klopkama satane.

Vratimo se svetom Predanju, Dogmama i Kanonima Svetih Otaca Sedam Vaseljenskih Sabora, ni milimetar da ne otstupimo.

A Monofiziti i Miafiziti koji su izasli iz "jedinstva" ranije, sta s njima?
 
Moze neko da bude prepravedan ako nije Krsten i ako nije vernik u Hristu i NE ZIVI po zapovestima Bozjim on je izgubljena dusa i bez spasa.

Ili ti nisi procitala sve sta sam napisao ili namerno hoces da relativizujes sve veroispovesti i da kazes sve su ok samo ako su ljudi skromni i pravedni. Pa isto to govori i satana, i on hoce da sve relativizuje i da sve vere izjednaci sa Pravoslavljem.

Da li stvarno verujes da je pravedno da neko ko je ziveo zivot postujuci 10 zapovesti zavrsiti u paklu samo zato sto nije krsten u pravoslavnoj crkvi?
 
Meni se cini da je to demagogija svake religije. A koliko se secam jedan od sedam smrtnih grehova je gordost. Postavljac teme je izgleda zaboravio sta to znaci:think:

Jeste, religija je isto sto i sekta. Nastaje takoreci iz sekte, razlika je jedino u broju clanova. Sekta, verska zajednica, religija.

Ako posmatras osobine koje ispoljava osoba u sekti i uporedis sa osobinama i ponasanjem osobe koja je u religiji, imaju vise slicnosti od razlike.
 
U pocetku je Hriscanstvo bilo jedinstveno ali kasnije papisti su izasli iz jedinstva jer su poceli da unose neke svoja izopacena ucenja i nastaje Pravoslavlje koje nastavlja pravu Hriscansku veru i sa druge strane jereticki papizam. Dakle ako neki papa zeli da se ujedinimo on moze ali jedino da odbaci svoje jereticko ucenje i da se VRATI Pravoslavnoj veri nikako drugacije. Katolicizam je anatemisan od Svetih nasih otaca i tu je tacka.

10, pravilo Sv. Apostola:

"Koji se zajedno sa odlucenim, ma bilo i u kuci, bude molio, neka se odluci"

Svako od Pravoslavnih svestenika koji se zalaze za dijalog i ko vodi dijalog sa papistima i papom je jeretik.

Mi Pravoslavci smo nekolicina ali smo cela prava Crkva i ne trebanam nista od jeretika da preuzimamo, takozvanih katolika, protestanata i ostalih satanistickih sinova koji su u svojim ucenjima iskrivili Hristovo ucenje i svojim pravilima i izmisljotinama ga ismejavaju. Nasa Pravoslavna vera je jedini nastavljac prave Hriscanske vere od njenog nastanka. Katolici su ti koji su izasli a izasli su onda kad su uneli jereticka ucenja u svojim dusama.

I danas svako ko zeli da menja dogme u Pravoslavnoj Crkvi u bogosluzenjima ili u bilo cemu i on je isto jeretik. A satana je lukav on preko tih njegovih vojnika slatkorecivo to radi pa govori iz njihovih usta kako je doslo moderno vreme, dosla moda, novo doba i Pravoslavlje treba da se menja shodno novom dobu. I eto znajte da je to jeres i bogohuljenje.

Danas je jako malo pravih Hriscana i duhovnika u Pravoslavnoj Crkvi, vecina su politicari ogrnuti u odezdama zato lako i padaju u jeres i ekumenskim klopkama satane.

Vratimo se svetom Predanju, Dogmama i Kanonima Svetih Otaca Sedam Vaseljenskih Sabora, ni milimetar da ne otstupimo.

Nasa pravoslavna crkva je samo mladja sestra vavilonsko-rimokatolicizma koji sada saradjuju i vise nego odlicno. Sestre su se odavno pomirlie samo ova mladja ne smije da prizna jos uvek to svojoj porodici. Sto prije shvatis da je i ova nasa crkva deo duhovnog vavilona to ce ti lakse biti na je napustis i oslonis se na Bibliju kao jedini autoritet. Ako trazite jeres u pravosljavlju nemojte jer samo pravoslavlje je jeres. Svestenstvo (lazni posrednici izmedju Boga i ljudi), ljubljenje i klanjanje pred ikonama, krstavanje djece, slavljenje SunDay-a umjesto subote, oprastanje greha od strane crnih mantija, pogresno utemeljenje o dusi covjeka, verovanje u trosjtvo i mnogi mnogi drugi paganski obicaji su u danasnjem denomiranom hriscanstvu jos od Konstatnina nišlije. Ako je to vase ubeđenje da je pravoslavlje ispravno, samo napred!!! Nemojte reći samo da vam niko nije skrenu pažnju da ono što se radi po vavilonskim crkvama nema veze sa onim što piše u Sveom Pismu.

...i da! Jos jedna stvar. Sta mislite sto se na prostorima gdje je bilo pravoslavlje nije pojavilo nesto slicno kao reformacija sto se pojavila u Evropi gdje je papa vodio glavnu rec? Sto se nisu ovde pojavili oni koji su se pozivali na Sveto Pismo i život po njemu? Jesu. Pojavili su se. Ali su je naši junaci Stevan Nemanja tako dobro trebili da ni kost od njih ostala nije. Ako hocete dacu vam i istorijske podatke.
 
Poslednja izmena:
Da li stvarno verujes da je pravedno da neko ko je ziveo zivot postujuci 10 zapovesti zavrsiti u paklu samo zato sto nije krsten u pravoslavnoj crkvi?

Meni se cini da je to demagogija svake religije. A koliko se secam jedan od sedam smrtnih grehova je gordost. Postavljac teme je izgleda zaboravio sta to znaci:think:

Jeste, religija je isto sto i sekta. Nastaje takoreci iz sekte, razlika je jedino u broju clanova. Sekta, verska zajednica, religija.

Ako posmatras osobine koje ispoljava osoba u sekti i uporedis sa osobinama i ponasanjem osobe koja je u religiji, imaju vise slicnosti od razlike.

10 zapovesti su bile za jevrejski narod,a mi imamo samo dve:
Postuj Boga i postuj bliznjega svoga;
Religija je sve sto se u nesto veruje,a duhovnost je drugo,a sekte su grupacije, koje su odvojene od celine zajednice.
Zanima me kojih to 7 smrtnih grehova postoje?
 
–Sedam smrtnih
grehova jesu: oholost, srebroljublje, slastoljublje, zavist, zlopamcenje, gnev
i ocajanje. Cetiri greha koji vape nebu za osvetu su: covekoubistvo, sodomija,
vredjanje udovica i sirocadi i zakidanje zarade siromahu.
Izvor: http://www.svetosavlje.org/listarhiva/Home.aspx/Topic?topicId=16963

Gospodo svaki greh je smrtni ako se Hristovom silom ne izbaci iz svog karaktera do Njegovog drugog dolaska. Biblija grehom naziva odvajanje od Boga od Izvora zivota, a posledica tog odvajanja je cinjenje bezakonja (krsenje Bozijih zapovesti). Ako nismo u zejednici sa Bogom kroz Hrista (koji nam novi zivot daje da bi nas vratio Bogu), svaki grijeh odnosno bezakonje je osuda na smrt jer nismo u milosti Hristovoj verom.
 
Nasa pravoslavna crkva je samo mladja sestra vavilonsko-rimokatolicizma koji sada saradjuju i vise nego odlicno. Sestre su se odavno pomirlie samo ova mladja ne smije da prizna jos uvek to svojoj porodici. Sto prije shvatis da je i ova nasa crkva deo duhovnog vavilona to ce ti lakse biti na je napustis i oslonis se na Bibliju kao jedini autoritet. Ako trazite jeres u pravosljavlju nemojte jer samo pravoslavlje je jeres. Svestenstvo (lazni posrednici izmedju Boga i ljudi), ljubljenje i klanjanje pred ikonama, krstavanje djece, slavljenje SunDay-a umjesto subote, oprastanje greha od strane crnih mantija, pogresno utemeljenje o dusi covjeka, verovanje u trosjtvo i mnogi mnogi drugi paganski obicaji su u danasnjem denomiranom hriscanstvu jos od Konstatnina nišlije. Ako je to vase ubeđenje da je pravoslavlje ispravno, samo napred!!! Nemojte reći samo da vam niko nije skrenu pažnju da ono što se radi po vavilonskim crkvama nema veze sa onim što piše u Sveom Pismu.

...i da! Jos jedna stvar. Sta mislite sto se na prostorima gdje je bilo pravoslavlje nije pojavilo nesto slicno kao reformacija sto se pojavila u Evropi gdje je papa vodio glavnu rec? Sto se nisu ovde pojavili oni koji su se pozivali na Sveto Pismo i život po njemu? Jesu. Pojavili su se. Ali su je naši junaci Stevan Nemanja tako dobro trebili da ni kost od njih ostala nije. Ako hocete dacu vam i istorijske podatke.

Kako ti znaš da su se ti što ih je "Stevan Nemanja trebio" pozivali na Sveto pismo i život po njemu? Kako znaš šta je bila osnova njihovog učenja?
 
Mi Pravoslavci smo nekolicina ali smo cela prava Crkva i ne trebanam nista od jeretika da preuzimamo, takozvanih katolika, protestanata i ostalih satanistickih sinova...
Bog nam, posredstvom Svoje (dakle, ne posredstvom "svetih otačkih predanja") Reči, Poručuje da iskrenih vernika ima i u drugim (mimo prave) verskim zajednicama:

10:16 I druge ovce imam koje nisu iz ovog tora, i one mi valja dovesti; i čuće glas moj, i biće jedno stado i jedan pastir.

Jovan 10.

I posle ovog videh drugog anđela gde silazi sa neba, koji imaše oblast veliku; i zemlja se zasvetli od slave njegove.
18:2 I povika jakim glasom govoreći: Pade, pade Vavilon veliki, i posta stan đavolima, i tamnica svakom duhu nečistom, i tamnica svih ptica nečistih i mrskih; jer otrovnim vinom kurvarstva svog napoji sve narode;
18:3 I carevi zemaljski s njom se kurvaše, i trgovci zemaljski obogatiše se od bogatstva slasti njene.
18:4 I čuh glas drugi s neba koji govori: Iziđite iz nje, narode moj, da se ne pomešate u grehe njene, i da vam ne naude zla njena.

Otkrivenje 18.

Dakle, On Ima Svoj narod čak i u "Vavilonu" (rimokatolicizmu), ali stoji i činjenica da takvi, ukoliko su sa njom upoznati, trebaju da prihvate punu Istinu (koju, prirodno, ima tek jedna Crkva), po kojoj se prava Crkva poznaje, budući da je "Dom Božji" - "...stup i tvrđa istine." (1. Timoteju 3,15), a Svoje Ima i među "neznabošcima":

2:13 (Jer pred Bogom nisu pravedni oni koji slušaju zakon, nego će se oni opravdati koji ga tvore;
2:14 Jer kad neznabošci ne imajući zakona sami od sebe čine šta je po zakonu, oni zakona ne imajući sami su sebi zakon:
2:15 Oni dokazuju da je ono napisano u srcima njihovim što se čini po zakonu, budući da im savest svedoči, i misli među sobom tuže se ili pravdaju)

Rimljanima 2.
 
Svi vernici, bez ikakve razlike, tvrde da je jedina prava vera upravo njihova!
Da li je onda moguće dokazati ko je u pravu?
Naravno, jer Bog nikoga ne ostavlja u nedoumici:

http://forum.krstarica.com/showthread.php/728659-Kako-pronaći-pravu-religiju

Božja Crkva u proročanstvima:

http://forum.krstarica.com/showthre...u-religiju?p=30419152&viewfull=1#post30419152

Sklad Biblije i prirode:

http://forum.krstarica.com/showthread.php/729123-Sklad-Biblije-i-prirode

Dokazana iskustva sa (Biblijskim) Bogom:

http://forum.krstarica.com/showthread.php/729755-Iskustva-sa-Bogom-(Svedočanstva-jednoga-poslanstva)
 
Kako ti znaš da su se ti što ih je "Stevan Nemanja trebio" pozivali na Sveto pismo i život po njemu? Kako znaš šta je bila osnova njihovog učenja?

Zasto je to tako kod pravoslavaca?
Crkva se boji konkurencije. Videli su kako su katolici imali stalne pokrete ljudi koji su pokusvali da uvedu pravu veru na osnovu Biblije i na kraju se podleili na katolike i protestante.
Takve su onda katolici ubijali 1260 godina dugo. Kod pravoslavnih je bilo isto takvih koji su pokusvali, ali daleko manje jer im nije bila biblöija dostupna i poznata.
Pravoslavna crkva je sve te koji su pokusvali, istrebila gore nego katolici.
I danas, bojeci se da ce ljudi da napuste crkvu i da ce oni oslabiti i da ce se dizati vise pokreta unutar crkve i vani ako se narod dohavti do Biblije ili ako nauci iz nje nesto, drze ga u neznanju na taj nacin sto mu pevaju bibliju na strani jezik.

Sada cu ti pokazati kako su se svi ti pokreti u pravoslvlju zvali.
To su sve Srbi koje su oni pobili i istrebili.
Mi kao narod nosimo to prokletstvo i krv svoje brace.
I nikad se nismo pokalai i priznali. Katolici su isto to radili, ali nisu uspeli tako radikalno da istrebe sve te ljude kao pravoslvna crkva.
Posle kada je katolicka crkva izgubila moc, i prestala da progoni, mnogi su odna osnovali crkve.
Dok u prvoslavlju tu nemamo ni jednu drugu crkvu. jer su ih sve pobili. To potvrdjuje i jedan ruski pisac.

Mnogi su se pored svega od katolika, takodje spasili od istrebljenja jer su od katolickog progonstva pobegli u ameriku
. I ucestvovali su u osnivanju te drzave u kojoj je bilo najvece gradjasnko pravo i versko ikada vidjeno
. Zato je ta zemlja blagoslovljena. Ali se onda i sama kvari kako opisúje otrkivenje jovanovo.
Procitaj moju temu istina o drugoj zveri vise nije tajna

Evo svih tih pokreta koji su proistekli iz pravoslavlja:

Iz takozvane „Svete, saborne i apostolske crkve“ je proistekao i čitav niz kako ih oni zovu, sekti,

Popovci

Auškovci,

Černabiljci

Bespopovci

Teodosijevci

Stranjici

Spelevci

Pastuhovci

Samokreščenci

Akuljinovci

Stefanovci

Srednjaci

Čislenici

Hlisti

Skopci

Napoleonovci

Subotari (nisu advnetisti, mnogo pre)

komunisti (hrišćanski, ne ovi sto su bili nedvano)

Joaniti

Jovanovci

Bogumili

Danas ih nema nigde, jer su ih sve pobili.

Bogumili su pobegli u Bosnu i tamo su neko vreme ziveli na miru a onda su pravolsavci poceli da ih istrebljuju.
Onda su prihvatili islam da bi ih ovi zastitili. Ne zbog vere. Ali su vremnom skroz postali muslimani naredne generacije.
Pa smo nedavno ratovali sa vecim brojem njih u Bosni. Oni koji nisu prihvatili Islam, su nasi istrebili do deteta u kolevci.
Najvise se u tome pod blagoslovm crklve isticao Brat od Svetog save.

Crkva je zasluzna da su mnogi od tih srba Bogumila, prihvatili islam.
Nedvano sam geldao kako ovi muslimani tragaju za svojim precima u bosni.
I nasli su mnoge dokaze da poticu od bogumila.

Mnogi se pitaju, pa zasto su ti srbi u bosni, prihvatili islam a mi nismo?
Kako su samo mogli?
Zamisli, sam Islam nam je ostavio slobdu vere.
A nasi svojim srbima nisu, nego su ih ubijali.
I ovi su morali a prihvate islam da ih ne pobiju sve.
Ali su vremnom deca njihova, skroz prihvatila islam.
Naravno da ima i srba pravoslvaca koji su prihvatili islam. Ali ne toliko puno. jer ih niko nije gonio.
Mnogi od Srba pravoslvaca, kada su videli kako su Srbi Bogumili bili ispod njih a sada odjedared iznad njih i kako im dobro ide i imaju previlegije, i sami prihvatili islam, misleci samo provizorno.
Ali nove generacije su onda zaglibile.

Danas su druga vremena, pa crkva nema vlast, pa nemogu da nas pobiju, nego na takav nacin rade protiv nas, da nas u ocima ljudi predstave lose i ocrne.
I ne prezaju da to ucine i sa Biblijom, povezujuci je sa nama.
Ucinili su da je narodu ona strana.
Danas mi se ajvila jedna muslimanka iz bosne i hoce samnomd a proucava Bibliju na pp.
Cak je i njima, pojam biblija blizi i srodniji.

Proguglaj o ovim plemenima malo sto sam ti dao gore
 
Ljudi ja gledam vas vi se prepirete SPC, katolicizam, protestatizam itd... Nije sustina nekome nametnuti njegovu versku denominaciju. Sustina je u ljudima pokrenuti veru u Hrista da shavtite da je Bog ziv i da gleda na nas dole ima li koji da mu razuma da. Sustina je shvatimo svoju gresnost i potrebu za Hristom tako sto cemo proucavati Njegovu pisanu rec. To vrlo dobro ekumenisti znaju i zato je isti metod i njihova najjaca karta, ujedinjenje oko jednog Boga, samo sa "malim" problemom : Oni ce Hrista morati ucniniti manjim nego sto jeste da bi napravili kompromis a "bracom" koji apsolutno negiraju Hrista. Male su nijanse obmane ako ne poznajete sustinu Bozije reci.
 
Moguce je,samo treba pratiti osnovnu nit.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Tako je sestro, praćenjem osnovne niti dolazimo do Sumerskog Andersena koji je pre 5000 godina napisao bajku o raju. Ali na žalost hiljadu godina kasnije sveštenici nisu pronašli sve tablice, dobar deo se polomio. U tome je problem. Segmente koji su nedostajali potonji mudraci su iskonstruisali na različite načine, tako da ovu bajku danas različito tumačimo (kao i sve verske knjige koje su iz nje proizašle).
Da se samo Sumerski klinci nisu igrali pogrešnim tablicama, danas bi verovatno imali jednu jedinu veru, i ne bi se prepirali i klali međusobno.

- - - - - - - - - -

Sustina je u ljudima pokrenuti veru u Hrista da shavtite da je Bog ziv i da gleda na nas dole ima li koji da mu razuma da.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Brate, da li ti to tvrdiš da ja i meni slični nemamo dovoljno razuma?
Na osnovu čega to zaključuješ ?
 
Tako je sestro, praćenjem osnovne niti dolazimo do Sumerskog Andersena koji je pre 5000 godina napisao bajku o raju. Ali na žalost hiljadu godina kasnije sveštenici nisu pronašli sve tablice, dobar deo se polomio. U tome je problem. Segmente koji su nedostajali potonji mudraci su iskonstruisali na različite načine, tako da ovu bajku danas različito tumačimo (kao i sve verske knjige koje su iz nje proizašle).
Priča bez dokaza riče zbog poraza (prazna tvrdnja s' istinom je sprdnja).
 
Poslednja izmena:
"Zakarija Sičin, poznati američki naučnik, još 1978. godine izjavio je da u Sunčevom sistemu ne postoji devet planeta, kako smatra zvanična nauka, već deset - a to je Nibiru. Ona se kroz kosms kreće razvučenom putanjom i svakih 3.600 godina prolazi kroz Sunčev sistem. Poslednji put kada je Nibiru naišla uništila je planetu Faeton, koja se nalazila između Jupitera i Marsa. Od Faetona ostao je samo pojas asteroida, jer ogromna lutajuća planeta ima takvu razornu moć da pri udaru sve pretvara u "mrvice".

Iteresantno je da je nauka ovom planetom počela da se bavi tek pre nekoliko godina, a prema nekim podacima drevni Sumeri su za nju znali još pre 6.000 godina. Dr Sičin, inače jedan od retkih ljudi koji zna da tumači sumersko pismo, svoja otkriča temeljio je ne samo na naučnim posmatranjima već i čitanjem Starog zaveta, Knjige postanka i sumerskih, vavilonskih i hetitskih spisa."
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Da li su " anđeli" možda sleteli baš sa ove lutajuće planete?
Da li je Stvoritelj boravio na ovoj planeti ili ogromnoj svemirskoj krstarici možda, što je više verovatno ?
Da li su Sumeri tada bili svedoci genetskim manipulacijama koje su vršila vanzemaljska bića ?
Zašto su kasnije egipatski bogovi imali glave vuka, orla i td.?
Otkud u legendama bića kao što je Minotaur, Kentaur, Pegaz, Kiklop i td . Da li ih je stvarno ljudska mašta iznedrila ili je narod sumera stvarno video ove kreacije?

Kako to da su Sumeri znali dosta toga iz astronomije. Ko ih je tome naučio pre 5000 god.?

Ko ih je uopšte naučio pismenosti ?

Zašto ovu priču nisu detaljno zapisali i preneli potomcima? Da li im je neko zabranio da to učine, uz pretnju da će se vratiti i spržiti ih (sudnji dan) ?

Bajka o raju je ostala kao jedini živi dokaz posete vanzemaljske civilizacije.
Gledano iz današnjeg ugla, radi se o nekakvoj vrsti virtualne trodimenzione projekcije, programa koji stvara iluziju da se nalazite na nekom začaranom mestu.

Autor je vešto i slikovito prikazao svet iluzije koji je verovatno lično doživeo, ubacivši istovremeno u njega segment kloniranja živih bića, malo nejasno, ali obzirom da mu je to bilo izričito zabranjeno, dosta nam je pokazao.

Šta kažete za ovu priču braćo vernici?
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
 

Back
Top