Kupujem novi PC(pomoc)

draganzeravica2000

Zainteresovan član
Poruka
107
Pozdrav svima trenutno u kuci imam neku kantu od kompjutera 512MB Ram,64MB graficka neki procesor nema ni 3.0ghz
pa doslo vrijeme da se uzme novi polovni racunar.
Najveci problem mi je budzet tjst imam oko 250KM,15367.70 RSD ili 125 Evra
Pa me zanima da li bi se za te pare mogao naci neki polovnjak tipa 2GB ram 512,1gb grafa procesor neki 2,3 2,4 2,5x2 Hard disk oko 150,200gb i kasnije bih pojacao Ram
 
Pozdrav svima trenutno u kuci imam neku kantu od kompjutera 512MB Ram,64MB graficka neki procesor nema ni 3.0ghz
pa doslo vrijeme da se uzme novi polovni racunar.
Najveci problem mi je budzet tjst imam oko 250KM,15367.70 RSD ili 125 Evra
Pa me zanima da li bi se za te pare mogao naci neki polovnjak tipa 2GB ram 512,1gb grafa procesor neki 2,3 2,4 2,5x2 Hard disk oko 150,200gb i kasnije bih pojacao Ram

To bi bio racunar star jedno 5 godina, mozda i vise. Siguran sam da se moze naci to sto trazis za te pare. Samo malo pregledaj oglase.
 
Ljudi ja isto kupujem nov komp ali ne znam koliko ce da me izadje pa ako moze mala pomoc bio bi zahvalan ???Prvo zanima ako neko moze da mi kaze koliko vredi ovaj koji trenutno imam odnosno za koliko para bi mogao da ga prodam?4 gb rama,procesor je bas slab Intel Pentium Dual Core 2.5 ghz znaci 2 jezgra koliko sam upucen E 5200.. nisam siguran ali mislim da ima 2 keša i graficka Nvidia Ge Force 9400 GT od 1 gb

Trazim da kupim nov komp sa 8 gb rama, sa procesorom koji ima 8 keša znaci da mogu da igram GTA V, sve call of duty.... sad ne znam koji sve imaju 8 keša da li imaju oni 5i procesori ili samo 7i ?? i graficku neku da je u balansu sa procesorom i ram memorijom.. sta znam sad ne razumem se bas u to.. dal bi to trebala biti neka od 2 gb.. ili moze neka bas jaka od 1 gb.. ne znam ni ova sto imam koliko je zapravo jaka za ove nove igrice . . .

Pomagajte narode
 
Poslednja izmena:
Brate nemoj samo da gledas koliko neka grafa ima memoriju to ti je skoro najmanje bitno gledaj proizvodjaca,koliko ima bita,brzinu grafickog cipa npr graficka 9600gt koja ima 1gb vrti bez problema maltene sve nove igrice a vjerujem da bi i GTA 5 mogao na low...
 
moj savet za sve vas je najjeftinija ploča najnovije intel generacije , najjeftiniji procesor i 4 gb rama vam izađe oko 100 evra i imaćete svemirski brod naspram polovnjaka , pa kasnije dokupite hdd i grafiku ako želite
predlog:
http://www.uspon.rs/proizvodi/Socket+1150-737/Matična+ploča+1150+AS+Rock+H81M-VG4-h81mvg4
http://www.uspon.rs/proizvodi/Socket+1155-80/Procesor+Intel+Celeron+G1840-0300502
http://www.uspon.rs/proizvodi/DDR3-78/Memorija+Transcend+4GB+DDR3+1600MHz-0703621

A koliko izadje 8 gb rama i procesor od 8 keša ???

To pokusavam vec danima da saznam.
 
Pa nisam ni mislio sam da ga sklapam.. samo gledam kolko ce mi para trebati ali ebeni mutavi mentoli na forumu.. 20 vas sam pito niko nece da kaze
to je zato što si glupo postavio pitanje
"A koliko izadje 8 gb rama i procesor od 8 keša ??? "
pitanje je da li tako nešto i postoji u novoj seriji procesora


- - - - - - - - - -

a za ram je prosta računica oko 1000 din po gigabajtu memorije ddr3
 
Pa brate sta kad se ne razumem...

Znaci bez 70 iljada ne mogu ni da razmisljam o novom kucistu...

- - - - - - - - - -

A pazi ovo intel dual core 2.5 ghz E 5200 , 4 gb rama i graficka NVIDIA GEforce 9400 GT od 1 gb . . . koliko bi dobio za taj krs ??? otprilike? mogu li se nadati makar 50 e ?
 
Pa brate sta kad se ne razumem...

Znaci bez 70 iljada ne mogu ni da razmisljam o novom kucistu...

- - - - - - - - - -

A pazi ovo intel dual core 2.5 ghz E 5200 , 4 gb rama i graficka NVIDIA GEforce 9400 GT od 1 gb . . . koliko bi dobio za taj krs ??? otprilike? mogu li se nadati makar 50 e ?
teško za 50 pre će biti 30 , za nepoverovati je ali na kupindu za 4000 din imaš i jače konfiguraCIJE

- - - - - - - - - -

bolje ga rasprodaj u selove više ćeš izvući
 

Back
Top