Nepremostivi problem sa Chrome-om & Shockwave-om! )):

cucla

Zainteresovan član
Poruka
150
Pomagajte,

vec nekih pola godina (mozda i vise..) imam/imao sam problem sa Shockwave-om/Flashplayer-om i na Firefox-u i na Chrome-u i sistem mi je konstantno crash-ovao kad sam imao zelju da pokrenem neki video sadrzaj, strim i sl., najcesce na YT-u.. Odmah da pomenem da imam dva plug-ina i jedan sam od njih iskljucio/disable-ovao na odg. mjestu u browser settings-ima.. Potom sam izbrisao svo smece iz kes-memorije , kolacice i sl. djubre.. i preko opcije iz svakog od browsera pojedinacno, a onda i sa CCleaner-alatkom.. Zatim sam preskenirao komp sa antimalware-om Malwarebites, i na kraju jos sa ESET NOD32-antivirusom... ocistio ga do kraja (nadam se)!

E sada, vise nemam tako ucestalih padova Flashplayera, ali se opet desi ponekad s vremena na vrijeme, izbacio sam i Mozillu iz upotrebe jer mi se naposljetku ucinila daleko gorim od Chrome-a i sad koristim iskljucivo njega..

Medjutim, opet mi se javljaju problemi kad pokrenem bilo kakav interaktivni/Flash-sadrzaj preko net-a i komp mi uspori do samog kraja, nekad i zabaguje u potpunosti - ekran se prosto zaledi. Evo cak i ovom prilikom, kad mi samo "trepere" ovi smajliji pored dok pisem poruku..

U Task-Manageru mi pritom pokazuje inace da mi je CPU pod potpunim opterecenjem, dakle 100%! Dakle, bilo kakav interaktivni sadrzaj da otvorim preko mreze opterecenje procesora mi skace nenormalno visoko.. i postalo je skoro pa nemoguce bilo sta vise raditi preko net-a.. Totalno mi prozdera svu raspolozivost CPU-a.

Hocu da kazem da ovakvih problema skoro pa uopste nisam imao ranije, cak sam i par puta reinstalirao Chrome i sve iznova, ali ono opet krene sve gore i gore/sporije i sporije.. o Mozilli i da ne pricam, nju sam definitivno izbrisao!

Jos jedan kratk opis problema: Cak i kad mi ovaj antivirusni NOD32-program u pozadini vrsi tzv. 'virus signature database' ili ono 'startup-scan' (imam utisak skoro pa svakih faking pola sata! :besan2:) i to mi takodje u totalu zagusi rad na browseru.. Moram jos da kazem da mi se ovaj antivirus ipak dosad pokazao kao najbolji, mada nemam stalnu licencu vec drpisem trial-verzije Activation Keys-a preko neta.

Instalirao sam cak i Adblock-plus ekstenziju, jer su me i flash-reklame i svi drugi baneri i pop-up prozori prosto ubijali.. :(

Pojma nemam vise sta mi je ciniti.. :sad2: Da li je neko ovde uopste imao sl. probleme ovakve vrste, ili bar da mi preporuci mozda profesionalniju stranicu/forum za online-pomoc na nasem jeziku ?!? Bacio sam pogled u medjuvremenu i na elitesecurity-forume, ali tamo bas jako rijetko odgovoraju, dosta neazurno i nema izgleda mnogo ljudi..


PS. Koristim inace stari laptop sa Windows XP-om.
 
Poslednja izmena:
Star ti je lap, rodjače. Očisti startup programe, uškopi cifru aplikacija koje se startuju po dizanju sistema. Zvuči mi kao da nemaš ni dovoljno RAM-a. Batali Hrom, to je Gugl djubre. Ako moraš koristiti neki sličan Hromu, koristi Yandex-ov pretraživač. Goruća Lija ti je još uvek najoptimalniji, prosečni pretraživač.

Nije bas djubre ali trosi jako puno resursa. Imao sam i ja slican problem kada sam pustao video ali se ne secam kako sam to resio ako sam uopste resio. Kupio sam u medjuvremenu SSD usledila je sveza instalacija i evo godinu dana nemam problema. Najbolja bi bilo da i ti reinstaliras Windows i kao sto rece Malenano batali te plugin-ove i svedi broj instaliranih programa i svega ostalog na neophodni minimum.
 
@snagator

Nije do startup-programa uopste, pratim uredno aktivnosti na task-manageru i ne zderu mi uopste puno RAM-a i CPU-a.. Vec upravo kako rekoh: Chrome/Mozilla i ovaj antivirusni program kad radi apdejt.. oni mi redovno gutaju i vise od 80% pomenutih resursa. Ali uopste nisam zahvalan Lijom, kod mene se pokazala i gorom od Chrome-a.. a razlika je npr. sto Lija kad se pokrene u task-manageru otvori se jedna (po sjecanju lupam sad) firefox.exe datoteka + jedan tzv. 'plug-in container'-fajl.. gdje se polazu svi ti odgovarajuci plug-inovi pri radu (a da naglasim, uopste ih nemam puno, cak ni onih ekstenzija osim pomenute 'Adblock-plus', jos 3-4 koje su mi i rijetko aktivne..- kako spekulise Malenano1 - bas savjesno se odnosim prema tome i ne skidam svakakve gluposti s neta).. dok kod Chrome-a kad se otvori samo jedan browser-tab odmah se u Task-manageru pokaze da se otvore ustvari 2-3 chrome.exe datoteke istovremeno.. zasto je to tako - nemam pojma iskreno! Ali decidirano tvrdim da mi je i pored toga Chrome brzi! ..ali ama bas skoro pa nikakve razlike nema u cjelokupnom zdranju memorije i jednog i drugog browsera..

PS. Imam "samo" 1GB RAM-a na ovom laptopu, u pravu si sto se toga tice, ali ponavljam ipak jos jednom: -nisam uopste imao nikakvih problema ranije sa surfovanjem, recimo prije nekih godinu dana, a onda najednom i sve ucestalije je poceo da mi shteka net, odn. izricito flash-sadrzaji sa istog.. ))):

Jos jedna stavka: Chrome recimo ima u sebi jos extra implementiran sopstveni task-manager (otvara se pritiskom na SHIFT+ESC) gdje moze se se prati opterecenje svakog otvorenog tab-a ponaosob, za razliku od "obicnog" Windows-ovog task-managera gdje vidimo iskljucivo gorepomenute chrome.exe fajlove.
(kao sto rekoh: samo jedan npr. otvoreni net-tab sa interaktivnim flash-zadrzajem moze da znaci u windows task-manageru npr. vec 3 otvorene chrome.exe datoteke i to me dakako zbunjuje, ali to nije samo i iskljucivo kod mene.. kod svih korisnika Chrome-a se isto pokaze u manageru -to je cisto programski tako rijeseno u Google-u)

http://www.howtogeek.com/124218/why-does-chrome-have-so-many-open-processes/

EDIT: evo recimo dok sam samo pisao ovaj komentar pokazivalo mi je na ovaj Krstarica-tab da mi zdere i do 50% procesora.. Najvise rekao bih zbog ovih smajlija u editoru koji neprestano "trepere2 - tj. "ucitavaju" se iznova - bar takav imam utisak da mi i to neprestano ucitavanje zdere memoriju, npr. i kad pratim online-rezultat nekog sportskog meca na adekvatnim stranicama..


Nadam se da ste do kraja skapirali komentar. :neutral:
 
Poslednja izmena:
skontali smo da imas 1gb rama i to je stvarno malo. to je donja granica za win 7 32 bita.

zameni ad block nekom laksom ekstenzijom ublockom od gorhila npr.

znas sta je pre godinu dana.

meni opera proguta jedno 13 posto rama od 4 gb, samo kada je podignem...doduse imam uvek 7 aktivnih ekstenzija.

- - - - - - - - - -

zato sto je kod hroma sve po jedan proces...za svaku ekstenziju imas jedan proces. sam browser po tabu tjah svaki tab je jedan proces plus za svaku ekstenziju koju imas ide jedan proces

- - - - - - - - - -

kod mene u operi jasno stoji sam browser + krstarica ova strana + youtube + speed dial + svih onih 7 ekstenzija svaka posebno

gledam preko operinog task menadzera
 
Ako imash Win7 ne mozes sa 1GB da gledah video i Flash :aha: Trebao si sam da ukapiras da imash malo memorije i zato blokira :lol:

znaci ili da se vrati na xp, sto je skroz bzvz, ili da doda memoriju.

cek, pa zar youtube ne moze da gleda bez flasah? meni je flash stalno iskljucen, ukljucim ga po potrebi. a posto obicno sve gledam na YT retko ga i ukljucim.

da proba on da iskljuci flash?
 
znaci ili da se vrati na xp, sto je skroz bzvz, ili da doda memoriju.

cek, pa zar youtube ne moze da gleda bez flasah? meni je flash stalno iskljucen, ukljucim ga po potrebi. a posto obicno sve gledam na YT retko ga i ukljucim.

da proba on da iskljuci flash?

Sa tom Config bi trebao :lol: Win XP trosi oko 300mb mem bez da pokreces browser :mrgreen:

Kako god okrene ima malu memoriju - moze sa Windows XP Lite :)

Chrome ima ugradjen Flash :) nije potrebno da intalirash Adobe Flash Player ili ShockWave plugin :)
 
Sa tom Config bi trebao :lol: Win XP trosi oko 300mb mem bez da pokreces browser :mrgreen:

Kako god okrene ima malu memoriju - moze sa Windows XP Lite :)

Chrome ima ugradjen Flash :) nije potrebno da intalirash Adobe Flash Player ili ShockWave plugin :)

opera nema, to sve uredno azuriram, ali je iskljuceno 90 posto vremena


meni je ukljucena samo java, chromov pdf citac i majkrosoftov plugin

ubacili su ovaj, ali ne kontam cemu bi sluzio tacno....u sklopu je opere. u pitanju je papi plugin

Widevine Content Decryption Module

- - - - - - - - - -

to je garant nesto od chroma taj modul.
 
ja se jos uvek ne opterecujem sta koliko trosi i ne obracam toliko paznju, sem ako ne podignem operu i neki graficki program zajedno.

Za chat ti ne treba mnogo :malav: ni ja imam 8GB trosi oko 1.7 kad surfujem :lol: za video igre malo vise oko 4GB

Njemu se desilo to da je Chrome sam izvrsio Update i nova verzija je zahtevnija i njegov PC blokira i Mozzila se sama nadogradila :lol:
 
YT moze fercera preko HTML5, a flash koristim ne samo zbog YT vec i pokusavam da ispratim neki sportski strim, ili makar interaktivne razultate..

@pastuv

I koristim XP a ne Win7 naravno, jer mi sistem dakako ne podrzava jaci OS. Imam 1GB RAM-a, ali u task-manageru stoji da mi tzv. swap/page file moze da ide i do 2GB.

Nezavisno od toga sto pises koliko sta guta, pitanje je ustvari kako to da mi je prije sve to radilo bez problema, a onda najednom takoreci pocelo da steka !?! :confused:

Ali ok... Hvala svima koji pokusavaju da mi pomognu.. pokusacu stogod jos, ako nista onda ono najneomiljenije format c: :(:(:(
 

Back
Top