O lepoti - u slavu Božje stvaralačke moći

Milan Mijailović

Primećen član
Poruka
536
Lepota je, dragi prijatelji Svete istine, jedan od najdivnijih izraza Božje ljubavi, koja se naročito ogleda u nemirnom letu razdraganih leptira, mirisnom cveću i ukrasnom bilju - čija je svrha samo ta: da budu izraz Večne i nepokolebljive ljubavi...


Lepota

I lepota sveg stvorenja poruku nam šalje,
jer ni portret njenog lika nije bez slikara!
Ni haljine praznične se ne tkaju bez švalje,
nit' se same dižu kule mudrih neimara.

Sve se šare na haljini stiču po dezenu,
svaki sprat se kula silnih po projektu gradi.
I što dezen lepši biva, veću ima cenu,
i delo se arhitekte ceni po fasadi.

Lepota je svakom oku što i biser sjajni,
vrednosni je zato simbol - visoka mu cena!
K'o dragi je kamen vredan, kao safir bajni,
talas mu je vešti zidar, šnajder morska pena!


Oda (u slavu Božje stvaralačke moći)

Tebe, zato, Bože svih* Nebesa,
odom slavim za sva dela Tvoja!
Neznane su moći izvori čudesa,
granice ne znaju - kao hvala moja!

Jer kroz večnost celu Vasiona biće,
ispunjena pojem što Te tako hvali!
Uz Tebe mi jutro budućnosti sviće,
jer dok na Te mislim Svemir mi je mali!

I van ću vremena pesmom da Te slavim,
jer Ti Si i tamo - ko će to da spori!?
Za Tobom ću, zato, smelo da nastavim,
jer ko Tebe sledi i vreme pokori!

* Nebesa su Treća od sviju najveća: 2. Korinćanima 12,2.
 

Prilozi

  • Crveno-crni leptir.jpg
    Crveno-crni leptir.jpg
    36,9 KB · Pregleda: 3
  • zuti-leptir.jpg
    zuti-leptir.jpg
    44,6 KB · Pregleda: 3
  • Leptir na žutom cveću.jpg
    Leptir na žutom cveću.jpg
    42,3 KB · Pregleda: 3
CopyRights - Ne.Priroda je stvorila,samo dobre stvari. a za one zle,odvratne,kako ti kazes,pobrinuo se covek. Priroda jednostavno,ne poznaje nista lose.

Sve lose ponavljam,stvaraju ljudi.Ustvari ne ljudi,nego bolje reci ne ljudi.Nijedan primerak zivotinjskog sveta,ne ubija,ukoliko nije gladan.Samo covek - zver,kao onaj
o kome se nedavno pisalo (Krcun Penezic),ubijaju druge ljude,iz cistog sadistickog zadovoljstva. Ako neko,u doglednoj buducnosti,bude unistio,ovu nasu,lepu
plavu planetu,bice to COVEK (necovek) i niko drugi.!!!
 
"U zgradi Patrijaršije često se pominje jedan dijalog između patrijarha i đakona koji ga svuda prati, pred odlazak na službu u crkvu na Banovom brdu.
- Kako ćemo da idemo? Kolima? - pita đakon, sugerišući odgovor.
- Autobusom! - odlučno će patrijarh.
A već toplo jutro nagoveštava vreo dan. Đakonu se ne ide gradskim prevozom.
- Gužve su, zagušljivo je u autobusu, a nije baš blizu... - nastoji da ubedi patrijarha.
- Idemo! - kratko i ponovo odlučno će Njegova Svetost, sad već u hodu, dok je njegov štap odsečno odzvanjao od udara o asfaltnu podlogu.
- Ali... - idući za njim, đakon poteže novi, kako smatra, još veći argument - Vaša Svetosti, leto je, dosta sveta ide da se kupa na Adu Ciganliju, autobusi su puni razgolićenog sveta. Nije zgodno...
Patrijarh nakratko zastade, okrete se i odgovori đakonu:
- Znate, oče, svako vidi ono što hoće! ".
 
Neukusno je i pricati o lepoti boga prema coveku a ovamo ginu neduzni kroz razne zemljotrese, poplave, vulkane itd.

Gnusno
Nedužni? Oni koji ubijaju, siluju, kradu, bludniče, onanišu, lažu, podmićuju, psuju (i Boga i ljude), oblače se nepristojno, drogiraju se, tuku se, piju i puše, zavide i ohole se, ne misle na Tvorca i bližnje? Koliko ih ima koji ništa od toga ne čine?

 
Nedužni? Oni koji ubijaju, siluju, kradu, bludniče, onanišu, lažu, podmićuju, psuju (i Boga i ljude), oblače se nepristojno, drogiraju se, tuku se, piju i puše, zavide i ohole se, ne misle na Tvorca i bližnje? Koliko ih ima koji ništa od toga ne čine?


Такви најмање гину. Највише гину мале бебе и деца.
 
Такви најмање гину. Највише гину мале бебе и деца.
Deca, po pravilu, nisu bolja od roditelja, a i kada jesu - Bog Će ih, na kraju Ovozemaljskog doba, Vratiti u život. Osim toga, na roditeljima počiva odgovornost za njih, te ako se sami dobro vladaju, preneće im svetao karakter, a i vaspitaće ih primerno, te niko neće biti sankcionisan. Dakle, sami odlučujemo o svemu!
 
Nedužni? Oni koji ubijaju, siluju, kradu, bludniče, onanišu, lažu, podmićuju, psuju (i Boga i ljude), oblače se nepristojno, drogiraju se, tuku se, piju i puše, zavide i ohole se, ne misle na Tvorca i bližnje? Koliko ih ima koji ništa od toga ne čine?


U zamljotresima i poplavama ginu i neduzni. O kojoj onda lepoti pricas majke ti ?
 
U zamljotresima i poplavama ginu i neduzni. O kojoj onda lepoti pricas majke ti ?
Sličnih poruka i u Bibliji ima čini mi se :)
El-Bekare
155.Mi ćemo vas dovoditi u iskušenje malo sa strahom i gladovanjem, i
time što ćete gubiti imanja i živote i ljetine. A ti obraduj izdržljive,

156. one koji, kada ih kakva nevolja zadesi, samo kažu: ”Mi smo Allahovi
i mi ćemo se Njemu vratiti!”

157. Njih čeka oprost od Gospodara njihova i milost; oni su na Pravome
putu!
 
Lepota je, dragi prijatelji Svete istine, jedan od najdivnijih izraza Božje ljubavi, koja se naročito ogleda u nemirnom letu razdraganih leptira, mirisnom cveću i ukrasnom bilju - čija je svrha samo ta: da budu izraz Večne i nepokolebljive ljubavi...

Leptire, skakavce i druge insekte hvataju vrapci koji su u konstantnom strahu od vecih ptica.

Ako si posmatrao ptice primetio bi da vise energije koriste na borbu, bezanje i ubijanje od trosenja energije na igranje.
 
Leptire, skakavce i druge insekte hvataju vrapci koji su u konstantnom strahu od vecih ptica.

Ako si posmatrao ptice primetio bi da vise energije koriste na borbu, bezanje i ubijanje od trosenja energije na igranje.
Nakon pada u greh, usled prokletstva (jer je prirodno da biće koje je pogazilo moralno savršenstvo izgubi pravo da živi u idealnom okruženju), privremeno postoje i anomalije, ali će po isteku Ovozemaljskog doba i priroda biti obnovljena:

3:14 Tada reče Gospod Bog zmiji: Kad si to učinila, da si prokleta mimo svako živinče i mimo sve zveri poljske; na trbuhu da se vučeš i prah da jedeš do svog veka.
3:15 I još mećem neprijateljstvo između tebe i žene i između semena tvog i semena njenog; ono će ti na glavu stajati a ti ćeš ga u petu ujedati.
3:16 A ženi reče: Tebi ću mnoge muke zadati kad zatrudniš, s mukama ćeš decu rađati, i volja će tvoja stajati pod vlašću muža tvog, i on će ti biti gospodar.
3:17 Pa onda reče Adamu: Što si poslušao ženu i okusio s drveta s kog sam ti zabranio rekavši da ne jedeš s njega, zemlja da je prokleta s tebe, s mukom ćeš se od nje hraniti do svog veka;
3:18 Trnje i korov će ti rađati, a ti ćeš jesti zelje poljsko;
3:19 Sa znojem lica svog ješćeš hleb, dokle se ne vratiš u zemlju od koje si uzet; jer si prah, i u prah ćeš se vratiti.

1. Mojsijeva 3.

8:20 Jer se tvar pokori propadljivosti (ne od svoje volje nego za volju onog koji je pokori) na nad,
8:21 Da će se i sama tvar oprostiti od ropstva raspadljivosti na slobodu slave dece Božije.
8:22 Jer znamo da sva tvar uzdiše i tuži s nama do sad.
8:23 A ne samo ona, nego i mi koji novinu duha imamo, i mi sami u sebi uzdišemo čekajući posinjenje i izbavljenje telu svom.

Rimljanima 8.

21:1 I videh nebo novo i zemlju novu; jer prvo nebo i prva zemlja prođoše, i mora više nema.

Otkrivenje 21.

11:6 I vuk će boraviti s jagnjetom, i ris će ležati s jaretom, tele i lavić i ugojeno živinče biće zajedno, i malo dete vodiće ih.
11:7 I krava i medvedica zajedno će pasti, mlad njihova ležaće zajedno, i lav će jesti slamu kao vo.

Isaija 11.

21:2 I ja Jovan videh grad sveti, Jerusalim nov, gde silazi od Boga s neba, pripravljen kao nevesta ukrašena mužu svom.
21:3 I čuh glas veliki s neba gde govori: Evo skinije Božije među ljudima, i živeće s njima, i oni će biti narod Njegov, i sam Bog biće s njima Bog njihov.
21:4 I Bog će otrti svaku suzu od očiju njihovih, i smrti neće biti više, ni plača, ni vike, ni bolesti neće biti više; jer prvo prođe.
21:5 I reče Onaj što seđaše na prestolu: Evo sve novo tvorim.

Otkrivenje 21.
 
"Deca, po pravilu, nisu bolja od roditelja, a i kada jesu - Bog Će ih, na kraju Ovozemaljskog doba, Vratiti u život."

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Kojoj sekti pripadaš rođače ?

Zaboravio si se malo, slušaju te odrasli ljudi!

- - - - - - - - - -

drug pantelija ne zna da je zemlja postradala zbog greha i moralne izopacenosti coveka i dok se Hristos ne vrati nece biti obnovljenja zemlje...
gore iznad durg Mijailovic je dao jasne citate iz Biblije.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Za decu mi je jasno, ali ne shvatam kako odrasli ljudi veruju u bajke ?
 
Za decu mi je jasno, ali ne shvatam kako odrasli ljudi veruju u bajke ?
Zaista je nejasno kako "odrasli ljudi" mogu da veruju u bajke, koje drugi ("neodrasli" :-)) tako lepo raskrinkavaju (kad se vređa pamet usledi kijamet, da bi ludost pokazala lice kao grubost obličje ubice, jer ko vređa vreba iza leđa...):

http://forum.krstarica.com/showthre...-ateistima?p=30612292&viewfull=1#post30612292http://forum.krstarica.com/showthre...-ateistima?p=30612292&viewfull=1#post30612292
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:

Back
Top