Nikolic moli za Veto Rusije

Rayela

Legenda
Poruka
71.814
Nikolić: Putine, molim vas da Rusija stavi veto

Predsednik Tomislav Nikolić zamolio je ruskog predsednika Vladimira Putina da Rusija uloži veto na britansku rezoluciju o Srebrenici, potvrđeno je za B92.
Izvor: Tanjug subota, 4.07.2015. | 10:56

Nikolić je, osim Putinu, pismo povodom britanske rezolucije o Srebrenici uputio i svim šefovima država članica Saveta bezbednosti UN. U pismu Nikolić ističe da ovakva rezolucija ne doprinosi pomirenju i krivicu svaljuje samo na jednu stranu.

Nikolić je pismo uputio i Generalnom sekretaru Ban Ki Munu.

U četvrtak se pojavio četvrti predlog britanske rezolucije o Srebrenici, koji je približen ruskom nacrtu, ali su srpski zvaničnici ocenili da je i taj četvrti predlog neprihvatljiv, jer je reč samo o kozmetičkim promenama.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=07&dd=04&nav_category=11&nav_id=1011653

mene je malo blam, a vas?
valjda bi Rusi trebalo sami da shvate da bi Veto bio neophodan, cemu ovo padanje na kolena?
I da li je to u nadleznosti predsednika?
U cije ime moli?
 
Nikolić: Putine, molim vas da Rusija stavi veto

Predsednik Tomislav Nikolić zamolio je ruskog predsednika Vladimira Putina da Rusija uloži veto na britansku rezoluciju o Srebrenici, potvrđeno je za B92.
Izvor: Tanjug subota, 4.07.2015. | 10:56

Nikolić je, osim Putinu, pismo povodom britanske rezolucije o Srebrenici uputio i svim šefovima država članica Saveta bezbednosti UN. U pismu Nikolić ističe da ovakva rezolucija ne doprinosi pomirenju i krivicu svaljuje samo na jednu stranu.

Nikolić je pismo uputio i Generalnom sekretaru Ban Ki Munu.

U četvrtak se pojavio četvrti predlog britanske rezolucije o Srebrenici, koji je približen ruskom nacrtu, ali su srpski zvaničnici ocenili da je i taj četvrti predlog neprihvatljiv, jer je reč samo o kozmetičkim promenama.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=07&dd=04&nav_category=11&nav_id=1011653

mene je malo blam, a vas?
valjda bi Rusi trebalo sami da shvate da bi Veto bio neophodan, cemu ovo padanje na kolena?
I da li je to u nadleznosti predsednika?
U cije ime moli?
Pravo pitanje i za Predsednika drzave i Predsednika Vlade.
Predsednik drzave treba da decidirano kaze molim vas u ime cije?
Predsednik Vlade daje nejasne izjave oko Srebrenice tipa
- moram da vodim racuna o interesima srpskog naroda
- stitim srpski narod itd itd
Oba Predsednika moraju biti precizni u svojim molbama,
izvinjavanjima, poklonjenjima, saginjanja glava ......
Ako su im gradjanke i gradjani Srbije dali to pravo onda
mogu i tri puta dnevno da mole, izvinjavaju i pognute glave
budu u njihovo ime.
U ime srpskog naroda nemaju ama nikakvo elementarno,
politicko, nacionalno a najvise ljudsko pravo.
U BG ne postoji niti jedna institucija koja moze sebi
prigrabiti nekakvo pravo u ime srpskog naroda.!!!
 
Zasto bi te bilo blam ...Pa valjda se mora traziti pomoc od saveznika (ako su) to je njegov posao da stiti Srbiju i njene iterese izmedju ostalog..Zasto bi neko stitio nekoga bez da to trazi,,,A prijatelji su da se medjusobno pomazu ..a sad ce se i to videti imamo li mi tu nekoga od prijatelja ili su to samo mitovi
 
Poslednja izmena:
Ovo je veoma dobra stvar, ali ne samo zbog ove govnjive resolucije, već zbog toga, što ćemo tom uslugom Rusa, da stave veto na to ghovno, biti zaduženi. Bićemo dužni Rusima jednu ogromnu uslugu, a kada ta molba za povrat usluge dođe - bit će i u interesu Srbije. Recimo: Bilo koji ustupci u gasovodima, formiranje koje ruske baze, razbijanje sankcija i blokada nametnuta Rusiji od zapada, itd, itd...
 
Ovo je veoma dobra stvar, ali ne samo zbog ove govnjive resolucije, već zbog toga, što ćemo tom uslugom Rusa, da stave veto na to ghovno, biti zaduženi. Bićemo dužni Rusima jednu ogromnu uslugu, a kada ta molba za povrat usluge dođe - bit će i u interesu Srbije. Recimo: Bilo koji ustupci u gasovodima, formiranje koje ruske baze, razbijanje sankcija i blokada nametnuta Rusiji od zapada, itd, itd...

A sta ti mislis da ce Rusi ili bilo ko drugi podmetati svoju kicmu
na veresiju zarad BG-skih shibicara?

- - - - - - - - - -

ovamo kaze da evropa nema alternativu a onda moli rusiju da nas spasi od te iste evrope

To ti je standardno shibicarenje i zayebavanje, ocem kakim, necem kakim.!!!
 
Nikolić: Putine, molim vas da Rusija stavi veto

Predsednik Tomislav Nikolić zamolio je ruskog predsednika Vladimira Putina da Rusija uloži veto na britansku rezoluciju o Srebrenici, potvrđeno je za B92.
Izvor: Tanjug subota, 4.07.2015. | 10:56

Nikolić je, osim Putinu, pismo povodom britanske rezolucije o Srebrenici uputio i svim šefovima država članica Saveta bezbednosti UN. U pismu Nikolić ističe da ovakva rezolucija ne doprinosi pomirenju i krivicu svaljuje samo na jednu stranu.

Nikolić je pismo uputio i Generalnom sekretaru Ban Ki Munu.

U četvrtak se pojavio četvrti predlog britanske rezolucije o Srebrenici, koji je približen ruskom nacrtu, ali su srpski zvaničnici ocenili da je i taj četvrti predlog neprihvatljiv, jer je reč samo o kozmetičkim promenama.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=07&dd=04&nav_category=11&nav_id=1011653

mene je malo blam, a vas?
valjda bi Rusi trebalo sami da shvate da bi Veto bio neophodan, cemu ovo padanje na kolena?
I da li je to u nadleznosti predsednika?
U cije ime moli?

U ime srpskog naroda valjda, jer se tom rezolucijom Srbi proglasavaju genocidnim narodom i to na podrucju gde su najveci genocid pretrpeli od strane Hrvata i muslimana.

Nije me blam, a zasto bi me bio blam. Ovo je divan potez kojim predsednik pokazuje da mu je zaista stalo do svog naroda, a ne do toga da se uvuce Zapadu. Ponosan sam na Predsednika.:smeker:

Pali smo mi na kolena Rayela davno, ali pred Zapadom koji se za sve pita u Srbiji. Pogresno si ti to protumacila. OVO JE USTAJANJE, postepeno, ali ipak USTAJANJE! :super:

Nadleznosti predsednika?:lol: Pa neka proceni Ustavni Sud i neka ga smeni ako treba.;)

Nije mi zao sto sam glasao za njega.:)
 
U ime srpskog naroda valjda, jer se tom rezolucijom Srbi proglasavaju genocidnim narodom i to na podrucju gde su najveci genocid pretrpeli od strane Hrvata i muslimana.

Nije me blam, a zasto bi me bio blam. Ovo je divan potez kojim predsednik pokazuje da mu je zaista stalo do svog naroda, a ne do toga da se uvuce Zapadu. Ponosan sam na Predsednika.:smeker:

Pali smo mi na kolena Rayela davno, ali pred Zapadom koji se za sve pita u Srbiji. Pogresno si ti to protumacila. OVO JE USTAJANJE, postepeno, ali ipak USTAJANJE! :super:

Nadleznosti predsednika?:lol: Pa neka proceni Ustavni Sud i neka ga smeni ako treba.;)

Nije mi zao sto sam glasao za njega.:)
a to, hvala ti ko sreskom nacelniku, znaci u ime srpskog naroda.
Nego ja bih samo da se ogradim i da kazem da u moje ime, a i ja biram, ne sme da se pada na kolena i da se moli.
 
U ime srpskog naroda valjda, jer se tom rezolucijom Srbi proglasavaju genocidnim narodom i to na podrucju gde su najveci genocid pretrpeli od strane Hrvata i muslimana.

Nije me blam, a zasto bi me bio blam. Ovo je divan potez kojim predsednik pokazuje da mu je zaista stalo do svog naroda, a ne do toga da se uvuce Zapadu. Ponosan sam na Predsednika.:smeker:

Pali smo mi na kolena Rayela davno, ali pred Zapadom koji se za sve pita u Srbiji. Pogresno si ti to protumacila. OVO JE USTAJANJE, postepeno, ali ipak USTAJANJE! :super:

Nadleznosti predsednika?:lol: Pa neka proceni Ustavni Sud i neka ga smeni ako treba.;)

Nije mi zao sto sam glasao za njega.:)

Nicije politicko opredeljenje nije bitno, pogotovo ko je za koga glasao.
Kako Predsednika drzave tako i Vladu izabrali su gradjanke i gradjani
Srbije i razlozno je za smatrati ako su dobili poverenje gradjanki i
gradjana Srbije da smeju i mogu odlucivati u njihovo ime,
ali niko u BG i Srbiji nije vise vlastan da sebi daje za pravo da
odlucuje u ime srpskog naroda.
Izvan Srbije zivi Srba skoro koliko i u Srbiji ali BG nema pravo
da odlucuje u njihovo ime, osim recimo o gastarbajterima u Bec
i emigrantima i njihovim potomcima npr. u Cikagi.!!!
 
zar nisu Slobi zamerali što se nije borio svim sredstvima za Srbiju, pa čak i na kolenima klečao? ili je veći problem što Toma kleči Rusiji a ne zapadu kao ovi pre njega?

Problem je što Toma kleči Rusiji a njegov stranački kolega zapadu. Problem je što je Toma običan pajac a njegov stranački kolega ima u šapama sve državne mehanizme. Problem je što se traži pomoć od Rusije a ispunjavaju se svi hirovi zapada.
 
a to, hvala ti ko sreskom nacelniku, znaci u ime srpskog naroda.
Nego ja bih samo da se ogradim i da kazem da u moje ime, a i ja biram, ne sme da se pada na kolena i da se moli.

Jel to ono Slobino:"Srbija se saginjati nece!"?:deda:

Ako vec necemo da "padamo na kolena", ajde da oslobodimo Kosovo i Srpsku Rayela.:kafa:

Ti ovo vidis kao padanje na kolena, a ja vidim nesto sasvim drugo kao padanje na kolena.;)

Zamoliti nekog nesto nije apriori padanje na kolena na kraju krajeva.:kafa:
 
ali niko u BG i Srbiji
!!

Sta reci, a ne zaplakati:zcepanje:



03.07.2015. 15:54 - centralno-beogradsko vreme

Prodaja Niške TV zakazana po "beogradskom vremenu"
Autor B. G. Izvor Južne vesti | Niš
Beogradsko vreme
Prodaja po beogradskom vremenu

Nepunih 5 godina od objavljivanja parodije na Dnevnik RTS, koji počinje satom na "centralno beogradskom vremenu", Agencija za privatizaciju je kao krajnji rok za dostavu ponuda za kupovinu NTV navela 7. avgust u 15h - po beogradskom vremenu.

 
Samo se reklamira... Rusija je odavno rekla da ce staviti veto...

Sada za mnoge ispadne da ce njega poslusati...
Koja je sila nas Nikita da ga i Rusija odma poslusa?

To je kao sjedinjene drzave odluce da skinu Rusima sankcije.
A nas Nikita kaze: molim vas skinite Rusima sankcije.
Oni skinu,a narod kaze: koja je sila ovaj Nikita da ga i Ovama slusa?

Jeftino i jadno...

Neka kaze ovako: Putine molim te stavi veto. Za uzvrat idemo u Eu...
Kada Rusija i ovako stavi veto.
Onda neka kaze narodu: vidite kako nas Rusija podrzava na Evropskom putu.
Stavili su veto samo da odemo tamo...
 
Poslednja izmena:
To se ne radi tako pogotovo što je veto bio izvestan bez ikakve molbe. Lik je upao u zamku...bolji je bio dok je pekao rakiju i delio ordenje, ovako samo štetu pravi.

To citanje misli nam nikako ne ide ni od ruke a ni od mozga,,,.Mogli bi Rusi lako da nas puste niz vodu ..Zato treba biti jasan i glasan da cuju i Rusi i u Srbi ako ne uradi ili uradi ....
 
Samo se reklamira... Rusija je odavno rekla da ce staviti veto...

Sada za mniloge ispadne da ce njega poslusati...

To je kao sjedinjene drzave odluce da skinu Rusima sankcije.
A on kaze: molim vas skinite Rusima sankcije.
Oni skinu,a narod kaze: koja je sila ovaj Nikita da ga i Ovama slusa?

Jeftino i jadno...

Neka kaze ovako: Putine molim te stavi veto. Za uzvrat idemo u Eu...
Kada Rusija i ovako stavi veto.
Onda neka kaze narodu: vidite kako nas Rusija podrzava na Evropskom putu.
Stavili su veto samo da odemo tamo...

Pa naravno da je tako, a kao da njegove molbe imaju bilo kakvog uticaja na odluke ruske politike.
Uostalom, mi imamo i vladu , ministra za spoljnu politiku, valjlda se takve molbe upucuju nekim drugim kanalima , a ne preko Kurira.
Nego me je oborilo s nogu da Nikolic govori u ime Beograda i ostatka Srbije:zcepanje:
 
Nikolić bi po logici stvari trebao da moli Brisel u vezi ove rezolucije.Sad se setio Rusije.A kompletna vlada zajedno sa predsednikom srbije je kao svoj strateški cilj navela ulazak u EU.
E pa sad koliko logike ima u moljakanju Rusije a hoćeš u EU....:think:

Možda bi jedna ovakva rezolucija kakva je britanska i trebalo da prođe da se konačno opametimo kao narod.
Da shvatimo da se ne može na dve strane.I prema neprijateljskoj (EU) i prema prijateljskoj (Rusija).

Nas dok nešto krupno ne zvizne među rogove nećemo se opametiti.
 
Problem je što Toma kleči Rusiji a njegov stranački kolega zapadu. Problem je što je Toma običan pajac a njegov stranački kolega ima u šapama sve državne mehanizme. Problem je što se traži pomoć od Rusije a ispunjavaju se svi hirovi zapada.
ili su svojom naprednom teligencijom osmislili da se spoljna politika vodi sistemom "loš pandur i dobar pandur"
najgore što će sa te dve stolice, na kojima pokušavaju da sede, neće oni da se stmeknu, nego će opet da nastradamo mi
 
Jel to ono Slobino:"Srbija se saginjati nece!"?:deda:

Ako vec necemo da "padamo na kolena", ajde da oslobodimo Kosovo i Srpsku Rayela.:kafa:

Ti ovo vidis kao padanje na kolena, a ja vidim nesto sasvim drugo kao padanje na kolena.;)

Zamoliti nekog nesto nije apriori padanje na kolena na kraju krajeva.:kafa:

Vlada je juče odlično uradila kad je rekla da prepušta Rusiji I GB da se dogovore ,znajući da će Rusi upotrebiti veto, i da se neće dalje mešati po tom pitanju i samim tim izbeći moguće pritiske. I onda upada predsednik sa ovim potezom čisto zbog samopromocije.šatro on nešto radi koji moj osim što deli ordenje.
Šta ti tu dobro vidiš crni Smorivoje? Postoji diplomatija koja je odlično odradila posao po ovom pitanju(za divno čudo),nije njegovo da se meša a naročito da kvari.
 
ili su svojom naprednom teligencijom osmislili da se spoljna politika vodi sistemom "loš pandur i dobar pandur"
najgore što će sa te dve stolice, na kojima pokušavaju da sede, neće oni da se stmeknu, nego će opet da nastradamo mi

Убедљиво најгора могућа опција. Али, од таквих и нисам очекивао ништа мудрије.
 

Back
Top