Ženski časopisi su zlo!

poetessa

Legenda
Poruka
56.288
Ženski časopisi omiljeno štivo devojaka, udatih, razvedenih žena, su najveće zlo modernog doba!
Da li je to tako i zašto?

Šta se dešava kad žene usvajaju savete poput ovih:

"Na ovaj ženski adut padaju baš svi muškarci"
"Znakovi da ste pronašli pravog"
"I muškarci su nesigurni-zašto izbegava sex sa vama?" :lol:
"Šta on zaista misli o vašem stanu" :rotf: (na ovo sam morala da se nasmejem)
"Da li ste isprobali sve vrste poljubaca" :huh:
"Do ženskog orgazma u 4 koraka"
"Kako ga oralno zadovoljiti u 5, 7 ili 14 koraka" (opciono je i ne znam što toliko varira) :lol:
..
I sad ako preletite te naslove, vidite da su ti časopisi baš ono dobronamerni. :zkez:
Trude se da pomognu ženi da bude vrhunska zavodinica, majka, domaćica, poslovna žena, u trendu itd.

I sad na kraju, vi meni recite da li su ženski časopisi savremeno zlo ili korisno štivo?
Kuda ide ovaj svet sa ženama koje ovo čitaju?
I u duhu teme i pisanja članka za ženski časopis :lol:

Recite mi Top 5 razloga, zašto su ženski časopisi pogubni za žene!
..
Hvala
 
Svaki lici jedan na drugi, nista duhovito ne mozes procitati, photoshop, postavljanje nedostiznih standarda koje prosjecna zena ne moze dostici sto izaziva frustraciju, zaradjivanje na podilazenju besmislenim temama koje bi trebale biti na margini drustvenih desavanja a zahvaljujuci medijima su apsolutni mejnstrim tipa horoskop, razni testovi i dijete.
 
Ženski časopisi su odlično sredstvo za zaglupljivanje populacije.
Ne dopustiti ženama da spoznaju i cene sebe kroz prizmu introspekcije, sopstvenog iskustva i senzibiliteta već im gotovo ultimativno i agresivno kroz proturanje nekakvih trendova, kvaziistraživanja i nazovi apsolutnih istina
nametati ponašanje koje dovodi do lažne slike o sebi, kompleksa, pa i frustracije.
Mislim da su delimično ti i takvi časopisi, uz sveopštu medijsku tiraniju, zaslužni na primer za ogroman broj anoreksije kod devojaka.
Kako izgledati, kako jesti, kako izmeriti struk i kuk, kako biti poželjna, kako biti zavodljiva, kako ličiti na holivudski ideal itd.
 
Ma ti ženski i pomozi Bože,
ali me mogu da shvatim mozgove
koji daju pare za ne neke
Skandale i sl, par puta pogledao to smeće.
Šta je to u ženama što ih tera da čitaju
o tudjem prljavom vešu ?

- - - - - - - - - -

ko kaze da nisu praktichni
meni odlichno posluze da podpalim shporet :rumenko:

Ni to. Masna hartija ne valja za potpalu.
 
99% saveta je kako da izgledate dobro I opet fail
znaci ili vas lazu ili ste lenje

u 99% ženskih časopisa mi moramo vas da osvojimo, zadovoljimo i zadržimo, a vi uzmičete :lol:

..a kažu tamo i da ste nesigurni, taj deo me zbunjuje :p

- - - - - - - - - -

ko kaze da nisu praktichni
meni odlichno posluze da podpalim shporet :rumenko:

i mom ćaletu :rotf:
..
hoće to sa godinama..pre se listalo (lizneš prst i prevrneš stranu), a sad se potpaljuje :lol:
 
I corava koka ubode zrno, kazu nasi stari.

Ne treba zene ni da budu ni vrhunske domacice, ni zene, ni zavodnice, vec samo to sto jesu, da misle svojom glavom, a ne da slusaju savete "strucnjaka" tipa Lea Kis ili sta znam.

Imamo tekstove tipa:

Hoću da me šaltaš kroz sve brzine. Ako sam ti već dala broj – na otvorenom si putu – izvoli, pokaži se. Započni polemiku, predloži nešto što nisam probala, zabavljaj me, odgovori mi, budi nabusit, budi svoj. Jedino u tom slučaju mogu da poželim da budeš i moj.

I da, to je odlomak iz teksta "Mangupcina, muskarcina, takvog mama hocu ja".

I sad, slozicemo se, solidan broj muskaraca se ne uklapa u takve neke ideje muskarcine iz fantazije, i tu onda krecu frustracije. Zene jer nema muskarcine, muskarci jer nisu muskarcine. Naravno, nisu ni sve zene iste, i nece svaka zena upiti ono sto pise u tim casopisima kao konacnu i jedinu istinu.
Mislim da ti casopisi, kao i vecina medija uopste, stvaraju neku sliku pozeljnog, da ne kazem idealnog muskarca, zene. Ovo zene vole, to moras da budes, ovo muskarci vole, to moras da budes.

A mi ljudi, smo daleko od idealnog, i idealno je samo za bajke.
 
naravno...
umesto da citaju nesto iz cega ce nauciti neku zivotnu lekciju,
zamaraju to malo mozga sto imaju sa glupostima...
ko je sta obukao, ko jekome popusio, ko se s kim jebbe,
ko ima kakve plocice u kenjari a ko je alergican na prasinu...
zene nazalost nisu shvatile sta je emancipacija,
pa misle da su emancipovane ako su nasminkane i oprane,
a ne ako se obrazuju i podizu svoj nivo svesti i kulture...
 
Svaki lici jedan na drugi, nista duhovito ne mozes procitati, photoshop, postavljanje nedostiznih standarda koje prosjecna zena ne moze dostici sto izaziva frustraciju, zaradjivanje na podilazenju besmislenim temama koje bi trebale biti na margini drustvenih desavanja a zahvaljujuci medijima su apsolutni mejnstrim tipa horoskop, razni testovi i dijete.

ja se još dvoumim koju ulogu (kalup) sebi da odaberem, ledena kraljica:zper: razmažena princeza :zaljubljena: ili možda kraljica drame:besna:
 
Ni to. Masna hartija ne valja za potpalu.

ma yock...stavim chisto da vosak ne propadne kroz reshetke :lol:

masna artija je neupotrebljiva za brisanje :(((

- - - - - - - - - -

i mom ćaletu :rotf:
..
hoće to sa godinama..pre se listalo (lizneš prst i prevrneš stranu), a sad se potpaljuje :lol:

chuvam sve recepte iz blic zene sa nadom da ce ih neka moja buduca supruga iskoristiti :rumenko:
 
Problem je sto u vecini zenski a i vecini ostalih casposa tekstove pisu samozvani eksperti, osobe diskutabilnog obrazovanja, osobe koje imaju neki svoj subjektivan stav prema nekoj temi a zanemaruju objektivne cinjenice... Kada se sve to sakupi na gomilu dobijemo gomile zbunjenih muskaraca i zena koje su izguble dodir sa realnoscu.
 
Ženski časopisi su odlično sredstvo za zaglupljivanje populacije.
Ne dopustiti ženama da spoznaju i cene sebe kroz prizmu introspekcije, sopstvenog iskustva i senzibiliteta već im gotovo ultimativno i agresivno kroz proturanje nekakvih trendova, kvaziistraživanja i nazovi apsolutnih istina
nametati ponašanje koje dovodi do lažne slike o sebi, kompleksa, pa i frustracije.
Mislim da su delimično ti i takvi časopisi, uz sveopštu medijsku tiraniju, zaslužni na primer za ogroman broj anoreksije kod devojaka.
Kako izgledati, kako jesti, kako izmeriti struk i kuk, kako biti poželjna, kako biti zavodljiva, kako ličiti na holivudski ideal itd.

Ej, mislim da je sad trend...da sam to negde u letu snimila...da se slika ona famozna rupa među butinama (molim bez insinuacaija)....i sad se to na Instagramu šeruje :lol:
..
to je valjda trenutni hit :lol:
ukucajte samo pretragu "rupa među nogama ili butinama"..i videćete gomilu naslova i novi ideal lepote koji se promoviše kao must..nema veze što neko ne može da napravi tu rupu zbog konstitucije :sad2:
 
ma yock...stavim chisto da vosak ne propadne kroz reshetke :lol:

masna artija je neupotrebljiva za brisanje :(((

- - - - - - - - - -



chuvam sve recepte iz blic zene sa nadom da ce ih neka moja buduca supruga iskoristiti :rumenko:
nisam stigla još do kuvanja i pravljenja kolača :mesi::lol:

ali jesam do serviranja u krevetu...njegovog :zjede: :lol:
..
mislim da je problem što ja selektivno čitam :lol:
 
Ej, mislim da je sad trend...da sam to negde u letu snimila...da se slika ona famozna rupa među butinama (molim bez insinuacaija)....i sad se to na Instagramu šeruje :lol:
..
to je valjda trenutni hit :lol:
ukucajte samo pretragu "rupa među nogama ili butinama"..i videćete gomilu naslova i novi ideal lepote koji se promoviše kao must..nema veze što neko ne može da napravi tu rupu zbog konstitucije :sad2:

Ta se rupa savrseno uklapa u forsiranje neprirodno mrsavog izgleda.:sad2:
 

Back
Top