Kako on/a kaze i konfliktne situacije

Lollol

Poznat
Poruka
9.450
Sedim tako u nekom drustvu i krene prica o svom ja, gubljenju svog ja u vezi, papucarstvu, ustupcima i sl.
Primera radi, neka imamo slucaj da ona zeli da ide na more, letovanje, a on ne. Njoj je dosadno, nigde ne idu, smorila se, njemu se ne daju pare za more, radije bi to potrosio na nesto drugo, tj. po njegovom misljenju pametnije, potrebnije, tipa dazbine, racuni, krediti, sta vec.

Ovo je izmisljeni primer, koji je tu cisto slikovito da vam predstavi jedan sukob, tema nema apsolutno nikakve veze sa letovanjem.
U svakom slucaju, tu dolazi do konflikta, ona hoce po svom, on ne, kako resiti konflikt?

Diskutujuci tako, dodjemo mi do zakljucka da su muskarci manje-vise oni koji tu popustaju, saviju rep, ucine ustupak, jer ako ne ucine, pa ide drama :besna: i onda raskid, sto im nije u interesu.

Moje pitanje je, kako onda razresiti konfliktne situacije, bez zrtvovanja svog Ja, svojih zelja, i bez nekih ultimatuma "ne odgovara mi, ne zelim i to je to, kraj price (uzmi ili ostavi)"?
Koliko se mora biti spreman ko kompromis, i gde je granica izmedju kompromisa i gubljenja svog Ja? Koliko se kompromisa (pa i onog sto se mozda i ne zeli) cini, da bi se odrzala neka veza?
Sta je sa onim, nekome das prst, a on bi ruku, tj. kada nekome ucinimo ustupak on trazi sve vise i vise posle toga?

Moze li se ostati dosledan sebi (i koliko), svojim zeljama, a ne biti solo zbog toga?
 
Ima toga o cemu pricas, ali to uglavnom one bas dobre ribe mogu da traze...

Cim se malo zadje u neke godine, vec 23-30 potraznja za kvalitetnim muskarcima i onim koji bi hteli nesto na duze staze je bas velika, jer ujedno i najveci strah devojaka je da nece naci ozbiljnu vezu i samim tim brak ili pripremu za brak pre 30-te.

Tako, muskarac moze itekako da izvoljeva ako to zeli.
 
Ima toga o cemu pricas, ali to uglavnom one bas dobre ribe mogu da traze...

Cim se malo zadje u neke godine, vec 23-30 potraznja za kvalitetnim muskarcima i onim koji bi hteli nesto na duze staze je bas velika, jer ujedno i najveci strah devojaka je da nece naci ozbiljnu vezu i samim tim brak ili pripremu za brak pre 30-te.

Tako, muskarac moze itekako da izvoljeva ako to zeli.

Ima istine, samo ne bih se slozio za godine u potpunosti, jer iz primera o kojima ja pricam, obicno su to muskarci na pragu 30-ih ili koji su zasli u 30-te, tako da cisto sumnjam da su im partnerke mladje od 25 godina.
 
Sebični ljudi nisu za veze, ako ćeš terati kao volina samo po svome i gledati da samo tebi bude dobro onda i nisi za vezu.

A što se tiče primera to oko mora il nema pojma planine, divljine neke, briga me de sam dok sam sa onim ko mi prija meni je lepo. To su bre gluposti, sitnice, dečije forice
 
Moze li se ostati dosledan sebi (i koliko), svojim zeljama, a ne biti solo zbog toga?
...може, ако имаш изграђен ауторитет и имаш материјалну подршку за тај ауторитет...
..све остало је илизија или утопија шта већ...

- - - - - - - - - -

Sebični ljudi nisu za veze, ako ćeš terati kao volina samo po svome i gledati da samo tebi bude dobro onda i nisi za vezu.

A što se tiče primera to oko mora il nema pojma planine, divljine neke, briga me de sam dok sam sa onim ko mi prija meni je lepo. To su bre gluposti, sitnice, dečije forice
...већина жена управо то и ради...
 
Moje pitanje je, kako onda razresiti konfliktne situacije, bez zrtvovanja svog Ja, svojih zelja, i bez nekih ultimatuma "ne odgovara mi, ne zelim i to je to, kraj price (uzmi ili ostavi)"?
Koliko se mora biti spreman ko kompromis, i gde je granica izmedju kompromisa i gubljenja svog Ja? Koliko se kompromisa (pa i onog sto se mozda i ne zeli) cini, da bi se odrzala neka veza?
Sta je sa onim, nekome das prst, a on bi ruku, tj. kada nekome ucinimo ustupak on trazi sve vise i vise posle toga?

Moze li se ostati dosledan sebi (i koliko), svojim zeljama, a ne biti solo zbog toga?

mozes da ostanes dosledan samo ako se ne bojis da ces biti ostavljen
kompromis je potreban, ali ima smisla samo ako je uzajaman, tu je granica
ako nije, onda je bolje da se razilazite, jer se zahtevi samo povecavaju dok upravo taj bahati ne ostavi popustljivog
zato sto takva krpa ne imponuje nikom

NB prekomerna popustljivost nije dobrota nego kukavicluk!!!

- - - - - - - - - -

Ima istine, samo ne bih se slozio za godine u potpunosti, jer iz primera o kojima ja pricam, obicno su to muskarci na pragu 30-ih ili koji su zasli u 30-te, tako da cisto sumnjam da su im partnerke mladje od 25 godina.
nema bas nikakve veze sa godinama ni njegovim ni njenim
 
Poslednja izmena:
mozes da ostanes dosledan samo ako se ne bojis da ces biti ostavljen
kompromis je potreban, ali ima smisla samo ako je uzajaman, tu je granica
ako nije, onda je bolje da se razilazite, jer se zahtevi samo povecavaju dok upravo taj bahati ne ostavi popustljivog
zato sto takva krpa ne imponuje nikom

NB prekomerna popustljivost nije dobrota nego kukavicluk!!!

Mislim da ljudi prave kompromise, bas zato jer nemaju alternativu i misle da ne mogu bolje. Ko bi pravio kompromise (koji mu i ne odgovaraju), osim ako nije ludacki zaljubljen, ako za nedelju dana moze da nadje neku podjednako odgovarajucu osobu?
Tako da uzrok tih jednostranih "kompromisa" po mom misljenju lezi u strahu od samoce, nista vise, nista manje.

Ostalo sve je na mestu, nekada se mora i popustiti, nekada reci "ne", a i bogme, mora se sici sa pretola i prihvatiti nekada kao zrela osoba to "ne".
 
Mislim da ljudi prave kompromise, bas zato jer nemaju alternativu i misle da ne mogu bolje. Ko bi pravio kompromise (koji mu i ne odgovaraju), osim ako nije ludacki zaljubljen, ako za nedelju dana moze da nadje neku podjednako odgovarajucu osobu?
Tako da uzrok tih jednostranih "kompromisa" po mom misljenju lezi u strahu od samoce, nista vise, nista manje.

Ostalo sve je na mestu, nekada se mora i popustiti, nekada reci "ne", a i bogme, mora se sici sa pretola i prihvatiti nekada kao zrela osoba to "ne".
to je jasno i potpuno razumljivo, ali tu perspektive nema, samo padas sve nize dok joj se ne smucis
tako je kod oba pola i u svim odnosima, iako se to nikome od nas ne svidja
 
ne samo ko ne zeli da slusa zvocanje i prepricavanje turskih serija pored svakodnevnih zivotnih prepreka,inace te samosvesne zene gledamo i slusamo svakodnevno na tvu i nista pametno ne izlazi iz tih mozgova,ali ima rezona treba se pojedinih plasiti da nije glupost prelazna
pobrkao si babe i zabe
prepricavanje turskih serija je upravo nivo ovih sto pristaju da klimaju glavom, ovih sto ih ti nazva pozeljnim
ne mislis valjda da ce na bespogovorno aminovanje pristati neka zena koja ima mozak?

uporedjivati zene koje gledas na televiziji sa zenama iz realnog zivota je besmisleno

nije valjda da nisi imao do sada prilike da sretnes (u rl, a ne gledajuci TV :D) neku normalnu koja moze da ti bude partnerka u svakom smislu, neku koja ti je ravna ili to ne postoji?:lol:
 
Poslednja izmena:
pobrkao si babe i zabe
prepricavanje turskih serija je upravo nivo ovih sto pristaju da klimaju glavom, ovih sto ih ti nazva pozeljnim
ne mislis valjda da ce na bespogovorno aminovanje pristati neka zena koja ima mozak?

uporedjivati zene koje gledas na televiziji sa zenama iz realnog zivota je besmisleno

nije valjda da nisi imao do sada prilike da sretnes (u rl, a ne gledajuci TV :D) neku normalnu koja moze da ti bude partnerka u svakom smislu, neku koja ti je ravna ili to ne postoji?:lol:
imao sam i te sa tva sta je tu besmisleno one su vanzemaljci a,sto uvek idete iz krajnosti u krajnost i iskopavate extremne slucajeve ne bi i dokazali svoje teorije koje nemaju veze s praksom,meni je zao muskaraca kojima je zena glava i stub kuce,inace sam uvek imao devojke s mozgom,koje su cutale,umele da cute,to je umece i dar,a ne lajanje u prazno
 
nisu vanzemaljci, nego ono sto se vidi na tv/u nije relevantno za zakljucivanjo o rl
muskarac koji ima dominantnu zenu je to sam izabrao i nema razloga da ga zalis
ja licno mislim da to nije najsrecnije resenje, ali na kraju ipak svi imamo razlicite potrebe, pa ima i takvih muskaraca kojima je potrebno da ih zena vodi kroz zivot

to sto si opisao u poslednjoj recenici je nesto sasvim drugo u odnosu na ovo na sta sam reagovala
Konflikt najbolje izbeci tako sto se zena ne smatra ravnopravnom i najbolje kupiti domacicu koja klima glavom
 
ti i zene uglavnom reagujete kao da se po difoltu ravnospravnost podrazumeva,kao ne znate vase mame i babe kakve su bile,kao ne vidite da para vrti gde burgija nece,da su te fore emancipacije samo sarena laza da se sto bolje udaju,to nije sad teorija o kojoj se na forumu prepucava nego to upravo gledamo na tvu i na takve pojave se devojke ugledaju,nijedna realno ne radi na sebi ,svom mentalnom fizickom stanju i samopouzdanju,i sto je vise tih lajavih koje misle da poganim jezikom skupljaju bodove to svaki normalan muskarac trazi povuceniju koja cuti,a ti bi da upakujes kako se neko plasi poganog jezika i laznog samopouzdanja,pa zaista smesno
 
ti i zene uglavnom reagujete kao da se po difoltu ravnospravnost podrazumeva,kao ne znate vase mame i babe kakve su bile,kao ne vidite da para vrti gde burgija nece,da su te fore emancipacije samo sarena laza da se sto bolje udaju,to nije sad teorija o kojoj se na forumu prepucava nego to upravo gledamo na tvu i na takve pojave se devojke ugledaju,nijedna realno ne radi na sebi ,svom mentalnom fizickom stanju i samopouzdanju,i sto je vise tih lajavih koje misle da poganim jezikom skupljaju bodove to svaki normalan muskarac trazi povuceniju koja cuti,a ti bi da upakujes kako se neko plasi poganog jezika i laznog samopouzdanja,pa zaista smesno
ne razumem zasto se ne bi podrazumevala ravnopravnost
ne znam kakve veze imaju mame i babe sa nasim vremenom
sto se tice para znam isti broj muskaraca i zena koji ih imaju ili nemaju, tako da mi to nije nikakav argument

manje gledaj TV, pogledaj malo bolj rl i sigurno ces naci neku koja radi na sebi i mentalnom i fizickom stanju kako kazes

da, ima lajavih, ali nisu vecina, nego se lakse uocavaju

cudno mi je sto kazes da svaki normalan muskarac trazi neku povuceniju koja cuti
znam mnoge sjajne muskarce koji vole bas otvorene i komunikativne devojke
to sto neka cuti, ne mora da znaci da cuti zato sto je fina, a tebi je to glavni kriterijum

mnogo ti je ovo pojednostavljeno

vidim iz tvog posta da me nisi uopste razumeo, ali nema veze
 
razumeo sam nego svako voli da ubaci nesto svoje,to jes i u tudja usta,nisam ni pomislio da je cutljiva neotvorena ili nekomunikativna,nek sve one manje gledaju tv jer se na te jedino i ugledaju,ne bi se pucile i budzile da imaju druge uzore,ne mozes da mi kazes nemoj ni da izlazis u grad,ukucaj beograd nocu pa vidi kakve ''komunikativne'' spodobe izlaze u grad,i ne mogu ti muskarci da vole komunikativne devojke,oni mogu da ih zele a da vole samo jednu,koja moze biti komunikativna sa drugima,a sa normalnim muskarcima treba da cuti,naravno i cutanje u dvoje vecina nije spoznala,jer su hiperaktivni i to im je dosada,i opet dodjosmo na babe i dede jer su takva vremena bila normalna u odnosu na danasnja gde se osvaja jedino i iskljucivo lajavim jezikom i napusavanjem,sarkazmom kao humorom ako ti je lakse
 

Back
Top