imati decu

LastGentleman

Primećen član
Poruka
905
Da li mislite da je neko sposoban mentalno za decu ukoliko ta osoba ima 16 godina ili to zavisi od osobe a ne od njenih godina?
Mene je licno keva rodila sa 16 i nisam imao problema zbog toga,da kazem da sam imao normalno lepo detinjstvo i zivot i nisam se
osecao drugacije od ostale dece...
Takodje u drevnim vremenima pojam tinejdzer nije postojao..
Npr. Muskarac od 17 i devojka od 14 su bilo potpuno nezavisni par koji je imao svoju kucu,zemlju i sve sto ide sa tim..
 
Sve je u zivotu stvar odluke pa i to kad ce neko imati djecu............Mene su roditelji kasnije dobili a ni ja jos nemam djecu...........Izgleda da smo propali skroz-naskroz........Neznam kako cemo popuniti te bioloske rupe............:sad2::sad2::sad2:
 
Da li mislite da je neko sposoban mentalno za decu ukoliko ta osoba ima 16 godina ili to zavisi od osobe a ne od njenih godina?
Mene je licno keva rodila sa 16 i nisam imao problema zbog toga,da kazem da sam imao normalno lepo detinjstvo i zivot i nisam se
osecao drugacije od ostale dece...
Takodje u drevnim vremenima pojam tinejdzer nije postojao..
Npr. Muskarac od 17 i devojka od 14 su bilo potpuno nezavisni par koji je imao svoju kucu,zemlju i sve sto ide sa tim..

Sve to zavisi kako ta osoba prihvati to.Ako je svesna da je rodila dete,sigurno ce detetu biti normalno detinjstvo,kao sto je tvoje bilo.Porode se zene mnogo u kasnijem dobu pa neznaju da vaspitavaju decu.Ranije su se u dosta slucajeva uzimali mladji i retko gde je bilo problema i sa decom i roditeljima.danas nema nikakvog pravila.U svakom slucaju ako se dete rodi iz ljubavi ne moze daljih problema.
 
Da li mislite da je neko sposoban mentalno za decu ukoliko ta osoba ima 16 godina ili to zavisi od osobe a ne od njenih godina?
Mene je licno keva rodila sa 16 i nisam imao problema zbog toga,da kazem da sam imao normalno lepo detinjstvo i zivot i nisam se
osecao drugacije od ostale dece...
Takodje u drevnim vremenima pojam tinejdzer nije postojao..
Npr. Muskarac od 17 i devojka od 14 su bilo potpuno nezavisni par koji je imao svoju kucu,zemlju i sve sto ide sa tim..

Je l' mozes da radis sa 16 godina? Je l' mozes da radis u Srbiji sa 16 godina??
Da li mozes zaraditi da skrpis prvi sa prvim bez obrazovanja, snage i bilo kakvog pocetnog kapitala?
Sta mozes pruziti tom detetu osim ljubavi? A i ljubav je tu diskutabilna.
 
Da li mislite da je neko sposoban mentalno za decu ukoliko ta osoba ima 16 godina ili to zavisi od osobe a ne od njenih godina?
Mene je licno keva rodila sa 16 i nisam imao problema zbog toga,da kazem da sam imao normalno lepo detinjstvo i zivot i nisam se
osecao drugacije od ostale dece...
Takodje u drevnim vremenima pojam tinejdzer nije postojao..
Npr. Muskarac od 17 i devojka od 14 su bilo potpuno nezavisni par koji je imao svoju kucu,zemlju i sve sto ide sa tim..
zavisi od osobe, a ne od godina
ima mnogo ljudi za koje bi se na osnovu njihovih godina ocekivala zrelost, pa nisu ni blizu tome
 
evo ovako recicu nesto,pa neka shvati ko kako hoce.moj otac i stric su imali tu nesrecu da imaju lose i neodgovorne roditelje,a delimicno i zdravstveno nesposobne donekle,znaci fizicki ogranicene.i posto su se dosta patili u zivotu kao deca i sve to preziveli nekako,a verujem im da im je bilo jako tesko,krivim svog dedu i dan danas sto je bio takav i nije nigde radio,nego ziveo na selu,pusio cigare i pio rakiju,za to je morao da ima para,a da li ima hleba,to njemu nije bilo bitno..i onda se u meni izrodila neka kontra i neko sazaljenje,resio sam da budem potpuno suprotan od njih,jer necu da patim sebe,a kamo li tu svoju decu,kad ih budem imao,a imacu ih sigurno.necu stvarati porodicu dok prvo ne resim neke vazne zivotne potrebe i obezbedim neko stabilno materijalno i finansijsko stanje,prvo moram da imam za sebe,a onda i za druge,necu da ovo zvuci pogresno,ali mozda i malo zvuci tako.nisam se ni ja nesto bolje proveo,zato hocu da budem bolji roditelj,volim da dajem,poklanjam i ispunjavam zelje osobama koje to zasluzuju,ali da bi se to postiglo,moraju se imati pare.secam se nekad davno,mozda neke 2005/06 godine, kad sam trazio od mojih da mi kupe soni plejstejsn,jer ja sam doslovno patio za tim i mislim da ce me mnogi mojih godina razumeti kako je to kad si dete a nesto zelis toliko jako i svim srcem,ali neko to ne shvata,ne zato sto nije bilo para za to,moglo je da se kupi,naravno,ali oni gledaju svoje ipak potrebe,cale je pusio ko dimnjak i ne razumeju te,kao da sam trazio kola da mi kupe ili tako nesto..kapirate sta hocu da kazem.i iztog revolta necu,nikad necu dozvoliti da se moja deca pate za nekim takvim sitnim stvarima,jer sve sto je u granicama normalnog,sve sto je realno moze se obezbediti,ne mora odmah,ali moze kasnije,moze za par meseci,ali ne smeju se dati lazna obecanja,kakva sam ja imao.jer posle nekog vremena kad odrastes malo,izgubis poverenje u roditelje,znas da im rec ne vredi nista,a ja nisam takav,nego sto kazem,to i uradim,pre ili kasnije.i eto tako,imam recimo ovde jednog druga koji se ozenio u 20 godina,ima dva deteta,ali je obio prodavnicu pre nekog vremena za oko 200.000 dinara i sad je u zatvoru...ako gledas ovo,nemoj da se ljutis,samo dajem primer.znaci ne ide to tako,nikako.nemoze jednostavno,sad ispasta i on i njegova porodica.jeste da nije lako i da se tesko dolazi do posla,ali sta je tu je,trudite se,mora da se radi,pa ce nas mozda za nekih 100 godina zameniti roboti,verovatno..
mozda i jesam malo skrenuo sa teme,ali to je tu negde,naravno,mozes ti stvarati porodicu i sa 16 godina i bez posla,ako recimo imas tatu nekog budzu,politicara,vlasnika kafica itd...a posto je tema u vezi psihicke zrelosti,slazem se sa gore navedenim odgovorima,dakle neko moze biti dobar roditelj sa 20,a neko ne moze ni sa 26,jer nije vaspitan i ne zna du*e da obrise da me izvinete na izrazu. pozz
 
Poslednja izmena:

Back
Top