Belgija odobrila eutanaziju fizički zdrave devojke jer je depresivna

MÉH'DEL'AÉY

Aktivan član
Poruka
1.723
Alas, Brave New Babylon ...

ŠTA JE SLEDEĆE? Belgija odobrila eutanaziju fizički zdrave devojke jer je depresivna!


Belgijski zakon dozvoljava "ubistvo iz milosrđa" ne samo onima koji pate od neizlečive bolesti, nego i onima za koje je život nepodnošljiva patnja - čak i deci!

BRISEL - Belgijski lekari nameravaju da ubiju potpuno zdravu 24-godišnju devojku tako što su joj odobrili eutanaziju jer je muče "samoubilačke misli" iako je fizički potpuno zdrava!

Međutim, belgijski zakon odobrava "ubistvo iz milosrđa" i u slučajevima kad "život predstavlja neizdrživu patnju": a ne samo kad ljudi traže eutanaziju jer su neizlečivo bolesni. To je slučaj i sa Lorom: ona se od depresije leči od 21. godine i tvrdi: "Život, to nije za mene". Lekari se očito slažu.

Belgium gives healthy woman green light to die by euthanasia because of 'suicidal thoughts' http://t.co/ZwJRIEmNEZ
— Daily Mail Online (@MailOnline) June 27, 2015

Lora je ispričala da od detinjstva veruje da mora da umre, da su je roditelji začeli slučajno, bez namere da imaju dete, i da jj je otac pio. Odgajili su je divni baka i deka, za koje kaže da su joj dali "bezbednost, mir i strukturu života", ali njoj to nije bilo dovoljno. Kad je imala šest godina, uzela je napunjenu pušku i uperila je u svoju glavu.

"Da sam znala kako će mi biti kasnije, sigurno bih povukla okidač", kaže ona. Danas planira svoju sahranu i smišlja šta će napisati u poruci majci i baki mada datum njene smrti još nije dogovoren.

U Evropi je Holandija prva posle Hitlerove Nemačke legalizovala eutanaziju, a zatim je to uradila i Belgija. U protekloj deceniji broj "ubistava iz milosrđa" je u dramatičnom usponu i smrt eutanazijom danas čini čak 2 odsto smrtnih slučajeva u Belgiji.

Marku i Ediju Verbesemu odobrena je eutanazija koju su tražili jer su saznali da bi mogli da oslepe (Foto: Printscreen YouTube) Marku i Ediju Verbesemu odobrena je eutanazija koju su tražili jer su saznali da bi mogli da oslepe (Foto: Printscreen YouTube)

Belgija je u februaru legalizovala čak i eutanaziju dece - ne samo bolesne od neizlečivih bolesti, nego i u slučaju da im je život nepodnošljiva patnja! Kod odraslih to stoji ovako: blizance Marka i Edija Verbesema (45) lekari su ubili u decembru 2012. na zahtev blizanaca - saznali su da bi mogli da oslepe!

Prošle godine eutanaziran je transseksualac (osoba koja doživljava sebe kao zarobljenu u telu suprotnog pola) Nensi Verhelst (44) zato što je osećao da je postao monstrum jer mu je operacija promene pola pošla po zlu.

(Daily Mail)

http://www.kurir.rs/planeta/sta-je-...rave-devojke-jer-je-depresivna-clanak-1843837
 

Belgija je u februaru legalizovala čak i eutanaziju dece - ne samo bolesne od neizlečivih bolesti, nego i u slučaju da im je život nepodnošljiva patnja! Kod odraslih to stoji ovako: blizance Marka i Edija Verbesema (45) lekari su ubili u decembru 2012. na zahtev blizanaca - saznali su da bi mogli da oslepe!


Blizanci su bili od rodjenja gluvonemi, ziveli su zajedno, imali su kakav takav zivot, ali je onda dosao trenutak kada su poceli naglo da gube i vid.
Hocu reci, nije bas Belgija najkrvolocnija zemlja na svetu. Ta procedura traje jako dugo ( nekoliko godina), ima tu stotina razgovora sa psiholozima, socijalnim
radnicima, psihijatrima, a naravno u prvom redu sa ljudima koji su podneli takav zahtev.
Ne znam sta je tu toliko strasno.

- - - - - - - - - -

Na stranu pitanje da li tako depresivna osoba moze valjano zakljucivati o okoncanju zivota, pitam se zasto takve dileme- depresija, sljepoca, neuspjela promjena pola- moraju da se rjesavaju eutanazijom...gdje je nestalo dobro, staro samoubistvo...ili su svi veliki vjernici...ili se kroz "probni balon" izgubljenoj masi ovaca pokusavaju prodati "milosrdne pomoci"?


Pa pravo da ti kazem ja ne znam. Ako se radi o ljudima koji su vezani za postelju, smrt je na vidiku, nemaju mogucnost da sami to "srede", onda i razumem da ceo
teret prebacuju na drustvo i drzavu, ali ako covek ne zeli vise da zivi, onda skoci sa 11 sparata ili vec kako.
 

Belgija je u februaru legalizovala čak i eutanaziju dece - ne samo bolesne od neizlečivih bolesti, nego i u slučaju da im je život nepodnošljiva patnja! Kod odraslih to stoji ovako: blizance Marka i Edija Verbesema (45) lekari su ubili u decembru 2012. na zahtev blizanaca - saznali su da bi mogli da oslepe!


Blizanci su bili od rodjenja gluvonemi, ziveli su zajedno, imali su kakav takav zivot, ali je onda dosao trenutak kada su poceli naglo da gube i vid.
Hocu reci, nije bas Belgija najkrvolocnija zemlja na svetu. Ta procedura traje jako dugo ( nekoliko godina), ima tu stotina razgovora sa psiholozima, socijalnim
radnicima, psihijatrima, a naravno u prvom redu sa ljudima koji su podneli takav zahtev.
Ne znam sta je tu toliko strasno.

- - - - - - - - - -




Pa pravo da ti kazem ja ne znam. Ako se radi o ljudima koji su vezani za postelju, smrt je na vidiku, nemaju mogucnost da sami to "srede", onda i razumem da ceo
teret prebacuju na drustvo i drzavu, ali ako covek ne zeli vise da zivi, onda skoci sa 11 sparata ili vec kako.



To i meni cudno izgleda!
Sta je sljedece na redu za "dozvolu"?
Dozvola za radjanje, jezik koji se koristi u kucama doseljenika, odlucivanje o cipovanje- kao "kruna milosrdja"?
 

Back
Top