Grcima plate kao Bugarima, a peMzije kao Srbima plate!

_niemand_

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.614
motiqa:
Grcima plate kao Bugarima, a peMzije kao Srbima plate!

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/572195/Grcima-penzije-kao-Srbima-plate

Paradoksalno! Grci primaju mnogo veće plate i penzije nego što realno zarađuju, ali bi ih kresanje primanja na razuman nivo dodatno uvuklo u krizu!

Da bi grčke finansije bile u zelenom - odnosno da bi Grci zarađivali onoliko koliko njihova privreda realno proizvodi - premijer Aleksis Cipras bi morao da prepolovi prosečnu zaradu u grčkom javnom sektoru sa 1.200 na 600 evra, a penzije sa 800 na 400 evra, izračunao je za “Blic” ekonomista Goran Nikolić.

To znači da bi se standard Grka sveo na bugarski, jer je prosečna plata u Bugarskoj 600 evra, dok bi grčki penzioneri morali da prežive sa sumom koja odgovara prosečnoj srpskoj plati. Nedavno je, podsetimo, bugarski premijer Bojko Borisov izjavio da bi problem Grčke bio rešen za šest meseci kada bi Grci primali bugarske plate i penzije koje ne prelaze 400 evra.

Prosto me sramota koliko Bugarima ide dobro! :smeker:

_niemand_
 
Evo mi imamo bugarske i srpske plate/penzije pa vidim procvetasmo.

:nono3: Srpska prosecna plata je 370 ojra, i u padu je. Bugarska prosecna plata je 600 ojra, i raste. :aha2:

Sto Nemacka svojim gradjanima ne uvede bugarsko-srpske plate i penzije ?

:nono3: Shodno radu, redu i disciplini, takve i tolike "platice" se i dele u Nemackoj. :aha2:

_niemand_
 
jelenaizAtine
Četvrtak, 02. 07. 2015. 22:39h
neregistrovan korisnik
@ustuk : Javni sektor koga ima previse prima plate od 800 eura. ovde sam dve godine i mogu vam reci da je nezaposlenost ogromna, ko i ima posao radi za 450-500 eura najvise 700. standard je dupli u odnosu na srbiju. jesu uzivali raznorazne privilegije, ali zapitajte se, da je nama Srbima bilo dozvoljeno trosenje kao njima, da li bi ucinili isto? Bojim se da bi bili jos gori od njih


Eto ko sto vidimo u Grckoj su plate manje vise kao u Srbiji nesto vece . Tako tvrdi jelena iz Atine.

Pa kod nas lopine iz javnog sektora ne primaju manje od 600 evra plate .
 
Зипа како Тикси има двоструке стандарде у зависности од тога да ли је у питању српска власт или власт која ради против ЕУ (Грчке комуњаре).

Кад је Србија у питању, иако је наш дуг релативно мали у односу на Грчки Тикси увек каже како можемо да трошимо само онолико колико зарадимо. Што значи да плате у јавном сектору морају да буду мање.

А кад су Грци у питању, е онда више не важи да плате у јавном сектору (а самим тим и пензије) морају да буду мање, јер је неиздрживо да се отима од наредних генерација.

Наравно, сад ће да уследи блабла прича како им је неко на силу давао кредите. Грци су деценијама имали веће плате и пензије од својих могућности, трошили су немилице буџетски новац и сад је дошло на наплату. Кад Тикси прича о нашој економији, прича о томе како ће једног дана доћи на наплату ово бесомучно бацање буџетских пара у бунар, а кад је то стигло Грчку пре нас, е то није Грчка крива него Ангела и њени рептили.
 
jelenaizAtine
Četvrtak, 02. 07. 2015. 22:39h
neregistrovan korisnik
@ustuk : Javni sektor koga ima previse prima plate od 800 eura. ovde sam dve godine i mogu vam reci da je nezaposlenost ogromna, ko i ima posao radi za 450-500 eura najvise 700. standard je dupli u odnosu na srbiju. jesu uzivali raznorazne privilegije, ali zapitajte se, da je nama Srbima bilo dozvoljeno trosenje kao njima, da li bi ucinili isto? Bojim se da bi bili jos gori od njih


Eto ko sto vidimo u Grckoj su plate manje vise kao u Srbiji nesto vece . Tako tvrdi jelena iz Atine.

Pa kod nas lopine iz javnog sektora ne primaju manje od 600 evra plate .

Nemoguce je da Blic laze i siri nemacku propagandu !!!!

Ta Jelena je sigurno klon Ciprasa !!! :cool:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pa kod nas lopine iz javnog sektora ne primaju manje od 600 evra plate .

Јес имају рацку.

Није једино ЕПС јавни сектор. Велике плате има ЕПС и агенције (јер самостално одлучују о расподели буџета). Још имају нека локална предузећа која држе монопол. типа....водовод и сл. затим имају јачи функционери. Остали у јавном сектору - средња школска спрема била би срећна да може да види 300 евра месечно а висока ако је у солидно плаћеним институцијама убоде 450. Тако треба и ког Грка + што је важније реформа државног апарата, јавног сектора, пореског система, катастра непокретности.
 
"Da bi grčke finansije bile u zelenom - odnosno da bi Grci zarađivali onoliko koliko njihova privreda realno proizvodi - premijer Aleksis Cipras bi morao da prepolovi prosečnu zaradu u grčkom javnom sektoru sa 1.200 na 600 evra, a penzije sa 800 na 400 evra, izračunao je za “Blic” ekonomista Goran Nikolić."

znam da nije tema, al ja bi da napomenem
na osnovu cega da oni dobijaju toliko?

paz da preracunamo jos jednom u Markama 1.200 na 600 = 2400 na 1200 DM, za vreme DM je tu negde bila prosecna plata u nemackoj, sta grci su mogli da se uporede sa nemackom?
 
"Da bi grčke finansije bile u zelenom - odnosno da bi Grci zarađivali onoliko koliko njihova privreda realno proizvodi - premijer Aleksis Cipras bi morao da prepolovi prosečnu zaradu u grčkom javnom sektoru sa 1.200 na 600 evra, a penzije sa 800 na 400 evra, izračunao je za “Blic” ekonomista Goran Nikolić."

znam da nije tema, al ja bi da napomenem
na osnovu cega da oni dobijaju toliko?


paz da preracunamo jos jednom u Markama 1.200 na 600 = 2400 na 1200 DM, za vreme DM je tu negde bila prosecna plata u nemackoj, sta grci su mogli da se uporede sa nemackom?

Na osnovu toga sto je komjunisticka revoljucion (pocela 1946) ugusena krvavo (zavrsila 1949) uz pomoc USA, pa su Grkljani posle pristupili NATO paktu. :mrgreen:

E taj NATO pakt im je dozvolio da "maznu" 250 milijardi ojra, ni luk jeli, ni luk mirisali, a uvel im virio praziluk iz doopeta. A mi, Srbi, smo uvek bili uz bata Rujane (Informbiro je izuzetak u Vremenu i Prostoru), a bata Rujani su nam dali, sta? :think:


:smeker:

_niemand_
 
Зипа како Тикси има двоструке стандарде у зависности од тога да ли је у питању српска власт или власт која ради против ЕУ (Грчке комуњаре).

Кад је Србија у питању, иако је наш дуг релативно мали у односу на Грчки Тикси увек каже како можемо да трошимо само онолико колико зарадимо. Што значи да плате у јавном сектору морају да буду мање.

А кад су Грци у питању, е онда више не важи да плате у јавном сектору (а самим тим и пензије) морају да буду мање, јер је неиздрживо да се отима од наредних генерација.

Наравно, сад ће да уследи блабла прича како им је неко на силу давао кредите. Грци су деценијама имали веће плате и пензије од својих могућности, трошили су немилице буџетски новац и сад је дошло на наплату. Кад Тикси прича о нашој економији, прича о томе како ће једног дана доћи на наплату ово бесомучно бацање буџетских пара у бунар, а кад је то стигло Грчку пре нас, е то није Грчка крива него Ангела и њени рептили.

Koliki je srpski a koliki grcki gdp?
 
Poslednja izmena od moderatora:
22428965at.jpg


- - - - - - - - - -

Tikomir je specijalista za nenaplacena dugovanja;)

I usput, nije prijatno ziveti u drzavi ( nemackoj) gde ti maznjavaju lovu za nekakve poreze pa ne znaju za dosta.
 

Back
Top