Intel ili AMD?

Nemanja Brkic

Obećava
Poruka
52
Koji od ova 2 procesora je bolji i pouzdaniji za rad?

Intel i7 4790 3,6 GHz ili AMD FX 8350 4,0 GHz.

U velikoj sam dilemi.
Važno je napomenuti, oba imaju 8MB Keša. Intelov procesor ima 4 jezgra (mada računar u Task Manageru vidi 8 jezgara al to je sigurno neki bug na Windowsu) radi se o "Haswell Refresh" 4-toj generaciji procesora, a AMD-ov ima 8 jezgara.
Koji biste vi izabrali?
 
Poslednja izmena:
nije bug na winu, ja nisam srucna ali objasnjavali mi sad te fore sa jezgrima i ta 4 su nesto izdeljena pa ih zato vidi ko 8

elem, zavisi za sta ti treba
ja sam skoro imala dilemu izmedju i5 i a10
pa sam se ipak odlucila za a10 jer je i graficka njihova i kazu bolje rade zajedno, nego kad se iskombinuje i5 sa amd-ovom grafickom (pricam o neintegrisanoj grafickoj)
ipak amd pravi sve te svoje komponente
ali meni za ono za sta mi sve treba je bolje da se graficka i procesor sto bolje slazu
drugi razlog je bila marka, ova sa a10 je bolja od one sto je nudila i5
i uslovi garancije....sve su se kockice slozile da je pobedio ovaj sa a10

sve to ima svoje, mozes da se ubijes guglajuci mesecima i opet neces dobiti odgovor, jer ce ti jedni reci ovo a drugi ono....svaki je dobar ako ga iskombinujes sa onim za sta ti treba na prvom mestu, to je najbitnije da odredis, i na osnovu toga biras...jer su nijanse u pitanju

ja sam inace kad pogledam unazad vise imala amd-ove procesore nego intelove, tako se pogodilo...i ni jednom nisam imala kvarove niti bilo kakve probleme...pu pu :lol:
 
moj ti je savet ako ikako mozes naplju da uzmes, ako te put nanosi negde napolju
ovde u srb ce te za tu i7 ili kompatibilni amd-ov procesor odrati 140 000 (racunam i odvojenu graficku)
u de je recimo tih performansi od 750-800e pa na vise

.......
sto se dileme tice proguglaj imas vise foruma, videces na kraju ces i dalje biti u dilemi :lol: ja sam mescima guglala raspitivala se po radnjama, muz ovde otvaro temu, i opet sam bila u nedoumic jer jedni kazu jedno drugi drugo :lol:
na kraju je ovaj pobedio zbog kako rekoh kombinacije elemenata (isti proizvodjac procesora i graficke) i dobre garancije
 
Poslednja izmena:
Koji od ova 2 procesora je bolji i pouzdaniji za rad?

Intel i7 4790 3,6 GHz ili AMD FX 8350 4,0 GHz.

U velikoj sam dilemi.
Važno je napomenuti, oba imaju 8MB Keša. Intelov procesor ima 4 jezgra (mada računar u Task Manageru vidi 8 jezgara al to je sigurno neki bug na Windowsu) radi se o "Haswell Refresh" 4-toj generaciji procesora, a AMD-ov ima 8 jezgara.
Koji biste vi izabrali?

I7 oznacava da ima 7 jezgra :)
 
Ja imam stari intel i7 860, sa 8GB DDR3 itd.
Naravno da sam i danas zadovoljan sa ovom mrcinom, ali pre njega sam imao AMD Athlom X4 620.... i7 je nebrojano puta skupli, ali u Photoshopu i AutoCAD-u nisam video neke razlike u radu....
Jako je bitno upariti FSB CPU-a sa memorijim i FSB-om ploče, tek tada računar pokazuje pravu snagu.
Za navedene potrebe je AMD daleko isplativije rešenje jer za duplo više para nećeš dobiti duplo više snage sa računarom... Tu razliku možeš potrošiti na mnogo više memorije ili daleko jaču grafiku ili za kafanu...
 
Koji od ova 2 procesora je bolji i pouzdaniji za rad?

Intel i7 4790 3,6 GHz ili AMD FX 8350 4,0 GHz.

U velikoj sam dilemi.
dilemi? :eek:
ovde nema dileme
fx 8350 je parnjak sa i5, eventualno
amd ne može da parira ni sa jednim svojim cpu i7-ci
i to je to

i7 ima 4 jezgra, ali softverski 8 (da pojednostavim)
i os ga tako i vidi

ako nije kasno
za to što tebi treba je i7 mnogo bolji izbor
ali je i skuplji
 

Back
Top