Eksplozija industrije u Srbiji!!!!!!

petar.petrovic

Iskusan
Poruka
6.459
Autor: mondo.rs
Srbija je u prvih šest meseci uspela da obezbedi mnogo bolji fiskalni deficit, a industrija nam je prosto "eksplodirala", kaže Aleksandar Vučić. On navodi da se otvara prostor za povećanje plata i penzija...

remijer Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da bi, u prvih šest meseci ove godine, Srbija trebalo da se po stanju fiskalnog deficita nalazi u prvih šest zemalja na evropskom kontinentu.

“To je veliki, važan i ozbiljan uspeh i daje nam širok fiskalni prostor za povećanje plata i penzija ali i ostvarenje drugih projekata”, rekao je Aleksandar Vučić.

Premijer je na sednici Skupštine Srbije, gde odgovara na pitanja poslanika, rekao da nisu tačne informacije koje je izneo poslanik Nove Srbije Zoran Živković da je javni dug Srbije narastao.

“Što se tiče javnog duga – uspeli smo da u junu obezbedimo da uskupan fiskalni deficit bude 26, 7 milijadri dinara, a prošle godine je bio 120 milijardi . Dakle, sada je za 100 milijardi bolji nego prošle godine, a 80.000 bolji nego što bi MMF prihvatio”, rekao je Vučić.

“Nisu vam tačni podaci, siguran da niste to namerno rekli, formalno nam je porastao dug zbog razlike između dolara i evra, ali realno, to se samo vodi se na papiru, a ne košta nas ništa”, objasnio je premijer.

On je rekao takođe da nisu tačne informacije da Ikarbus ne proizvodi mercedes autobuse. Ikarbus vredno radi, isporučili su već sedam svojih autobusa, a trenutno rade na 46 autobusa koji će biti spremni za isporuku od septembra do decembra i uskoro ćete ih videti na ulicama Beograda, Novog Sada, Pančeva i Lazarevca, rekao je Vučić.

INDUSTRIJSKI BUM

“U odnosu na prošlu godinu iz meseca u mesec industrija nam je eksplodirala. Nikad ovakve podatke nismo imali”, rekao je Vučić, a onda je opomenu poslanika DS Dragana Šutanovca koji se nasmejao kada je to rekao.

“Šutanovac nemojte da se podsmevate svojoj zemlji... sramota je. Niste ni čuli podatke, a već se osmehujete i podsmehuiujete, molim vas da ne vičete i da se upristojite malo”, rekao je Vučić.

On je posle toga izneo podatke da je “maj na maj mesec” zabeležen rast industrijske proizvodnje u Srbiji od 17,7 odsto . Rekao je i da je bruto domaći PDV tri milijarde veći nego prošle godine, a prerađivačka industrija 11, 1 odsto.

“Takav rast nismo imali od 2005. Izvoz - plus 165 posto, krenulo se i sa uvozom žive stoke, Železara gura najviše, 85.000 tona se danas proizvodi, idemo tako tačku po tačku. Setite se šta je rekao Konfučije - ako kantu zemlje budete nosili svakog dana nići će brdo i planina”, rekao je premijer.

Premijer je kazao da postoje dve stvari koje još nisu završene, jedna je pokrenuta, druga nije dirnuta a ta koja je pokrenuta je privatizacija i to kako je rekao, da bi završilo sa isisavanjem krvi od onih koji decenijama neuspešno rade, ali mogu da skupe 100 ili 200 ljudi pa prete štrajkom.

Ono što nije pokrenuto je javni sektor, gde, kada razgovara o tome da treba da prijave ljude iz svog sektora koji mogu da se otpuste, jer je cilj da napravimo efikasniju državu, odgovora jednostavno nema.

"Niko nije za to. Niko neće da bude na udaru prijatelja, novina", primetio je Vučić

On je naglasio da su loši podaci što nemao kapacitete, znanja pameti i projekata da podignemo svoja ulaganja. “Imamo u ovom trenutku više novca ali ga čuvamo, bolje bi bilo da ga uložimo u jkapitalne projekte, ali za njih se godinama nismo pripremali”, rekao je Vučić.

UGOVOR S FIJATOM TAJNA

On je rekao i da vlada želi da sačuva Fijat u Srbiji, ali da i danas ne može da otkrije šta piše u ugovoru s tom kompanijom, jer on sadrži klauzulu o tajnosti.

"U tom ugovoru je više para nego u svim ostalim ugovorima koje smo mi ovde zajedno pominjali, a ja naravno o tome ne mogu da govorim i ponašam se kao dobar domaćin jer mi želimo Fijat da sačuvamo ovde", rekao je Vučić.

On je rekao da Vlada želi da, ukoliko bude krenuo oporavak svetskog tržišta u automobilima, nastavi saradnju sa ovom kompanijom.

"Što se tiče tajnih ugovora za Fijat nemojte mene da pitate, to pitajte svoje partnere iz partija sa kojima ste izlazili na izbore, oni su taj ugovor zacrnili i mi imamo problem sa tim", poručio je on poslaniku Zoranu Živkoviću iz Nove stranke.

"Pomažemo koliko god možemo, ali to nije moja krivica, već onih koji su takav ugovor potpisali, ugovor sadrži klauzulu o tajnosti", rekao je on.

STIŽU NOVI HELIKOPTERI

Upitan šta se dešava sa istragom helikopterske nesreće u kojoj su stradali piloti Vojske Srbije, on je rekao da je državna vojna komisija to ispitala i dostavila nalaze tužilaštvu koje vodi postupak. “Mi nikakve izjave tu više nemamo da dajemo”, rekao je Vučić.

On je, međutim dodao da, zahvaljujući dobrim rezultatima imamo fiskalni prostor da uložimo u odbrambeni sistem zemlje.

“Kupićemo dva plus dva helikoptera, biće transportni i spasilački jer se pripremamo za sezonu suša u avgustui i država će morati da reaguje”, rekao je Vučić.
.....................................................................

http://mondo.rs/a809001/Info/Ekonomija/Otvoren-prostor-za-povecanje-plata-i-penzija.html
..............................................................................


``Toliko nam dobro ide da mi je neprijatno``

:mrgreen:

U kojoj drzavi zivi ovaj covek?:think:
 
Sta ste rekli? :lol:

cicvu.jpg
 
Poslednja izmena:
Слажем се са Првим човеком, да је привреда екплодирала.

Иначе, пре неки дан сам питао Петра Пана, када нас очекује осетнији бољитак. Пан ми је одговорио, да чим премијер и Алиса из земље чуда договоре нови пројекат, нама у Недођији ће бити много боље. Исто мишљење има и Мики маус, а о ентузијазму са којим је Витез Која причао о растиу нашег БДП, не вреди трошити речи. Скептични су само Бибоп и Рокстеди и то само зато што им Велики кранг није исплатио јунске зараде.
 
Poslednja izmena:
On je posle toga izneo podatke da je “maj na maj mesec” zabeležen rast industrijske proizvodnje u Srbiji od 17,7 odsto .


Бог' те, какав је ово безочан лажов и манипулатор.

Упоредио је Мај ове године и Мај 2014 године, када су нас задесиле поплаве и када смо имали ванредни пад и заустављање скоро свих активности. Зашто није дао податке година на годину или објавио поређење за период Јануар - Мај 2014 / 2015 ?

Вероватно што је горка истина да је поменути период забележио раст од свега 2% (извештај статистичког завода на линку испод, страна два, последња колона). Ако узмемо у обзир да период обухвата и мајске поплаве из 2014, што знатно умањује вредност референтног периода са којим се врши поређење, онда ова 2% представљају заправо реалан ПАД

http://webrzs.stat.gov.rs/WebSite/repository/documents/00/01/79/21/in10062015.pdf



Rekao je i da je bruto domaći PDV tri milijarde veći nego prošle godine, a prerađivačka industrija 11, 1 odsto.


Бруто ПДВ ? :eek: :eek: :eek:

Пдв је пдв, он нема своју бруто и нето вредност, поврх тога ни у књиговодству ни финансијским извештајима не постоји подела на домаћи и страни ПДВ да би се овако конструисала реченица
 
Погледао сам мало детаљније податке Завода за статистику јер ме је занимало шта је утицало на раст прерађивачке индустрије од 5% (не 11% како је онај ЛАЖОВ и МАНИПУЛАТОР објавио)

Индекси су у отприлике 1/3 категорија у стагнацији (+/- 1 до 3%). Неколико категорија бележи драстичан пад попут:

- прерада коже пад 13%
- Прерада дрвета пад 15%
- Производња електронске опреме пад 20%
- Производња електричне опреме пад 10%
- Производња машина и опреме пад 5%

Пар занимљивих података:

- Производња моторних возила пад 2% . Пошто не производимо нити једно друго моторно возило сем Фиата, значи да је и у овој области забележн пад, а не како нам МАНИПУЛАТОР прича
- Производња осталих саобраћајних средстава пад 3%. Овде спадају рецимо ФАП, Икарбус. Пошто први знамо да не ради ништа, онда се ови подаци вероватно односе на Икарбус. Превасходност беше рекла да се праве некакви аутобуси ?

Које су категорије у извештају забележиле раст што је повукло општи индекс?

- Производња и прерада дувана фанстастичан раст од 89%
- Производња осталих непоменутих машина још феноменалнији раст од 109% То значи да је нека радионица 2014 године произвела једну машину која не спада ни у једну важну категорију, већ у засебну, а у 2015 је произвела чак 2 и уговорила трећу

Када се сведу индекси добијемо рачуницу која је слична као и када обрачунавају инфлацију. Поскупело је све за 50%, али су ексери и свемирски бродови појефтинили за 80%, што коначно има за резултат дефлацију
 
Imam rispekt prema Vučiću u tom smislu što ne mogu da shvatim kako ga nije blam da priča šta priča :mrgreen:

Da stvarno treba da se rodis takav,izopacen da u neuspehu vidis uspeh. Sve je u minusu,da li znate nekog svog komsiju da je dobio pravi posao.Sa platom i da mui tece radni staz.Ljudi ne idu vise ni da se p-rijavljuju na biro ,ne idu ni kod lekara jer ima da izgune nedelje za najbanalnije preglede.
 
Каква "експлозија"? У Новом Саду, у индустријским зонама, годинама није саграђен неки нови погон, а пола старих(у стечају) стоје празни.

Вучић, као и увек, масно лаже и измишља!

Индустрија у Србији је веома слаба. Постоји у траговима у односу на време из доба Југославије. Нема никакве "експлозије".
Оно што овде функционише на велико је велика трговина, односно неколико великих(и монополских) трговачких ланаца, картела, који плаћају раднике 25-30 000 динара месечно, а газде бележе енормне екстрапрофите на годишњем нивоу. Зашто је тако? Питајте Вучића што је тако одредио законом(и уредбом о минималној заради).
 
Poslednja izmena:
Autor: mondo.rs
Srbija je u prvih šest meseci uspela da obezbedi mnogo bolji fiskalni deficit, a industrija nam je prosto "eksplodirala", kaže Aleksandar Vučić. On navodi da se otvara prostor za povećanje plata i penzija...

remijer Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da bi, u prvih šest meseci ove godine, Srbija trebalo da se po stanju fiskalnog deficita nalazi u prvih šest zemalja na evropskom kontinentu.

“To je veliki, važan i ozbiljan uspeh i daje nam širok fiskalni prostor za povećanje plata i penzija ali i ostvarenje drugih projekata”, rekao je Aleksandar Vučić.

Premijer je na sednici Skupštine Srbije, gde odgovara na pitanja poslanika, rekao da nisu tačne informacije koje je izneo poslanik Nove Srbije Zoran Živković da je javni dug Srbije narastao.

“Što se tiče javnog duga – uspeli smo da u junu obezbedimo da uskupan fiskalni deficit bude 26, 7 milijadri dinara, a prošle godine je bio 120 milijardi . Dakle, sada je za 100 milijardi bolji nego prošle godine, a 80.000 bolji nego što bi MMF prihvatio”, rekao je Vučić.

“Nisu vam tačni podaci, siguran da niste to namerno rekli, formalno nam je porastao dug zbog razlike između dolara i evra, ali realno, to se samo vodi se na papiru, a ne košta nas ništa”, objasnio je premijer.

On je rekao takođe da nisu tačne informacije da Ikarbus ne proizvodi mercedes autobuse. Ikarbus vredno radi, isporučili su već sedam svojih autobusa, a trenutno rade na 46 autobusa koji će biti spremni za isporuku od septembra do decembra i uskoro ćete ih videti na ulicama Beograda, Novog Sada, Pančeva i Lazarevca, rekao je Vučić.

INDUSTRIJSKI BUM

“U odnosu na prošlu godinu iz meseca u mesec industrija nam je eksplodirala. Nikad ovakve podatke nismo imali”, rekao je Vučić, a onda je opomenu poslanika DS Dragana Šutanovca koji se nasmejao kada je to rekao.

“Šutanovac nemojte da se podsmevate svojoj zemlji... sramota je. Niste ni čuli podatke, a već se osmehujete i podsmehuiujete, molim vas da ne vičete i da se upristojite malo”, rekao je Vučić.

On je posle toga izneo podatke da je “maj na maj mesec” zabeležen rast industrijske proizvodnje u Srbiji od 17,7 odsto . Rekao je i da je bruto domaći PDV tri milijarde veći nego prošle godine, a prerađivačka industrija 11, 1 odsto.

“Takav rast nismo imali od 2005. Izvoz - plus 165 posto, krenulo se i sa uvozom žive stoke, Železara gura najviše, 85.000 tona se danas proizvodi, idemo tako tačku po tačku. Setite se šta je rekao Konfučije - ako kantu zemlje budete nosili svakog dana nići će brdo i planina”, rekao je premijer.

Premijer je kazao da postoje dve stvari koje još nisu završene, jedna je pokrenuta, druga nije dirnuta a ta koja je pokrenuta je privatizacija i to kako je rekao, da bi završilo sa isisavanjem krvi od onih koji decenijama neuspešno rade, ali mogu da skupe 100 ili 200 ljudi pa prete štrajkom.

Ono što nije pokrenuto je javni sektor, gde, kada razgovara o tome da treba da prijave ljude iz svog sektora koji mogu da se otpuste, jer je cilj da napravimo efikasniju državu, odgovora jednostavno nema.

"Niko nije za to. Niko neće da bude na udaru prijatelja, novina", primetio je Vučić

On je naglasio da su loši podaci što nemao kapacitete, znanja pameti i projekata da podignemo svoja ulaganja. “Imamo u ovom trenutku više novca ali ga čuvamo, bolje bi bilo da ga uložimo u jkapitalne projekte, ali za njih se godinama nismo pripremali”, rekao je Vučić.

UGOVOR S FIJATOM TAJNA

On je rekao i da vlada želi da sačuva Fijat u Srbiji, ali da i danas ne može da otkrije šta piše u ugovoru s tom kompanijom, jer on sadrži klauzulu o tajnosti.

"U tom ugovoru je više para nego u svim ostalim ugovorima koje smo mi ovde zajedno pominjali, a ja naravno o tome ne mogu da govorim i ponašam se kao dobar domaćin jer mi želimo Fijat da sačuvamo ovde", rekao je Vučić.

On je rekao da Vlada želi da, ukoliko bude krenuo oporavak svetskog tržišta u automobilima, nastavi saradnju sa ovom kompanijom.

"Što se tiče tajnih ugovora za Fijat nemojte mene da pitate, to pitajte svoje partnere iz partija sa kojima ste izlazili na izbore, oni su taj ugovor zacrnili i mi imamo problem sa tim", poručio je on poslaniku Zoranu Živkoviću iz Nove stranke.

"Pomažemo koliko god možemo, ali to nije moja krivica, već onih koji su takav ugovor potpisali, ugovor sadrži klauzulu o tajnosti", rekao je on.

STIŽU NOVI HELIKOPTERI

Upitan šta se dešava sa istragom helikopterske nesreće u kojoj su stradali piloti Vojske Srbije, on je rekao da je državna vojna komisija to ispitala i dostavila nalaze tužilaštvu koje vodi postupak. “Mi nikakve izjave tu više nemamo da dajemo”, rekao je Vučić.



On je, međutim dodao da, zahvaljujući dobrim rezultatima imamo fiskalni prostor da uložimo u odbrambeni sistem zemlje.

“Kupićemo dva plus dva helikoptera, biće transportni i spasilački jer se pripremamo za sezonu suša u avgustui i država će morati da reaguje”, rekao je Vučić.
.....................................................................

http://mondo.rs/a809001/Info/Ekonomija/Otvoren-prostor-za-povecanje-plata-i-penzija.html
..............................................................................


``Toliko nam dobro ide da mi je neprijatno``

:mrgreen:

U kojoj drzavi zivi ovaj covek?:think:

Kada AV kaže koliko je sati, ja OBAVEZNO pozovem tačno vreme. Toliko o tome koliko mu verujem....
 
Autor: mondo.rs
Srbija je u prvih šest meseci uspela da obezbedi mnogo bolji fiskalni deficit, a industrija nam je prosto "eksplodirala", kaže Aleksandar Vučić. On navodi da se otvara prostor za povećanje plata i penzija...

remijer Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da bi, u prvih šest meseci ove godine, Srbija trebalo da se po stanju fiskalnog deficita nalazi u prvih šest zemalja na evropskom kontinentu.

“To je veliki, važan i ozbiljan uspeh i daje nam širok fiskalni prostor za povećanje plata i penzija ali i ostvarenje drugih projekata”, rekao je Aleksandar Vučić.

Premijer je na sednici Skupštine Srbije, gde odgovara na pitanja poslanika, rekao da nisu tačne informacije koje je izneo poslanik Nove Srbije Zoran Živković da je javni dug Srbije narastao.

“Što se tiče javnog duga – uspeli smo da u junu obezbedimo da uskupan fiskalni deficit bude 26, 7 milijadri dinara, a prošle godine je bio 120 milijardi . Dakle, sada je za 100 milijardi bolji nego prošle godine, a 80.000 bolji nego što bi MMF prihvatio”, rekao je Vučić.

“Nisu vam tačni podaci, siguran da niste to namerno rekli, formalno nam je porastao dug zbog razlike između dolara i evra, ali realno, to se samo vodi se na papiru, a ne košta nas ništa”, objasnio je premijer.

On je rekao takođe da nisu tačne informacije da Ikarbus ne proizvodi mercedes autobuse. Ikarbus vredno radi, isporučili su već sedam svojih autobusa, a trenutno rade na 46 autobusa koji će biti spremni za isporuku od septembra do decembra i uskoro ćete ih videti na ulicama Beograda, Novog Sada, Pančeva i Lazarevca, rekao je Vučić.

INDUSTRIJSKI BUM

“U odnosu na prošlu godinu iz meseca u mesec industrija nam je eksplodirala. Nikad ovakve podatke nismo imali”, rekao je Vučić, a onda je opomenu poslanika DS Dragana Šutanovca koji se nasmejao kada je to rekao.

“Šutanovac nemojte da se podsmevate svojoj zemlji... sramota je. Niste ni čuli podatke, a već se osmehujete i podsmehuiujete, molim vas da ne vičete i da se upristojite malo”, rekao je Vučić.

On je posle toga izneo podatke da je “maj na maj mesec” zabeležen rast industrijske proizvodnje u Srbiji od 17,7 odsto . Rekao je i da je bruto domaći PDV tri milijarde veći nego prošle godine, a prerađivačka industrija 11, 1 odsto.

“Takav rast nismo imali od 2005. Izvoz - plus 165 posto, krenulo se i sa uvozom žive stoke, Železara gura najviše, 85.000 tona se danas proizvodi, idemo tako tačku po tačku. Setite se šta je rekao Konfučije - ako kantu zemlje budete nosili svakog dana nići će brdo i planina”, rekao je premijer.

Premijer je kazao da postoje dve stvari koje još nisu završene, jedna je pokrenuta, druga nije dirnuta a ta koja je pokrenuta je privatizacija i to kako je rekao, da bi završilo sa isisavanjem krvi od onih koji decenijama neuspešno rade, ali mogu da skupe 100 ili 200 ljudi pa prete štrajkom.

Ono što nije pokrenuto je javni sektor, gde, kada razgovara o tome da treba da prijave ljude iz svog sektora koji mogu da se otpuste, jer je cilj da napravimo efikasniju državu, odgovora jednostavno nema.

"Niko nije za to. Niko neće da bude na udaru prijatelja, novina", primetio je Vučić

On je naglasio da su loši podaci što nemao kapacitete, znanja pameti i projekata da podignemo svoja ulaganja. “Imamo u ovom trenutku više novca ali ga čuvamo, bolje bi bilo da ga uložimo u jkapitalne projekte, ali za njih se godinama nismo pripremali”, rekao je Vučić.

UGOVOR S FIJATOM TAJNA

On je rekao i da vlada želi da sačuva Fijat u Srbiji, ali da i danas ne može da otkrije šta piše u ugovoru s tom kompanijom, jer on sadrži klauzulu o tajnosti.

"U tom ugovoru je više para nego u svim ostalim ugovorima koje smo mi ovde zajedno pominjali, a ja naravno o tome ne mogu da govorim i ponašam se kao dobar domaćin jer mi želimo Fijat da sačuvamo ovde", rekao je Vučić.

On je rekao da Vlada želi da, ukoliko bude krenuo oporavak svetskog tržišta u automobilima, nastavi saradnju sa ovom kompanijom.

"Što se tiče tajnih ugovora za Fijat nemojte mene da pitate, to pitajte svoje partnere iz partija sa kojima ste izlazili na izbore, oni su taj ugovor zacrnili i mi imamo problem sa tim", poručio je on poslaniku Zoranu Živkoviću iz Nove stranke.

"Pomažemo koliko god možemo, ali to nije moja krivica, već onih koji su takav ugovor potpisali, ugovor sadrži klauzulu o tajnosti", rekao je on.

STIŽU NOVI HELIKOPTERI

Upitan šta se dešava sa istragom helikopterske nesreće u kojoj su stradali piloti Vojske Srbije, on je rekao da je državna vojna komisija to ispitala i dostavila nalaze tužilaštvu koje vodi postupak. “Mi nikakve izjave tu više nemamo da dajemo”, rekao je Vučić.

On je, međutim dodao da, zahvaljujući dobrim rezultatima imamo fiskalni prostor da uložimo u odbrambeni sistem zemlje.

“Kupićemo dva plus dva helikoptera, biće transportni i spasilački jer se pripremamo za sezonu suša u avgustui i država će morati da reaguje”, rekao je Vučić.
.....................................................................

http://mondo.rs/a809001/Info/Ekonomija/Otvoren-prostor-za-povecanje-plata-i-penzija.html
..............................................................................


``Toliko nam dobro ide da mi je neprijatno``

:mrgreen:

U kojoj drzavi zivi ovaj covek?:think:

On definitivno nije normalan. Vec me i mrzi da to ponavljam, ali stvarno ovo je alarmantno. Moramo pod hitno da ga se resimo.
 
Индустрија у Србији је веома слаба. Постоји у траговима у односу на време из доба Југославије. Нема никакве "експлозије". Оно што овде функционише на велико је велика трговина, односно неколико великих(и монополских) трговачких ланаца, картела, који плаћају раднике 25-30 000 динара месечно, а газде бележе енормне екстрапрофите на годишњем нивоу. Зашто је тако? Питајте Вучића што је тако одредио законом(и уредбом о минималној заради).

Funkcionise. Trgovina na veliko, droZom... Postoji i gomila fabrike koje rade "preradu". U Velikom Trnovcu. :aha2:

_niemand_
 

Back
Top