Ortoze i pomoc kod povreda

Aleksandar MN

Početnik
Poruka
1
Poštovani Forumaši,

Pošto nisam uspeo nigde da nađem temu o ORTOZAMA, dao sam sebi zapravo da otvorim novu temu pod tim nazivom tema i diskusija bi trebala da se vodi u pravcu pomoci i rehabilitacije posle povreda u sportu u kome nam svakako pored fizikalnih terapija suplementacije pomožu i ortoze,
Ja mogu za početak teme da spomenem ortoze za koje sam sigurno siguran da pružaju odlican kvalitet a to su ORTOZE kompanije MUELLER drzava proizvoda USA. Te proizvode je moguce kupiti u bolje snabdevenim Apotekama i prodavnicama Prevencije i terapije koje se nalaze na SC-Banjica , SC 11 April, KCS. Nadam se da sam pomogao nekome u izboru proizvoda ako neko bude imao još neki savet što se ortoza konkretno tice bice mi drago da razmenimo mišljenja ovde na forumu.
 
Поштовање свима. Кад већ видех ову тему о ортозама, решио сам да поделим своје искуство са вама.
Пре око шест седмица, искочило ми је колено излежишта, односно десила ми се луксација пателе. Да прескочим читаву причу опоравка и свега тога, већ да кажем о теми. На последњем лекарском прегледу, где су ми рекли да мирујем и да се то једино тако лечи, рекли су ми и да купим стезник за колено. Купим ја стезник и кренем на физикалну терапију. Први дан вежби, они мени кажу да више стезник не носим јер он умањује напор квадрицепса и да мишић губи својство, што ми је донекле било и логично. Сад је већ доста боље, а стезник сам носио једно пет дана и више нисам. Планирам да га носим у време спорта и појачане активности, а овако у слободно време не бих. Рекли су једноставно, колико је добар, толико и није. Надам се да сам вам помогао са овим. Ако имате нека питања везана за ову повреду, слободно ми се јавите.

Пријатан поздрав. :)
 
Pozdrav svima,

mogao bih da podelim moje iskustvo sa Aircast ortozom za podkolenicu. Naime ja sam polomio skocni zglob i odluceno je da se ne operise, doktor se odlucio na konzervativnu terapiju.
Trebao sam da nosim gips 6 sedmica, sto je za mene bilo malo previse.
Pretragom na internetu sam dosao do ljudi koji iznajmljuju ovu ortozu (jer je nova oko 300€).
Meni je zaista pomogla jer sam mogao da se okupam i da hladim otok.
Ako nekoga interesuju moja iskustva, mogao bih i da otvorim novu temu.????

Pozdrav
Filip
 

Back
Top