Merkel: Dogovor u Briselu, ili ne možete u EU

petar.petrovic

Iskusan
Poruka
6.459
Nemačka kancelarka Angela Merkel zapretila je otvoreno Beogradu i Prištini da samo napredak u dijalogu omogućava njihovo približavanje EU.

- Samo ako bude napretka (u dijalogu Beograda i Prištine), biće napretka i u vezi s približavanjem Evropskoj uniji. Vreme je za kompromis - rekla je Merkelova u Berlinu posle razgovora s premijerom Kosova Isom Mustafom, prenela je nemačka agencija DPA.

Merkelova je ukazala na to da je za čitav region zapadnog Balkana važno da države održavaju tešnje kontakte.

- Mi razgovaramo sa obe strane, ohrabrujemo obe strane - rekla je Merkelova, dodavši da je Nemačka zainteresovana za pravedan sporazum Beograda i Prištine.

Kako „Blic“ saznaje, taj dogovor u noći između ponedeljka i utorka, posle punih 17 sati briselskog dijaloga, nije postignut jer kosovska delegacija nije htela da potpiše sporazum o ZSO, zbog čega je premijer Aleksandar Vučić prelomio da onda neće potpisati ni dogovoreni sporazum o telekomunikacijama.

Vučić i kosovski premijer Mustafa finalizirali su tekst dokumenta o telekomunikacijama, a gotovo je bilo sve dogovoreno i oko Zajednice srpskih opština (ZSO), kada je kosovska delegacija pred sam kraj pregovora odjednom zatražila da se iz sporazuma o ZSO praktično izbaci četvrtka tačka samog Briselskog sporazuma.
.............................
........................................................................
http://www.blic.rs/Vesti/Politika/571858/Merkel-Dogovor-u-Briselu-ili-ne-mozete-u-EU






Na kraju ce Kosovo sa zvezdicom da bude clanica prvo UN, pa onda NATO i kasnije EU i mozda clanica EU postane i pre Srbije




:klap:
 
Neka Nemci kazu hoce li nas u EU ili ne. I neka ne odgovore glasom ali neka posalju neki signal da li je njihova inspiracija da nam rade to sto nam rade.

Mogu ja o nasoj trenutnoj garnituri da mislim sta hocu, ali u Briselu su zaista manji od makovog zrna, uopste ne prave probleme. Zaista pokusavaju da naprave dogovor. Zele da naprave "nesto za nesto" dogovor.
Sa druge strane Siptare kao da nije briga. Oni ionako nemaju ekonomiju, nego prave i svercuju drogu i zive od rodjackih doznaka sa zapada. Njima je svejedno da li ce u EU 2015. ili 2115. godine. A imaju prekookeansku blanko podrsku.
 
Još jedan pokušaj i vid pritiska na Srbiju. Ova vlast mi se čini boljom od nekih prethodnih, zato što mi se čini da imaju neki minimum ispod kojeg neće da idu, svesne mogućih posledica. Voleo bih samo da istraju, jer ako već prodajemo kožu (Kosovo) onda bar trebamo što skuplje da je prodamo, tj, da dobijemo za nju što više možemo.
 
Još jedan pokušaj i vid pritiska na Srbiju. Ova vlast mi se čini boljom od nekih prethodnih, zato što mi se čini da imaju neki minimum ispod kojeg neće da idu, svesne mogućih posledica. Voleo bih samo da istraju, jer ako već prodajemo kožu (Kosovo) onda bar trebamo što skuplje da je prodamo, tj, da dobijemo za nju što više možemo.

Ovi su izabrani zasto sto je narod poverovao njihovoj prici da su prethodni sve zivo i nezivo pokrali... Mada nisu bas jasno rekli da ako cemo da postanemo bogati, to ce da bude posle vise decenija samo naseg ozbiljnog rada. Ako ovi ne donesu ozbiljne pare, poslove i investicije, ima da budu oterani na ivicu cenzusa.
 
Neka Nemci kazu hoce li nas u EU ili ne. I neka ne odgovore glasom ali neka posalju neki signal da li je njihova inspiracija da nam rade to sto nam rade.

Mogu ja o nasoj trenutnoj garnituri da mislim sta hocu, ali u Briselu su zaista manji od makovog zrna, uopste ne prave probleme. Zaista pokusavaju da naprave dogovor. Zele da naprave "nesto za nesto" dogovor.
Sa druge strane Siptare kao da nije briga. Oni ionako nemaju ekonomiju, nego prave i svercuju drogu i zive od rodjackih doznaka sa zapada. Njima je svejedno da li ce u EU 2015. ili 2115. godine. A imaju prekookeansku blanko podrsku.
:hahaha:

Тачно осећам да си неки демо-либеро-еуро-нато-глбт-лсд фрик.
 
Nemačka kancelarka Angela Merkel zapretila je otvoreno Beogradu i Prištini da samo napredak u dijalogu omogućava njihovo približavanje EU.

- Samo ako bude napretka (u dijalogu Beograda i Prištine), biće napretka i u vezi s približavanjem Evropskoj uniji. Vreme je za kompromis - rekla je Merkelova u Berlinu posle razgovora s premijerom Kosova Isom Mustafom, prenela je nemačka agencija DPA.

Merkelova je ukazala na to da je za čitav region zapadnog Balkana važno da države održavaju tešnje kontakte.

- Mi razgovaramo sa obe strane, ohrabrujemo obe strane - rekla je Merkelova, dodavši da je Nemačka zainteresovana za pravedan sporazum Beograda i Prištine.

Kako „Blic“ saznaje, taj dogovor u noći između ponedeljka i utorka, posle punih 17 sati briselskog dijaloga, nije postignut jer kosovska delegacija nije htela da potpiše sporazum o ZSO, zbog čega je premijer Aleksandar Vučić prelomio da onda neće potpisati ni dogovoreni sporazum o telekomunikacijama.

Vučić i kosovski premijer Mustafa finalizirali su tekst dokumenta o telekomunikacijama, a gotovo je bilo sve dogovoreno i oko Zajednice srpskih opština (ZSO), kada je kosovska delegacija pred sam kraj pregovora odjednom zatražila da se iz sporazuma o ZSO praktično izbaci četvrtka tačka samog Briselskog sporazuma.
.............................
........................................................................
http://www.blic.rs/Vesti/Politika/571858/Merkel-Dogovor-u-Briselu-ili-ne-mozete-u-EU


:klap:

Merkelova je poslednja koja u/o EU nesto odlucuje. EU nije evropski projekat nego anglosaksonski, te oni ovde o svemu i odlucuju.
Nemacka i nije drzava nego jedno kolektivno anglosaksonsko akcionersko udrzenje. Srbija nema izbora, ona nikada nece biti primljena ni u EU, ni U NATO, ona podleze daljem rasclanjenju do potpunog nestanka. To je mogla svaka najordinarnija sakaluda da shvati iz onog cuvenog pisma Willy Wimmer-a.
Onaj ko nije shvatio procitano, njemu niko pomoci ne moze.
Takozvani srpski i kosovski politicari se naravno nisu slozili cisto iz licne bezbednosti. Kad se jednom sloze i potpisu sve sto se od njih trazi, onda nece vise nikome biti potrebni u anglosaksonskom svetu, i o njima ce izlaziti knjige tipo "treci metak" i tako to.
Imperija ne voli neugodne svedoke...
 
Merkelova je poslednja koja u/o EU nesto odlucuje. EU nije evropski projekat nego anglosaksonski, te oni ovde o svemu i odlucuju.
Nemacka i nije drzava nego jedno kolektivno anglosaksonsko akcionersko udrzenje. Srbija nema izbora, ona nikada nece biti primljena ni u EU, ni U NATO, ona podleze daljem rasclanjenju do potpunog nestanka.

To jeste NATO stav, i stav Zapada. I taj stav je zasnovan na vekovnim problemima, koje Srbija pravi Zapadu. Jer Srbija ne zeli da radi, da se trudi, Srbija zeli da pametuje, mudruje, igra igre, i kao mala da pretenduje na lazima i prevarama da bude velika... Da sedi po kafanama, iebe lake ribe od kreveta do kreveta, do lake mjuze, a da joj za to placaju velike paritze. :lol:

Ne mere, bratan Dverjanine, ne mere nikako. Perpentuum mobile prve vrste jos niko nije smislio (da za Nista dobije Nesto), pa ni Srbija, pa ni ti! :aha2:

_niemand_
 
Kosovski premijer kaže da srpska strana nije eksplicitno postavila zahtev o izvršnim ovlašćenjima Zajednice srpske opštine, ali da se to jasno vidi iz razgovora o toj temi.

– Nismo se saglasili s tim i nemamo ustavnog prostora za tako nešto. Asocijacija treba da podržava rad opština, promoviše demokratiju i njihov razvoj u oblasti obrazovanja, zdravstva … – rekao je Mustafa.



http://scradar.com/politika-vesti/mustafa-zajednica-ne-treba-da-ima-izvrsna-ovlascenja/
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

siptari i demokratija?

neka ovaj lik kaze gde su srbi iz djakovice i sta je sa njihovom imovinom! rec je o vise hiljada ljudi, zena i dece

posle neka prica o siptarskoj demokratiji
 
Namacka medicina je najbolja :per: nema kmmeee, kmeee RusiJo pomgaj bre
Tako je, narocito sada za Tachija zvanog Kobra.


Ništa od ispunjenja Tačijevog obećanja Merkelovoj

Poslanici DPK Hašima Tačija neće glasati za formiranje suda z OVK iako je njihov lider to obećao nemačkoj kancelarki Angeli Merkel.
Izvor: Tanjug četvrtak, 2.07.2015. | 10:55


Prištinski Zeri piše da Tačijeva i Mustafina poseta Berlinu bila priprema za ponovno stavljanje u parlamentarnu proceduru glasanje o ustavnim amandmanima koji bi omogućili usvajanje zakona o formiranju specijalnog suda.

Tači je, ističe list, obećao Merkelovoj da će njegovi poslanici, njih 13 koji u petak nisu glasali za ovakvu odluku, promeniti stav.

"Hasim Tači je dao snažne garancije nemackoj kancelarkoj Merkel da će ubediti njegove poslanike da glasaju za formiranje specijalnog suda u parlamentu", navodi list i citiria Tačijevu poruku sa Fejsbuka neposredno posle susreta u kojoj kaže:

"Obećali smo kancelarki Merkel da ćemo veoma brzo formirati specijalni sud i okončati ostale međunarodne obaveze koje imamo".

Koha Ditora, međutim, prenosi da je TV Kohavižn kontaktirala poslanike DPK koji u petak nisu glasali za ustavne amandmane i navodi da oni ne menjaju stav i da neće glasati protiv.

List podseća da je 13 poslanika DPK otkazalo poslušnost svom šefu i da je sedam glasalo protiv, dva su bila uzdržana, dok četiri poslanika nisu bila prisutna.

Direktor Demokratskog Instituta Kosova Driton Selmanaj smatra da ponovno glasanje o ustavnim amandmanima nije dobra praksa, te da je za to potrebno mnogo vremena, piše Koha.

Kosovski premijer Ista Mustafa je po povratku iz Berlina sunarodnicima poručio da za Kosovo nema drugog puta nego da formira specijalni sud za ratne zločine OVK, ocenivši da bi drugačiji ishod bio "izuzetno opasan" za Prištinu.

Ukoliko odluka o foriranju specijalnog suda ne bude doneta Kosovu preti velika opasnost, rekao je Mustafa za RTV 21 i podsetio da je međunarodna obaveza Prištine da ispita navode iz izveštaja specijalnog izvestioca Parlamentarne skupštine Saveta Evrope Dika Martija, i izveštaja tužioca Klinta Vilijemsona.

Najavio je i da će o osnivanju specijalnog suda razgovarati sa svim parlamentarnim grupama.



 
Neka Nemci kazu hoce li nas u EU ili ne. I neka ne odgovore glasom ali neka posalju neki signal da li je njihova inspiracija da nam rade to sto nam rade.

Mogu ja o nasoj trenutnoj garnituri da mislim sta hocu, ali u Briselu su zaista manji od makovog zrna, uopste ne prave probleme. Zaista pokusavaju da naprave dogovor. Zele da naprave "nesto za nesto" dogovor.
Sa druge strane Siptare kao da nije briga. Oni ionako nemaju ekonomiju, nego prave i svercuju drogu i zive od rodjackih doznaka sa zapada. Njima je svejedno da li ce u EU 2015. ili 2115. godine. A imaju prekookeansku blanko podrsku.

У тешкој си заблуди ако верујеш у добронамерност бриселских бирократских марионета!

Право питање би било - КО НОРМАЛАН хоће "у јЕвропу" у тренутку када је кров те исте заједнице пробијен,
зидови се урушавају, а и становници те Јевропе би негде да оду?

КО НОРМАЛАН жели „улазити у јЕвропу" у тренутку када је она у расулу???

Да ли би ти ушао у брак са освалом и смежураном супругом која је једном ногом
у гробу и заудара на опело? :think:

- - - - - - - - - -

. . .
 
Poslednja izmena od moderatora:
Размишљање ти је скроз крезаво, пуно каријеса и тражи хитно лечење..
.. заудара чим уста отвориш! ;)
For your information, ja koristim Listerine mouthwash, koji malo koji Jugosloven može da priušti u današnje krizno vreme.

Postoje mnogi Krstaričari koji su 10 godina glasali za SRS, a sad kad je SRS promenio jedno slovo u imenu (SNS), sad kažu da je SRS neopevana gomila smradova.

A u stvari samo o sebi govore.
 
Neka Nemci kazu hoce li nas u EU ili ne. I neka ne odgovore glasom ali neka posalju neki signal da li je njihova inspiracija da nam rade to sto nam rade.

Mogu ja o nasoj trenutnoj garnituri da mislim sta hocu, ali u Briselu su zaista manji od makovog zrna, uopste ne prave probleme. Zaista pokusavaju da naprave dogovor. Zele da naprave "nesto za nesto" dogovor.
Sa druge strane Siptare kao da nije briga. Oni ionako nemaju ekonomiju, nego prave i svercuju drogu i zive od rodjackih doznaka sa zapada. Njima je svejedno da li ce u EU 2015. ili 2115. godine. A imaju prekookeansku blanko podrsku.
ja ne znam jel treba i da nacrtaju da nas nece u eu i da nas boli q**c zbog toga kolko ja vidim.Jos mesec dana Guca trube ludilo ,za dva dana spust niz Ibar ,pa gitarijada ...sta ces vise?
 
:hahaha:

Тачно осећам да си неки демо-либеро-еуро-нато-глбт-лсд фрик.

Osecaj da pricas za jednim od najtvrdjih konzervativaca na forumu.
Verujem da je dobro da postoji demokratija - da vecina vrsi odabir (ali da ta vecina bude za ponos a ne za stid).
Ostalo ili nije vredno pomena ili je zamajavanje ili sam strogo protiv.
 
У тешкој си заблуди ако верујеш у добронамерност бриселских бирократских марионета!

Право питање би било - КО НОРМАЛАН хоће "у јЕвропу" у тренутку када је кров те исте заједнице пробијен,
зидови се урушавају, а и становници те Јевропе би негде да оду?

КО НОРМАЛАН жели „улазити у јЕвропу" у тренутку када је она у расулу???

Да ли би ти ушао у брак са освалом и смежураном супругом која је једном ногом
у гробу и заудара на опело? :think:

Ako ce Evropa pusti da joj Amerika diktira crno joj se pise. Amerika zeli da Evropa i Rusija zarate i da se istrebe. Ne zanima ih na koji nacin. Nuklearkama ili nozevima... manje bitno. Samo da oni dobiju ispraznjen prostor i da crpu resurse. Svojevrstan prodor na istok.
Samostalna Evropa je spas i za Evropu i za svet.
Ako to bas ne moze, mi da se postavimo tako da sa Nemcima nikako ne zaratimo. Bice pogubno i po nas i po njih. Sa Rusima necemo da ratujemo, a ostalima smo ili predaleko ili ne mogu da vrse invaziju na nas.

Na nama je da prezivimo. Jel sramota preziveti?
Jel smo dovoljno platili polovinom muskog stanovnistva a potom Jasenovcem i svim ostalim? Jel dovoljno rata?
 
Mogu ja o nasoj trenutnoj garnituri da mislim sta hocu, ali u Briselu su zaista manji od makovog zrna, uopste ne prave probleme. Zaista pokusavaju da naprave dogovor. Zele da naprave "nesto za nesto" dogovor.
Sa druge strane Siptare kao da nije briga. Oni ionako nemaju ekonomiju, nego prave i svercuju drogu i zive od rodjackih doznaka sa zapada. Njima je svejedno da li ce u EU 2015. ili 2115. godine. A imaju prekookeansku blanko podrsku.

Zar tebi nije jos uvek jasno, Platine??? Znas kada ce nas, Srbe kao Srbiju, da prime u EU? :mrgreen:

Nikada, pa cak ni tada... :aha2:

_niemand_
 

Back
Top