Razgovor sa ateistima

Oni su takođe imali veoma naprednu biomedicinsku tehnologiju. Naravno to je za očekivati jer je takva napredna tehnologija potrebna za međuplanetarna putovanja. Nije ni čudo da, kada su Sumerske tablice pronađene sredinom 19. veka, je smatrano da ono što one opisuju izgleda magično i tako im je pripisano mitološko značenje. Anunnaki, DIN.GIR, ilu i druga imena po kojima su posetioci bili poznati tumačena su kao teološka.

Ali ako su sumerski zapisi bili mitovi kako to da su sadržali tačne detalje o nauci i tehnologiji koju smo mi otkrili vrlo skoro i neke od njih još uvek nisu proradile? Kako su mogli da opišu uređaje za koje istorija tvrdi da nisu mogli da ih imaju, kao što su elektronske vakuum cevi, letelice i rakete?

Kako su mogli da znaju detalje o Uranu i Neptunu koje smo mi otkrili tek sa misijom Voyager 2? Dogma poznata kao prihvaćena istorija ne donosi odgovore i krajnje je vreme da bude odbačena. U nedostatku dokaza za suprotno bolje bi nam bilo da verujemo Sumerima i onome što su napisali o Anunnaki-ma.

Postoji još jedan razlog zašto Anunnaki mogu biti smatrani bogovima: oni su naši kreatori. Prema sumerskim podacima Anunnaki su prvi put sleteli na zemlju pre oko 450.000 godina. Anunnaki nisu došli na zemlju da se igraju bogova već iz mnogo praktičnijeg razloga: radi vađenja ruda koje su im trebale za njihovu planetu. Težak rad u rudnicima je ubrzo postao previše za njih i došli su na ideju o robovima radnicima. Vladar njihove domovine Anu naredio je svom sinu Enki, koji je radio na zemlji kao glavni genetički naučnik, da stvori novo biće, roba radnika, putem genetskog inžinjeringa.

Biće je moralo da bude dovoljno napredno da obavlja složene poslove, naprednije od životinja ali manje napredno od njih samih kako bi mogli da opravdaju što ih ne tretiraju kao moralne ličnosti već kao robove. Enkijevo rešenje je bilo da stvori genetski hibrid koji bi bio između zemaljskog majmuna i samih Anunnaki-ja. Posle mnogih neuspelih pokušaja koji su opisani u sumerskom Atra-Hasis epu desio se uspeh. Rezultat je bio Homo Sapiens.
 
Anunnaki lideri su bili zadovoljni i postavili su ih da rade u rudnicima i širom svojih kolonija, od kojih je jedna bila Mesopotamija. Prvi ljudi su radili za svoje bogove. Semitska reč „avod“, koja se danas tumači kao „obožavanje“, bukvalno znači „raditi za“. To je bio početak odnosa između ljudi i bogova. Prvi ljudi nisu obožavali svoje bogove, oni su radili za njih.
Kako su onda ljudi evoluirali od rase robova do civilizacije? Ovo se desilo zahvaljujući Enki-ju. Enki je želeo više. Želeo je da se igra Boga, da stvori biće po svom ugledu, slično ne samo fizički već i mentalno, intelektualno, emotivno i duhovno, uključujući sve vidovnjačke sposobnosti. To je i uradio.
Ostali Anunnaki lideri su ispočetka bili besni i pokušali su da unište Enki-jevu kreaciju. Došlo je do ledenog doba i velikog potopa koji je preplavio zemlju. To je bila čisto prirodna pojava ali je Enlil rešio da je iskoristi kako bi se oslobodio Enki-jeve kreacije Enki je, međutim, osujetio njegov plan spasivši grupu ljudi koju je predvodio jedan danas poznat kao Noe.
Transformacija roba-životinje u intaligentno i emotivno Moralno Biće koje mi nazivamo čovek je pokrenuto od strane Enki-ja koji mu je poklonio dar ljubavi. Ovaj incident je opisan uz mnogo distorzija kao i obično u Bibliji. „Zmija“ („nahash“ na hebrejskom, ima mnogo drugih značenja) koja je navela Adama i Evu na „greh“ bio je Enki. „Voće“ koje su „jeli“ nije bila jabuka, niti bilo koje drugo fizičko voće. Reč „voće“ korišteno tamo ima seksualno značenje.

Adam i Eva nisu jeli voće, vodili su ljubav. Baš vodili ljubav, nisu to radili radi reprodukcije. Kao što svi znaju, ljudsko seksualno ponašanje je drugačije od bilo koje druge vrste.

Životinje se razmnožavaju, ljudi vode ljubav.

Ova razlika je to što je Gospod Enki uradio jednom ljudskom paru toga dana u E.DIN-u (originalno sumersko ime iz kojeg je izveden biblijski Eden).

Tačno kako je Enki predvideo i planirao, poklanjanje vođenja ljubavi ljudima bio je okidač koji je otključao sve više duhovne forme najviše ljudske emocije zvane ljubav. Čovek i žena više nisu životinje, oni su sada Moralna Bića. Sve ovo je zahvaljujući Gospodu Enki i njegovoj polusestri, povremenoj ljubavnici, zvanoj Lejdi Ninmah ili Mami, majka svih ljudi po Sumerima. Reč za majku je „mama“, „mami“, „mommy“ ili nešto slično na svakom jeziku na svetu.

Dok su prvobitno bili besni, ostali Anunnaki, uključujući Enlil-a, su na kraju prihvatili Enki-jevo delo. Poklonili su ljudima osnove civilizacije i dozvolili im da žive rame uz rame sa njima samima. Tri oblasti su dodeljene ljudima:
- Mesopotamija
- Egipat
- Indus dolina
Ovo su tri najdrevnije ljudske civilizacije. Anunnaki su zadržali četvrtu oblast, TIL.MUN, za sebe kao svoju svemirsku luku. Ova oblast do danas nosi ime Anunnaki lidera: mi je zovemo Sinajsko poluostrvo a ona nosi ime drevnog Semitskog boga Sin.
Ovako su naši preci znali svoje bogove. Oni nisu bili bogovi u nekom religijskom smislu i nije bilo religije kao takve. Bogovi nisu bili stvar verovanja: ljudi su živeli rame uz rame sa njima u gradovima koje su izgradili ljudski radnici po uputstvima Anunnaki arhitekti i inžinjera. Ljudi su mogli da vide i čuju svoje bogove, a ako su bili privilegovani i da ih dotaknu a neki izrazito privilegovani su čak imali seks sa bogovima i boginjama.

Nije bilo potrebe da se „veruje“ u njih. Bogovi su drevnim ljudima bili ono što su nama danas predsednici, parlament, diktatori i drugi oblici vladavine. Oni stvaraju zakone govoreći nam šta da radimo, i dok ih mi možda volimo ili ne, mi ne sumnjamo u njihovo postojanje. Možemo da vidimo i čujemo predsednika na TV-u (Anunnaki su sigurno imali radio i tv takođe), neki ljudi dobiju priliku da se sa njim rukuju a jedan saradnik je čak bio intiman sa predsednikom.

Ovakvi su bili bogovi našim predacima. Takozvani hramovi su bili kuće bogova, pune tehnoloških uređaja kao što su to danas naši domovi, koji su sigurno izgledali magično našim predacima i kad god su bogovi leteli uvek su koristili letelice a ne magiju i metle.
 
Poslednje razjašnjenje koje mora da se obavi u vezi sa Anunnaki bogovima tiče se njihove besmrtnosti. Drevni narodi su zaista smatrali svoje bogove besmrtnima. Oni zapravo nisu bili besmrtni na nadprirodan način. Mogli su biti ubijeni slučajno ili u ratu i radijacija je za njih bila smrtonosna isto koliko i za nas. Kada je radioaktivni oblak došao iz pravca Sinajskog poluostrva bogovi su spašavali svoje živote.

Njihova takozvana besmrtnost je bio njihov veoma dug životni vek. Enki, na primer, je vodio prvu grupu Anunnaki-ja koji su sleteli na zemlju pre oko 450.000 godina a ipak je bio prisutan 2024 p.n.e. kada je Sumer otrovan radijacijom, riskirajući svoj život da spasi preostale ljude.

Istraživač Zecharia Sitchin veruje da je Anunnaki-jev dug životni vek rezultat toga kako je život evoluirao na njihovoj planeti, koja kruži oko sunca 3600 zemaljskih godina, što znači da je jedna njihova godina 3600 naših. Neil Freer, međutim, tvrdi da su Anunnaki verovatno produžili svoj životni vek pomoću napredne biomedicinske tehnologije.drevni tekstovi takođe otkrivaju da su Anunnaki ponekad uspevali u oživljavanju mrtvih. Ovo zvuči nadprirodno ali setite se da je teško ustanoviti kada je osoba zaista mrtva. Možda ti koji su uspešno oživljeni od strane Anunnaki-ja i nisu bili zaista mrtvi.
 
Odnos između bogova i ljudi bio je kakvim sam ga opisao u Mesopotamiji širom drevnog sveta. Mnogi ljudi danas svet smatraju globalnim selom. Ranije je to bilo izraženije. Anunnaki su mogli da lete avionom do bilo koje tačke na svetu isto kao što mi možemo ali oni su imali i prednost jer je ceo svet bio pod jednom kontrolom (njihovom), što je suprotno od današnjice gde imamo svet podeljen politikom i religijom. Bogovi svih drugih zemalja bili su ti isti Anunnaki, samo što su na drugim jezicima imali druga imena.

Egipatski Ra je bio Marduk, njegov otac Ptah bio je Enki, njegov brat Thoth bio je Ningishzidda. Anunnaki su ponekad imali svoje političke razmirice takođe i povremene podele su pomagale širenje civilizacija širom sveta. Drevna Mesoamerička civilizacija je počela kada je Thoth napustio Egipat sa svojim vernim sledbenicima i prešao Pacifik, gde je postao Quetzalcoatl.
U sukobima Anunnaki lideri su uništili svoju svemirsku luku na Sinajskom poluostrvu nuklearnim oružjem, Enlil je otišao u Južnu Ameriku da sagradi nove rudnike, objekte za preradu i luke za svemirski transport sa svojim sinom poznatim kao Ishkur, Adad ili Teshub na Bliskom Istoku, gde je postao poznat kao Viracocha.

Kako sam došao do tako neverovatnog znanja o drevnom svetu koje je u tako izrazitom sukobu sa dogmama koje se uče u školama širom sveta? Zahvalnost pripada velikom naučniku Zecharia Sitchin-u, koji je rođen u Rusiji, odrastao u Palestini, obrazovanje stekao u Londonskoj školi za ekonomiju i sada živi u Njujorku.
Sa 60 godina istraživanja napisao je 9 knjiga u kojima je istakao svoj svež pogled na drevne zapise raznih civilizacija u njihovoj originalnoj formi, bez dogmatskog tumačenja institucija establišmenta i hronički prikazao istoriju sveta i civilizacija kako su je preci zabeležili. Njegov rad je poslužio kao osnova za rad mnogim drugim istraživačima, uključujući Alan Alford-a, Neil Freer-a, Jim Marrs-a i drugih.
 
Utvrđivanje identiteta tvorca hebrejskog unakaživanja penisa je sigurno jedan od mojih glavnih pravaca u trenutnom istraživanju ali još nije kompletno. Sa druge strane sam siguran da se Jahve pojavljuje na zemlji u vreme Egzodusa i kreiranja Izraelske države 1433. godine n.e. Tada je usledilo ponovno pisanje ljudske istorije i stvaranje falsifikovane verzije koja se na veliko žaljenje i dalje uči danas.

Ova iskrivljena verzija istorije je knjiga Postanja, i Biblija uopšte. Proklamuje dogmu o jednom Bogu koji je stvorio Univerzum, zatim stvorio čoveka (namerno ga stvorivši nesavršenim da zahteva hirurški zahvat svake osobe) i onda osudio većinu svojih stvorenja na inferiornost i stavio ih u podređeni položaj u odnosu na njegov odabrani narod, Jevrejsku Master Rasu. Prvih pet knjiga Biblije, uključujući Postanja, je stvorio Mojsije po Jahveovim direkcijama.

Velikim delom Biblija je sastavljena od mnogo delova istorijski tačnijih Sumerskih dokumenata. Biblijska priča o stvaranju zemlje i neba je skraćena i iskrivljena verzija sumerskog teksta koji opisuje formaciju solarnog sistema kako su je Sumeri naučili od Anunnaki-ja.priča o stvaranju Adama i Eve je skraćena i iskrivljena verzija detaljne i tehnički tačne priče kako su Anunnaki stvorili čovečanstvo putem genetskog inžinjeringa.
U oba slučaja, stvaranje zemlje i solarnog sistema i kasnija kreacija čovečanstva, Judeo-Hrišćanski Bog je kriv za plagijat: uzima zasluge za ono što nije njegovo. Nije on stvorio Univerzum, već je bio tu 15 biliona godina pre njega. Sunce i planete solarnog sistema su se nastale od oblaka gasa i prašine prirodnim procesima pre 4.6 biliona godina i Bog ni sa tim nije imao ništa.
Prve ljude su stvorili Gospod Enki i Ledi Ninti sa desete planete solarnog sistema a ne Jahve. Prvo pojavljivanje Judeo-Hrišćanskog Boga na pozornici je kada je došao na zemlju 1433. n.e. da sebi uspostavi naciju koja će ga obožavati (originalna reč koja znači „raditi za“) ili možda 600 godina ranije kada je uspostavio barbarsku praksu muškog sakaćenja genitalija.

Pored stvaranja čovečanstva Jahve je uradio još mnogo toga osim što je preuzeo zasluge. U njegovoj iskvarenoj verziji kojoj se ljudi uče preko 3,5 hiljada godina on je pretvorio Gospoda Enkija, našeg istinitog tvorca i najvećeg dobročinitelja ikada, u đavola. Enki se u Bibliji pojavljuje kao nahash, „zmija“, koja je zavela Adama i Evu na „greh“. Ne samo da ovo ponižava našeg tvorca i dobročinitelja već stavlja etiketu „greha“ na čin izražavanja najviše ljudske emocije-ljubavi, iste one koja nas je učinila ljudima, je pokazatelj prave namere Judeo-Hrišćanskog Boga Jahvea: represija i destrukcija čovečanstva.

- - - - - - - - - -

Ko je dakle stvarno bio Jahve? On je bio bog u istom smislu kao što su Anunnaki bili bogovi: bio je vladar, glava države. Glavna razlika je kakav je vladar bio. Ako stavimo na stranu njegovo predstavljanje kao tvorca i dobročinitelja Boga Univerzuma i vidimo ga onakvim kakav je zaista bio, on je bio prototip Hitlera sa svojom Rasom Nadljudi. Kako bi stvorio svoju naciju nad kojom bi vladao trebalo mu je mesto i ljudi kojima će ga naseliti.

Izabravši ljude sa unakaženim genitalijama koji rade u Egiptu, poveo ih je iz Egipta u Palestinsku zemlju koju je izabrao za svoju Izraelsku državu. Naravno zemlja nije bila pusta, u njoj su živeli ljudi. Šta je Izabrani Narod pod Bogom Jahveom uradio inferiornim ljudima koji su tamo živeli? Istu stvar koju su uradili ponovo u 20. veku: raselili ih, izbacili iz domova, uzeli neke za robove, pobili ostale.

Kao i Anunnaki, on je bio stvarna fizička sila a ne mit u ljudskom umu. Neki mislioci su bili zbunjeni kako su Jevreji uspeli da pobegnu faraonovim trupama i pobede sve ljude Kanaana koji su se suprotstavili invaziji, iako Jevreji nikada nisu bili neki ratnici. Na putu za „obećanu zemlju“ varvarski su opljačkali veliki grad Jerihon. Ovo je zasigurno bila neizreciva grozota: Jerihon je bio najstariji grad na zemlji, izgrađen oko 8500 godine p.n.e., kada ljudi još nisu naučili da žive seoskim životom a kamoli da izgrade potpuno razvijen grad.

Jerihon je očigledno bio sagrađen od strane Anunnaki-ja, ne ljudi, ali tih dana ljudi su već živeli pored Anunnaki-ja, a neki su živeli u Jerihonu. Kao najstariji grad na zemlji i glavna anunnaki utvrda bio je riznica kulturnih vrednosti hiljadama godina. Jevreji su ga sravnili. Ovo je bila grozota, ali veće pitanje je kako su uspeli to da urade? Jerihon je bio glavni ogranak Anunnaki-ja i sigurno jako dobro utvrđen. Kako je masa naoružana sekirama, kopljima i strelama savladala utvrđen Anunnaki grad sa stražarima naoružanim laserskim puškama?

Sami Jevreji kažu da im je njihov bog Jahve pomogao pri tome. I zaista jeste. Pažljivije čitanje Biblije otkriva da dok su Jevreji marširali prema obećanoj zemlji došlo je do preletanja NLO iznad njih. Podaci sa suprotne strane sukoba to potvrđuju. Jahve je zaista bio odgovoran za grozote koje je naredio i njegov brod je taj koji je savladao odbranu inferiornih ljudi Kanaana i njihovih Anunnaki vođa. Tako je Judeo-Hrišćanski Bog isterao Anunnaki-je i njihove verne sledbenike iz Palestine ostavljajući krvavi trag.
Ali kontrolisanje samo Izraela nije bilo dovoljno za Jahvea. Želeo je da preotme kontrolu nad zemljom od Anunnaki-ja, kreatora i čuvara čovečanstva, kako bi bacio čovečanstvo bez odbrane u ropstvo i propadanje. Preko jednog ipo milenijuma pre rođenja Hrista dugi i stravični ratovi su vođeni između Izraela kojeg je vodio Jahve i Anunnaki vođa ostatka drevnog Bliskog Istoka (Marduk iz Vavilona, Ashur iz Asirije i Sin iz Harana).
 
Mi verovatno nikada nećemo saznati da li je ova informacija autentična ili ne, i istina o Hristosu će biti teška za iskopati. Ali dok je pravi identitet i misija Hristosa teško pitanje, pitanje koje se tiče Hrišćanske crkve je mnogo jasnije. Ona je bila instrument uz pomoć kojeg je Jahve širio tiraniju Evropom, uz pomoć koje su poslednji Anunnaki proterani sa zemlje, uz pomoć koje su velika naučna i tehnološka znanja koja su nam preneli uništena i uz pomoć koje su Evropa i svet bačeni u Mračno Doba na skoro dva milenijuma.

Crkva je podržala iskrivljenu verziju svetske istorije poznatu kao Hebrejska Biblija, koju je preimenovala u Stari Zavet. Prava istorija, kao i sve druge nauke, su potisnute na najgroznije načine, spaljivanjem Aleksandrijske Biblioteke, mučenjem i ubijanjem svih obrazovanih ljudi. I opet je postojala neka prava, ne samo izmišljena, sila iza svih ovih događaja. Kako je Sv. Pavle sam preobratio skoro celu Evropu a zatim civilizovan svet u ovu dogmatsku religiju? Kako je tako beznačajna grupa ranih Hrišćana došla do moći koju je crkva imala u Srednje veku? Ja vidim samo jedno objašnjenje: Jahve je preuzimao svet.
Ova hipoteza je podržana krvavim dokazima. U svakom mestu gde se odigravalo preobraćivanje u Hrišćanstvo izgledalo je skoro isto: armija Hrišćanskih fanatika ubijala je gomile ljudi i spaljivala sela i gradove, dok su suparnici uvek bili isti: „pagani“, tj., verni sledbenici Anunnaki-ja.

Sada znamo da paganski bogovi nisu bili mit, oni su bili posetioci od krvi i mesa sa druge planete koji su stvorili čovečanstvo i dok im se ponekad dešavalo da ozbiljno pogreše, bili su naši dobročinitelji. Onda postaje jasno da prava meta Hrišćanstva nisu bili ljudi koji „veruju“ u paganske bogove (slede bi bila bolja reč, jer ne možemo govoriti o verovanju u nekoga sa kim možeš da se rukuješ) već sami bogovi.
 
Istorija beleži da je jedan sin visokog sveštenika Sin/El-a iz svog grada Harana otišao na arabsko poluostrvo da formira obožavanje svoga boga tamo, tamo i tada je ime El prešlo u Alah. Nannar, Sin, El i Alah su jedna osoba, prvorođeni sin Enlil-a, jednog od Anunnaki lidera koji je postavljen da vodi bazu na mesecu.

Naravno, ovo nije ono što muslimani misle o Alahu iako ga prepoznaju kao boga meseca i ima dosta simbola meseca u Islamu, Muhamed je pretvorio Alaha u još jednog Jahvea. I ja verujem da se to nije desilo bez umešanosti Jahvea.
Nakon što su Anunnaki napustili drevni Bliski Istok, ljudi koji su tamo ostali nastavili su da ih obožavaju. Vođa među njima u određenim zemljama je bio Sin/El alijas Alah. I tako su karte bile u Jahveovim rukama: on je jednostavno uzeo identitet Alaha i poslao Muhameda da stvori novu religiju u kojoj je Alah postao drugi Jahve.
Koje dokaze imam da je Nannar/Sin/El/Alah trenutno na mesecu sa svojom pastvom? Pored opštih dokaza o ne-ljudskoj aktivnoj bazi ima glasina u određenim krugovima da su U.S. astronauti primili malo dobrodošlice od upravnika baze. Jednostavno rečeno, jenkijima je rečeno da nisu dobrodošli i da se vrate odakle su došli. Program za mesec je ubrzo napušten kao rezultat toga. Ja takođe sumnjam da Rusi nikada nisu otišli tamo ne zato što nisu mogli već zato što su već znali.

Ako je baza na mesecu pod kontrolom Anunnaki-ja, njihov manjak gostoljubivosti za ambasadore Ujka Sema je veoma razumljiva. Današnji američki imperijalizam omrznut od ostatka sveta, označen kao „Jevrejska zavera“ od mnogih, je skoro sigurno krak Jahvea. Ciljevi kojima služi su sigurno Jahveovi: destrukcija čovečanstva putem porobljavanja i propadanja kvaliteta koji nas čine ljudima, kvaliteta koje nam je Gospod Enki dao kako bi smo bili Moralna Bića.
 
Evo priče o bogovima ljudima, koja podržava legendu o Atlantidi i njoj sličnim gradovima -državama koje su nestale verovatno u nekoj vrsti nuklearnog sukoba.

Rasa koja je na Zemlju došla pre 450000 godina (po Sumerskim zapisima) i na njoj živela do 40.000 pne, kada smo im se mi pridružili (stvorili su nas genetskim inženjeringom).

Priča po meni pije vodu, i objašnjava neverovatno veliki skok i napredak između Homo habilisa i današnjeg čoveka. Evoluciji je za ovoliki napredak potrebno sigurno milion godina (kako smatraju neki antropolozi).

Evo objašnjenja otkud nas reč Bog prati praktično od našeg postanja. Bili su nam poput roditelja praktično.

Ovo još objašnjava činjenicu da Neandertalci nisu imali uopšte svest o postojanju Boga. Nikakav trag nisu ostavili o njemu, i ako su takođe bili organizovani i imali sve društvene odlike. Oni su kao što znamo živeli dosta vremena paralelno sa Božijim stvorenjima. Zašto Anunaki nisu njih genetski usavršili? Verovatno zato što su bili i suviše svesni, organizovani i teški za "pripitomljavanje".
Izbor je zbog toga pao na manje intelektualo razvijenog humanoida sa tla Afrike, koji im je bio i najpristupačniji. Motao im se praktično oko nogu.

Ako uzmemo visinu Homo habilisa i visinu Anunakija, vidimo da smo negde manje više na sredini..
Ako uporedimo zapremine mozga opet je situacija slična.
Znamo da budemo jako agresivni, preki i opasni po okolinu ( geni afričkog pretka), ali umemo da budemo strpljivi, predusretljivi, skloni umetnosti i ljubavi prema bližnjima ( geni Anunakija).
Taj dualizam, jin - jang, ta mračna i svetla strana naše ličnosti ne može se sakriti i negirati. U nama praktično egzistira i zver i Bog istovremeno. Očigledan dokaz našeg hibridnog porekla

Priča deluje realno i u funkciji objašnjenja izgradnje ogromnih građevina tog doba. Kako objasniti način podizanja kamenog monolita teškog 30 tona na visinu od 8 metara (Stounhedž) 3000 g pne. U periodu kada su prastanovnici Velike Britanije živeli u kolibama od pruća i blata.
Ko je izgradio veliku piramidu u Gizi pre 9000 godina. Istraživači su nedavno otkrili uz pomoć robota unutar "tunela za vazduh" precizno uklesanu mapu severnog neba, Na osnovu položaja severnog pola i zvezda astronomi su utvrdili da je klesar gledao u severno nebo pre 9.200 godina. U vreme kada su Neandertalci lovili mamute kopljem sa vrhom od kamena.
 
Najjači dokaz postojanja Ananukija (naših očeva) se nalazi u ANOMALIJI STAROG EGIPTA:

"No možda bi, zbog lakšeg shvaćanja misterije koja obavija ovo velebno zdanje, trebalo reći kako egiptolozi nerado priznaju razvoj to jest nazadovanje staro-egipatskog društva. Stari Egipat, Kemet – crna zemlja ili plavna zemlja Nila ili Al Khem, kako ga nazivaju Arapi, (od kojeg je tijekom srednjeg vijeka nastala kovanica alkemija i današnja kemija) je imao jednu izrazito veliku anomaliju u socijalnom i tehnološkom smislu.
Kultura i znanje starog Egipta se bukvalno pojavilo ni odkuda, točnije iz kamenog doba, s direktnim prijelazom u brončano doba, s razvijenim pismom, tehnologijom, zakonima, infrastrukturom i naravno piramidama.

Nakon toga, milenijima je stari Egipat stagnirao i gubio svoje znanje, umjesto da se razvijao onako kako to sociolozi predviđaju svakom društvu: od jednostavnoga i nerazvijenijega prema složenom i razvijenijem. Egipat je pak ostao zagonetka jer su, za vrijeme Kleopatre Ptolomejević, stari Egipćani uglavnom ovisili od staro Grčkog i Rimskog znanja i tehnologije.
Jedan od najboljih pokazatelja su upravo piramide. Ako malo provjerite na Internetu, vidjet ćete da su najstarije piramide daleko složenije i bolje urađene od onih koje su mlađe, te sve do trenutka kada su Egipćani, razočarani neuspjesima i rušenjem piramida zbog pogrešnih proračuna, raspada cigli, nemogućnosti praćenja nagiba stranica piramide i sličnih početničkih grešaka, odustali od složenih konstrukcija, stvarajući novu vrstu nekropola u dolini Kraljeva (Faraona), točnije, ukopane nekropole i grobnice.
Kako je moguće da su Egipćani zaboravili tehnologiju koju su navodno sami osmislili? "

Ovde je sasvim jasno ko su bili arhitekte i graditelji starog sveta. Ko je mogao kamene blokove teške i do 70 tona podići na visinu od sto metara i ugraditi ih.

Ma ljudi, svima je jasno da danas ni jedan helikopter ne može podići ovoliki teret. A zamislite samo, satelitski snimci jasno pokazuju da je piramida praktično osmougaona, da svaka strana ima prelom na sredini, milimetarski precizan. Mi ni danas, definitivno nemamo tehnologiju da napravimo kopiju Keopsove.

Odlaskom Anunakija otišlo je i znanje i antigravitaciona tehnologija, i Egipat je naglo počeo tehnološki da stagnira.

- - - - - - - - - -

Crni Radovane, zemlja ti se radovala, kakve nam ovo čaršave prostireš po ekranu....
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pa kad mogu vernici da nam prepričavaju bajku, mogu ja da pokažem da im nije jedina, da postoji starija bajka od njihove!

PS: Nek se tebi raduje zemlja rođače, meni se tamo ne žuri .
 
Poslednja izmena:
Evo nekih možda opipljivijih dokaza da su Anunaki - ljudi bogovi stvarno postojali:

"Christopher Dunn je diplomirani inženjer mehanike, egiptolog, metalurg i istraživač koji je velikoj piramidi pristupio onako kako bi svaki inženjer pristupio izučavanju nepoznatog stroja. Dunn je veliku piramidu izučavao skoro 40 godina. Kada je započeo s istraživanjem, većina odgovora koje je dobijao od svojih kolega su bili: „Ne znam“ ili „Nije mi poznato“, a to se Dunnu nikako nije svidjelo. Prvo što je Dunnu zapelo za oko tijekom prvog posjeta velikoj piramidi je nevjerojatna preciznost njene izgradnje. Japanci su tijekom 90-tih godina pokušali napraviti malenu repliku velike piramide visine deset metara uz pomoć najmodernije tehnologije, no prebacivanje blokova kamenja težine nekoliko desetaka tona i njihovo pravilno klesanje i postavljanje im nikako nije išlo za rukom, a kamoli pravilan nagib. Na koncu su stvorili repliku visoku četiri metra. To je bio definitivan poraz tehnologije nad prastarim znanjem.

Kako su ljudi s kamenim i bakrenim oruđem mogli npraviti pravilne ravne kutove u granitnim stijenama?
Dunn je primijetio kako su svi blokovi na piramidi toliko precizno uglavljeni i klesani da njihove složene i nepravilne stranice savršeno prijanjaju uz susjedne blokove. Dunn je primijetio da je klesanje ovakvih blokova samo uz pomoć bakrenih dijetala i kamenih čekića “nemoguća misija”. Također je primijetio da su odstupanja na blokovima veličine 0,005 centimetara. Ni mi danas nemamo kamenoklesasrke i građevinske aparate i tehnologiju koji su u stanju imati toliku preciznost. No također još uvijek nemamo tehnologiju koja bi kamene blokove težine 70 tona mogla prenositi na vrh piramide.

Dunn je otvoreno prozvao današnje arheologe, tvrdeći da moderni arheolozi žele da mi mislimo kako je velika piramida nastala samo uz pomoć okruglih kamenih čekića bez drške te da su je konstruirali ljudi koji su tek ušli u brončano doba.
Dunn uspoređuje veliku piramidu s „preciznim Švicarskim satom“, a ne slučajnošću koja je postala najveći mauzolej na svijetu. Ovaj znanstvenik je prvi shvatio kako je piramida napravljena u kombinaciji slojeva izolatora i prenositelja električne energije. Na vrhu ili fasadi se nalaze vapnenačke stijene, dok se u unutrašnjosti nalaze ogromne stijene od tvrdog granita i diorita. Podsjetimo čitatelje kako su diorit i granit najtvrđe stijene na svijetu i zasigurno se nisu mogle klesati i rezati s bakrenim oruđem, a naročito jer se na njima nalaze žljebovi pod pravim kutom s tragovima kružnih ubodnih pila i glodalica koje nalikuju tragovima koje ostavljaju najmodernije granitne pile.

Ovaj uporni istražitelj je otkrio da su tuneli koji su donosili vodu u veliku piramidu, donosili hladnu vodu iz prastarog korita Nila, dok su iznosili toplu vodu iz piramide elektrane. Dunn je potvrdio eksploziju i ostatke kiseline u kraljičinoj odaji, te garež od vatre i eksplozije na zidovima. Naravno, moderni egiptolozi uopće ne mare za takve ostatke smatrajući ih garežom od običnih baklji.
Većina današnjih znanstvenika odbija pomisao o visoko-sofisticiranim civilizacijama iz prošlosti.
Dunn je pokazao kako su graditelji piramide imali napredno znanje geometrije te da su odaje u piramidi smještene na takav način da stvaraju određenu visoko sofisticiranu rezonancu. Naravno da ljudi koji su tek kročili izvan kamenog doba nisu mogli znati ništa o naprednoj akustici, zaključuje Dunn. Po njemu je velika piramida, između ostaloga, bila stroj koji je hvatao akustičnu energiju.

Moderni znanstvenici su dočekali Dunnov rad s dozom podsmjeha, no Dunn ih je i te kako frapirao tvrdeći kako je sasvim nedoraslo i neznanstveno očekivati i pretpostavljati da su ljudi koji su napravili piramidu imali modernu tehnologiju sličnu nama,.Dunn je naročito zatvorio usta “nevjernim Tomama” tvrdeći da prvo moraju prihvatiti činjenicu da arhologija ne istražuje društva i civilizacije koje su se linearno razvijale već koje su imale potpune cikličke uspone i padove na čijim je krajevima postojala nekakva, uglavnom planetarna, kataklizma. Također je naveo da rezovi na dioritu i granitu iz velike piramide odgovaraju tehnologiji koju mi tek ekperimentalno počinjemo koristiti. Dakle, ni kada bi naišli na neki tračak tehnologije iz prošlosti mi je najvjerojatnije ne bi prepoznali jer je naš dizajn i primijenjeno znanje drugačiji od onoga kojeg su imali graditelji piramida. Zbog toga mi još uvijek i ne znamo za što je sve bila namijenjena velika piramida.
Dunn se podrobno pozabavio pjezo-električnim svojstvima kvarca koji se nalazi i u piramidi te na akustičnu pozadinu i rezonancu same piramide koja varira u različitim varijacijama tona „F.“ Interesantno je spomenuti da većina plemenskih šamana diljem planete svoje napjeve radi u #F tonu, a zbog čega je to tako, znanost ne može odgovoriti. Dunn je također usporedio akustična svojstva planete s onima velike piramide nazivajući valove, točnije, zvuk koji proizvodi Zemlja, „Veliki motor,“ dok je velika piramida elektrana koja je ubirala tu energiju Planete i kozmičkog zračenja."

Možda se ovaj istraživač najviše približio odgovoru na pitanje, koja je prava svrha ove monumentalne građevine?

Kada to budemo otkrili, i naučili kako da je pustimo u pogon, možda i uspostavimo kontakt sa našim stvoriteljima? Ko zna, vreme će pokazati?
 
И сад треба да ти верујемо да је то библијски "бог" који наређује да се побију људи због неопростивог греха скупљања гранчица кад је он рекао да се ништа не ради :lol:
Зашто би тај интелигентни планер имао икакве везе уопште са људским представама? Сад замисли мрава како замишља Јахвеа као џиновску матицу. Или бубашвабу како обожава другу бубашвабу разапету на мартинки. Чек, чини ми се да имам ту слику.
Pogledajte prilog 355269
Ето, хтео си сликовито, што би ово било немогуће!?

Уз све то, доказано је, пази, доказано да је та људска (јеврејска) представа заправо плагијат других људских представа (сумерских, египатских...)
The History Of Yahweh ..(The Hebrew God Of The Bible)

Trebao bi ovo pogledati, pa onda nastaviti razgovore:
 
bas kao sto je i Isus sin Jahvehov.

.........................................................................................................................................

Nešto se ovde debelo ne slaže.

Ako je stvarno Isus bio sin Jehveov (sin božiji), zašto je Otac dozvolio njegovu užasnu smrt ? Zašto ga nije spasio od dželata?

Obzirom da je u svojim propovedima širio priču da je BOG U NAMA, (da svaki čovek u sebi nosi deo genetskog materijala bogova-ljudi koji su nas stvorili genetskim inženjeringom), pre će biti da je bio poslanik Anunakija, koji su putem njega pokušali da ljude toga doba vrate na PRAVI PUT.
Jehve mu kao što znamo nije u tome pomogao, već ga umorio u najstrašnijim bolovima. To je bila njegova poruka ljudima da zaborave na Anunakije, ljude-bogove, koji su bili materijalni, opipljivi, smrtni i koji su živeli među ljudima poslednjih 40.000 godina.
Krst je bio simbol planete Nubiru, njihove matične planete sa koje su došli pre 450 000 god (prema sumerskim zapisima). Zato je Jehve (otpadnik Anunakija) Isusa umorio baš na krstu, kako bi ljude zastrašio i poslao poruku da će svako ko se klanja Anunakijima (Bog u nama) biti ubijen.
Anunaki su otišli, krst je ostao kao simbol njihove prisutnosti, a Jehve je postao vladar iz senke. Ne pokazuje se ljudima (barem ne svima) i vlada ognjem imačem, od krstaša pa do Hitlera, Nato-a i Mudžahedina. Krv i suze uglavnom.
No, Anunaki će se vratiti, barem su tako obećali ljudima, a kada videćemo ? Da li će njihov povratak na Zemlju značiti konačno mir i blagostanje, prestanak ratova i razvoj visoko tehnološke revolucije ?
 
Prihvatanje religije i Boga nije univerzalno već zavisi od kulture i obrazovanja pojedinaca.
\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\

Trenutno da, u razvijenom svetu. Ali istorija nam govori da je Jehve nebrojeno puta do sada pokušao da nam ognjem i mačem potpomogne da prihvatimo svog "pastira".

Evo najnovijeg primera Islamske države,

Da li misliš da se danas tamo neko izjašnjava kao ateista ?
 
Poslednja izmena:
Da li misliš da su Krstaši tolerisali ateiste?

Kakav stav prema njima je imala Inkvizicija?

Ko je koga kroz istoriju više mrzeo i istrebljivao?

Da li ateisti vernike ili vernici ateiste?

Ostavi se stoga te jeftine filozofije sestro. Iskuliraj malo. Otvori sopstveni um i pogledaj unutra.

Napravi razliku između termina nesvesno i podsvesno. Dotakni podsvest i upoznaj se sa sopstvenim programom.

Tu ti je sve zapisano. Videćeš da ti ne treba nikakac Pastir u životu.

Shvatićeš da nisi ovca već savršeno biće koje u sebi nosi i gene bogova.

Bog je u tebi sestro (ne traži ga na nebesima), ne zaboravi ovu poruku koja nam je ostavljena u amanet.
 
Poslednja izmena:
Još jednom molim korisnike da se drže teme. Ako ko ima žalbu na bilo koju objavu neka se žali na uobičajen način, klikom na trougao sa uskličnikom.
Pominjanje porodice ne mora biti regulisano Pravilima ali moramo imati i nekakav moral.
 
bas kao sto je i Isus sin Jahvehov.

.........................................................................................................................................

Nešto se ovde debelo ne slaže.

Ako je stvarno Isus bio sin Jehveov (sin božiji), zašto je Otac dozvolio njegovu užasnu smrt ? Zašto ga nije spasio od dželata?

Obzirom da je u svojim propovedima širio priču da je BOG U NAMA, (da svaki čovek u sebi nosi deo genetskog materijala bogova-ljudi koji su nas stvorili genetskim inženjeringom), pre će biti da je bio poslanik Anunakija, koji su putem njega pokušali da ljude toga doba vrate na PRAVI PUT.
Jehve mu kao što znamo nije u tome pomogao, već ga umorio u najstrašnijim bolovima. To je bila njegova poruka ljudima da zaborave na Anunakije, ljude-bogove, koji su bili materijalni, opipljivi, smrtni i koji su živeli među ljudima poslednjih 40.000 godina.
Krst je bio simbol planete Nubiru, njihove matične planete sa koje su došli pre 450 000 god (prema sumerskim zapisima). Zato je Jehve (otpadnik Anunakija) Isusa umorio baš na krstu, kako bi ljude zastrašio i poslao poruku da će svako ko se klanja Anunakijima (Bog u nama) biti ubijen.
Anunaki su otišli, krst je ostao kao simbol njihove prisutnosti, a Jehve je postao vladar iz senke. Ne pokazuje se ljudima (barem ne svima) i vlada ognjem imačem, od krstaša pa do Hitlera, Nato-a i Mudžahedina. Krv i suze uglavnom.
No, Anunaki će se vratiti, barem su tako obećali ljudima, a kada videćemo ? Da li će njihov povratak na Zemlju značiti konačno mir i blagostanje, prestanak ratova i razvoj visoko tehnološke revolucije ?

A je li , hoce li Anunaki da se vrnu na zemlju da je ociste i doteraju u red ?
 
Molim korisnike da se drže teme bez vređanja i bez napada na ličnost ili porodicu.
Molim da se navede gde je to nečija porodica vređana i napadana?

Još jednom molim korisnike da se drže teme. Ako ko ima žalbu na bilo koju objavu neka se žali na uobičajen način, klikom na trougao sa uskličnikom.
Pominjanje porodice ne mora biti regulisano Pravilima ali moramo imati i nekakav moral.
Molim da mi se objasni o kakvom se to moralu govori i koja izjava konkretno gde se pominje reč porodica je nemoralna?

Pošto mi je struka vezana i za pitanje morala, baš bih volela nešto novo da saznam. Čovek se uči dok je živ. :)
 
Prihvatanje religije i Boga nije univerzalno već zavisi od kulture i obrazovanja pojedinaca.
\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\

Trenutno da, u razvijenom svetu. Ali istorija nam govori da je Jehve nebrojeno puta do sada pokušao da nam ognjem i mačem potpomogne da prihvatimo svog "pastira".

Evo najnovijeg primera Islamske države,

Da li misliš da se danas tamo neko izjašnjava kao ateista ?
Već sam napisala da poznavanje Biblije uopšte ne mora biti uslov religioznosti.
Ovde govoriš o tumačenju YHWH od strane likova u Bibliji. I ne postoji drugi način veze sa YHWH osim putem ličnog doživljaja. Ovo iz razloga što je YHWH transcedentno, a to znači nesaznajno čulima. Ovo ostavlja ogroman prostor za spekulaciju i zloupotrebu. Iz razloga transcedentnosti, pojavljuje se Isusov lik kao posrednik. Dalje ne želim da ulazim u diskusiju šta je u Bibliji istorijska činjenica a šta ne. Religioznost se i ne zasniva na materijalnim činjenicama već na ličnom iskustvu.

O kao što rekoh, Prihvatanje religije i Boga nije univerzalno već zavisi od kulture i obrazovanja pojedinaca. Možda treba da dodam da ti pojedinci čine društvo. Što je društvo homogenije, to su prava pojedinca manja a društvo netolerantnije. Prema tome, za zdravlje društva su potrebne i suprotnosti. Sadovo poveži sa tvojim daljim pitanjima.

U svojim tekstovima govoriš o teoretskim mogućnostima, ali kakva je poenta svega toga? Koju nam poruku za naše funkcionisanje takvo aznanje nosi?
 
Pošto mi je struka vezana i za pitanje morala, baš bih volela nešto novo da saznam. Čovek se uči dok je živ. :)
Onda nema potrebe da nešto dodatno objašnjavam.
I bez posebne stručnosti, zna se da svaka reč pojedinačno može biti upotrebljena i dobronamerno i nedobronamerno. Ne zavisi od reči nego od smisla celokupnog pisanja.
Za sva dalja objašnjenja molim iskoristi trouglić za žalbu. Ovde ću sva dalja pitanja na ovu temu brisati.
 
Ostavi se stoga te jeftine filozofije sestro. Iskuliraj malo. Otvori sopstveni um i pogledaj unutra.
Da li si ti taj koji određuje šta je jeftina filozofija?

Napravi razliku između termina nesvesno i podsvesno. Dotakni podsvest i upoznaj se sa sopstvenim programom.
Prema Sigmundu Frojdu postoje: svesno, predsvesno i nesvesno (odnosno podsvesno). Treba li da ti ovo objašnjavam ili ćeš se sam potruditi?

Tu ti je sve zapisano. Videćeš da ti ne treba nikakac Pastir u životu.
Svako normalan nosi "pastira" u sebi. Pastir je pomenut još u periodu dok se nisu imala savremena psihološka znanja. Ali je dobro uočeno da je potreban i da postoji pastir, što se u savremenoj psihologiji može nazvati Superego.

Shvatićeš da nisi ovca već savršeno biće koje u sebi nosi i gene bogova.
Da sam savršena kao ti, ja bih to već shvatila. :)

Bog je u tebi sestro (ne traži ga na nebesima), ne zaboravi ovu poruku koja nam je ostavljena u amanet.
Dobro brate, ali ja to već znam. :)
 

Back
Top