ŠOK U BUNDESTAGU: Poslanica optužila Albance za terorizam i stala na stranu Srbije

ScipioAfricanus

Stara legenda
Poruka
91.054
http://www.kurir.rs/vesti/politika/...rizam-i-stala-na-stranu-srbije-clanak-1839279

Za govornicom je rekla da s Kosova odlazi najviše boraca za Islamsku državu Iraka i Sirije i to ispred nosa NATO i "vojske koju smo tamo poslali". Mislim da Nemačka ne može da nastavi s podrškom velikoalbanskom nacionalizmu i terorističkim centrima poput Kosova, bila je jasna poslanica turskog porekla
sevim dagdelen bundestag kosovo poslanica foto Youtube Pt

Foto: Youtube Printscreen

BERLIN - Poslanica nemačke levice (Die Linke) Sevim Dagdelen, članica Odbora za spoljnu politiku nemačkog saveznog parlamenta, digla je nezapamćenu prašinu kada je za govornicom Bundestaga rekla da kompletnu vladu u Prištini čine pripadnici bivše terorističke OVK kao i da je u senci nemačkih tenkova na Kosovu upravo ove 2015. godine obnovljena ista ta teroristička organizacija koja je terorom preplavila i susedne zemlje poput Makedonije.

Izlaganje nemačke poslanice turskog porekla u nekoliko navrata je izazvalo salve gromoglasnog aplauza posebno kada je govorila o tome šta je na Kosovu učinjeno u minulih 16 godina.
Gromki aplauzi za poslanicu (Foto: Youtube printscreen)
Gromki aplauzi za poslanicu (Foto: Youtube printscreen)

Iznevši ozbiljne i teške optužbe na račun vrha vlasti u Prištini, Dagdelenova je 19. juna na sednici nemačkog parlamenta rekla šta misli o zahtevu vlade Angele Merkel i NATO da se nemačkim vojnicima u sastavu Kfora odobri još 45 miliona evra! Podsetivši da su Nemci u sastavu Kfora na Kosovu prisutni već 16 godina, poentirala je rekavši da za sve to vreme nijedan od ciljeva - da Kosovo postane stabilno, multietničko i demokratsko - nije ostvaren.

Ona je podsetila i da pripadnici OVK, učesnici terorističkog napada nedavno likvidirani u Kumanovu, na Kosovu sahranjeni kao heroji, na groblju mučenika i u prisustvu visokih zvaničnika. Ona je za govornicom Bundestaga izrekla i da je Kosovo mesto odakle, kada je reč o Evropi, odlazi najviše boraca za Islamsku državu Iraka i Sirije i to ispred nosa NATO i "vojske koju smo tamo poslali".

"Mislim da Nemačka ne može da nastavi s podrškom velikoalbanskom nacionalizmu koji promoviše OVK i terorističkim centrima poput Kosova koji donose nasilje ne samo u region već i na Bliski istok.

Ona je naglasila i da je proteklih godina Kosovo napustilo na stotine hiljada Srba i Roma te je stoga ravnoteža u tom smislu potpuno uništena. Poslanica je podsetila nemačke kolege i na prošlogodišnju senzacionalnu izjavu bivšeg kancelara Nemačke Gerharda Šredera da je bombardovanje Jugoslavije bilo nezakonito.

- Ja vas pitam koje ste posledice vi izvukli iz te izjave. Bundesver je na Kosovu kao rezultat kršenja međunarodnog prava, a politika Nemačke tamo nikada nije bila neutralna. Nisu nam potrebni nemački vojnici na Balkanu koji će podržavati jednu ili drugu stranu i stajati u zaštitu kršenja međunarodnog prava... Treba nam povratak na međunarodno pravo, jer samo to može biti osnov za miran suživot u Evropi – kazala je Dagdelenova i dodala da zemlje EU koje nisu priznale nezavisnost Kosova - Kipar, Rumunija, Španija, Grčka i Slovačka - treba da upozore nemačku vladu na kršenje međunarodnog prava na Kosovu.
- Ovo je čisto licemerje - rekla je praćena burnim aplauzom.

Dagdelenova je na kraju poručila je ključ trajnog mira u Evropi politika bez dvostrukih standarda. Ona se založila i da Nemačka treba da se vrati miroljubivoj spoljnoj politici Vilija Branta kako njeni vojnici više nikada ne bi napustili nemačko tlo.

"Nadam se da Srbija neće podleći pritisku i uvesti sankcije Rusiji"

Sevim Dagdelen je nedavno postavila pitanje nemačkoj vladi kakav je stav Nemačke o odnosu Srbije prema sankcijama Rusiji. Ona je tada za Dojče vele rekla da se nada da Srbija neće podleći pritisku i uvesti sankcije Rusiji. "Nadam se da Srbija neće podleći pritisku Berlina niti se odreći dobrih odnosa sa Rusijom, rekla je i dodala da vreme diktata u spoljnoj politici mora da pripada prošlosti. "Oni koji ponovo barataju pretnjama zapravo stvaraju opasnost od rata u Evropi. To ne smemo da dozvolimo", istakla je nemačka poslanica.
 
http://www.kurir.rs/vesti/politika/...rizam-i-stala-na-stranu-srbije-clanak-1839279

Za govornicom je rekla da s Kosova odlazi najviše boraca za Islamsku državu Iraka i Sirije i to ispred nosa NATO i "vojske koju smo tamo poslali". Mislim da Nemačka ne može da nastavi s podrškom velikoalbanskom nacionalizmu i terorističkim centrima poput Kosova, bila je jasna poslanica turskog porekla.



A kad su im ispred nosa palili srpske kuce, crkve i manastire na KiM, tada im to nije smetalo. :evil:
 
A kad su im ispred nosa palili srpske kuce, crkve i manastire na KiM, tada im to nije smetalo. :evil:


Takva bila ''direktiva''...a misliš da je njima bilo stalo da se mešaju u nešto što i ne razumeju ili da štite Srbe?

Slično kao SFOR u Bosni u vreme rata....njima je bilo jedino važno da neki njihov vojnik ne strada,kolko će Srba ili muhamedanaca da izgine malo ih je zanimalo.Ili da ''razdvoje sukobljene strane''-nije im padalo na pamet....
 
Ne smeta Svabama siptarski terorizam u Srbiji (Kosovo), vec im smetaju tradicije i navike koje Siptari donose sa sobom u Njemacku.
Sta reci, prvi su ih priznali, sad nek uzivaju s njima.

Smeta im pre svega to što su nepromišljeno sebi natovarili na vrat jednu paradržavnu tvorevinu koja nije u stanju da se sama izdržava.

Dok kolju Grčku tupim nožem istovremeno ih Ukrajina, Kosovo, Albanija koštaju stotine milijardi ali oko toga niko nije pravio pitanje.

Do sada. Ovu disonancu vidim kao neku vrstu pobune na Zapadu protiv rušenje evrozone sa jedne strane i finansiranja propalih projekata poput Kosova sa druge.
 
Uvek nasedate na istu patku, a to je da u nekoj skupštini od 1000 poslanika se nađe 1 član seljačke stranke, koji ne predstavlja vlast.

Onda pišete pompezne naslove kao što su: "Kongresmen rekao da je Gadafi u pravu," "Bundestažanin se založio za Lenjina i putina," itd.

Stvarno, a kad neki minorni lik iz Rusije prikenja nešto protiv Putina, onda je taj mislilac ranga Tesle... Idi kopaj po deponiji, možda ovoga puta pronađeš neku crkotinu, vidi se da nisi ništa jeo od jutros.
 
Kada su se Amerikanci naljutili zbog izbora Benedikta na mesto Pape isprozivali su Vatikan za surovanje sa Pavelicem, genocid i pljacku srpskog zlata koje se cuvalo u bankama u Zagrebu.

Isto kao sto Tursku prozivaju za genocid nad Jermenima, a sve to, jer ne zele da je puste u EU ili daju nekog bitnijeg uticaja u politicko-ekonomskim sferama.

Jedini prijatelj Srbiji moze biti Rusija. Nezavisnost Srpske je glavni srpski interes, a Srpska ce biti Pijemont oslobadjanja Srbije od ovog kolonijalnog statusa.

- - - - - - - - - -

Uvek nasedate na istu patku, a to je da u nekoj skupštini od 1000 poslanika se nađe 1 član seljačke stranke, koji ne predstavlja vlast.

Onda pišete pompezne naslove kao što su: "Kongresmen rekao da je Gadafi u pravu," "Bundestažanin se založio za Lenjina i putina," itd.

Pa kako bi i moglo da bude drugacije s obzirom da je turskog porekla?:kafa:
 
Ne smeta Svabama siptarski terorizam u Srbiji (Kosovo), vec im smetaju tradicije i navike koje Siptari donose sa sobom u Njemacku.
Sta reci, prvi su ih priznali, sad nek uzivaju s njima.

Ova jedna zamlata Turkinja ( valjda) koju zovu cementirana komunistkinja uvek lupeta nesto kontra svoje partije i bivseg sefa ( Gregor Gizi, najgenijalniji lik ikada vidjen
na nemackoj politickoj sceni), a inace je iz tabora bivsih komunista. Njena rec i misljenje ima vaznost i tezinu kao it voja ovde na forumu.
I da dodam, Gregor Gizi je bio jedan od retkih politicara koji je bio protiv bombardovanja, cisto da se zna o kome se radi.
 
Bravo za poslanicu!

DOSTA NAM JE FASIZMA I DRZAVNOG TERORIZMA ANGELE MERKEL I NEMACKE DRZAVE!

- - - - - - - - - -

Ova jedna zamlata Turkinja ( valjda) koju zovu cementirana komunistkinja uvek lupeta nesto kontra svoje partije i bivseg sefa ( Gregor Gizi, najgenijalniji lik ikada vidjen
na nemackoj politickoj sceni), a inace je iz tabora bivsih komunista. Njena rec i misljenje ima vaznost i tezinu kao it voja ovde na forumu.
I da dodam, Gregor Gizi je bio jedan od retkih politicara koji je bio protiv bombardovanja, cisto da se zna o kome se radi.

Ova poslanica sve sto je rekla je suva istina.

A tebe treba da bude sramota sto podrzavas nemacki neokolonijalizam i nacizam uperen protiv srpskog naroda u celini.
 
Ova jedna zamlata Turkinja ( valjda) koju zovu cementirana komunistkinja uvek lupeta nesto kontra svoje partije i bivseg sefa ( Gregor Gizi, najgenijalniji lik ikada vidjen
na nemackoj politickoj sceni), a inace je iz tabora bivsih komunista. Njena rec i misljenje ima vaznost i tezinu kao it voja ovde na forumu.
I da dodam, Gregor Gizi je bio jedan od retkih politicara koji je bio protiv bombardovanja, cisto da se zna o kome se radi.

Moja rijec ima dovoljno veliku vaznost da ti svaki put moras odgovoriti na nju, mislim da je vrijeme da prestanes demantirati samu sebe svaki put, za nekog ko se smatra intelektualkom to je prilicno veliki gaf.
 
Smeta im pre svega to što su nepromišljeno sebi natovarili na vrat jednu paradržavnu tvorevinu koja nije u stanju da se sama izdržava.

Dok kolju Grčku tupim nožem istovremeno ih Ukrajina, Kosovo, Albanija koštaju stotine milijardi ali oko toga niko nije pravio pitanje.

Do sada. Ovu disonancu vidim kao neku vrstu pobune na Zapadu protiv rušenje evrozone sa jedne strane i finansiranja propalih projekata poput Kosova sa druge.

Ne zaboravimo i crknutu BiH koju takodje odrzavaju na aparatima.
EU je prepuna propalih eksperimenata ukljucujuci i nju samu, to po njih jednostavno ne moze zavrsiti dobro.
 
Da, komunistička internacionala uvek podržava putinovu stvar.

Naime, i sam putin je bio član Komunističke stranke, sve do njenog zatvaranja.

Pa, komunistička internacionala ti je trenutno na vlasti u Evropi koju podržavaš, priča im je ista kao i komunistička, metodi takođe, a različiti nazivi služe da se moroni poput tebe ne dosete u čemu je stvar...
 
Moja rijec ima dovoljno veliku vaznost da ti svaki put moras odgovoriti na nju, mislim da je vrijeme da prestanes demantirati samu sebe svaki put, za nekog ko se smatra intelektualkom to je prilicno veliki gaf.
Ja pojma nisma imala ko je ova niti da bilo ko u Bundestagu zna za nju, tek sam guglanjem sazanal i ko je i koliko je vazna za nemacku politicku scenu.
Ti Kesh pojma nemas o Srbiji, a eto aktivan si ovde:zcepanje:

- - - - - - - - - -

Ja navijam sa Saru Vagen... khhhh... hht... tako nekako. Isto iz Levih. Ali u svabiji ima prikriveni nacisti iz CDU da vladaju i dalje, to je zemlja poltrona. Nikad nece oni da se podignu protiv vlasti.
Ah, vidi, vidi;)
Nisi jedini koji navija za nju, ali iz drugih razloga.
 
Ruku na srce, i nije baš da im nije smetalo.

11 Albanaca je platilo glavom čoporativno divljanje, skrnavljanje, paljenje i linč Srba.



A u junu i julu 1999? Jel onda Nemci kao nisu podrzavali UCK?

http://www.b92.net/info/vesti/pregled_stampe.php?yyyy=2014&mm=12&dd=18&nav_id=937853

Tajni rat na Kosovu: Englezi su ratovali za Albance, Francuzi za Srbe

Žak Ogar bio jedan od prvih zapadnih oficira koji je ušao na teritoriju Srbije posle potpisivanja Kumanovskog sporazuma 1999. godine, i tamo je video da informacije kojima ih je NATO komanda pothranjivala ne odgovaraju istini. Shvatio je da se ne radi o humanitarnom ratu, na terenu je uvideo da su OVK vojnici sve vreme bili pod kontrolom nemačkih i britanskih vojnih službi, uključujući i napade na srpske crkve, manastire i izbegličke kolone nepsoredno po prestanku NATO bombardovanja.

14016336855492e161eab40670694717_v4%20middle.jpg



Zato je u nekoliko navrata njegova jedinica ulazila u oružani sukob kako sa OVK, tako i sa britanskim vojnicima koji su bili sa njihovim jedinicima
. Deceniju i po kasnije, pukovnik Ogar koji je nedavno objavio i knjigu "Evropa je skončala u Prištini", za novi broj Nedeljnika iznosi nepotnate detalje ovog tajnog rata koji se vodio na Kosovu.

"Britanci su bili u bliskoj vezi sa UČK. Vojnici iz 20. puka SAS su zapravo bili angažovani na strani UČK, oni su im davali logistiku, oni su ih obučavali. To sam otkrio u konkretnim situacijama na terenu", priča Žak Ogar.

"Kada su pripadnici OVK iz zasede napali konvoj srpskih izbeglica koji su se povlačili u traktorima - a taj napad je sproveden uz podršku Britanaca - pozvao sam jednu srpsku brigadu u povlačenju koju je predvodio pukovnik Serković, da se vrati i zaustavi albanske agresore, što su ovi i uradili. Kada su srpski civili bežali iz Peći, i njih su napali albanski vojnici. Podigao sam helikopter koji ih je rasterao rafalima iz vazduha. Nekoliko minuta po okončanju akcije pozvao me britanski general Mejson, i pitao me da li je moguće da se puca po njegovim ljudima. Odgovorio sam: 'Ne mogu da shvatim da su vaši specijalci zajedno s tim banditima koji pucaju po civilima'. Mejson je ćutao", prisetio se za Nedeljnik Ogar, koji će pored ostalog ostati upamćen kao oficir koji je iscrtao demarkacionu liniju na Ibru u Mitrovicu, što će kasnije postati granica Severnog Kosova.

Ogar je ispričao i da je kao dete iz oficirske porodice odrastao na herojskim pričama sa Solunskog fronta, gde mu je deda-ujak položio život, i da su ga uvek učili da je Srbija veliki prijatelj francuskog naroda. Zato je, kaže, uoči odlaska u NATO misiju 1998. imao dilemu da li da izbegne zadatak u kom bi se eventualno našao sa druge strane nišana u odnosu na srpsku vojsku.

"Otišao sam da o misiji na Kosovu razgovaram sa svojim ocem, jer je moj deda već bio mrtav. Otac mi je takođe bio general u penziji, i u to vreme je umirao od raka. On mi je rekao: 'Ako odeš tamo, ne budi preterano grub prema Srbima'. Rekao mi je i: 'Ne smemo da dovedemo u pitanje budućnost, tako što ćemo da zaboravimo našu prošlost'", kaže Ogar.

Ono što će obeležiti vojničku karijeru pukovnika Ogara, kako je rekao, je slučaj odbrane manastira Devič, zbog čega ga je godinama kasnije odlikovala SPC ordenom Svetog Save.

"Bio sam na čelu grupe specijalnih francuskih snaga. To nije bila brojna jedinica, bilo nas je samo 150, a radili smo po timovima od šest ljudi. Kada smo došli, dočekale su nas srpske vlasti, Albanaca nije bilo nigde, sakrili su se. Videli smo kako nam prilazi jedan mali auto, jugo, iz kog je izašla monahinja. Bila je to mati Makarija, igumanija manastira Sokolica. Vraćala se iz Prištine, gde je pokušala da razgovara sa pripadnicima britanskog štaba. Bila je zabrinuta za stanje u manastiru Devič. Pokušavala je nekoliko dana telefonom da dobije manastir. A pošto je Devič u Drenici, a znate da je tamo izuzetno nebezbedno, nije smela da ode sama. Tražila je pomoć od Britanaca, ali oni nisu reagovali", kaže Ogar.

"Manastir je bio porušen, relikvije svetog Joanikija su takođe bile polomljene, bilo je ugravirano UČK na njima i slične stvari. Bilo je strašnih izveštaja kako su se banditi ophodili prema sestrinstvu manastira. Mi smo sestrinstvu manastira pružili svu potrebnu pomoć. Moj šef odeljenja koji je bio na licu mesta rekao mi je da će se oni sigurno vratiti. Naredio sam da ih sačekaju, pohvataju i razoružaju, pa da posle vidimo šta ćemo s njima. Naravno, ako budu pružali otpor, moji vojnici su dobili odobrenje da reaguju. Tako se i dogodilo. Oni su se vratili, imali su na sebi nemačke uniforme, verovatno im je to dao BND. Moji vojnici su im naredili da se zaustave i da odlože oružje. Albanci su počeli da pucaju. A onda su shvatili da je ozbiljna vojska ispred njih, i da moji vojnici imaju dozvolu da uzvrate. Banda se ubrzo povukla pod našom vatrom, noseći ranjene i mrtve", ispričao je Ogar.

Opširnije o akciji spasavanja manastira Devič, drugim akcijama spasavanja srpskih civila i sukobima sa nemačkim i britanskim vojnicima čitajte u novom broju magazina Nedeljnik.
 
Poslednja izmena:

Back
Top