BAGATELA: Za jedan stan u Beogradu mogu se kupiti tri stana u Solunu!

Тихи

Starosedelac
Poruka
160.840
BAGATELA Stan u Solunu 10.000 evra

Za jedan stan u Beogradu vredan 70.000 evra moguće je kupiti i tri stana na moru u Grčkoj od po 40 kvadrata.

633422_solun-profimedia0057180000_ff.jpg


Za jedan stan u Beogradu tri u Grčkoj
Danas se u Solunu stan može kupiti i po ceni od svega 10.000 evra. U oglasima se mogu naći stanovi rezličitih cena u zavisnosti od kvaliteta. U centru Soluna stanovi u dobrom stanju mogu da se kupe za 600 evra po kvadratu. Nekretnine u suterenu ili prizemlju, prodaju se i za 200 evra po metru kvadratnom.


- Vi možete da kupite jako jeftin stan od 60 kvadrata za 20.000 evra, ali u njihovo renoviranje treba uložiti još nekih 15.000 evra - kaže za „Blic“ Ana Pavlica Mayorov iz agencije „Roman“.

Pojedinci čak prodaju svoju imovinu da bi kupili stan u Solunu ili turističkom mestu na Halkidikiju. Od izdavanja samo jednog apartmana tokom turističke sezone može da se zaradi i do 4.000 evra. Ako je to pak stan u Solunu, on se mesečno može izdavati za oko 200 evra.

Stanove i kuće na grčkoj obali kupuju i ljudi koje ne razmišljaju o rentiranju, već samo o mestu gde će sa svojom familijom letovati. Porodica Stanković iz Beograda je stan od 50 kvadrata u Asprovalti kupila. Kada se saberu svi troškovi to ih je koštalo 45.000 evra.

- Sve smo završavali preko agencije, advokata i notara. Mi smo iz Srbije osim novca, izvod iz matične knjige potvrdu o stalnom zaposlenju i isečke za tri poslednje plate - pričaju u ovoj familiji.

Troškovi koji prate kupovinu stana iznose još oko 13 odsto vrednosti nekretnine koja je izgrađena do 2006. godine, a za period posle toga 33 odsto.

Na Halkidikiju kupac kao vlasnik može da se uknjiži za 10 dana, dok u Solunu taj proces može da potraje i dva meseca.

Troškovi koji prate kupovinu stana
Primer:
Stan 40 m2
Cena: 30.000 evra
Porez za prenos imovine:
900 evra
(3% vrednosti nekretnine izgrađene do 2006.
Za novije 23 odsto)
Notar: 900 evra
(3 do 4% katastarske
vrednosti nepokretnosti)
Uknjižba: 180 evra (0,6 odsto vrednosti nekretnine)
Prevodilac: 100 evra
Advokat: 500 evra
Agencija: 1.200 evra
(4% do 35.000 evra, 3% preko 35.000 evra)
Priključak za vodu i struju:
250 evra
Godišnji porez na imovinu: 120 evra (3 do 4 evra po kvadratu)
Ukupno: 4.030 evra

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/571133/BAGATELA-Stan-u-Solunu-10000-evra


Stan u Beogradu vredan 70.000 evra se moze izdati 200 evra. Stan u Grckoj vredan 10-15.000 evra se takodje moze izdati 200 evra :per:

Porez na nekretnine u Beogradu skoro duplo veci nego u Solunu...
 
Sad gledam oglase za nekretnine na sajtu www.homegreekhome.com i vidim da u Solunu mozete kupiti stan od 50-60 kvadrata vec od samo 5000 evra

Evo jednog oglasa

http://www.homegreekhome.com/en/sal...__Thessaloniki_-l3215451?ref=searchListViewLD

Sad jeste stan izgleda zapusteno, u prizemlju al eto da ulozite 5-10.000 evra dovodite ga u pristojno stanje i imate stan od 60 kvadrata za 15.000 evra

evo ga jos jedan za 6000 evra

http://www.homegreekhome.com/en/sal...oniki_-_Center_-l2516580?ref=searchListViewLD

Sto znaci za nekih 20-30.000 evra covek moze da bira sta god pozeli.

Za te pare u Beogradu mozete da kupite uglavnom samo garazu :D
 
Poslednja izmena:
Brate znam dobro posto mi zena iz Soluna. A to su ti sve supe i podrumi

uglavnom stanovi u prizemlju ili suterenu u starijim zgradama zreli za renoviranje za te pare - ali u samom centru Soluna...

A ko hoce novogradnju opet je duplo jeftinije nego u Beogradu 500-600 evra prosek cena.

Najbolja varijanta je da kupis tako nesto ruinirano povedes ekipu majstora iz Srbije da ti to sve izrenoviraju . Onda kupis namestaj kod nas sve to potovaris u kamion, platis pdv i uvezes u grcku kao fizicko lice.
 
uglavnom stanovi u prizemlju ili suterenu u starijim zgradama zreli za renoviranje za te pare - ali u samom centru Soluna...

A ko hoce novogradnju opet je duplo jeftinije nego u Beogradu 500-600 evra prosek cena.

Najbolja varijanta je da kupis tako nesto ruinirano povedes ekipu majstora iz Srbije da ti to sve izrenoviraju . Onda kupis namestaj kod nas sve to potovaris u kamion, platis pdv i uvezes u grcku kao fizicko lice.

To su teske rupetine. Za zaista pristojan stan ti treba oko 1000 evra po kvadratu....recimo kao u Bg posto su i ovde cene nesto pale
 
Moj drugar je prosle godine kupio stan od 55 kvadrata u Solunu sve ga kostalo na gomili 25.000 evra

kaze da mu je godisnji porez na taj stan 150 evra

U tekstu pise da je porez 3 evra po kvdratu tako da to izadje realno

Sve ti verujemo...:hahaha:
Naročito si mene ubedio !

Ja sam tebe do sada pretpostavlj'o za ozbiljnog čoveka.
Razočar'o si me i kao komunista ...!
 

Back
Top