Zvanicno je formiran Srpski preporod

С С Д

Ističe se
Banovan
Poruka
2.854
Sta mislite? Ima li ova gospoda potencijala? Men' se cini da su najcistiji na sceni, uz dverjane koji su se pristupom DSS-u donekle kompromitovali. Prenosim objavu s Fejsbuk profila gos'n Dragana Petrovica.

"На интерном састанку наших тела прекључе и на састанку Председништва јуче, формирано је Председништво Српског препорода, дакле већински је усвојен мој предлог да име странке буде Препород, али се потом током дебате усвојило коначно име Српски препород, што је мислим коректан назив у односу на низ других предлога. Председник политичке странке Српски препород је проф. др Слободан Комазец. Подпредседници су Жељко Васиљевић, проф. др Драган Шкобаљ, проф. др Драгослав Томашевић и ја, директор странке је мр Ранко Грујић, још нисмо одредили председника Извршног одбора. О професору Комазец Слободану се доста зна, вероватно највећи живи економиста на постјугословенском простору, као Србин рођен у Шибенику, био је декан Економског и правног факултета у Сплиту и Загребу и предавао је насвим економским факултетима у СФРЈ, од Љубљане до Скопља, аутор је 80 научних књига и око 60 уџбеника, носиоц неокејнзијанске концепције у региону, чији сам и ја следбеник, и написали смо прошле године заједно књигу о последњој светској економској кризи и стању српске економије. Др Драган Шкобаљ је економиста и предаје на Универзитету у Брчком, живи и има фирму у Београду и Ваљеву. Проф. др Драгослав Томашевић је математичар и економиста, живи и предаје у Бегораду. Мр Ранко Грујић је историчар уметности по образовању, а трговац уметничким сликама међународног ранга. Жељко Васиљевић је завршио факултет за менаџмент и мастер, а пре тога вишу електротехничку школу, председник је удружења ратних војних ветерана и ратних војних инвалида Србије, два пута је био посланик у Народној скупштини Србије и државни секртар за Социјална питања 2009 у влади Мирка Цветковића, где је убрзо дао оставку незадовољан радом ове владе."
 
Уместо да се патриоте уједине у једну странку само се деле на десетине других...

Kako da se ujedine kad je ljudska cud cudo nevidjeno?! Seselj i Kovacevic su individualci. Ili po njihovom ili nikako. Od njih dvojice nema sustinske vajde u politici. DSS-Dveri nisu sazreli za legitimnu kritiku, jer prakticno jos nista nisu uradili. Ako budu dosledni svojih izjava, bice jedan od glavnih stubova prosrpske politike. Preporod mi najvise lici na prosrpski G17, sto bi bila idealna kombinacija s Patriotskim blokom.
 
Уместо да се патриоте уједине у једну странку само се деле на десетине других...

sva prica.. Jos jedna stranka koja ce osigurati da SNS bude sto vise na vlasti.. posto za razliku od patriota i njihovih glasaca, naprednjaci su jedinstveni u svom nastupu.
Naravno i glupost "SRPSKI preporod" iskljucuje sve ostale drzavljane srbije koji nisu srbi, sto dodatno skodi samoj stranci.
U svakom slucaju jos jedni vecito ispod cenzusa
 
sva prica.. Jos jedna stranka koja ce osigurati da SNS bude sto vise na vlasti.. posto za razliku od patriota i njihovih glasaca, naprednjaci su jedinstveni u svom nastupu.
Naravno i glupost "SRPSKI preporod" iskljucuje sve ostale drzavljane srbije koji nisu srbi, sto dodatno skodi samoj stranci.
U svakom slucaju jos jedni vecito ispod cenzusa

Da, kako sam to zaboravio. U vecinski srpskoj drzavi mi osobito moramo voditi racuna o pridjevu "srpska" po imenovanju stranke. Da. U pravu si. Imas jugoslovenski nastavak u vidu LDP-a pa tamo lijeci komplekse. Ovo sam otvorio zbog konstruktivne kritike, ne zbog necije jugosferaske patologije.
 
Da, kako sam to zaboravio. U vecinski srpskoj drzavi mi osobito moramo voditi racuna o pridjevu "srpska" po imenovanju stranke. Da. U pravu si. Imas jugoslovenski nastavak u vidu LDP-a pa tamo lijeci komplekse. Ovo sam otvorio zbog konstruktivne kritike, ne zbog necije jugosferaske patologije.

+ glupost koja je izgleda cesta pojava u ovakvim strankama.
Ako hoces vlast, treba ti podrska naroda. Ako se fokusiras na srbe, gubis 17 posto naroda (prema poslednjem popisu bez kim 2012.).
Ukratko: Program je isti kao i milion drugih malih patriotskih stranaka ispod cenzusa i ne zanimaju te svi gradjani srbije, vec samo srbi.. AKo mislis da to ima ikakve sanse za uspeh, bices veoma razocaran ;)
 
+ glupost koja je izgleda cesta pojava u ovakvim strankama.
Ako hoces vlast, treba ti podrska naroda. Ako se fokusiras na srbe, gubis 17 posto naroda (prema poslednjem popisu bez kim 2012.).
Ukratko: Program je isti kao i milion drugih malih patriotskih stranaka ispod cenzusa i ne zanimaju te svi gradjani srbije, vec samo srbi.. AKo mislis da to ima ikakve sanse za uspeh, bices veoma razocaran ;)

Шта предлажеш? Немој да идемо у крајност иако знамо да Срби нису демократски настројен народ. Срби гласају за врећу брашна и сто евра. Ако изузмемо ту аномалију, каква је твоја процјена опозиције? Или сви под један шатор или ништа?
 
Шта предлажеш? Немој да идемо у крајност иако знамо да Срби нису демократски настројен народ. Срби гласају за врећу брашна и сто евра. Ако изузмемо ту аномалију, каква је твоја процјена опозиције? Или сви под један шатор или ништа?

Ču vreću brašna i sto evra.

Čujem da jedna crvena i dve paštete obično rade posao.
 
Српски препороди, заветници, јунаци, хиљадутристаосамдесетдеветаши, Отаџбински покрети, Српске народне обнове, дверци, зверци, кукумавци, соколи и сви остали слични немају никакве шансе ни за шта на српској политичкој сцени а посебно не ови салонски политичари којима је досадно у животу па су решили да се њих 8 другара окупи и да се играју политике. Никад и нигде нико за њих неће чути, нико никада неће формирати ни један општински одбор ван њиховог стана у БеГеу, тако да је ова тема тотално бесмислена и треба је затворити.
 

Back
Top