Mrznja ateista i vernika

А важи и обрнуто.

Odakle ti ta ideja ? Ja se javno izjašnjavam kao ateista . Ne mogu reći da sam primjetio prema sebi mržnju vjernika
ali me obično pogledaju ispod oka kada kažem da ne slavim slavu i druge vjerske praznike . Oni gluplji smatraju da nisam Srbin
jer ne znaju napraviti razliku izmedju vjere i nacije . Nemam animoziteta prema vjernicima a svojim prijateljima katolicima
i pravoslavcima redovno čestitam božić i uskrs .
 
Logicno je da ne mozes nekoga da mrzis ko ti nije nista skrivio ma ko da je i gde se nalazi.

A da ateiste mrzis u globalu nije u redu. Mozda i ja mrzim nekog ateistu iako i sam i sam ateista, nadam se da razumes sta pricam ?

ja ti opet kazem ne mrzim nikog samo smatram da ste zavedeni,a i volim da cujem drugacije misljenje jer tako preispitujem sebe..tako vidim.a generalno kod nas mi se ne svidja sto kada neko ima drugaciji stav to moze dovesti do mrznje,sto je glupost.Isto kao sto se tebi ne svidjaju neki ateisti tako ja imam od prema nekim verujucima,ali to je isto tako ljudski.
Moja ona tema je bila cisto da se malo opustimo,i nemoj primati sve k srcu.:lol:
 
Dosao sam do konstatacije da vernici ne vole ateiste, dal zbog straha ili neceg drugog ali jednostavno ih ne vole [moje individualno misljenje].

Kakvo je Vase misljenje ?
Свет се не дели на вернике и атеисте, већ на оне који следе Љубав, и оне који следе кључну реч из наслова теме, мржњу...
 
A svi smo ljudska bica, ali jedni misle da ih je stvorio Bog,a drugi misle da imamo zejednickog pretka sas majmuni.

Ја мислим нешто треће. Да смо створени природним процесима и законом постојања.

- - - - - - - - - -

Свет се не дели на вернике и атеисте, већ на оне који следе Љубав, и оне који следе кључну реч из наслова теме, мржњу...

А мрзиш Хрвате.
 
Свет се не дели на вернике и атеисте, већ на оне који следе Љубав, и оне који следе кључну реч из наслова теме, мржњу...

Onda se mora uzeti u obzir ona Bozija, postuj i pomozi bliznjega svoga.
To sto ima fanatika, nije Bozije,a posto su ljudi gresnici, onda oni i sire mrznju po svetu.
 
Ништа само је поубијао недужне људе из чистог садизма.

Razmisljaj malo o ovome sto Milunka napisa : Као што рекох, мржња је напорна штетна, и уништава управо највише онога који мрзи.

Bog nije ubijao iz cistoga sadizma, vec iz potrebe da spreci zlo:
5 I Gospod videći da je nevaljalstvo ljudsko veliko na zemlji, i da su sve misli srca njihovog svagda samo zle,
6 Pokaja se Gospod što je stvorio čoveka na zemlji, i bi mu žao u srcu.
7 I reče Gospod: Hoću da istrebim sa zemlje ljude, koje sam stvorio, od čoveka do stoke i do sitne životinje i do ptica nebeskih; jer se kajem što sam ih stvorio.
 
Razmisljaj malo o ovome sto Milunka napisa : Као што рекох, мржња је напорна штетна, и уништава управо највише онога који мрзи.

Bog nije ubijao iz cistoga sadizma, vec iz potrebe da spreci zlo:
5 I Gospod videći da je nevaljalstvo ljudsko veliko na zemlji, i da su sve misli srca njihovog svagda samo zle,
6 Pokaja se Gospod što je stvorio čoveka na zemlji, i bi mu žao u srcu.
7 I reče Gospod: Hoću da istrebim sa zemlje ljude, koje sam stvorio, od čoveka do stoke i do sitne životinje i do ptica nebeskih; jer se kajem što sam ih stvorio.

Пошто је свемогућ имао је и другог начина. Уместо тога изабрао је масовно убиство зато и јесте садиста.
 
Mislim da je u osnovi religioznih osoba bog, kao moralni kompas, smisao svega, i onda kada mu neko kaze "ja sam ateista" to mozda zvuci kao da taj ateista nema moralni kompas i iste vrednosti kao on.
A ljudi se po obicaju malo plase onoga sto nije slicno njima i trude se da se okruze istomisljenicima sa istim moralnim vrednostima.

Kod nas nisu ljudi toliko pobozni, vec se drze tradicije, postuju veruju, slavu i sve to (ne toliko moralna nacela koja religija propagira), pa onda neko ko ne veruje u boga se karakterise kao neko ko nema dobre stare tradicionalne vrednosti.
 
Koji drugi nacin?

da pucne prstima i da nestane zla.

- - - - - - - - - -

A svi smo ljudska bica, ali jedni misle da ih je stvorio Bog,a drugi misle da imamo zejednickog pretka sas majmuni.

ne samo sa majmunima vec sa svim zivotinjama sa kojima imamo slican skelet.ima tu i ptica i jos mnogo zivotina ciji skelet i gradja organa imaju slicnosti.
 

Back
Top