ZEMLJA KOŠARKE Čudesne Srpkinje osvojile Evropsko prvenstvo i idu u Rio!

Decky_Nis

Elita
Poruka
18.330
Bajka koju su svojim igrama na šampionatu Evrope ispisivale naše košarkašice okončana je kao u najlepšem snu - titulom kontinentalnog prvaka i direktnim plasmanom na Olimpijske igre u Riju 2016: Srbija je posle sjajne košarkaške predstave savladala u budimpeštanskom finalu moćnu selekciju Francuske sa 76:68 i ostvarila najveći uspeh u istoriji naše ženske košarke!

- - - - - - - - - -

Naklon do poda za devojke. :worth:

:vatromet::vatromet::vatromet::vatromet::vatromet::vatromet::vatromet::vatromet::vatromet:
 
11709621_725908857538549_8924978801800542352_n.jpg
 
Selektor Francuske reprezentacije Valeri Garnije bila je ljuta na Marinu Maljković posle poraza svoje ekipe u finalu od Srbije *Ona je po isteku vremena ušla u žučnu raspravu sa njom, umesto uobičajenog čestitanja, a najverovatnije je razlog bio ubacivanje povređene Milice Dabović pred kraj meča


Kada je počela da se intonira himna "Bože pravde", koju su zdušno pevale sve srpske reprezentativke, na jarbolu je počela da se podiže zastava Srbije - bez grba.



Dvoglavi orao sa krunom prosto se nije našao na crveno-plavo-beloj trobojci koju su organizatori u Budimpešti podigli u čast naše reprezentacije.



Skandal organizatora jako je iznervirao predsednika Košarkaškog saveza Srbije, Dragana Đilasa, koji im je dovikivao "Sram da vas bude! Sramota!".

633886_djilas1-foto-n-todorovic_f.jpg
 
Poslednja izmena:
I vaterpolo reprezentacija osvojila Svetsku ligu pobedom nad Hrvatima 9:6 i plasirala se na OI u Rio.

Kakav dan za Srbiju neverovatno!!!

Sta se ovo desava u svetu sporta, je l' ostali ne treniraju dovoljno il smo mi jednostavno previse dominantni? Genetika, talenat, srce... ne znam kako drugacije objasniti ovo izivljavanje po celom svetu, parama i ulaganjima sigurno ne.

Svaka cast sestre srpkinje, nadam se da ste utabale zlatne staze i za bracu srbe koji bi mogli da naciju dovedu do apsolutne ekstaze. E kad bi u svemu bili kao u sportu gde bi nam kraj bio :mrgreen:

- - - - - - - - - -

p.s. Pokazalo se tacnim da Srbi na Vidovdan ne mogu da izgube :lol:
 
Bajka koju su svojim igrama na šampionatu Evrope ispisivale naše košarkašice okončana je kao u najlepšem snu - titulom kontinentalnog prvaka i direktnim plasmanom na Olimpijske igre u Riju 2016: Srbija je posle sjajne košarkaške predstave savladala u budimpeštanskom finalu moćnu selekciju Francuske sa 76:68 i ostvarila najveći uspeh u istoriji naše ženske košarke!

- - - - - - - - - -

Naklon do poda za devojke. :worth:



:vatromet::vatromet::vatromet::vatromet::vatromet: :vatromet::vatromet::vatromet::vatromet:


Ja bih ipak rekao ZEMLJA PEDERA
 
Francuska selektorka se ljutila, rekao bih cak opravdano, zato sto je Maljkoviceva na 25 sekundi do kraja na +10 razlike trazila tajmaut, a potom jos uvela povredjenu igracicu na teren.
Pre nekoliko godina tako nesto je napravio Obradovic na jednom mecu(ili pak Vujosevic?|) pa su ga najstrasnije ispljuvali svi redom.
To svakako nije sportski, mada verujem da je sto se tice tajmauta Maljkoviceva zaboravila da ga otkaze na vreme.
Sto se tice uvodjenja Milice Dabovic sa jendom rukom, svakako ne podrzavam.

Sto se celog prvenstva tice, nama je zlatnu medalju na ovom prvenstvu donela Sonja Petrovic, i odluka Maljkoviceve da pod zastavu pozove Danijel Page.
Sonja je omogucila i Ani Dabovic mnogo vise prostora na terenu, a Page je dala snagu pod kosem.
I to je to.........Cak mislim da ce ova ekipa igracki jos znacajno napredovati, kada se jos bolje uigraju te kada jos neke cure stasaju, i dobiju na iskustvu i rutini.
A Sonja?
Igrac sa druge planete.
Za Anu se znalo da u jedan na jedan niko ne moze da je cuva, ali Sonja..........Podsetila me na Zoricu Djurkovic iz najboljih dana svoje karijere.
 

Back
Top