Gore-dole

E moj mazohisto :aha: napadala se za 3 zivota.a mnogi to pricaju I misle za sebe Al kad bih napisala scenario po svom zivotu to bi bila savremena antigona
No,jos uvek umem da se radujem I da se zahebavam.mada kako vreme ide svaki put s malo manje entuzijazma
 
Jeste se napadale i naustajale ili klaj-klaj
Šta uopšte podrazumevate pod životnim padovima
Da li su vam se dešavali i kako ste se dizali?
E svasta meni palo na pamet kada sam procitao naslov teme. Dakle nije gore dole, vec usponi i padovi. Pad je nesto normalno, ako se shvati drugacije moze da bude zeznuto. Pad uci, svakako nije propadanje.
 
Kada se govori o postavljenoj temi,treba precizirati,na koju vrstu "pada" se misli.Nije isto,ako neko dozivi "pad" u smislu nekog finansijskog kraha-pada,i pada
koji se odnosi,na neki moralni pad.Ne ostavlja svaki pad,duboke tragove na psihu coveka.Ono sto covek moze da nosi,moze se slobodno reci,kao zig,kao teret
na svojo psihi - to je neko nemoralno delo,sa teskim posledicama,po neke druge ljude.

Ti teski moralni padovi,najcesce se odigravaju,kada je u zemlji nenormalno ratno stanje.Tada neki ljudi,ubedjeni,da cine dobro "svojoj strani",mogu vrlo lako,da
ucine neka nepromisljena,teska nedela,"drugoj strani".Ti nemoralni potezi,ukoliko su brutalno ucinjeni,ostaju za ceo zivot,kod ucinioca nedela.kao veliki teret na
njihovoj savesti.
 
E svasta meni palo na pamet kada sam procitao naslov teme. Dakle nije gore dole, vec usponi i padovi. Pad je nesto normalno, ako se shvati drugacije moze da bude zeznuto. Pad uci, svakako nije propadanje.


Da, narocito se puno uci kod padova koje reziraju drugi, a njihova rezija ostaje izvan tvoje percepcije. Uuuuuu, kako se tu velika nauka stice!
 
Jeste se napadale i naustajale ili klaj-klaj
Šta uopšte podrazumevate pod životnim padovima
Da li su vam se dešavali i kako ste se dizali?

gore dole gore dole.... :aha:

tesko da ce neko sad da ti otkriva intimu neku ovde....

- - - - - - - - - -

Jesam
iskustvo me naucilo da se sve moze prebroditi ako imas podrsku i oslonac
velika iskustva iz kojih sam izasla mudrija

mozes i sam
 

Back
Top