Gore-dole

Jeste se napadale i naustajale ili klaj-klaj
Šta uopšte podrazumevate pod životnim padovima
Da li su vam se dešavali i kako ste se dizali?

Svakome je svoj pad najgori. I tesko je pisati o ovome a ne biti patetican.

Jesam padala. I dizala se nekada sama, nekada uz podsmeh, nekada uz pruzenu ruku (obicno onoga od koga je najmanje ocekujes). Nista strasno. Kada si vec imao srce da ustanes, ides dalje, nekada trkom, nekada sepas... :)
 
Jeste se napadale i naustajale ili klaj-klaj
Šta uopšte podrazumevate pod životnim padovima
Da li su vam se dešavali i kako ste se dizali?

...prve dve i po decenije nisam znala sta znaci pad...onda kada su krenuli udarci bili su poput domino efekta, jedan za drugim u nizu...nisam tip koji u nesrecama vidi neko uzdizanje i priliku, ne znam kakvu duhovnost, za mene je sreca - sreca a nesreca - nesreca i najbolje sto mozes je da teras dan po dan dok padovi ne postanu podnosljivi, najpre si ucauren, sav stisnut i skupljen pa vremenom popustas jer mozes lakse da udahes...i tako, vreme neguje rane, mozak racionalizuje a tvoj karakter cini da se ne slupas kao vaza u milion delica vec svojim tempom namazes lepkom ostatke i vaza ponovo fino izgleda ali ne moze preko noci...a potrebna mi je samoca, uvek kada bi mi se nesto desilo bilo mi je potrebno da se iskljucim, neretko uz novi hobi i muziku, prosto neki smisao sam morala da nalazim inace bih se, cini mi se, pogubila.
 
...prve dve i po decenije nisam znala sta znaci pad...onda kada su krenuli udarci bili su poput domino efekta, jedan za drugim u nizu...nisam tip koji u nesrecama vidi neko uzdizanje i priliku, ne znam kakvu duhovnost, za mene je sreca - sreca a nesreca - nesreca i najbolje sto mozes je da teras dan po dan dok padovi ne postanu podnosljivi, najpre si ucauren, sav stisnut i skupljen pa vremenom popustas jer mozes lakse da udahes...i tako, vreme neguje rane, mozak racionalizuje a tvoj karakter cini da se ne slupas kao vaza u milion delica vec svojim tempom namazes lepkom ostatke i vaza ponovo fino izgleda ali ne moze preko noci...a potrebna mi je samoca, uvek kada bi mi se nesto desilo bilo mi je potrebno da se iskljucim, neretko uz novi hobi i muziku, prosto neki smisao sam morala da nalazim inace bih se, cini mi se, pogubila.
Frejo, izvini ako smem da pitam, da li je tvoj otac ziv? Znam da si pisala za majku i da ti je baka ziva. Ali nisam skontala za oca, secam se da si pisala kako te je ucio tenisu i vodio na utakmice pa sam nekako povezala da je on ovde, u Srbiji trenutno.
 

Back
Top