Dacic:"Srbija ne traži veto na rezoluciju o Srebrenici"

Poruka
21.521
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=06&dd=27&nav_category=11&nav_id=1009060

Moj komentar na izjavu prvog potpredsednika vlade SRBIJE je sledeci : S R A M O T A

Ovo ce imati toliko snazne posledice da vecina ljudi nije ni svesna.

Neke od njih ce biti da nam deca uskoro uce u skolama kako Srba nikad na Kosovu i Metohiji nije ni bilo, kako su Srbi klali Hrvate i Bosnjake u Jasenovcu, kako je Srbija okupirala Vojvodinu, Vojvodstvo Srpsko se nece spominjati da je uopste postojalo. . . . . . . . I tako dalje !

Titoizam,komunizam i takodje i ovih poslednjih 15 godina su ostavili posledice. U srpskim udzbenicima srpski element je minimiziran u Croj Gori,Bosni i Hercegovini, Makedoniji pa cak pomalo vec i na Kosovu i Metohiji . .

Dobro dosli u EU braco i sestre
 
To nema veze, Dodik je već zatražio.

A i Rusija će sama staviti vatu, ne treba njima niko da šalje narudžbenicu.

Наравно да има везе.

"Србија не тражи вето на резолуцију о Сребреници" значи да Србија сматра да су Срби из Босне (тј. Босанци, док су Туркеши тзв. "Муслимани" мада се одредница за религиозну припадност никада не може користити као одредница националне припадности) извршили геноцид над Турекшима и силовали десетине хиљада жена, мушкараца, дечака... и да ће Вучић - можда у пару са Николићем, отићи у Поточаре како би ставио(ли) свој потпис на ту расистичку резолуцију.

Ако до сада нисте схватили шта србијанци у договору са католицима и муслиманима раде са Србима, онда ништа...
 
Мислио сам да више ништа од тог удруженог злочиначког подухвата не може да ме изненади, али преварио сам се. Велеиздајници марширају, а ни вербалног отпора скоро да више нема. Као народ смо оболели од "Стокхолмског синдрома".

Ко зна чиме ће да нас обрадују после "тешких и болних" "преговора" са Арнаутима, односно "пријатељима и партнерима"?

И сада Руси треба да ставе вето који ми не тражимо? Срамно за све нас.
 
Ako vam posle Nikolicevih izjava da on Srbe preko Drine smatra za bosance i da trazi pomilovanje za Srbiju zbog Srebrenice nije bilo jasno o cemu se ovde radi, onda stvarno ne znam sta da vam kazem...


http://www.blic.rs/Vesti/Politika/3...c-Srbi-iz-Republike-Srpske-su-za-mene-Bosanci

Tomislav Nikolić: Srbi iz Republike Srpske su za mene Bosanci

Predsednik Srbije Tomislav Nikolić rekao je da mu je žao zbog svih zločina počinjenih nad Bošnjacima i da će se pokloniti žrtvama genocida. On je, između ostalog, kazao i kako su za njega Srbi iz Republike Srpske Bosanci, iako neki od njih ne vole da ih tako zovu.


335723_untitled1_f.jpg



....


- Ja klečim i tražim pomilovanje za Srbiju zbog zločina koji je izvršen u Srebrenici. Izvinjavam se za zločine koje je u ime naše države i našeg naroda učinio bilo koji pojedinac - kazao je Nikolić, istakavši da će uskoro posetiti Srebrenicu.

...
 
Može li neko da mi racionalno i argumentovano objasni šta Vlada želi ovim da postigne?
Neutralni smo na sopstvenu nesreću?
Dozvoljavamo Amerima i Uniji da nas gaze kako žele, a odbijamo ruku prijatelja?
Rusija je nedvosmisleno rekla: Ako Srbija zatraži, stavićemo veto.
Ko je ovde lud?

- - - - - - - - - -

Ako vam posle Nikolicevih izjava da on Srbe preko Drine smatra za bosance i da trazi pomilovanje za Srbiju zbog Srebrenice nije bilo jasno o cemu se ovde radi, onda stvarno ne znam sta da vam kazem...


http://www.blic.rs/Vesti/Politika/3...c-Srbi-iz-Republike-Srpske-su-za-mene-Bosanci

Tomislav Nikolić: Srbi iz Republike Srpske su za mene Bosanci

Predsednik Srbije Tomislav Nikolić rekao je da mu je žao zbog svih zločina počinjenih nad Bošnjacima i da će se pokloniti žrtvama genocida. On je, između ostalog, kazao i kako su za njega Srbi iz Republike Srpske Bosanci, iako neki od njih ne vole da ih tako zovu.


335723_untitled1_f.jpg



....


- Ja klečim i tražim pomilovanje za Srbiju zbog zločina koji je izvršen u Srebrenici. Izvinjavam se za zločine koje je u ime naše države i našeg naroda učinio bilo koji pojedinac - kazao je Nikolić, istakavši da će uskoro posetiti Srebrenicu.

...

Dobro se sećam ovog intervjua, perfidno i latentno joj je davao do znanja da zločin u Srebrenici nije počinjen i da nema dokaza za to.
Sad priča potpuno drugu priču.
 
Мислио сам да више ништа од тог удруженог злочиначког подухвата не може да ме изненади, али преварио сам се. Велеиздајници марширају, а ни вербалног отпора скоро да више нема. Као народ смо оболели од "Стокхолмског синдрома".

Ко зна чиме ће да нас обрадују после "тешких и болних" "преговора" са Арнаутима, односно "пријатељима и партнерима"?

И сада Руси треба да ставе вето који ми не тражимо? Срамно за све нас.

Управо ЕКИПИЦА Дачић-Вучић-Николић СПРОВОДИ У ДЕЛО НАЈГОРЕ И НАЈСМРДЉИВИЈЕ АНТИСРПСКЕ ОДЛУКЕ КОЈЕ ТРЕБА ДЕФИНИТИВНО ДА САХРАНЕ И ДРЖАВУ И НАРОД - ДА НЕ ОСТАНЕ НИ КАМЕН НА КАМЕНУ.......
 
A da ne pricam o srpsko turskim ratovima 1876-1878 kada je prvi put zaveden u istoriji termin GENOCID koji su Turci vrsili nad Srbima.. i u TOM ratu smo pobedili i u svakom i to bez vas samo ste sedeli i cekali zajedno sa Hrvatima i muslimanima da vam Srbi donesu slobodu.. zatucani bosanci treba bre da gledate u Srbiju kao u Boga a ne da pljujete nezahvalne dzukele jel ti jasno...


Mislim da Srbi sa obe strane Drine treba da prekinu sa medjusobnim svadjama, jer je upravo cilj nasih neprijatelja da nas zavade. A sto se tice 1878. zaboravljas da su Srbi u Bosni i Hercegovini podigli ustanak protiv Turske koji je trajao od 1875. do 1878., i da je Petar prvi Karadjordjevic ucestvovao u tom ustanku.

https://sh.wikipedia.org/wiki/Bosansko-hercegovački_ustanak
 
Poslednja izmena:
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=06&dd=27&nav_category=11&nav_id=1009060

Moj komentar na izjavu prvog potpredsednika vlade SRBIJE je sledeci : S R A M O T A

Ovo ce imati toliko snazne posledice da vecina ljudi nije ni svesna.

Neke od njih ce biti da nam deca uskoro uce u skolama kako Srba nikad na Kosovu i Metohiji nije ni bilo, kako su Srbi klali Hrvate i Bosnjake u Jasenovcu, kako je Srbija okupirala Vojvodinu, Vojvodstvo Srpsko se nece spominjati da je uopste postojalo. . . . . . . . I tako dalje !

/QUOTE]


Kakve veze ima rezolucija o Srebrenici za tim stvarima.
 
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=06&dd=27&nav_category=11&nav_id=1009060

Moj komentar na izjavu prvog potpredsednika vlade SRBIJE je sledeci : S R A M O T A

Ovo ce imati toliko snazne posledice da vecina ljudi nije ni svesna.

Neke od njih ce biti da nam deca uskoro uce u skolama kako Srba nikad na Kosovu i Metohiji nije ni bilo, kako su Srbi klali Hrvate i Bosnjake u Jasenovcu, kako je Srbija okupirala Vojvodinu, Vojvodstvo Srpsko se nece spominjati da je uopste postojalo. . . . . . . . I tako dalje !

Titoizam,komunizam i takodje i ovih poslednjih 15 godina su ostavili posledice. U srpskim udzbenicima srpski element je minimiziran u Croj Gori,Bosni i Hercegovini, Makedoniji pa cak pomalo vec i na Kosovu i Metohiji . .

Dobro dosli u EU braco i sestre

A kakav element bi ti da bude Srpski u Makedoniji gde ste na 75% teritorije Makedonije vladali svega 50 godina?! Da ne pricamo na teritoriji CELE Makedonije...
I to pre 600 godina!?

Da nije i Tesalija Srpska? :roll: Albanija,Epir?! i tamo ste bili 50 setak godina...i to pre 600 godina!

To sto ste kasnije ginuli po Makedoniji gde vas niko nije ni zvao da ginete, gde vasa groblja su zapustena jer su potomci tih ljudi u Beogradu,Nisu, Uzcu....

Samo budala ide i gine u nekoj zemlji gde njegovog naroda nema...
I posle kuka, ja sam ginuo, ocu da je to moje:hahaha:

Ginuli su i drugi pa su ga izduvali na kraju...
 
MIslim da Srbi sa obe strane Drine treba da prekinu sa medjusobnim svadjama, jer je upravo cilj nasih neprijatelja da nas zavade. A sto se tice 1878. zaboravljas da su Srbi u Bosni i Hercegovini podigli ustanak protiv Turske koji je trajao od 1875. do 1878., i da je Petar prvi Karadjordjevic ucestvovao u tom ustanku.

https://sh.wikipedia.org/wiki/Bosansko-hercegovački_ustanak

A cilj pravoslavnih sa zapadne obale Drine je da zive na racun onih sa istocne? Cim malo ovi sa istocne zavrnu pomoc, a ovi zavape, srBstvo, srBska stvar, spas srBstva....i tako nastave lagodno da nista ne rade a zive za racun sto su Srbi
 
A kakav element bi ti da bude Srpski u Makedoniji gde ste na 75% teritorije Makedonije vladali svega 50 godina?! Da ne pricamo na teritoriji CELE Makedonije...
I to pre 600 godina!?

Da nije i Tesalija Srpska? :roll: Albanija,Epir?! i tamo ste bili 50 setak godina...i to pre 600 godina!

To sto ste kasnije ginuli po Makedoniji gde vas niko nije ni zvao da ginete, gde vasa groblja su zapustena jer su potomci tih ljudi u Beogradu,Nisu, Uzcu....

Samo budala ide i gine u nekoj zemlji gde njegovog naroda nema...
I posle kuka, ja sam ginuo, ocu da je to moje:hahaha:

Ginuli su i drugi pa su ga izduvali na kraju...

Стварно ми постаје досадно да се стално препуцавам и дописујем са незналицама и људима који везе са историјом немају, зато ћу ти само рећи једно (јер моја фамилија по женској линији потиче из Прилепа, били су православни свештеници у 18. и 19.веку)

Стара Србија = Маћедонија

п.с. Знаш ли где је настао СЧП ???



Јован Бабунски
Пуно имеЈован Стојковић
Датум рођења:25. децембар 1878.
Место рођења:Мартолци (
Османско царство)
Датум смрти:20. фебруар 1920.
Место смрти:Велес ( Краљевина СХС)
 
Poslednja izmena:
To sto ste kasnije ginuli po Makedoniji gde vas niko nije ni zvao da ginete, gde vasa groblja su zapustena jer su potomci tih ljudi u Beogradu,Nisu, Uzcu....


To sto ti tvrdis da ih niko nije zvao da ginu ne znaci da je to istina. A groblja su zapustena zato sto su te ljude Bugari 1941. proterali iz makedonije, a komunisticke vlasti su im zabranile povratak 1944.

Pa ipak, i pored toga ima jos uvek ljudi koji se izjasnjavaju kao Srbi u Kumanovu itd.
 
Znaci sve ovih dana i sedmica je bio samo cirkus za narod da se skrene paznja sa bede, gladi u Srbiji....

Vucic je znao da Svajcarci nece isporuciti Orica, e zato ga je i trazio da ga isporuce kao Srbiji... Znao je to od prvog dana.. Kao sto zna od prvog dana da ce ici u srebrenicu da klekne pred tim istim Orice,.A radi drame nece do zadnjeg dana da potvrdi svoj odazak...

Znao je od prvog dana da nece traziti veto pred ovim savetom bezbednosti... Sve je bila igranka...
 
Стварно ми постаје досадно да се стално препуцавам
јер моја фамилија по женској линији потиче из Прилеп

I to veze ima sa?
Ima Srba rodjenih u Makedoniji i to je Srbija? :hahaha:
Pa ovo ni dete od 5 godina ne moze da tvrdi...

Pa dobro ima Srba danas i u Becu, tamo su rodjeni...
Znaci Austrija je Srpska zemlja!

:hahaha:
U selima oko Panceva su sve Makedonci, dakle Pancevo je sveta Makedonska zemlja?
:hahaha:

Smesan si decko,jadan ustvari...
Koje tvrdnje...hahaha...
 
Znaci sve ovih dana i sedmica je bio samo cirkus za narod da se skrene paznja sa bede, gladi u Srbiji....

Vucic je znao da Svajcarci nece isporuciti Orica, e zato ga je i trazio da ga isporuce kao Srbiji... Znao je to od prvog dana.. Kao sto zna od prvog dana da ce ici u srebrenicu da klekne pred tim istim Orice,.A radi drame nece do zadnjeg dana da potvrdi svoj odazak...

Znao je od prvog dana da nece traziti veto pred ovim savetom bezbednosti... Sve je bila igranka.
..

Све је тачно што си написао јер човек је шмирант дилетантског аматерског позоришта:

БРИТАНСКИ АГЕНТ ВУЧИЋ: Србија неће тражити вето од Русије!

од satelit на 19. јун 2015.



БЕОГРАД – Премијер Србије Александар Вучић је изјавиo данас да је Србија обавестила свих пет чланица Савета безбедности УН да не подржава резолуцију о Сребреници, као и да влада није донела одлуку да од Русије затражи да уложи вето.

Вучић је рекао да би, ако резолиција у облику којем је сада буде усвојена у СБ УН, произвела значајне и тешке политичке и правне последице по Србију.
Он није у потпуности одбацио могућност да резолуција буде прихватљива за Србију, али да би претходно требало да претрпи многе и значајне промене.
Упитан на да ли ће Србија предузети дипломатске кораке и од Русије тражити да искористи право вета, Вучић је рекао да такву одлуку влада није донела.
На питање да ли би Србија имала комотнију позицију да вето о Резолуцији од Русије тражи Милорад Додик, Вучић је рекао да никада није радио у комотној позицији и да такве ствари неће ни да коментарише.

Упитан да ли је контактирана Велика Британија по том питању, Вучић је рекао да није, истичући да се они с друге стране нису сетили ни да обавесте Србију о резолуцији.
Упитан шта је најпроблематичније у том документу, премијер је рекао да у њој има већих проблема од речи „геноцид”, те да нигде није видео тешке речи о људским трагедијама, већ политичке квалификације.

„Направили су ширу причу у којој је остављен широк простор за тумачење ко је починио геноцид, па иако се у ранијим пресудама наводи да Србија није одговорна за геноцид тога у резолуцији нема”, рекао је Вучић.
О британској резолуцији је, каже, разговарао и са председником Србије Томиславом Николићем, додајући да на томе раде заједно и да нема никаквих притисака.

Вучић је на почетку излагања о Сребреници на конференцији за новинаре замолио Бошњаке да га посебно саслушају иако зна да у Србији то не доноси гласове, али и да је он ту да води земљу напред.
„То што ћемо да величамо своје жртве, а ниподаштавамо туђу бол и патњу нигде нас неће довести” рекао је Вучић и додао да то не радимо зато што нам то кажу неки странци, већ зато што морамо да покажемо да поштујемо муке, патњу, бол, али и да разумемо и мржњу према нама оних који су кроз пакао Сребренице прошли.
Он је додао да Србија неће престати да се бори против оних који су окаљали образ српском народу подсетивши да је Србија ухапсила 12 лица, четири правоснажно осудила, док је осам у притвору…
„Са тим послом ћемо да наставимо и нећемо да кријемо нити да релативизујемо тај злочин, то је велики и страшан злочин”, рекао је он и додао да зато сматра да је требало да се ради на помирењу, а не на дестабилизацији.
Сматра, наиме, да су предлози који су дошли са стране донели само додатне тензије…
„Зато српска влада не може да гласа ни за ни против и не може да подржи предложену резолуцију”, рекао је премијер.

Спреман је, каже, да погне и сагне главу и покаже какав однос имамо према невиним сребреничким жртвама, између осталог и зато да би Срби, 99,99 одсто њих, који немају ништа са Сребреницом, могли да иду уздигнуте главе.
„Ако бошњаци буду желели, ако то за њих не представља додатну потешкоћу, као неко ко сматра једним од основних циљева своје политике мир и помирење, бићу спреман да одам почаст бошњачким жртвама у Сребреници”, поручио је премијер, закључио да Србија пружа руку помирења, а Бошњаке замолио да ту руку прихвате.
Танјуг, Политика

********************************************
А да је напред наведено све тачно доказује и овај данашњи "интервју" ЈЕНКИ-ГУБЕРНАТОРА СРБИЈЕ, мистер Кирбија

Američki ambasador o alternativi ruskom gasu

KIRBI PORUČIO SRBIJI: Ne držite sva jaja u jednoj korpi!
Politika 12:48, 27.06.2015. Autor: Tanjug

Srbija treba da posveti pažnju i obnovljivim izvorima energije, budući da evropska direktiva "20-20-20" nalaže da 20 odsto energije treba da dolazi iz obnovljivih izvora, pradlaže Majkl Kirbi
Foto: Nebojša Mandić

BEOGRAD - Američki ambasador Majkl Kirbi rekao je danas da veruje da je odlazak premijera Srbije Aleksandra Vučića u Potočare povodom 20. godišnjice od zločina u Srebrenici još uvek moguć.
"Premijer je i sam rekao na konferenciji za štampu da je to moguće," naveo je Kirbi u intervjuu Tanjugu.
Zamoljen da prokomentariše odluku švajcarskih vlasti o izručenju Nasera Orića BiH umesto Srbiji, on je rekao da pretpostavlja da je Švajcarska pravilno primenila svoje zakone.
"Ne pratim švajcarske zakone, ali pretpostavljam da je Švajcarska primenjivala svoj zakon kako treba", rekao je ambasador.
Kad je reč o predlogu britanske rezolucije Savetu bezbednosti UN i njenom eventualnom uticaju na proces pomirenja u regionu, Kirbi smatra da aspekat pomirenja treba da bude obuhvaćen tekstom.
 
Poslednja izmena:
Pre samo 5 dana, vlast je bila kategoricki protiv rezolucije i spremala veto, danas odjednom veto nece Srbija traziti i vec je obavestila strane zemlje a za 5 dana vlada ce moliti da se sto pre usvoji...

A Vucic ce izaci pred narod u "vanderednoj" konferenciji (koja uvek bude ponedeljkom, sredom i petkom):D duboko ce udahniti pa puknuti usnama pa izdahniti, oci suzne od namernog duzeg gledanja ovaj put sijalicu a ne u sunce kao kad je bio na Kosovu.


I rece "Eto narode, jeste nepravda, dao sam sve od sebe, voleo bih da mene kazne a ne Srbiju, da ja umrem , kleknem , razpnu mene a ne Srbiju ali mora tako. Ali nema veze Srbi su viteski narod , mi verujemo u pravdu jednog dana, mi volimo pravdu, dobrotu moral, moramo to prihvatiti....:lol:

A narod , narod glup, naivan, lakomislen i ovaj put kao i milion puta ce preci preko svega i jos jedna bitanga ce vladati minimum 10 godina ovom drzavom.
 

Back
Top