Eunet, problemi sa adsl...

Лулница

Iskusan
Poruka
5.305
Već duže vreme imam problem sa otvaranjem sajtova.
Prikazuje mi se da je konekcija ok, otvara se bez problema pretraživač (hrom), ali kada treba da otvorim željeni sajt pojavi se ovo:

AA Eunet 2.PNG


Iz Euneta su me ubeđivali da je problem u mom kompjuteru, nosila sam ga u servis ali tamo je radio bez problema i čovek kaže da nema potrebe da išta radi kada je sve ok (u smislu mogu da ga uzmem i naplatim ti, ali nećeš rešiti problem jer je to do njih, do konekcije).
Dođem kući, zovem njih da dođu i pogledaju - dođe jedan :roll: i počne da me ubeđuje kako je to do virusa, kako je sa njihove strane sve ok, promeni mi šifru na ruteru i ode. Ja se izneviram i nazovem centalu, oni mi kažu da oni vide kako moji virusi sa mog računara menjaju konfiguraciju na ruteru i kako ipak moram da ga nosim na čišćenje.
Odnesem ga, očiste ga, danas odem po njega, dođem kući - isti problem!
Onda sam pukla i nazvala opet centralu, da bi mi jedan od administratora (šta li je već) rekao kako mi sigurno kompjuter nije dobro očišćen (kako on pouzdano zna da servisi ne čiste temeljno kompjutere) i kako moram i da reinstaliram ceo Windows. I ja puknem, i pitam ga da li po njemu ja sada treba ceo grad da obiđem (sve servise) da bih bila sigurna da je sve očišćeno i da isto tako bez poverenja uradim sa reinstaliranjem?! :rtfm:
Reko ok, ali šta ako i posle toga ne budem mogla da koristim Internet bez problema? Kao, to nije problem kod njih, on to vidi. Pitam ga šta ako ja kupim novi laptop i opet mi ne bude radio, da ih tužim?! Kao - tuži, nemoj da se istresaš na meni! :eek:
Pa tvoj posao je da mi omogućiš neometano korišćenje Interneta, ja to plaćam!
Tražila sam šefa, on mi je restartovao ruter i rekao da ako se problem opet pojavi da zamenim ruter.

Jako sam nezadovoljna i besna! :besna: Problem mi se pojavi pa nestane, i tako mi trenira živce.
Samo želim da mi kažu u čemu je problem, da ga rešim i da sam mirna - a ne da me prave budalom. :cry:

Da li je neko imao sličan problem, i da li su svi provajderi toliko neprofesionalni kao oni?
To je već smešno koliko su u stanju da zaye.... svoje korisnike, pogotovo one koji nemaju pojma o kompjuterima :roll:
Stvarno žalosno i bedno. :(
 
Poslednja izmena:
Ja mogu da ti preporučim veratnet / beotelnet... imam adsl kod njih jedno 3 godine, dva puta mi je crkao modem/ruter i posle jednog maila odnosno posle par razgovora oba modela su zamenjena.

Sa eunetom nemam iskustva.

I ako je tačno da imaš neke viruse, promena provajdera ti neće pomoći.
Ili čišćenje virusa ili reinstalacija svega pa oprez da ih ne pokupiš opet.

Probaj da otvaraš stranice iz internet explorera.
Ili da otvaraš iz chrome ali iz incognito moda. (link, pic)
 
Poslednja izmena:
Koje su brzine i koliko plaćaš taj adsl paket?

5000/1000 Kbps, Flat tarifni paket za 1590 dinara mesečno.
Ali rečeno mi je da brzina nema veze sa tim, da bi u tom slučaju otvaranje sajtova bilo sporije ali bi ga ipak bilo. :aha:

- - - - - - - - - -

Ja mogu da ti preporučim veratnet / beotelnet... imam adsl kod njih jedno 3 godine, dva puta mi je crkao modem/ruter i posle jednog maila odnosno posle par razgovora oba modela su zamenjena.

Sa eunetom nemam iskustva.

I ako je tačno da imaš neke viruse, promena provajdera ti neće pomoći.
Ili čišćenje virusa ili reinstalacija svega pa oprez da ih ne pokupiš opet.

Probaj da otvaraš stranice iz internet explorera.
Ili da otvaraš iz chrome ali iz incognito moda. (link, pic)

Hvala ti na preporuci!

Kompjuter je očišćen od virusa i stavljen je Kasperski. Znači nije problem u virusima, u servisu radi - kod mene kući ne radi kako treba.
Meni će ovo biti druga zamena rutera u toku 8 meseci. :aha:


Koji si ti problem imao?
 
mogla si opusteno da odneses komp kod komsije ili nakacis u prvom kaficu na wireless i vidis da li je do neta bez cimanja i ubedjivanja,1 po 1 otpisujes problem proveravanjem,poslednja opcija je servis sto tesko ima veze s netom i virusima

Sledeći put ću tako, ali svakako i sada otpisujem uzroke...
Treba 3 dana da izgubim na traženju razloga umesto da to urade oni jednim pregledom - plaćeni su za to i razumeju se (valjda). :aha:
 
Uradi sledeće:

Start> kucaj cmd u search > kucaj ping www.google.com /t i prati da li prolaze svi paketi. Ako prolaze onda je do kompa a ako stanu onda je do konekcije, može biti do rutera a može biti i do slabog signala od centrale do rutera pa puca konekcija. To možeš proveriti i u samom ruteru koliki je bandwidth..

Kad to ukucam izlistaće mi se sve web stranice koje otvaram ili moram svaku posebno da proveravam?
Hvala ti!

- - - - - - - - - -

Pogledaj u Addonove,pa u ekstenzije,da li imas nesto nepoznato,ako ima izbrisi.Ako se pojave ponovo pri otvaranju pretrazivaca,preinstaliraj pretrazivac.

Šta su Addonovi?
Hvala ti!
 
Ali ne vjerujem da je tu problem.

Probaj ovo.

Kucaj u Chrome " chrome://flags/ "

Kad ti otvori prozor stisni ctrl + f pa kucaj " quic "

Experimental QUIC protocol. Mac, Windows, Linux, Chrome OS, Android
Enable experimental QUIC protocol support. #enable-quic

Odaberi disable ispod ovog što piše. Ugasi pa upali opet Chrome. Ako nije ništa riješilo onda vrati tu istu postavku na staro :)
 
Pa da, kao što sam prepostavio, nema tu ništa sumnjivo... :mrgreen:

Jedino što možeš da isključiš ovaj adblocker (ovu tačnicu na enabled)... možda je taj addon pobudalio pa ti ne pušta vezu... U svakom slučaju probaj ovo drugo što sam napisao...

- - - - - - - - - -

Pa da, kao što sam prepostavio, nema tu ništa sumnjivo... :mrgreen:

Jedino što možeš da isključiš ovaj adblocker (ovu tačnicu na enabled)... možda je taj addon pobudalio pa ti ne pušta vezu... U svakom slučaju probaj ono drugo što sam napisao...
 

Back
Top