tajna mršavih

hirajgoagain

Zaslužan član
Poruka
126.754
koje su navike mršavih pa se nisu ugojili, od ishrane, da li pušite, kakvi ste emotivno, šta radite u životu, seks itd sve što tu može spadati

ja sam se nekako polako gojila i u zadnje vreme odjednom brzo, a i tad kad u stvari nisam bila debela sam mislila da nije u redu

u stvari šta jedete uopšte, konkretno, kakva vam je fizička aktivnost, i sve što ima još ako je bitno, to se i po drugim temama vidi ali evo
da li vam je seks životni prioritet
 
Poslednja izmena:
slazem se
ili imas i onih sto su genetski jako mrsavi
kod prosecnih ljudi posle 33 godine metabolizam se usporava
jedina preventiva je dijetalna i zdrava ishrana uz fizicku aktivnost
i naravno izbaciti sva sra.nja ovog sveta sto goje i imaju aditive, a toga je jako mnogo
izbaciti hleb, slatkise, peciva, paste, testenine, mlecne masti, gazirano, sokove, grickalice, sladoled, krompir, pirinac, testa, kolace, torte, ....
i eto ti rezultat
 
slazem se
ili imas i onih sto su genetski jako mrsavi
kod prosecnih ljudi posle 33 godine metabolizam se usporava
jedina preventiva je dijetalna i zdrava ishrana uz fizicku aktivnost
i naravno izbaciti sva sra.nja ovog sveta sto goje i imaju aditive, a toga je jako mnogo
izbaciti hleb, slatkise, peciva, paste, testenine, mlecne masti, gazirano, sokove, grickalice, sladoled, krompir, pirinac, testa, kolace, torte, ....
i eto ti rezultat

A sto bas posle 33?
 
koje su navike mršavih pa se nisu ugojili, od ishrane, da li pušite, kakvi ste emotivno, šta radite u životu, seks itd sve što tu može spadati

ja sam se nekako polako gojila i u zadnje vreme odjednom brzo, a i tad kad u stvari nisam bila debela sam mislila da nije u redu

malo gojaznost zbog razlicitih okolnosti i postepena gojaznost je ok
dok kod nagle ima drugih uzroka a najmanje cigare, seks ili ishrana
zato pravac doktoru
 
Tajna mrsavih je da ne zderu. Prosto i jednostavno. Probusi kasiku...

dobro bre trojo ne pricamo o zdranju ili o ljudima kojima je takav metabolizam, moj bratanc od uka isto godiste, zdere tri put vise od mene ja ima 80 a on 70 kg

a moja koleginica je bila mrsava i ostavila cigare, pocela da se goji mislila da je do cigara, prestala da jede i sve vise se goji, sveki put samo joj reko da ide kod doktora, za pola godine stavila 40 kg, sad se leci od sta znam cega
ja pricam o naglom gojenju ili sto hira kaze "brzo"
 
šta otprilike jedete u toku dana? mada ok ima i tema o kuvanju... koliko često prekršite, pošto verovatno svako to radi nešto tipa neko slavlje i kako to nadoknadite
ako imate neku fizičku aktivnost koliko je upražnjavate i kako

ok, verovatno imate i redovne seksualne odnose...? kog tipa?
 
Pogledas svoje telo i funkcije.


Ako ti pankreas radi onda ti veci deo secera ide u masti.
Znaci smanjis secer i nema masti.
Ako jetra radi jace onda nivo skrob seceri lakse uravnotezava, pa mozes vise da koristis hleba, a kako stare ljudi , jetra usporava pa mora manje i hleba...

Bitan je i osecaj gladi, znaci redovniji manji obroci donose manji zelodac, i creva, ovo drugo nije toliko bitno...
Zeludac manji donosi da kad si gladan manje ti treba da se zasitis, ali ne znaci da nekad neces morati vise puta da jedes ako si promasio obrok, tj nisi uneo ono i onoliko koliko ti je trebalo...
Nije sve u balastu i celulozi, ima nesto i u belancevbinama i mastima...Pofale ti masti i ti , tj glad , napravi ti haos pa se ugojis jer si preterao u dijeti...nazovi dijeti...

Kretanje je dobro zbog cirkulacije, dobro zbog secera, dobro zbog osecaja negladi.
Toplota, nije genska , nego je somatska stvar, to znaci da celicenje pomaze ubrzavanju metabolizma, bar tog toplotnog, ali i tu ima limita....telo se akomodira, pa se moze desiti da zaboravi neke stvari, npr da se znoji ako je stalno hladno i da greje periferiju , ako je stalno pod sokom...
Ako su kratkotrajni sokovi, to se nece desiti, pa nema brige, znaci nece se desiti da telo dobije tihe promrzline (nisu bukvalno promrzline na 10C) ako se kratkotrajno izlozis hladnoci...

Unos vode nije jednostavan, znaci mozes da napravis problem praveci vodeno telo...a opet skoro da je pravilo da veci protok vode, lako odlivanje belancevina, razredjenje secera , laksi rad bubrega, ako nije heavy metal voda...

Ishrana i kolicina koju jedu mrsavi nije manja od debelih, ali je prilagodjena njihovom telu i aktivnostima...
Mrsavo bice moze biti i neishranjeno...
Cest slucaj je izgladjivanje seksom...
Jos cesce je da to sebi rade zene...
Tada imate telo koje vapi za nekim elementima, obicno belancevinama, a ostalih ima dovoljno, ali se to vidi u telu...
Seks povecava metabolicki minus, znaci treba vam ishrana plus...
Muskima je to jasno, jer imaju belancevine u minusu, energiju u minusu, i to zahteva prilicno nadodavanje u ishrani...
Znaci belancevine, malo vise secera, vitamina B, D pojacano ....

Zene se preznoje i misle to je to...
Znojenjem izgubile vodu, izgubile malo energije i imace finu liniju....a iskusno oko tacno vidi da je telo u minusu...Cuveno mlada a pohabana......nije pohabana tako sto su joj merili metrazu, nego zato sto se vidi nepostovanje tela u metrazi...

Ali ovo zadnje je taboo tema , jer je danas seks najpozeljnija stvar na svetu i metronom uspesnog zivota...tako da bez toga je dovoljno receno..
 
e glupo je ovo "koji tip seks odnosa" : ))) sad vidim
dobro, tu ima nekakva povezanost seks-metabolizam ali valjda i en mora

- - - - - - - - - -

ovo patkovo ću morati da pročitam da izanaliziram. inače svojevremeno sam išla 3x na aerobik pristojnog intenziteta i imala sam nekakav stomak doduše manji nego ovo sad
 
Ima nas narod jednu dobru poslovicu:" Od ceg' sit, od tog i deb(e)o"!
I, naravno, post dva dana sedmicno!
Za svaku je pohvalu fizicka aktivnost, ali bi je, kazu upuceni, trebalo upraznjavati najmanje jedan cas dnevno, da bi pokazala rezultate, uz "zdravu" prehranu!
 
koje su navike mršavih pa se nisu ugojili, od ishrane, da li pušite, kakvi ste emotivno, šta radite u životu, seks itd sve što tu može spadati

ja sam se nekako polako gojila i u zadnje vreme odjednom brzo, a i tad kad u stvari nisam bila debela sam mislila da nije u redu

Jedem sve sto volim (bez hleba ne mogu nikako - nemam osecaj sitosti, u supu uvek sipam krutone :rumenko:), moram imati bar 5 obroka dnevno ako zelim odrzati kilazu koju trenutno imam, za slatkise uvek mesta ima, ne pusim, ne pijem kafu, metabolizam radi kao sat, dinamican sam tip i volim razne sportske aktivnosti, pesacim kad god mogu (pozeljno svaki dan), hranim se zdravo koliko je to moguce (bez aditiva, konzervansa, glutena...), nikad se nismo redovno hranili po restoranima, vec spremamo sami kod kuce, nisam ljubitelj junk food-a i gaziranog (sem mineralne), ali prija i to ponekad.
Tako zivim otkako znam za sebe i zaista se nicega ne odricem.

Naglo dobivanje na tezini je moguce ukoliko se koriste odredjeni lekovi. Ali taj "dobitak" je visak tecnosti, koji se nakon prestanka koriscenja lekova regulise.
 

Back
Top