Dobro i zlo

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Neki svesno cine zlo...Neki nesvesno...

Neki kada cine zlo misle da cine dobro.

Da li je zlo ako covek drugom cini zlo, a sebi dobro?

Zasto sebi ne bi cinio dobro iako je to mozda drugom zlo?

Da li se nekada moze rzalikovati dobro i zlo?

Da li nekada jedni zvide zlo kao zlo, a dugi zlo kao dobro?

Kako podeliti zlo?
 
nema potrebe didemo u sitna crevca jer je zlo poprimilo nevidjene razmene,vise nama unizivanja i nista na svoj racun,na svakom koraku samo da se lazno digne ego na tudjoj grbaci
 
nema mora svakom isto,zato neko daje prosjaku jer oseca potrebu a neko misli da ga onaj gore gleda pa bi sicom da otkupi grehe

Pa evo recimo Maldic: on je muslimanima zlo jer ih je pobio na hiljade...

A Srbima je dobar jer ih je spasao od muslimana...

Da li je on dobro ili zlo?


Ili je mali Djolica nasao gladnog vrapca pa ga nahranio...Posle je nasao gladnu macku pa kok dao vrapca da pojede...

Da li je on ucinio dobro ili zlo?
 
Jedna baka je na kasi velike samousluge na redu da plati. Iza nje u redu stoji jedna mladja zena sa nestašnim sinom od 9 ili 10 godina. Sin stalno gura majčina kolica koja već 5-6 puta udaraju baku po nogama. Baka se okrene malom i zamoli ga da prestane da je udara. Pošto mali nastavlja da je udara, baka se okreće njegovoj majci i kaže: "Zar ne možete da kažete vašem sinu da me ne udara?" Mlada gospođa, bez uzbuđenja - hladno odgovara:"Ne! Moja metoda vaspitanja mu dozvoljava slobodu da radi šta god želi, sve dok do njegove svesti ne dodje da to što radi drugima ne valja. Naučno je dokazano da je ta metoda daleko efikasnija!"
U redu iza dame sa detetom stoji jedan momak od nekih 20 godina, koji sve to pažljivo sluša, a u ruci drži teglu sa pekmezom od crvenih ribizli.Kad je dama završila svoje objašnjenje metode vaspitanja, on otvori poklopac od tegle i mirno istrese celu teglu pekmeza mladoj dami na glavu. Sva besna, van sebe, dama se okrene mladiću, a on hladnokrvno odgovara: - Znate, gospođo, ja sam vaspitavan slobodno, baš na isti način kao i vaš sin. I - evo vidite rezultat!" Starica se veselo okrene blagajnici i kaže: "Molim vas, stavite ovu teglu pekmeza na moj račun!
 
Blajbiša, jel' ti pročitaš to što pišeš ?

U ovoj temi ima sijaset besmislica i kontradiktornosti !
Piši o ovcama, čaju od hibiskusa, belim planinskim vrhovima,
zelenoj travi na pešterskoj visoravni....

Puk'o si Blajbiša....!
I frižider je puk'o !
I ja sam puk'o....

Satire nas pubertetska kriza i nejebica !
 
Blajbiša, jel' ti pročitaš to što pišeš ?

U ovoj temi ima sijaset besmislica i kontradiktornosti !
Piši o ovcama, čaju od hibiskusa, belim planinskim vrhovima,
zelenoj travi na pešterskoj visoravni....

Puk'o si Blajbiša....!
I frižider je puk'o !
I ja sam puk'o....

Satire nas pubertetska kriza i nejebica !

Imas pravo Grofe, imas pravo.....

ea5-mrznja.jpg
 
Problem je u masovnoj percepciji dobra i zla. Ljudima je usadjivan crno - beli pogled na svet, sto je dovelo do toga da mnogi nisu u stanju da raspoznaju nijanse. To je razlog nesposobnosti da se prihvate kao cinjenicno stanje brojna nedela pomenutih ratnih zlocinaca, jer su u ranijem periodu slavljeni kao spasioci svojih naroda. Nekriticke odbrane Haradinaja i Orica su najnoviji primeri ove pojave, a slicna pojava se moze uociti i kod drugih balkanskih naroda.
 
Opstanak po cenu uništenja drugih!?
Kada jedno biće pase travu ili jede salatu-ubija biljku da bi samo opstalo!
Jedino su biljke "nevine" u tom prožderavanju jer se hrane "neživim " mineralima i energijom
svetlosti i jonima "sunčevog vetra"(manje poznato!)...
Da li je moguće preobratiti,predizajnirati živa bića da ne jedu jedni druge?
Moguće je i to je posao ljudske civilizacije! Redizajn života na planeti Zemlji!
Prva etapa je proizvodnja mane!
 
pitali nekog indijanskog poglavicu iz divljine amazona da objasni šta je dobro, a šta zlo.

- kad mi napadnemo neko drugo pleme, pobijemo im ratnike i silujemo njihove žene, to je dobro, a kad oni to urade nama to je zlo - odgovori poglavica.

naravno, ovu istinu vidimo i van primitivnih amazonskih plemena, ona je prisutna i u civilizovanom svetu 21. veka.

kada ameri napadnu irak ili avganistan, pobiju talibane i mudžahedine, otmu im naftu i opijum, to je dobro - a kada mudžahedini i talibani nekog amera skrate za glavu, to je zlo.
 
Bila je rec o fudbalskim klubovima.
Kad smo vec krenuli na tu stranu bilo bi dobro da razmislimo zasto neki navijaci misle da su siledzijstvo i vandalizam dobri.
 
Poslednja izmena:
Bila je rec o fudbalskim klubovima.
Kad smo vec krenuli na tu stranu bilo bi dobro da razmislimo zasto neki navijaci misle da su siledzijstvo i vandalizam dobri.[/QUOTE]

sistemom zanimljivosti
nasi klubovi su svi redom dno dna. niko fudbal nz da igra. lice na gomilu debila koji 90 minuta trckaraju po terenu a ne padne ni jedan gol..

msm kad je fudbal sraanje barem se rozonodimo u gadjanju kamenicam i sacekusama po stanicama :kafa:


ako cemo iskreno, reeeetko ko dobije batine a da je neduzan. msm sigurno ne bijemo calce sto su dosli sa zenom i decom na mec.
nego one druge...koji su kao mi.
 
Jednostavno,tu fudbalsku mafiju ne varim-Tole drži bank .a ostali mu se uvlače...
A zvezda? Od kako je osvojila Europu i Svet,samo se nešto "materijalizuje"...
Od izuzetnih sportista,nastala najniža bića...Cvele i Đaja...A i onaj Terzić...
Takvi mi u mojoj okolini ne trebaju...Ni takva Zvezda koja je nekad lepo igrala!
Nema to veze s dobrim i lošim! To je sve loše!
 
Bila je rec o fudbalskim klubovima.
Kad smo vec krenuli na tu stranu bilo bi dobro da razmislimo zasto neki navijaci misle da su siledzijstvo i vandalizam dobri.[/QUOTE]

sistemom zanimljivosti
nasi klubovi su svi redom dno dna. niko fudbal nz da igra. lice na gomilu debila koji 90 minuta trckaraju po terenu a ne padne ni jedan gol..

msm kad je fudbal sraanje barem se rozonodimo u gadjanju kamenicam i sacekusama po stanicama :kafa:


ako cemo iskreno, reeeetko ko dobije batine a da je neduzan. msm sigurno ne bijemo calce sto su dosli sa zenom i decom na mec.
nego one druge...koji su kao mi.
Znaci zlo na fudbalskim tribinama nastaje iz dosade? Kako nekom ne padne na pamet da kad je vec tako, provodi vreme na nekom drugom, zanimljivijem mestu? Ne, mislim da je to samo izgovor. Uostalom, huliganstvo na stadionima postoji i u zemljama sa mnogo boljom fudbalskom situacijom od nase.
 
Znaci zlo na fudbalskim tribinama nastaje iz dosade? Kako nekom ne padne na pamet da kad je vec tako, provodi vreme na nekom drugom, zanimljivijem mestu? Ne, mislim da je to samo izgovor. Uostalom, huliganstvo na stadionima postoji i u zemljama sa mnogo boljom fudbalskom situacijom od nase.
Ja sam prvo posto pecaroš pa tek onda zavijač! Pamtim čak i Bearu,Šekija i Kostića!
Ali je reka bila No 1 i ostala...Fudbal više ne begenišem...Poslednji put sam bio pre desetak godina
u Inđiji na tekmi i onaj Jeftić se počeo tamo duvati,a ja s drugarima digao sidro pre kraja poluvremena
i na Dunav na čardu...Yeb se bez nas ćelavi,poručio mu na odlasku...:mrgreen:
Pošto čujem da se takvo proseravanje ustalilo na tekmama-dobro je da mogu bez mene...;)
Ladno prajdiraju bez mene kako i priliči...
 
Znaci zlo na fudbalskim tribinama nastaje iz dosade? Kako nekom ne padne na pamet da kad je vec tako, provodi vreme na nekom drugom, zanimljivijem mestu? Ne, mislim da je to samo izgovor. Uostalom, huliganstvo na stadionima postoji i u zemljama sa mnogo boljom fudbalskom situacijom od nase.

hahaha ZLO

ima sigurno 10 godina kako sam odustao da objasnjavam ljudima koji ne dele osecaj "huliganstva" cari istog.
kao da pricas nekome ko nije hebo kako je lepo a on jadan samo sleze ramenima :lol:

verujem da ima mnogo razloga za nasilje ali ja znam moj (nas konkretni razlog)

pevas,skaces urlas 90 minuta i odes kuci.
utisci? mozda je bilo dve sanse za gol, malo sam promukao i to je to od dozivljaja. :roll:
ali ako posle tekme se ustekas negde na relaciji gde mozes da sretnes neke iz protivnickih grupa i da ih zaskocis pa da das i naravno dobijes batine to je vec uspomena koja ce te duze drzati.
a opet i sa druge strane si ceo zivot onako malo divlji pa ti odgovara to.

ili osecaj kada idete 5-6 i priblizava vam se glasna grupa od njih dvadesetak i koleno krene da kleca a adrenalin 200 na sat. neprejebbljivo :cool:
 
hahaha ZLO

ima sigurno 10 godina kako sam odustao da objasnjavam ljudima koji ne dele osecaj "huliganstva" cari istog.
kao da pricas nekome ko nije hebo kako je lepo a on jadan samo sleze ramenima :lol:

verujem da ima mnogo razloga za nasilje ali ja znam moj (nas konkretni razlog)

pevas,skaces urlas 90 minuta i odes kuci.
utisci? mozda je bilo dve sanse za gol, malo sam promukao i to je to od dozivljaja. :roll:
ali ako posle tekme se ustekas negde na relaciji gde mozes da sretnes neke iz protivnickih grupa i da ih zaskocis pa da das i naravno dobijes batine to je vec uspomena koja ce te duze drzati.
a opet i sa druge strane si ceo zivot onako malo divlji pa ti odgovara to.

ili osecaj kada idete 5-6 i priblizava vam se glasna grupa od njih dvadesetak i koleno krene da kleca a adrenalin 200 na sat. neprejebbljivo :cool:

Koji moron...Dođeš mi na tatami da ti malo razgibam koskice...D istresemo prašinu iz njega...:hahaha::mrgreen:
 

Back
Top