PONOVO 500 dinara za RTS

Pa odes u EDB i kazes da ne posedujes TV, oni ti traze neke papire (sad nisam sigurna koje i da li salju kao neku "komisiju" da proveri), znam da je nekoliko ljudi tako iz svojih vikendica (iako imaju strujomer) odjavilo pretplatu, ali bilo je odavno i ne secam se tacnog postupka i sta su mi rekli da su radili. Pitaj najbolje u EDB, ali znam da je 100% moguce ako je istinito.
 
postoji jednostavan način da RTS proveri svoju gledanost...neka zaključaju svoje kanale i ko želi da ih gleda može da plati za dekodiranje.
Опет ти причаш бајке, не плаћа се гледаност него производња програма који ће неко гледати, ти не мораш. Дакле, иако одјавиш телевизор плаћаћеш претплату зато што треба неко да направи програм за твог слепог комшију из зграде или циганина који скупља бакар, или љубитеља бечких оперета.
 
Pa odes u EDB i kazes da ne posedujes TV, oni ti traze neke papire (sad nisam sigurna koje i da li salju kao neku "komisiju" da proveri), znam da je nekoliko ljudi tako iz svojih vikendica (iako imaju strujomer) odjavilo pretplatu, ali bilo je odavno i ne secam se tacnog postupka i sta su mi rekli da su radili. Pitaj najbolje u EDB, ali znam da je 100% moguce ako je istinito.

Ne moze tako. Mogli su sa vikendice da odjave ali zato sto kao vec placas od kuce pa ne treba dva puta
 
Pa odes u EDB i kazes da ne posedujes TV, oni ti traze neke papire (sad nisam sigurna koje i da li salju kao neku "komisiju" da proveri), znam da je nekoliko ljudi tako iz svojih vikendica (iako imaju strujomer) odjavilo pretplatu, ali bilo je odavno i ne secam se tacnog postupka i sta su mi rekli da su radili. Pitaj najbolje u EDB, ali znam da je 100% moguce ako je istinito.
Не упућуј жену на погрешан пут, то ти је вадилица само за два или више струјомера која поседујеш. За први мораш да плаћаш остале можеш да одјавиш.
 
Ne moze tako. Mogli su sa vikendice da odjave ali zato sto kao vec placas od kuce pa ne treba dva puta

Pa ne moze niko da ti naplacuje pretplatu ako nemas TV. Mozda je ovo pogresan primer za vikendice (mada samo takve ljude znam) ali sigurno da moze i u stanu kad covek nema TV prijamnik.

- - - - - - - - - -

Не упућуј жену на погрешан пут, то ти је вадилица само за два или више струјомера која поседујеш. За први мораш да плаћаш остале можеш да одјавиш.

Pa sta da placas kad nemas TV?

Na stranu sto su mozda sada neki ostali potpuno bez programa zbog digitalizacije, sta da placaju?
 
Види се да ниси читала, не плаћаш ти што имаш или немаш ТВ већ плаћаш производњу програма од националног интереса ( набројаног у закону) за све становнике Србије.

Pa daj na sve neka uvedu taksu po tom principu.

Uostalom, taksa je ukinuta jos prosle godine i receno je da nece da se vraca, a oni sada neka izmisljaju sta hoce.
 
Ovde ne traže ništa.
Samo su prešli na digitalnu (kupio set top box 15€)
i radi super čak i na spoljnju antenu (sa pojačavačem za nju)
ali tih besplatnih ima 7 - 8, tj onih "starih".

Za ostalo neki komercijalni paket,
Ono, potpišeš na godinu, oni ti sve ugrade.
Oprema se vodi kaoi njihova,
ali nema šanse da će je tražiti nazad posle
isteka ugovora.
 
Poslednja izmena:
Тужи их Уставном суду. Опет ти понављам да суштина претплате нема везе са чињеницом ко гледа а ко не гледа телевизију.

Po t(v)om principu treba i telefon da naplacuju, i mobilni, i vodu, i struju jer je od opsteg interesa, i da nakace na sta hoce, recimo na brojilo.

Mozda vazduh? I on je od opsteg interesa.

Glupost.
 
Po t(v)om principu treba i telefon da naplacuju, i mobilni, i vodu, i struju jer je od opsteg interesa, i da nakace na sta hoce, recimo na brojilo.

Mozda vazduh? I on je od opsteg interesa.

Glupost.
То није мој принцип него тако пише у закону, прочитај. Тај закон је изгласао посланик кога си ти делегирала у скупштину да представља твоје интересе. Мобилни се наплаћује, и струја и вода, тако да нема потребе да се наплаћује поново. И ваздух се наплаћује, односно такса за заштиту.
 
То није мој принцип него тако пише у закону, прочитај. Тај закон је изгласао посланик кога си ти делегирала у скупштину да представља твоје интересе. Мобилни се наплаћује, и струја и вода, тако да нема потребе да се наплаћује поново. И ваздух се наплаћује, односно такса за заштиту.

Mobilni se ne naplacuje onima koji ga nemaju, voda takodje, struja. A ja koga sam delegirala, ti to ne znas i neces da znas, ali sigurno ne predstavljaju moje interese, jer "gule kozu".

I kakava se to taksa na vazduh naplacuje? U kom racunu?
 
Poslednja izmena:
A ja koga sam "delegirala", taj nije ni usao u skupstinu, nazalost.

I kakava se to taksa na vazduh naplacuje? U kom racunu?
То је твоја погрешна процена, онда мораш да се повинујеш одлукама оних које је делегирала већина.
Еколошка такса у рачунима инфостана. Па онда додатак за екологију у рачуну за грејање, за набавку филтера за ваздух, то ти је за најшире народне масе. А имаш и посебне еколошке таксе за фирме. У суштини ту плаћаш за "чистији ваздух".
Ово што кажеш да се мобилни и остало не наплаћује онима који га немају, али се зато наплаћује школство и онима који нису ушли у школу. Морам да ти откријем једну тајну, РТС и РТВ је скупштина по образовној функцији сврстала одмах поред школе. Јер, навести у закону да нека институција има образовну функцију није безазлена ствар.
 
Poslednja izmena:
То је твоја погрешна процена, онда мораш да се повинујеш одлукама оних које је делегирала већина.
Еколошка такса у рачунима инфостана. Па онда додатак за екологију у рачуну за грејање, за набавку филтера за ваздух, то ти је за најшире народне масе. А имаш и посебне еколошке таксе за фирме. У суштини ту плаћаш за "чистији ваздух".
Ово што кажеш да се мобилни и остало не наплаћује онима који га немају, али се зато наплаћује школство и онима који нису ушли у школу. Морам да ти откријем једну тајну, РТС и РТВ је скупштина по образовној функцији сврстала одмах поред школе. Јер, навести у закону да нека институција има образовну функцију није безазлена ствар.

Nigde u racunu za struju ili u komunlanom racunu ne pise "za vazduh" a konkretno udisemo najzagadjeniji vazduh po gradovima, kako vec gde, ali ne sumnjam da ce da izmisle svasta samo da uvecaju racune, sebi plate, pdv ili stagod...

I kakava pogresna procena? Svako delegira (ili ne) onog kog zeli i ko mu se dopada u datom trenutku.
 
Nigde u racunu za struju ili u komunlanom racunu ne pise "za vazduh"
Добро, онда плаћаш за екологију, ако ти је лакше тако.

Јел ти схваташ да је неко некад, а од тада је прошло доста година и једно 4 сазива скупштине где је можда био неко ко ти се допада, донео закон о јавним сервисима. И ту је крај. Наложио ти је да плаћаш претплату да би неко у јавном сервису могао да направи програм онако како је законодавац одлучио, за децу, за старце, за слепе, за глуве, за Цигане, Бугаре, за сликаре, за пијанисте, оперске певаче, филозофе и све остале.
 
Добро, онда плаћаш за екологију, ако ти је лакше тако.

Јел ти схваташ да је неко некад, а од тада је прошло доста година и једно 4 сазива скупштине где је можда био неко ко ти се допада, донео закон о јавним сервисима. И ту је крај. Наложио ти је да плаћаш претплату да би неко у јавном сервису могао да направи програм онако како је законодавац одлучио, за децу, за старце, за слепе, за глуве, за Цигане, Бугаре, за сликаре, за пијанисте, оперске певаче, филозофе и све остале.

Ni tad nije bilo u redu i neustavno je bilo, i sad je.
 

Back
Top